Psikolojik mide bulantıları yardım edin lütfen

Bende oldu hatta uykudan uyanıyordum, ağzımdan sular akmaya başlıyordu ekşi ve ağrı çekiyordum. Bir kaç doktora göründüm psikolojik olduğunu söylediler ama endoskopi yapalım dediler çünkü ben 2 gecede bir acile gidip serum yiyordum ve ağlama krizine giriyordum baya. Endoskopi tarihimden bir gece önce eşimin anneannesi acil ve ölüm riskli ameliyata alındı biz sabahlara kadar hastanedeydk sonraki bir kaç günde annenne yoğun bakımda diye kayınvalidemde kalmıştım destek olurum diye yemin ederim o stresten benim ağrım bir daha hiç gelmedi. O geceki stresle ağrı bulantı su akması yaşamadım ve döngü kırıldı sanki.

Yeni evlenmiş, şehir değiştirmiştim,annem yurtdışına babasına bakmaya gitmişti bir de şehir değişikliği yaparken işimde değişmişti pozisyonum yükselmişti değişiklikler beni böyle strese sokmuştu dışardan inanılmaz iyi ve mutluydum ama içeriden vurdu.
Öncelikle tşkr ediyorum sizede son yazdıgınuza katılıyorum içeriden vuruyor zamanla belkide ben cok kafaya taktım her sabah kalp carpıntısınla uyanıyorum midem bulanıyor affedersiniz ögürmem oluyor olacak diye kafa hep orda akıl hep onu düşünüyor kırılması lazım beyninde düşüncenin ama dile kolay uygulaması zor

Öncelikle tşkr ediyorum sizede son yazdıgınuza katılıyorum içeriden vuruyor zamanla belkide ben cok kafaya taktım her sabah kalp carpıntısınla uyanıyorum midem bulanıyor affedersiniz ögürmem oluyor olacak diye kafa hep orda akıl hep onu düşünüyor kırılması lazım beyninde düşüncenin ama dile kolay uygulaması zor

Kesinlikle öyle bende kendim yapamadım ama unuttum o kaosta. Bir kaç gün evden uzaklaşıp bir yerde kalsanız belki döngü kırılır. Ben gece 4 buçukta eşimi uyandırıp 6 gibi acilden dönüp sabah 7 bucuk gibi kalkıp işe gidiyorduk. İnanılmaz mutsuz uyuyunca stres olan birisiydim. Kendinizi uzaklaştırın evden ortamdan

Kesinlikle öyle bende kendim yapamadım ama unuttum o kaosta. Bir kaç gün evden uzaklaşıp bir yerde kalsanız belki döngü kırılır. Ben gece 4 buçukta eşimi uyandırıp 6 gibi acilden dönüp sabah 7 bucuk gibi kalkıp işe gidiyorduk. İnanılmaz mutsuz uyuyunca stres olan birisiydim. Kendinizi uzaklaştırın evden ortamdan
Denemekte fayda var neden olmasın ablamlar bu haftaiçi eniştemin memleketine gideceklerdi yegenim kız gitmek istemiyorum onun yanına gecicecektim bende belki faydası olur sagolun vaktinizi ayırıp cevap verdiginiz için

Düzenli olarak stres egzersizleri yapmanızı tavsiye ederim. Sınav dönemlerinde psikiyatrist tavsiyesiyle uygulamıştım ve hala ara sıra uygularım. Bende Türk psikologlar derneğinin hazırladığı bir cd var onu kullaniyorum, ama youtube'da da çok benzer egzersizler var. Özetle tarif edecek olursam arka fonda su sesi tarzında rahatlatıcı bir şeyler çalıyor. O sırada bir yandan nefes egzersizleri bir yandan da vücut kaslarını gevşetme egzersizleri yapıyorsunuz. Youtube'da benzerleri var eğer Psikologlar derneğininkini bulamazsanız. Kesinlikle tavsiye ederim, başta inanmamıştım ama bende yıllardır çok etkili bu egzersizler.
Psikologlar derneğinin cdsinin adı nedir acaba? Kötü ve stresli bir dönemimdeyim zaten genel olarak stresle başa çıkamıyorum

Psikologlar derneğinin cdsinin adı nedir acaba? Kötü ve stresli bir dönemimdeyim zaten genel olarak stresle başa çıkamıyorum
Adını bilemiyorum çünkü bana psikiyatrist yıllar yıllar önce cd'yi isimsiz olarak verdi. Yani üzerinde bir şey yazmıyor şu an zaten cd kalmadı da ama cd'yi açınca egzersizleri yapan ses, cd'nin türk psikologlar derneği tarafından hazırlandığını derin gevşeme egzersizleri olduğunu, düzenli yapıldığında iyi geldiği rahatsızlıkları falan anlatıyor. Belki derneğin sitesi falan varsa oraya bakabilirsiniz. ama bulamazsanız da genel olarak burundan nefes alıp ağızdan verme ve vücut kaslarını önce sıkıp sonra gevşetme tarzında egzersizler var. yani youtube'da bu tarz egzersizler vardı bildiğim kadarıyla. yaklaşık 40 dakika falan sürüyor bendeki.

Merhaba nasılsınız

Merhaba nasılsınız
Acile gittim iki serum bir igne damar yolundan eve geldikten bir saat sonra gözlerim canlandı dedim dünya varmış iki üç gün idare etti beni sonra hafiften tekrar başladı sanırım heyecan ve panik yapıyorum kalbim çarpıyor önce sonra midem başlıyor bulanmaya bu mide işi beyinde bitiyor kesinlikle uzun oldu kusura bakmayın

Helikobakteri de yapar. Benim de midem yemek yerken bulaniyor hafif ve agzimda aci tat var doktora gittim mide için ilaclar verdi ama helikobakteri dışkida çıkmasa da başlayabiliriz dedi antibiyotige

Helikobakteri de yapar. Benim de midem yemek yerken bulaniyor hafif ve agzimda aci tat var doktora gittim mide için ilaclar verdi ama helikobakteri dışkida çıkmasa da başlayabiliriz dedi antibiyotige
Siz hangi ilaçlarını kullandınız mide için belki faydası olur banada

X