Psikolojik mide bulantıları yardım edin lütfen

canozge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2024
20
2
36
Dahiliye ve genel cerraha gittim sabahları akşama kadar süren mide bulantılarım afferdersiniz ögürmelerim oluyo tüm testler endoskobi yapıldı hafif reflü gastrit oldugu cıktı ilaçlar verdiler ama hiç etki etmedi sonunda bana psikolojik denildi böyle durumda olupta kurtulan varmı acaba hergün tekrarlayan kısır döngü içindeyim psikatriye gitsem düzelirmiyim acaba

Düzenli olarak stres egzersizleri yapmanızı tavsiye ederim. Sınav dönemlerinde psikiyatrist tavsiyesiyle uygulamıştım ve hala ara sıra uygularım. Bende Türk psikologlar derneğinin hazırladığı bir cd var onu kullaniyorum, ama youtube'da da çok benzer egzersizler var. Özetle tarif edecek olursam arka fonda su sesi tarzında rahatlatıcı bir şeyler çalıyor. O sırada bir yandan nefes egzersizleri bir yandan da vücut kaslarını gevşetme egzersizleri yapıyorsunuz. Youtube'da benzerleri var eğer Psikologlar derneğininkini bulamazsanız. Kesinlikle tavsiye ederim, başta inanmamıştım ama bende yıllardır çok etkili bu egzersizler.

Dahiliye ve genel cerraha gittim sabahları akşama kadar süren mide bulantılarım afferdersiniz ögürmelerim oluyo tüm testler endoskobi yapıldı hafif reflü gastrit oldugu cıktı ilaçlar verdiler ama hiç etki etmedi sonunda bana psikolojik denildi böyle durumda olupta kurtulan varmı acaba hergün tekrarlayan kısır döngü içindeyim psikatriye gitsem düzelirmiyim acaba
Nane çayı çok iyi geliyor mide bulantısına .

Beni strese sokan şeyi ne zaman hayatımdan çıkardım ve kendime uğraş buldum o zaman kurtuldum. Böyle bir sorun yasadigimi sizin başlığınizi görünce aklıma geldi o derece unutmuşum.. gerçekten psikolojik dis fırçalarken olsun gün içinde saçma sapan şeylerden veya durduk yere bulaniyordu benimde

Beni strese sokan şeyi ne zaman hayatımdan çıkardım ve kendime uğraş buldum o zaman kurtuldum. Böyle bir sorun yasadigimi sizin başlığınizi görünce aklıma geldi o derece unutmuşum.. gerçekten psikolojik dis fırçalarken olsun gün içinde saçma sapan şeylerden veya durduk yere bulaniyordu benimde
Bu durumun bu derecede oldugunu tahmin bile etmemilştim bende her iki branş dr .aynısını söyleyene kadar psikoloji her durumumuzu cok etkiliyormuş baskıladıgımuz durumlar daha sonra bedene zarar veriyor işte tşkler ederim sizede

Endoskopide biyopsi alındı mı? Bakteri olabilir. Ben de aynı sikayetle gitmiştim. Yıllardır mide yanmaları, şişkinlik, gaz vs oluyordu ama en son geçmeyen bulantılar olunca endoskopiye girdim, biyopsi yapıldı, helikobakteri çıktı. İlaç kullandım, antibiyotik falan ama yine tekrarladı. En son histamin diyeti yaptım. Şikayetlerim çok azaldı. Şu an yediklerime dikkat ettiğim sürece aşırı bulantı yaşamıyorum. Bazen bana iyi gelmeyen şeyler yediğimde oluyor sadece. Histamin diyetini araştırıp en azından iki hafta yapmaya çalışın. Çok zor bir diyet ama kısa süreli yapılıyor. Daha sonra yavaş yavaş normal beslenmeye başlıyorsunuz

Bende oldu hatta uykudan uyanıyordum, ağzımdan sular akmaya başlıyordu ekşi ve ağrı çekiyordum. Bir kaç doktora göründüm psikolojik olduğunu söylediler ama endoskopi yapalım dediler çünkü ben 2 gecede bir acile gidip serum yiyordum ve ağlama krizine giriyordum baya. Endoskopi tarihimden bir gece önce eşimin anneannesi acil ve ölüm riskli ameliyata alındı biz sabahlara kadar hastanedeydk sonraki bir kaç günde annenne yoğun bakımda diye kayınvalidemde kalmıştım destek olurum diye yemin ederim o stresten benim ağrım bir daha hiç gelmedi. O geceki stresle ağrı bulantı su akması yaşamadım ve döngü kırıldı sanki.

Yeni evlenmiş, şehir değiştirmiştim,annem yurtdışına babasına bakmaya gitmişti bir de şehir değişikliği yaparken işimde değişmişti pozisyonum yükselmişti değişiklikler beni böyle strese sokmuştu dışardan inanılmaz iyi ve mutluydum ama içeriden vurdu.

Endoskopide biyopsi alındı mı? Bakteri olabilir. Ben de aynı sikayetle gitmiştim. Yıllardır mide yanmaları, şişkinlik, gaz vs oluyordu ama en son geçmeyen bulantılar olunca endoskopiye girdim, biyopsi yapıldı, helikobakteri çıktı. İlaç kullandım, antibiyotik falan ama yine tekrarladı. En son histamin diyeti yaptım. Şikayetlerim çok azaldı. Şu an yediklerime dikkat ettiğim sürece aşırı bulantı yaşamıyorum. Bazen bana iyi gelmeyen şeyler yediğimde oluyor sadece. Histamin diyetini araştırıp en azından iki hafta yapmaya çalışın. Çok zor bir diyet ama kısa süreli yapılıyor. Daha sonra yavaş yavaş normal beslenmeye başlıyorsunuz
Biopsi yapıldı cok hafif derecede helikobakteri çıktı ama onun bu derecede bulantı yspmayacagını söyledi doktorlar antibiyotik vermedi şuan bir ay sonra dedi bulantılarının azalması lazım dediler yoksa dahada agır gelir dedi dr dediginiz diyete bakayım arastırayım bende tşkr ediyorum

X