Psikoloğuma aşık oluyorum, ne yapma'lıyım?

Terapi isini bedavaya getirmeye calisiyorsun degil mi. Saka saka.

Boslukta hissediyorsan normal de ,bu sekilde devam etmen normal degil. Baska bir psikolog bulup ondan sonra psikologunu degistir. Mumkunse kadin olsun.

Bence ne hissetiginizi söyleyin aşk itiraf gibi düşünmeyin bunu gurur meselesi halin e getirmeyin.
Ondan bir şey saklamamaniz gerekir yoksa bi sonuca ulasamazsiniz.
Belki de o farklı bi çözüm yolu önerecek size farklı bi bakış açısı sunacak .
Hatta belki yaşadığınız aşk bile değil ben de okumuştum bi yerde hasta terapistiyle çok ozdesim kurunca böyle oluyormuş.

Sanırım anlatmam gerekiyor evet ama direk olarak söyleyemem.Belki " yalnız ve boşlukta olduğum zamanlarda, takıntılı ve platonik aşklar yaşayabiliyorum, bazen fazla hayalperest olabiliyorum,nasıl kurtulabilirim" falan filan derim. üzerine alınırsa alınır... Önerileriniz için de çok teşekkürler...

Irvin David Yalom
Hergün biraz daha yakın adlı kitabını akla getirdiniz
İsterseniz bir okuyun

Benim psikoloğumla aynı kişi olmasın:rolleyes:
Valla o da pek yakışıklı cool genç hoş adamdı heee...

Neyse...
Gitmeyin :KK66:
Gerekçe sunmaya gerek yok, gitmeyin.

bence de niye gitmesin.

ikisi de bekarsa neden olmasın.

bence bu hoşuna gidiyorsa git.

belki o da seni sever evlenirsiniz.

çok değişik evlenme hikayeleri var.

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
yorumlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız ve aşırı kaygılı hissediyordum, 2 ay önce terapiye başladım ama, bu 2 ayda ruh halim daha da bozuldu. Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı ben de, bilmiyorum. Sürekli psikoloğumu düşünüyorum, Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir daha ki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Bazen, benim konuşmakta zorlandığım zamanlarda, " konuşmak zorunda değiliz, susa da biliriz" diyor ve gözlerini gözlerimden ayırmadan beni izliyor, bana bakıyor.Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yapıyor ama ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkileniyorum.
Psikolog bekar mı? Bekarsa hoşlandığını belli et.

Canımcim, bu beklenen bir durum. Herkesin başına gelir normal olduğunu bil. İstersen bu konuyu konuş zamanla geçer zaten.

Ay niye degistiriyosun psikologunu git açık açık hoslandigini söyle neden olmasın tanıdığım var öyle Tarkan bile hayraniyla evlendiyse doktorunda sana ışık yakabilir:KK45:

Adam psikolog oldugu icin tabiki sakin,anlayışlı, sempatik...olacak bütün iyi seyler onda olmalı ki hastası olsun. Siz su an boslukta olduğunuz icin etkilenmişsiniz sanırım.

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
yorumlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız ve aşırı kaygılı hissediyordum, 2 ay önce terapiye başladım ama, Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı ben de, bilmiyorum. Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir daha ki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Geçen haftaki seansımda ,başlangıçta konuşmakta zorlandım utandım,heyecanlandım " konuşmak zorunda değiliz, susa da biliriz" dedi ve gözlerini gözlerimden ayırmadan beni izledi. Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yaptı ama ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkilendim.[/QUOTE]

Arkadaşlar olumlu,olumsuz yorum yapan herkese teşekkür ederim. Platonik aşk olayını hayatımda ilk defa yaşamıyorum. Ergenlik döneminde çok kez platonik aşklar yaşadım. çok hayalperest,sessiz ve ketumdum. Lisede yan sınıftaki çocuğa 2 yıl platonik aşk besledim.Kimseye söylemedim.Sadece hayaller kurdum.
Sanırım ona karşı olan durumumu değil ama genel durumumu psikoloğuma anlatmam gerekiyor.Bu arada İçimi dökmek iyi geldi, bazı yorumlar beni silkeledi kendime geldim.( başlığı açmakta ki amacım da buydu zaten) Ben aşık falan değilim büyük ihtimalle. boşlukta ve yalnız olduğum için zaten önüme kim çıksa ona karşı bir şeyler hissedecektim. Muhtemelen de geçici bir şeydir.Yani,inşallah...
Çözüm; çok fazla müzik dinlemeyi bırakıp bir uğraş bulup, boşluktan çıkmak!

Problemlerinden dolayı boşluk duygusu ve pskologunun size şu zamanda iyi gelmesi etkilemiştir sizi, sadece size nasıl yardım edeceğini bilen biri bu şekilde düşünmeye çalışın bence..

X