Psikolojik mi

betusssjd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2024
66
10
24
Arkadaşlar yaklaşık beş senedir kullandığım paxera 30 mg yi yarıma düşürürek bırakma kararı aldım. Fakat midem bulanıyor hele ki su içince daha fazla bulanıyor. Bu acaba ilaç yoksunluğundan mı yaşayan varsa yardımcı olabilir mi

Doktora danismadan birakmak tehlikelidir. Bir arkadas acayip bas donmeleri yasadi sadece bir ay kullandigi antidepresani birden biraktigi icin.

bırakma kararı aldım.

burdan ne anlaşılıyor ?
karar aldım = ben, kendim.

doktorum bu şekilde karar aldı, uygun gördü dememişsiniz.

Neyse, sorunuza yanıt vereyim, ben de kullandım paxera, bırakırken böyle bi etkisi olmadı. Belki mevsim geçişi nedeniyle soğuk almışsınızdır, bulantınızın nedeni bu olabilir.

Doktoruma danışmadan diye bir şey yazmış mıyım orada bana lüzumsuz yorum yapmadan önce okuduğunuzu anlama sorununuzu çözün
“Kararı aldım” dediğinize göre doktorunuza danışmamışsınız. Ya da şöyle sorayım, ilacı kullanırken görüştüğünüz bir dr var mı yoksa aile hekimine yazdırıp mı kullanıyorsunuz?

Sizlik ne var pardon? Her ayrıntıyı buraya yazacağım diye bir kural okumadım kayıt olurken. Bu hastalığı yaşayan bilir, doktorsuz ilaç başlanmayacağı ve bırakılmayacağı bana göre aşikar.

Valla mide bulantısı ilacı bırakmanın yan etkisi mi bilmiyorum ama sinir de yapmış =))))

Uslübünüz için teşekkür ederim gerçekten. Doktorum var fakat panik atak ve anksiyete hastalığını aynı anda yaşadığım için bir anda korkuyorum acaba bir şey mi olur diye o yüzden konu açmak istedim.

Gerçekten buna hayır diyemeyeceğim aşırı sinir yapıyor fakat üslup da önemli diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Peki siz kaç yıl kullandıktan sonra bıraktınız ve kaç mg kullanıyordunuz?

İlk kez üslubum için teşekkür aldım. Sitenin girişine afiş yapılmalı bu

Her neyse doktorunuza danışın. Burda çoğumuz ilaçlar, yan etkileri, yoksunluk belirtileri hakkında bilgi sahibi değiliz. Ve her insan farklı etkilerle karşılaşabilir. En doğru bilgi kendi doktorunuzdan gelir.

Doğru diyorsunuz tekrar teşekkürler.

Teşekkür ederim. Peki siz kaç yıl kullandıktan sonra bıraktınız ve kaç mg kullanıyordunuz?

Ben 6 ay kadar kullandım benimki de 30 mgdı. Dediğim gibi bırakırken hiç yan etkisi olmadı.
Ama lustral kullandığım dönemde bırakırken aşırı zorlanmıştım. Her ilacın her bünyeye etkisi farklı oluyor.
Devam ederse doktorunuzla görüşün.

Gerçekten buna hayır diyemeyeceğim aşırı sinir yapıyor fakat üslup da önemli diye düşünüyorum.

Üslupsuz bi şey yazmadım yahu =)
İlk mesajınızda gerçekten de kafanıza göre bırakmışsınız gibi algılanıyor.
Neyse, çok geçmiş olsun. Umarım tamamen bırakıp ilaçsız yaşadığınız günler gelir.

Üslupsuz demem size değildi. Çok teşekkür ederim inşallah gerçekten çok istiyorum ilaçsız yaşamayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…