Psikoloğuma aşık oluyorum, ne yapma'lıyım?

keske bayan yada yaslı birini secseydin.iş işten gecmiş ama bu seninki cok dibinde bulunup rahatca konusmandanda ötürü. ona olan duygularını söyle sonrada bırak terapiyi
manikler antidepresan kullanmaz. duygu durum düzenleyiciler kullanır.

psikologunuz ne düşündüğü önemli değil, bipolarsanız ilaç kullanmanız gerekli. aşk hissiniz de manikliğinizle alakalıdır

Önerileriniz için teşekkürler. Bipolar olduğumu düşünmüyorum, psikoloğum da bipolar olduğumu düşünmüyor bence.

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
yorumlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız ve aşırı kaygılı hissediyordum, 2 ay önce terapiye başladım ama, bu 2 ayda ruh halim daha da bozuldu. Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı ben de, bilmiyorum. Sürekli psikoloğumu düşünüyorum, Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir daha ki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Bazen, benim konuşmakta zorlandığım zamanlarda, " konuşmak zorunda değiliz, susa da biliriz" diyor ve gözlerini gözlerimden ayırmadan beni izliyor, bana bakıyor.Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yapıyor ama ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkileniyorum.

Baska psikolog bul, kadın olsun.

Terapistine aşık ne ilk ne de son insan sen olacaksın. Bu yaşadığın normal bir durum.

İkili ilişkilerde problem yaşıyorsun muhtemelen ve duygularını terapistine yönlendirmişsin. Bu durumun bir noktada çözüme ulaşacağına ve tedavine faydası olacağına inanıyorum.

Ben de sizin gibi düşünüyorum galiba, yardımınız için teşekkür ederim :)

Değiştir gitsin. Etik degil zaten doktor hasta iliskisinden öteye gidemez.
Etkilenmiş olabilirsj normal.
Ama seni anlayan dinleyen biri olması da tabiki etkenler icinde.
Degistir yakın zamanda

yorumlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız ve aşırı kaygılı hissediyordum, 2 ay önce terapiye başladım ama, bu 2 ayda ruh halim daha da bozuldu. Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı ben de, bilmiyorum. Sürekli psikoloğumu düşünüyorum, Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir daha ki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Bazen, benim konuşmakta zorlandığım zamanlarda, " konuşmak zorunda değiliz, susa da biliriz" diyor ve gözlerini gözlerimden ayırmadan beni izliyor, bana bakıyor.Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yapıyor ama ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkileniyorum.

asl sorununuz belkide hayatinizda sizi derinlemesine dinyelen, anlamaya calisan, yada en azindan zaman ayiran birisi yada birilerinin olmamasidir.
arkadas ortaminiz varmi? anlasabildiginiz sevgiliniz esiniz?
psikologu degistirmek benim cozumum oludu heralde.

Mahreminizi açtığınız için takıntılı kişilikle birleşince olabiliyor böyle şeyler. Ama siz zaten kendinizi yeterince tanımışsınız: "Başka psikoloğa da gitsem aynısı olur" diyebiliyorsunuz. O adamlar ve kadınlar aşk itiraflarını çok duyuyorlardir ama sakin ha bir yenisini de siz eklemeyin.

Hayır evli değil. Haftaya randevum var ona gidip, başka sebepler öne sürerek bir daha gitmemeyi düşünüyorum ama ne kadar uygulayabilirim bilmiyorum...
Tek yapman gereken bunu ona söylemek

Çünkü bu kadar doğal ki,,

Meslekte sık karşılaştıkları bir durum

Sadece söyle, gerisini o yönlendirir sağlıklı şekilde

Mahreminizi açtığınız için takıntılı kişilikle birleşince olabiliyor böyle şeyler. Ama siz zaten kendinizi yeterince tanımışsınız: "Başka psikoloğa da gitsem aynısı olur" diyebiliyorsunuz. O adamlar ve kadınlar aşk itiraflarını çok duyuyorlardir ama sakin ha bir yenisini de siz eklemeyin.

itiraf etmeyi düşünmüyorum zaten.Takıntılı olduğum kadar gururluyumdur da.

Kendisine " ben psikiyatriste de gitmek istiyorum, siz mi yönlendiriyorsunuz" dedim. " Neden gitmek istiyorsun "dedi. " Belki antidepresan falan kullanmak iyi gelir, bilmiyorum " dedim.Ben öneriyorum o ilaçları, yan etkileri de var dedi. Yani durumum ciddi olmayabilir :p ya da genel olarak ilaca karşıdır bilmiyorum

yalnız psikologların ilaç önerme/ önermeme gibi durumları olamaz. siz psikiyatriste gidin. netten araştırıp bulabilirsiniz şehrinizdeki doktorları.

Bence ne hissetiginizi söyleyin aşk itiraf gibi düşünmeyin bunu gurur meselesi halin e getirmeyin.
Ondan bir şey saklamamaniz gerekir yoksa bi sonuca ulasamazsiniz.
Belki de o farklı bi çözüm yolu önerecek size farklı bi bakış açısı sunacak .
Hatta belki yaşadığınız aşk bile değil ben de okumuştum bi yerde hasta terapistiyle çok ozdesim kurunca böyle oluyormuş.

Yürüyün o zaman. Engeliniz nedir?
Onunla ilişki olmaz, bununla ilişki olmaz gibi kimin yarattığı belli olmayan kurallarla kendinizi kısıtlamayın, akraba değilse, evli değilse isteyen istediğiyle aşk yaşar.

Yürüyün o zaman. Engeliniz nedir?
Onunla ilişki olmaz, bununla ilişki olmaz gibi kimin yarattığı belli olmayan kurallarla kendinizi kısıtlamayın, akraba değilse, evli değilse isteyen istediğiyle aşk yaşar.
meslek etiği bu. kimin yarattığı belli kurallar aslında.

bir sansini dene ikinizde bekarsiniz belki oda sana bos degildir...

Ben boyle bi konunun yorumunda okumustum neredeyse psikologa giden herkes psikologuna asik olurmus

Bende gitmistim ask degil ama bi hayranlik oluyo sonucta o donem ssnin halinden en iyi anlayan o kisi

bir sansini dene ikinizde bekarsiniz belki oda sana bos degildir...
Yanlis anlamayin lutfen ama bece insanlari boyle yonlendirmeniz yanlis

Psikologlar kidiyi daha iyi gozlemlemek adins yuxune gozlerine bazen ellerine odaklanabiliyorlar bazen kosi kendini iyi hissetsin diye ince iltifatlarda bulunup espiri yapabiliyorlar yani

Ben gidilen doktora psikologa yada dis hekimine giden kisinin bu sekilde yonlendirilmesini hos bulmuyorum(tabi karsi taraftan ilgi alaka olurda o baska durum)

yalnız psikologların ilaç önerme/ önermeme gibi durumları olamaz. siz psikiyatriste gidin. netten araştırıp bulabilirsiniz şehrinizdeki doktorları.

Psikologlar danışanlarının durumuna göre psikiyatriste yönlendirme ya da buna gerek duymadığı yönünde fikrini söyleyebilir. Manik depresif gibi bir teşhis konulmamış henüz o yüzden yönlendirmemiştir.

Konuya gelince sık karşılaşılan bir durum. Gönüllü olarak çalıştığım bir projede benim de başıma geldi. Böyle durumlardan sonra çalışmak zaten etik değil. Bu saatten sonra devam etmemenizi öneririm.

Cool ve yakışıklıysa bekar ve kadın olan danışanlarının çoğu aşıktır bence adama :KK70: bence bi kadın paikolog tercih et, bunara duygusal olarak boşluktasın belki de

X