Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

bundan 4 yıl önce bir depresyon yaşadım gerçi hep depresift bir halim vardır zaten aşırı duygusal ilgi bekleyen sulu göz vazlaca vicdanlı biri olarak depresyona girmemek mümkün değilsempatiksalakcinni o zmanlar dr bana XXXXXX diye bir ilaç verdi ilk 2 haftan çok zor geçer sabret dedi. evet aynen 2 hafta mide bulantısı baş dönmesi 7 kilo verdim ama 2 hafta sonra yubbiiiiiiiii kuş gibiydim allahım artık ağlamıyordum kendime güvenim gelmişti, mutluydum opuyorumnanaktan6 ay demesişne rağmen ben korkumdan 8 ay kullandım hatta bir ömür kullanmak istiyordum sakıncası olmasaydı.neyse atlattım depresyonu. 2009 yılında evlendim ve eşimle daha evliliğimin 1. ayı itibariyle kavga etmeye başladım ve eşimin şiddet eğilimleride oluyordu. aman tanrım ölmek üzereydim.mutlu bir yuva kurmak sevmek sevilmek isterken yaşadıklarım felaketti ve severek evlenmiştikmafoldumben uğraştım çabaladım bir aile terapisti buldum kadınla i,lk tel.de konuştum çok iyi davrendı 23 aylık hamileydim aldırmak istiyordum kadın aldırma bana gelin dedi düzelir dedi bunlar normal dedi evliliğin ilk yıllarında. neyse eşimle gittik (fiyatı:230) çocukluğumuza indi falan sonra ikinci seansa çağırdı 1 hafta sonra bu arada eşim kadınla dalga geçiyor olayı sallamıyor yani. 2. seansta biz eşimle başladık birbirimizi şikayet etmeye eşim yalan yanlış şeyler anlattıkça ben kuduruyor olaya müdahele ediyordum kadında bana kızarak sürekli benim bu yaptıklarıma bir tanı koyuyordu:eek:lmaz: aman allahım bu ne ya dedim. ve gitmekten vazgeçtik hem her hafta bu parayı veremezdik hemde bir çözüm olacağı düşüncesi bizde bitmişti. eşimin bir kulağındaN girdi diğerinden çıktı sadece ben o iki günden bişeyler öğrendim. yani biz yine aynı cehennem evliliğe devam ettik. aile terapistine giderken eşinizin ve kendinizin kusurlu olduğunuz noktaları değiştireceğinize emin olmadan gitmeyin. yani eşiniz ve siz evet benim hatalarım şunlar nasıl düzeltebilirim diyebiliyorsa faydası var. eğer herkes yaptıklarında kendini haklı görüyorsa paranızı çöpe atmaktan başka bişey olmaz terapiler. allah herkesin yardımcısı olsun.

merhaba,
ben ankarada bir psikolog ariyorum--su ana kadar genel olarak ankarada Rüzgarlıda Ruh ve sinir hastalıkları dispanseri onerilmis---su anda hala oraya giden var mi, varsa kimi onerirsiniz(onceki mesajlar eski tarihli oldugu icin tekrar soruyorum, kusura bakmayin)---bunun yaninda ozele giden yada fikri olan varsa yaklasik bir fiyat soyleyebilir mi---ogrenciyim...
insallah hepimizin cozum buluruz sorunlarimiza...

arkadaşlar özgüven eksikliği ve değersizlik hissi yaşıyorum ve yıllar geçtikçe artıyor bu duygu. bi danışana başvurdum ama tespitleri benim uzağımda kalıyor. erzurumda önerebileceğiniz bir psikolog var mıdır?

arkadaslar acılen psıkolga gtmem lazım panık atak var bende bagkurluyum acaba sıgortanın karsıladgı bı yer var mı bıldgınız yanlızz acıll daha onceden sıgortam yoktu o sekılde gıtmıstım cok pahalıydı 4-5 sene onceydı seans ucretı ılaclar fılan bayagı harcamıstık hemen yardımcı olursanız cok ıyı olurr bende arastırıyorum eger bulabılrsem yazıcam bnde

arkadaslar acılen psıkolga gtmem lazım panık atak var bende bagkurluyum acaba sıgortanın karsıladgı bı yer var mı bıldgınız yanlızz acıll daha onceden sıgortam yoktu o sekılde gıtmıstım cok pahalıydı 4-5 sene onceydı seans ucretı ılaclar fılan bayagı harcamıstık hemen yardımcı olursanız cok ıyı olurr bende arastırıyorum eger bulabılrsem yazıcam bnde

Kadın ve Aile sağlığı merkezlerinde de devlet hastanelerindeki gibi psikolog var.
Üstelik ücretsiz.
Düşünürseniz onu araştırın.

