rahat bir yaşam mı deli gibi seven bir eş mi?

asil sevmedigin asik olmadigin biriyle evlenirsen mantiksizlik yapmis olursun bence, isterse katlari yatlari olsun :KK14:

rahatlik onemli tabii ama hayatta kolay elde edilen ne var? herseyinde bir bedeli var...her iki turlude o kisiyle ayni yatagi paylasacaksin...parayla arabayla katla yatla yatmiycana gore, aradaki elektriklenmeye ve kisilige onem verirdim ben kesinlikle...

bugun karun gibi zengin olan yarin fakirlesebilir...ayni sekilde terside olabilir...

ama erkeklerin seviyorum oluyorum laflarida bi yerden sonra biter, neme lazim fazla guvenmemek lazim onlara...

bu yuzden bence illa birini secmem lazim dusuncesi yanlis geldi bana :KK50:

canım ben kişisel fikrimi yazıcam kusura bakmazsın umarım insanın kendi sevdiğiyle evlenmesi çok başka bişe ne seni deli gibi seven nede mısırda sulatnlar kadar zengin olması bunu değiştirmez önemli olan karşılıklı yaşanan sevgi ile birbirine bağlanan evliliktir.

Ben kendi adıma eğer sevmiyorsam ve mantık evliliği yapıcaksam ikisinin maddi gelirinden çok başka şeylerini kıyaslardım çok zengin diye kanıpta sizi hiç mutlu etmeyecek, o parayı yedirmeyecek biri haline dönüşebilir.Ağız tadıyla oturmadıktan sonra paranın bir anlamı yok, diğer kişiyide sizi gerçekten sevmesi değilde sizin sevebilme ihtimaliniz varmı o önemli bir süre sonra bu kadar sevgi boğup ters tepkide yapabilir.Yani ne paraya ne aşka güvenipte kabul etmeyin derim.

Sevgi yoksa evlilik zor yürür. Her hatası seni sinir edebilir. İllede biri seçeceksen , bir ailenin sorumluğunu hangisi iyi taşır ,çocuğun olduğunda hangisi iyi baba olur , hangisinin ailesi ile aran daha iyi , hangisi daha hoş görülü-insancıl-merhametli , hangisi ile kafa yapın daha uygun... onu seç

Ama evlenmek zorunda değilsin ...

Mutsuz evliliktense bekarlık daha iyi

ne kadar güzel ve öz bir yorum.

evlilik iki seçeneğe indirgenemeyecek kadar önemli bir konu. bugün zengindir, yarın olmayabilir. bugün sana deli gibi aşıktır, yarın tamamen ilgisiz bir adama dönüşebilir. o yüzden önce karakteri kişiliği ve aile yapısı. bunları önceden iyi analiz edersen sonradan büyük bir sürprizle karşılaşmazsın..

Ne kadar kısmetlisiniz ne güzel sevinin...Yaşınız küçükse etmeyin bence....
Sevgi,anlaşmak çok daha önemli çok para mutsuzluk getirecekse yeten maddiyat anlaşma sevgi bence....

Ben olsam deli gibi seveni tercih ederdim. Ticaretle uğraşanın işine belli olmaz ters taklak olursa aşktanda olursun ıyı dusun :)

Zengin olur da batarsa beş kuruşsuz kalır ise boşanacakmısın ? Ben sevemediğim bir şeyler hissedemediğim insan ile bir ömür yaşayamam.

Uniformali erkekleri severim:))) ama parayi maalesef daha bile cok severim... hele ikisini de sevmiyorsam:KK70: ha bir de hangisi daha yakisikliydi acaba... Polis olan yakisikli ise ben onu alirdim eve gelince de muzigi koyar dans ettirttirdim valla heheehe:KK70:DD

Ama parali olan da cok saglam adaymis.. simdi yani hergun alisverise ciksan gene bitmez parasi:)) ayyy bilemiyorum ki:KK70: hangisi yakisikli bacim sen ondan haber verseneee... ha birde acaba hangisinin fiziki ozellikleri daha iyi.Spor yapiyorlar mi? buyuk balik kucugu yer valla ben sana diyim kih kih kih:KK70:

Son düzenleme:
Sevilmek bence sevmekten daha önemli ama şunu bil ki aşk tahammülü arttırır.
Ne kadar çok seviyorsan,aşıksan o kadar sabırlı,anlayışlı,affedici olursun.

Kırıldıysan gönlünü alması daha kolay olur.
Hatalarını unutman daha kolay olur.
İstediğin kadar rahat yaşa o paralar zehir olur sana aşk yokken.
Ben sevmesem var ya ahh ahhh 2 ayda bitmişti o evlilik.

Bir de bence aile yapısı önemli.
Bana göre kimsesiz olanla evlenmek en güzeli. Ana baba kardeş yok elti yok oh mis.
Şu özelliği servete değişmezdim. :KK53:

Aşık değilsem polis olanı direk elerdim

aşk olmadan,insanın içinde bir kıpırtı olmadan bir adamla (özellikleri her ne olursa olsun) bütün hayatını paylaşmak nasıl olur bilemedim...
çok fakir değilse eğer,bence aşık olduğunu seçmelisin dicemde sen ikisine de aşık değilim demişsin...

Son düzenleme:
her ne kadar mantik evliligi olsada icinde birazda sevgi ask barindirmali
hayat sizin
ben o iki adam icin üzüldüm
böyle bir kiyaslama icinde olduklarini bilseler neler düsünürlerdi

Sana bir fikir veremiycem kendi hayatımı söyliyim aşk evliliği yaptım ikimizde birbirimizi cok sevdik seviyoruzda bir problemimiz yok maddiyat dersen esim zaten inşaat yapıyor durumu iyi yani ama bugun benim dogum gunüm dün gece 12 de pastayla kutlamaya çalıştı su anda karşımda uyuyor cok sıkıcı ve kotu bir dogum gunu geçirdim neşeli ve cıvıl cıvıl bir ınsanım neşem gitti dogum günümde ne mı yaptım camasir bulaşık yemek :KK53: :KK6: sanki sana kendi derdimi anlatıyormuş gibi oldum ama :KK9: senin seçenek sunduğun iki kisinin birleşimi gibi birşey benim eşim durum boyle

2 kişi arasında kalıyorsan,doğru kişi 2'si de değildir.

Doğru kişi,alternatif kabul etmez.

Polisten özellikle uzak dur bence.
Daha az kazandığı için değil.Senin yüzünden depresyona girdiği için ve tokat vs...

Zengin olan senden sıkılınca yenisini bulur, parası var ya !
Bence sosyal statüne eşit olanı seç, her şey dengi dengine.

Eğer ikisi arasında seçim yapacaksan polis derim, çünkü o kadar parası olana güvenmem şehsen, parası var ama nasıl bir insan, mütavazimi, alçak gönullumu, evlendikten sonra parayı nasıl hercar vs vs, korkarim çok parası olan odamdan ben,

X