Psikiyatriste gidemiyorum intiharın eşiğindeyim

Bende de yoğun anksiyete var ve ilaç fobisi
Bende ilaç içince dilim boğazım şişecek ve ölcem sanıyorum buna rağmen tedavi oluyorum ilk ilacı içince dilim uyuştu yutkunamadım diş etlerim şişti dilimi ağzımın içinde çeviremedim koştum acile
Aslında hiçbiri de olmamış ne tuhaf değil mi

Bu arada bende kusmaktan çok ama çok korkarım nefessiz kalıyorum saatlerce toparlanamıyorum
Midem bulanınca panik oluyorum ya kusarsam diye
Bu korkuda normal aslında korkularımızı da kabul etmek lazım edersek bu kadar büyümez
Ha ben yapabildim mi hayır denedim bir kez olmadı hiç zorlamadım kendimi şimdi gayet iyiyim ilaçlar sayesinde

bebek olsaniz belki kusmugunuzda bogulurdunuz ama mesela benim bazi geceler midem bulanir o bulanti uyandirir kalktiktan sonra kusma eylemi baslar.
mesela narkozlu hastalarda hafifte olsa kusar bazen, annem ameliyatliydi narkozdan daha cikmamisti o kafayla bile kalkip kusup geri bayiliyordu,
mikrop bulasma konusuda goruncemde var asiri titizlik okb,
tokalasmaya bile korkar ya bana mikrop bulasirsa diye ama hic ya bende mikrop varsa baskasina bulasirsa diye dusunmez kendini 40 lanmiş sayiyor sanirim nasil bir psikoloji ben bilemiyorum ama dislerini fircalarken hazir suyla fircalar, banyoda 7 kez liflenir 7 kez sampuanlanir artik cildi yara bere icinde, en son 2 3 hafta once gordun pandemiden dolayi iyice cosmustu boyle yapiyosun ama virusler mikroplar acik yarayi daha cok sever demis bulundum, ogunden beri disari cikmiyormus yaralar kapanmiyor ama kendide cikmiyor

Doktor değilim ama çok psikiyatri tecrübesi dinledim, sizinkisi online terapiyle geçecek bişey değil bence kesinlikle ilaç tedavisi almalısınız.

Eger kusmayla ölünecek olsaydi 5 aydır her gun gunde 4-5 defa kusuyorum ben ölürdüm.
Ayrica bir onceki hamileligimde de yine doguma kadar 9 ay kustum ölmedim yasiyorum cok sukur.
Ilaclarini kullan bırakma bir tek terapi ile cözumlenmesi mumkun gozukmuyor.

Kusma anında hissettiklerinizi yazar mısınız bana detaylı olarak ?
Burada insanlar iğrenir derseniz özelden yazın,ben iğrenmem.

Ben anlayamadım sorununuzu, sürekli kusuyor musunuz?
Yoksa herkes gibi bir insansınız ama ya kusarsam diye mi korkuyorsunuz?

Bir kere içtim ve ertesi gün kolumu kaldıramayacak kadar uykulu hissediyordum,içtikten yarım saat sonra mışıl mışıl uyudum.Ama kriz anında değildim içtiğimde,denemek içim içtim sadece.
Evet o ilaç uyku yapıyor diye biliyorum kullanmadım ama kullananlardan duydum belki ilk kullanımda çok uyku yapar sonra bünye alışınca azalabilir uyku yapma özelliği siz doktora danışın yine

Evet o ilaç uyku yapıyor diye biliyorum kullanmadım ama kullananlardan duydum belki ilk kullanımda çok uyku yapar sonra bünye alışınca azalabilir uyku yapma özelliği siz doktora danışın yine
Doktor sadece kriz anında kullan dedi,off zaten hiç ilgilenmiyorlar aynı odada 2-3 psikiyatrist artı bir de başka hasta.Hiç rahat bir ortam değil,üstelik biraz ciddi bir vaka gelince hemen özele yönlendiriyorlar.
Özeller de acayip pahalı,ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Psikiyatriste gidin ve ilaç kullanın. Kusma korkunuzun aslında gerçek olmadığını az de biliyorsunuz ama elinizde olmadan endişeye kapılıyorsunuz. İlaçlar o endişeyi gideriyor yavaş yavaş. Normale döndüğünüzde oh be dünya varmış diyeceksiniz.

hepimiz uyuyoruz, uykuda kusacağımızdan korkmuyoruz. Demek ki gerçekçi değil korkunuz. Bu yalnızca bir hastalık, tıpkı şeker gibi, tansiyon gibi, bel fıtığı gibi. Onlar olunca nasıl doktora gidiyorsak, psikolojik sorunlarda da gideriz.

okb anksiyete için belli bir seviyeden sonra terapi yeterli gelmez.küçük bir Benden, yaradan korkarak da hayat yaşanmaz.

bu forumda bile aynı dertlerden mustarip olup, doktorla iyileşen pek çok kişi var. Siz de neden onlardan biri olmayasınız?

Kaygılarınız mi var? Korkularınız, panik ataginiz. Kusma neden oluyor yani.
Bende de yıllardır anksiyete den kaynaklı kusma ve gaz oluyo. Gaz nasıl desem sırtımda bi yumruk şeklinde nefes aldırmıyor. O kadar berbat bisey ki. Lütfen doktora gidin. Ilaç kullanmadan asla geçmiyor. Ben psikologa da gitmiştim tamam o an anlatırken iyi geliyor ama sonra yine aynı. Ilaç tedavisi kesinlikle olmalı.

Haklısınız tabii ki,doktora gittim ama hiç memnun kalmadım hem annemi odadan çıkarmadı hem de aynı odada 2-3 psikiyatrist artı başka hasta olunca hiç rahat edemedim.Üstelik iyileşmezsem özele yönlendireceklermiş ki özeller ateş pahası.

Hayır yanlış anladınız kusma olmuyor kusmaktan korkuyorum ben.Kusma fobim var ya kusarsam midem bulanırsa naparım diye korkuyorum geceleri bu korku artıyor ve günlük yaşamımı etkiliyor.Anksiyete ve okb geliştirdi bende.

Merhaba insanlar kusmak için can atıyor rahatlamak adına bende bazen kendim kusuyorum bilerek. Kusmak insanı okadar rahatlatıyor ki bence korkmayın. Keşke kusabilseniz de o zevki anlasanız. Midende yediğin şeyler sonuçta pis bişi değil cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…