Rahim agzi kısalmasi Erken doğum riski

Cocolavicoco

Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2016
25
2
33
Arkadaşlar daha önce iki düşük yaptım nedeni anlaşılamadı eşimin morfolojisi 0 di onu neden gösterdiler şimdi yeniden hamileyim herşey yolunda derken geçen haftalarda rahim ağzının 26mm olduğunu kısalığı için erken doğum yapabileceğimi öğrendim. 26 haftalik tim 1 hafta hastanede yattım. Ciger gelistirici, adalat, serum, progestan kullandım. Şimdi evdeyim adalat ve progestan kullanıyorum. Ama çok korkuyorum çok kötüyüm benim gibi olan var mı? Pazartesi Gata'ya gidicem. Annemde kalıyorum kalkmam yasak sadece wc ye gidiyorum . Çok ama çok korkuyorum . Benim gibi olup hamileligi 35 haftalara gelen varmı.

Canım benim 23 haftalıkken aynı durum oldu 15mm ye düşmüştü ve sonrasında rahim ağzında 2cm açılma ve hunileşme oldu eğer farkedilmeseydi bebeğimi kaybedecektim belki de beni hemen yatışa aldılar ve serklaj ameliyatı oldum servikse dikiş atıldı uzunluk 41 e çıktı senin o kadar ilerlememiş iyiki o yüzden sıkma canını şimdi 32 haftalık olduk şükür benimde normale göre erken doğucak sma ne zaman bilmiyoruz umarım birkaç hafta daha durur benimde kalkmam yasak sadece tuvalet ihtiyacımı görüyorum düşün kaç haftalardır yatıyorum sen olabildiğince kalkmamaya çalış ve en önemlisi moralini yüksek tut stres çok önemli bir faktör çünkü

Çok saol, inşallah bebeğini vaktinde ve sağlıklı kucağına alırsın benim de dikiş için haftam geç olmuş sanırım inşallah daha da kısalmamistir Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum daha önceki 2 düşugun korkusu hala silinmedi şimdide erken doğum riski. Allah hepimize kolaylık versin ins

Çok saol, inşallah bebeğini vaktinde ve sağlıklı kucağına alırsın benim de dikiş için haftam geç olmuş sanırım inşallah daha da kısalmamistir Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum daha önceki 2 düşugun korkusu hala silinmedi şimdide erken doğum riski. Allah hepimize kolaylık versin ins
Allah yardımcın olsun ve yavrunu zamanında kucağına almanı nasip etsin canım. Ben de dört düşük yaptım ve şimdi 19+1 haftalık hamileyim. Rahim ağzı kısalmasını nasıl fark ediyorlar? Ultrasonda belli oluyor mu? Son zamanlarda bu konu bana da vesvese oluyor.

Arkadaşlar daha önce iki düşük yaptım nedeni anlaşılamadı eşimin morfolojisi 0 di onu neden gösterdiler şimdi yeniden hamileyim herşey yolunda derken geçen haftalarda rahim ağzının 26mm olduğunu kısalığı için erken doğum yapabileceğimi öğrendim. 26 haftalik tim 1 hafta hastanede yattım. Ciger gelistirici, adalat, serum, progestan kullandım. Şimdi evdeyim adalat ve progestan kullanıyorum. Ama çok korkuyorum çok kötüyüm benim gibi olan var mı? Pazartesi Gata'ya gidicem. Annemde kalıyorum kalkmam yasak sadece wc ye gidiyorum . Çok ama çok korkuyorum . Benim gibi olup hamileligi 35 haftalara gelen varmı.
Ben de düşük yaptım ve rahim bölgesinde ağrılarım filan oluyor bu hamileligimde canim sen hangi şikayetle göründun biraz aydınlatır misin??

Canım benim ne suyum ne kanamam oldu zatn doktorlar bile şaşırdı çok erken fark etmişim. Bebeğin hareketleri çok aşağıdaydi makata pit pit vuruşlarıni hissediyordum. Eğer secdede böyle birşey oluyorsa önlem amaçlı rahim ağzını olcturmeni tavsiye ederim.malesef doktorlar biz söylemeden olcmeyebiliyor.

Çok sağol canım amin inşallah allah Şen'inde bebeğini sağlıklı bir şekilde eline kavuştursun Benimde doktorum tesadüf farketti benim bebeğimde çok aşağıdaydı doktor bu çocuk çok aşağıda bi bakalım dedi vajinal ultrasonla baktı ama önce bi terslik olduğunu karından ultrasonla anlamıştı sonra hemen alttan bakarak boyunu ölçtü çoğu doktor bu konuyu atlıyor doktorunun çok dikkatli olması lazım ki gözünden kaçmasın

Teşekkür ederim bende amin canım :KK15: Benim doktorum saolsun daha önce düşük lerim olmasına rağmen atladı bu konuyu ve benim başka bir doktora gittiğimde kendi isteğimle olcturmem sonucu anlaşıldı.

Bunun için topik var rahim ağzı yetmezliği diye
Yatarak gelen vardı ...

X