Rahat yaşamak istiyorum

Aynen benim annem de 13 yaşında evlenmiş. Bizi okutmak için deli gibi çırpındı kadın. 5 kardeşiz. Hepimiz meslek sahibi insanlarız. Bunu cehaletle alakası yok, dediğiniz gibi, sevgi ve merhamet yokmuş konu sahibinin annesinde.
Kızım var 8 yaşında, çoğu zaman suyunu bile benden ister. Çok üzüldüm konuyu okuyunca. Umarım bundan sonrası güzel olur.

Malesef bazı aileler ben yaşamadım çocuğum yaşasın diyor bazıları da ben böyle yaşadım onlarda yaşasın diyorlar
Çok yanlış bir düşünce aslında sanki kendi çocuğu ile yarışıyor gibiler

Çalıştırmak için mi çocuk yapmışlar? Sorumluluk verme işini abartmışlar. İnsan ailesi atsan atılmaz ama mesafe koyun bence de.

O Allahin belasi annenizle babaniz hayattami

O Allahin belasi annenizle babaniz hayattami
Böyle soylemeyin büyük ihtimal ile onlar gördüklerini bize yaşattılar evet çok yanlış fakat keşke o zaman İstanbul gibi bir şehire gelmek yerine köyde kalsaydik benim tek sıkıntım buydu çünkü yasitlarim oyun oynarken gezerken ben evde iş yapıyordum ve evet hayattalar

Kendi evin yetecek zaten sana. İşini de hiç bırakma.
Benim kızdığım tam olarak bu aileme ben evlenince zaten bir evin yükü bende olacak temizliği yemeği ama ben şuan bunlardan bıkmış bir durumdayım mesela çoğu kişi için kendi evinde yemek yapmak vs heyecan verici ama benim hiçbir heyecanım kalmadı zaten 8 yaşından beri sanki hep bir evin hanımıydim zaten bız kadınlar bunları belli bir zaman yapicsx neden küçük yaşta elimde toz bezi vardı ben anlamadım

İş yerinde sürekli stresliyim çünkü isyerim de ki iş çok basit ürünleri gelen müşteriye posetleyip veriyorum gerisinde oturmam gerekiyor en azından diğer şubedd ki kişi sürekli oturuyor ama ben sanki oturursam sanki hep yapmam gereken bir iş var diye düşünüyorum ve patron oturuyorum diye kızacak sanıyorum sürekli birşeyler yapıyorum bu yüzden

O tur cahil aileler dolu.
Benim tanidigim var ayni senin gibi nefret ediyor ev isi cocuk sorumlulugu oda cocuklugu hep óyle gecmis

Bu da çok tehlikeli yine yaşadıklarınızın sonuçlarından tabi. Evleneceksiniz. Sorumluluk almasına izin verin evlenince. Annenizi bırakıp varsa kayınvalide ya da rşinizle devam ettirmeyin olur mu, rahat edin biraz. Her şey güzel olur umarım.

Aynı şekilde bende aşırı disiplinli bir evde büyüdüm
Çok küçük yaşta iş yaptım arkadaşlarım tabaklarına yemek dökmeyi beceremezken ben yemek yapabiliyordum
Ve evet şu an bende mecbur olsamda ev işlerinden nefret ediyorum
İş yığılmasın diye yapıyorum biri toplayacak olsa arkamdan elimi bile sürmem… o derece zevksiz geliyor iş yapmak
Biraz biraz sorumluluk her çocuk almalı erkek olsun kız çocuğu olsun
Ama tüm evin işi yaptırılmamalı

benim annem de zor ve zaman zaman cidden kötü diyebileceğimiz biridir ama sizinki kadar olamaz

cidden üzüldüm çünkü 41 yaşındayım ve halen annemin verdiklerinin ve vermediklerinin alacak-borç kısmındayım sanki. travmalar, öyle geçmiyor yani kolayca ve acıtmadan.

umarım bundan sonra hayatınız güzel olur.

Annenizin aynı zamanda psikiyatrik veya zihinsel problemleri olabilir mi?
Anlattığınız şeyler çok garip..

Cokmuzuldil
Çok üzüldüm yasadiklariniza.Hani biz de çalıştık ama annemiz korurdu gene.Sadece fakirlik vardi.sizin anneniz size sadece yatak vermiş.Fazlasini da almış. Sevgi saygı göstermemiş .çocukluğumuzu yasatmamis.Muhtemelen kendinizi duygusal boşlukta hissediyor olabilirsiniz.derin bir boşluk hissi.Anlamsizlik gibi...Malesef ben de yaşıyorum bazen.Bununla ilgili annenin duygusal yokluğu diye bir kitap var okumanızı tavsiye ederim

Genelde türk aileleri böyle zaten.
Kendi yetersizliklerini çocuğu kontrol etmeye çalışarak örterler. Sizin anneniz baya abartmış durumu.
Korkak, kaygılı bir milletiz. Birey yetiştiremiyoruz. Bu çocuklar da büyüyünce ya aşırı kontrolcü ya aşırı bağımlı kişiler oluyorlar.

Ah bu konu beni çok üzdü. Bu kadar abartılı düzeyde olmasa da biraz benzer şeyleri yaşadım. Geçmişe sünger çekip önümüze bakmaktan başka seçenek göremiyorum

Buna benzerini üvey annem bana yaptırıyordu. Babam ortaokul ve lisede beni zorla yanına aldırdığında üvey annem tüm evin işlerini bana yaptırıyordu. Hatta not kağıtlarına sabahtan o günün yapılacak işlerini yazıp komşuya dedikoduya gidiyordu. Bir tek yemek yapmayı göstermedi nedenini ise halen bilmiyorum.
Kızkardeşi ve annesinin gazına gelip bana neler yapmadı. Neyse ki kendi evime çıktım ve kurtuldum ondan. Cahillik kötü birşey.
Sizin öz annenizin böyle yapmasına üzüldüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…