Kadın ve aile sağlığı merkezi burda kartalda da varmış psikiyatr ararken goglede buldum..

Psikiyatri bölümündede hizmet veriyor mu bu merkez bilen var mı?

Kadın ve aile sağlığı merkezi burda kartalda da varmış psikiyatr ararken goglede buldum..

Psikiyatri bölümündede hizmet veriyor mu bu merkez bilen var mı?

(Genel olarak) Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri'nde psikolog var.
Yine de telefon ile arayıp öğrenmenizi tavsiye ederim.

İnsanın psikolojisi bozuldumu hele de artık fiziksel olarak etkilemeye basladı mı cok kotu oluyor.Kendimden biliyorum.Diledigin kadar anlat diledigin kadar insanlar yardımcı olsun ilaclara ihtiyac duyuyorsun.Ben ankara tıp fakultesinden prof.dr.hakan kumbasar ı öneririm.Hatasız tedavi istiyorsan ona gidebilirsin.

HASTANE : ANKARA UNİVERSİTESİ TIP FAKULTESI PSİKİYATRİ ANABİLİM DALI
362 30 30 /6671-6618

MUAYENEHANE: İRAN CADDESİ KUGULU PARK APT. NO:15/16 T.İŞ BANKASI USTU KUGULU PARK KAVAKLIDERE 466 91 68

Rahmetli anneanneciğim bundan bir 6-7 sene önce panik atak tedavisi görmüştü. Hakan Kumbasar a götürmüştük biz de. Hatırladığım kadarıyla son derece ilgili bir doktordu ve sonrasında güzel sonuçlar aldık.

Arkadaşlar merhaba, ben uzun süredir bazı sorunlar yaşıyorum. internetten araştırdığım kadarıyla anksiyete bozukluğuna benzer sıkıntılar yaşadıklarım. Bunu kendi beynimde yenmek için çok çabaladım çok da yol katettim ama tam olarak bu kötü düşünce ve duygulardan arınmış hissedemiyorum kendimi bu nedenle artık bir uzmana danışmaya karar verdim. Psikoloji bölümünde son sınıf öğrencisi olan bir arkadaşım Madalyon Psikiyatri Merkezini önerdi bugün orayı aradım fakat yalnızca 15 dk lık görüşme 26 tl dedi (çalışan emekli sandığı için) normal seanslar 69 tl psikolog, 99 tl psikiyatr. Bu ücretleri şu an verebilmem mümkün değil zaten öyle eskisi gibi çok kötü durumda da değilim yalnızca biraz daha rahat-gevşek olmak istiyorum gerginlikten sıkıldım.

Psikologların fiyatları hep böyle araştırdım bir çok yeri. Ben aslında bir psikiyatra gitmek istiyorum bir devlet hastanesinde veya çok fazla fark ödenmeyen bir özel hastane de olabilir.
Bu konuda bana bir öneride bulunabilecek birileri var mı acaba lütfen :KK5:

Canım şuanda bende bakıyorum kendim için bu aile hekimliği yada yine belediyelerin devletin açtığı kadınlar için ücretsiz merkezler varmışş..
Kadınlara yardımcı olmak adına psikyatri bölümüde olduğunu duyudum araştırıyorum böyle yerlere baksan belki yardımcı olurlar..
evet ben bi ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin başhekimiyle görüştüm..
Muayinhaneye istiyo 350 lira dedi..
350 ile bitceğini bilsem sigortamda yok çıkamam içinden..
Ama doktoruda iyi seçmek lazım yoksa ilaç verip yolluyolar..
ama bi şu merkezlere bak derim..

Canım şuanda bende bakıyorum kendim için bu aile hekimliği yada yine belediyelerin devletin açtığı kadınlar için ücretsiz merkezler varmışş..
Kadınlara yardımcı olmak adına psikyatri bölümüde olduğunu duyudum araştırıyorum böyle yerlere baksan belki yardımcı olurlar..
evet ben bi ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin başhekimiyle görüştüm..
Muayinhaneye istiyo 350 lira dedi..
350 ile bitceğini bilsem sigortamda yok çıkamam içinden..
Ama doktoruda iyi seçmek lazım yoksa ilaç verip yolluyolar..
ama bi şu merkezlere bak derim..

Söylediklerini araştırıcam canım çok teşekkür ederim.

