Psikoloğuma aşık oluyorum, ne yapma'lıyım?

Platonia26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
30
23
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
yorumlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız hissediyordum, 3 ay önce terapiye başladım. Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı ben de, bilmiyorum. Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir daha ki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Geçen haftaki seansımda heyecanlandım, konuşmadım, o da " konuşmak zorunda değilsin ,susa da biliriz " dedi gözlerimden ayırmadan beni izledi. Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yaptı ve bu bir teknik belki ama ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkilendim.

Son düzenleme:
Anaa cihan unal filmi aklıma geldi tabi çok alaka sayılmaz ama...
PsikiyatriSti orda Perihan savaş takıntılı hastasiydi

Bu terapist sana iyi geldi mi.yani gitmr sebebin olan sorunlarınla ilgili bir düzelme ve faydası oldu mu
Evet bir nebze kendimi rahatlamış hissediyorum ve aslında erkek olması, erkeklerle iletişim problemi olan biri olduğum için iyi de geliyor... Şuan da aşırı takıntılı saplantılı aşık olmadım, ama kendimi frenlemezsem o yöne doğru gidecek gibi.. Ve yine sanırım seanslarımı tamamlamadan bırakmayı, bu süreçte hayal kurmamayı ve gerçekçi olmayı öğrenmeye çalışacağım. Gerçekçi olmayı ve hayalperestliği bırakmazsam yarın da başka bir doktora aşık olurum, sonu yok...

keske bayan yada yaslı birini secseydin.iş işten gecmiş ama bu seninki cok dibinde bulunup rahatca konusmandanda ötürü. ona olan duygularını söyle sonrada bırak terapiyi

psikiyatr a gidin. manikseniz ilaca ihtiyacınız var.

Kendisine " ben psikiyatriste de gitmek istiyorum, siz mi yönlendiriyorsunuz" dedim. " Neden gitmek istiyorsun "dedi. " Belki antidepresan falan kullanmak iyi gelir, bilmiyorum " dedim.Ben öneriyorum o ilaçları, yan etkileri de var dedi. Yani durumum ciddi olmayabilir ya da genel olarak ilaca karşıdır bilmiyorum

sığınıcak bir dal olarak görüyorsunuz bence sizinkisi aşk değil güven duygusu

manikler antidepresan kullanmaz. duygu durum düzenleyiciler kullanır.

psikologunuz ne düşündüğü önemli değil, bipolarsanız ilaç kullanmanız gerekli. aşk hissiniz de manikliğinizle alakalıdır

Terapistine aşık ne ilk ne de son insan sen olacaksın. Bu yaşadığın normal bir durum.

İkili ilişkilerde problem yaşıyorsun muhtemelen ve duygularını terapistine yönlendirmişsin. Bu durumun bir noktada çözüme ulaşacağına ve tedavine faydası olacağına inanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…