Psikoloğuma aşık oluyorum, ne yapma'lıyım?

Psikologluk değil psikiyatristlik bir hasta olduğunuzu düşünüyorum.
Yanlış yerdesiniz ve tedavi olmanız gerekli.
Durumunu psikoloğunada söylesen oda farklı birşey demeyecektir eminim.

Freud'a gore bu gayet dogal, vaktim yok ama google da trercume edip okursaniz:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2921238/

Bir yerde okumustum, sanirim yine Freud'a gore "Terapi, hastanin terapiste asik olmasiyla basariya ulasmis olur" turu bir cumleyi hatirliyorum. Bulursam eklerim. Yani bence sizin terapiniz basarili olmustur, terapiyi birakmak istemeniz aslinda ona artik ihtiyaciniz olmadigindan kaynaklaniyor olabilir.

Bence direk söyleyin o şekilde bitirin. Psikologlar bunu yanlış anlamazlar ve inanın çoğu bunu yaşamıştır.
Hatta size iyi bile gelebilir. Psikolog yardımı alma sebebinizi bilmiyorum ama mesela ulaşamayacağı insanlara aşık olabilen bir yapıda olabilirsiniz. Hatta bir dizi de psikologuna aşık olma konusu işlenmişti. Bu da tamamen terapi alan kişinin ulaşamayacağı kişilere ilgi duymasıydı. Sevme/aşık olma değil yani bir nevi bozukluk.

Tabii ki siz öylesiniz demiyorum belki aklınıza gelmemiştir işin bu yanı, bir de bu şekilde düşünün.
Aynı zamanda terapistler iyi bir terapist olmadığını düşünebilir bir şey uydurursanız. Yani atıyorum siz "ben bu süreçte ilerleme göremiyorum sizin terapistliğinizle" derseni terapist bunu ciddi algılar, böyle randıman alamayıp bırakanlar çok oluyor. Bence açık açık söyleyin.

Önerileriniz için teşekkürler. Bipolar olduğumu düşünmüyorum, psikoloğum da bipolar olduğumu düşünmüyor bence.

hastalar kendilerine tanı koymuyor zaten.

eğer maniksen ki aşık olma vs de maniklikle alakalı bir şey gitmelisin psikiyatra. 2 kere 2 4 kadar net bir şey bu. psikolog sana tek başına yardımcı olamaz. sadece paranı sömürür. işine gelir konuşmaman.

Yanliz hissettigin icin gitmişsin zaten. Ee derdin ne? Bulmuşsun işte. Allahim boş boş bi konu daha...

Psikologu degistirmelisiniz.
Bir aciklama ya da bir sey soylemeden. bir dahaki sefere randevu almadan...
Baska bir psikologa gitmelisiniz.

Bu durumu psikologunla mutlaka paylasmani oneririm. O sana ne yapman gerektigini soyleyecektir zaten.... neden cekiniyorsun ki? Sana asigim oluyorum diyecek halin yok. Burda bize anlattigin gibi ondan etkilendigini terapileri dort gozle bekledigini, ama kendini suclu hissettigini felan soyle. Belki saana yasadigin seyin tarifini de yapar...

Benzer bisey bana da olmustu:) bi ogretmenimiz vardi, ben sonra o okuldan ayrilinca onunla gorusmeye baslamistim. Benden 8 yas buyuktu, birlikte sevgili gibi bulusur gezmelere gider aksama kadar dolanirdik:) sacima kasima gozlerini diker uzun uzun beni izlerdi. Askere gittiginde metuplasmaya baslamistik, ama ne mektup, her gun istisnasiz gunluk tutar gibi ona yazar her hafta postalardim, mektup gibi degil, kitap gibi sayfalarca gonderirdim her hafta. Ayni sekilde kocaman kocaman sayfalar dolusu mektup ta ondan alirdim... 12 ay boyunca ondan mektup almadigim tek hafta olmadi dusun...

Uzerinden 15 sene gecti:) hala ve hala gorusuruz:) ikimiz de evlendik, aile kurduk. Simdi dusunuyorum o donem yasadigimiz hayranliktan baska bisey degilmis:)
O yuzden herzaman tehlikeli olacak diye birsey yok. Bunu onunla paylasmalisin kesinlikle. yahu surekli duyuyordur zaten bunu hastalarindan:)

Seni dinleyip konuşan anlamaya çalışan,konusmasan bile gözlemlemeyen bir erkek,gayet hoş duruyor.Ama sadece işini yapiyor
Acaba erkek psikologlar kadinlari tam olarak anlayabiliyorlarmidir?
Kadın psikolag yada tipsiz yakisikli olmayan bir psikolag bulmaktan baska caren yok.geçmiş olsun

Teşekkür ederim, Allah razı olsun. Randevuyu aldığımda yaşı ve ya dış görünüşü hakkında bir fikrim yoktu, normalde kulak burun boğaza bile gitsem önce google'dan araştırır bakarım, kimmiş nasıl biriymiş diye ama buna bakmadım nedense , ilk seansımda gördüm ve benim için sürpriz oldu hatta içimden " bu genç ve yakışıklıymış napıcam ben şimdi" dedim.İkinci seansıma gitmeyecektim ,annemin ısrarı ile gittim. Erkek olmasını da erkeklerle olan iletişim problemimi ( kendini ifade edememe, kaçma hali) çözmemde yardımcı olacağını düşündüğüm için seçmiştim. Belki de bu gerçekle de yüzleşirsem, benim için daha iyi olur...

Sizinki de baya ilginç ve güzel bir hikayeymiş :)

Bizim yan komşular var kız psikolog adam hastasıymış öyle tanışmışlar.. Bilemiyorum.. Hayatta imkansız diye bişey yoktur bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…