Ben de Ankara da Magnet Tıp Merkezinde psikiyatri bölümünün haricinde bir de psikolog danışmanlık bölümünün olduğunu keşfettim internet sitelerinden. Yarın arayıp görüşeceğim. Magbet Tıp merkezi normalde dahili bölümlerden falan muayene ücreti olarak sadece 12 tl alıyor. eğer psikolog danışmanlığından da aynı ücreti alıyorsa süper.

Aynen ne demeek rica ederim burda bi arkadaş yönlendirdi benide bende bilmiyordum..
Birbirimize Yardımcı olmak için varızz burda :KK71:

Son düzenleme:
arkadaşlar topik açtım ama kimse birşey yazmamış
ciddi anlamda psikiyatriste ihtiyacım var hergece neredeyse kalp krizi geçirdiğimi düşünüyorum ağlama krizleri ölüm korkusu ve artık sıkılmaya başladım ailemdeki herkes sıktın artık diye işi dalgaya vuruyorlar eşim hariç tabi ama ben artık kendimden bıkmaya başladım oğlumu alıp kaçmak istiyorum tuhaf tuhaf duygular içindeyim bana yardımcı olabilecek kocaelinde bildiğiniz psikiyatrist varmı

Arkadaşlar merhaba, ben uzun süredir bazı sorunlar yaşıyorum. internetten araştırdığım kadarıyla anksiyete bozukluğuna benzer sıkıntılar yaşadıklarım. Bunu kendi beynimde yenmek için çok çabaladım çok da yol katettim ama tam olarak bu kötü düşünce ve duygulardan arınmış hissedemiyorum kendimi bu nedenle artık bir uzmana danışmaya karar verdim. Psikoloji bölümünde son sınıf öğrencisi olan bir arkadaşım Madalyon Psikiyatri Merkezini önerdi bugün orayı aradım fakat yalnızca 15 dk lık görüşme 26 tl dedi (çalışan emekli sandığı için) normal seanslar 69 tl psikolog, 99 tl psikiyatr. Bu ücretleri şu an verebilmem mümkün değil zaten öyle eskisi gibi çok kötü durumda da değilim yalnızca biraz daha rahat-gevşek olmak istiyorum gerginlikten sıkıldım.

Psikologların fiyatları hep böyle araştırdım bir çok yeri. Ben aslında bir psikiyatra gitmek istiyorum bir devlet hastanesinde veya çok fazla fark ödenmeyen bir özel hastane de olabilir.
Bu konuda bana bir öneride bulunabilecek birileri var mı acaba lütfen :KK5:

Arkadaşım psikoloji 4. sınıf öğrencisi diyorsun, o neden yardımcı olmuyor sana?

ciddi anlamda psikiyatriste ihtiyacım var hergece neredeyse kalp krizi geçirdiğimi düşünüyorum ağlama krizleri ölüm korkusu ve artık sıkılmaya başladım ailemdeki herkes sıktın artık diye işi dalgaya vuruyorlar eşim hariç tabi ama ben artık kendimden bıkmaya başladım oğlumu alıp kaçmak istiyorum tuhaf tuhaf duygular içindeyim bana yardımcı olabilecek kocaelinde bildiğiniz psikiyatrist varmı

anksiyete yaşıyorsun

Keşke olabilsem... Hiç değilse konu güncellensin, belki bir bilen çıkar.

Merhabalar, herkese geçmiş olsun öncelikle, umarım herkes sorunlarını en kısa sürede atlatır.

Ankara'da özellikle Özcan Uzun ya da Atilla Soykan hakkında bilginiz var mı? Kime gitsem çok kararsızım, faydalı olur mu olmaz mı ondan da emin değilim ama artık dayanma sınırımın sonunda olduğumu hissediyorum.
İnternetten biraz araştırdım, burda öğrenciyim, önerisini alabileceğim çok fazla yakın arkadaşım da yok malesef. Poliklinik ya da hastaneye gitmek istemiyorum, daha detaylı bir görüşmeye ihtiyacım var. Ankara'daki başka hekimler hakkında olumlu/olumsuz düşünceleriniz varsa onları da öğrenmek isterim, çok teşekkürler.

Son düzenleme:
cinnah caddesinde madalyon psikiyatri merkezi var.
gülseren budayıcıoğlundan randevu al canım.ankarada tekdir.
15 yıldır tanırım.gidenlerde çok memnun.
ne zaman çok bunalsam mutlaka giderim.muhtemelen eşinide çağıracaktır.
evliliğini gülseren hanıma borçlu çok aile vardır ankarada.
lütfen git canım.....

Çok güzel bir haber gibi ama SGK ile anlaşması sadece ilaç yazdırmak için poliklinikte geçerli diğer tüm muayenelere özele tabi o da 350TL

X