Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

selamlar herkese. damdan duser gibi gelmek istemezdim ama 1-2 sey soylemek istedim:

arkadaslar psikolog veya psikiyatrist onerebilir misiniz yazmis bir cok kisi ama lutfen aradaki farka cok dikkat edin. psikolojik sorununuz artik kontrolden cikmamissa, ornegin nefes darligi, gogus skismasi tarzi sizi fiziksel olarak cok zorlayan agir bir durumda degilse once bir psikologla gorusun lutfen. gereksiz yere kendinize ilac yuklemesi yapmayin. psikiyatristler sonuc olarak doktorlardir ve hastaliklari tedavi ederler. sizinki sadece tasa, kaygi, kararsizlik gibi sorunlarsa, bir bozukluk ya da hastaliginiz yoksa bosuna psikiyatriste gitmeyin, psikologa gidin derim.

2. si de klinik psikolog, gunluk hayatta bizim psikolog dedigimiz kisidir aslinda, psikoloji bolumu mezunu herkesin sifati 'psikolog'dur ama gorusme yapan, bizlerin gittigi kisi olmak icin klinik alaninda yuksek lisans yapmis olma zorunluluklari bulunmaktadir. yuksek lisans yapmayanlar, klinik acamayacaklari icin 'danisma merkezi, hayat koclugu' vb sifatlarla yer aciyorlar. bir kisiyegitmeden once hem o kisi hakkinda hastalarinin goruslerini hem de egitim gecmisini sorgulayin lutfen.

ben 1 yil psikiyatriste gittim, ve simdi de psikologi bolumune basliyorum bu yil. aradaki farki, neler yapip yapamayacaklarini cok arastirmam gerekti o yuzden lutfen sizler de dikkatli olun :)

nerde başlıyorsunuz psikoloji bölümüne

Bende beden algi bozuklugu var galiba :KK43: onceden hic boyle degildim.artik bu durum beni mutsuz etmeye basladi :KK43: napsam bilemiyorum.

Son düzenleme:
merhaba benim evlilik danışmanlığı konusunda yardım almam gerekiyor bu konuda gizem hanımdan yardım alsam iyi bir sonuç alırmıyım sizce

Kızlar merhaba. Yeni konu da açmıştım ama görmeyenler olabilir diye bir de burada
yazayım dedim.

Kızlar çok zor durumdayım. Kardeşim büyük bir bunalım geçiriyor. Kendi canına kıymaya kalktı.
Madalyon'a götürdüm ve seanslara devam edicez şimdilik. Sizden ricam sizlerin tavsiye edeceği
Ankara'da iyi bir psikiyatr var mı acaba? Madalyon hakkında iyi de kötü de şeyler söyleniyor.
Fikri olanlar nolur paylaşsın, yardımlarınıza ihtiyacım var..

Cikolatali merhaba teşekkür ederim tavsiyen için. Fakat burası İstanbul yazmış iletişim bilgilerine
ve de yaşam koçu değil daha çok psikiyatr benim aradığım.

Belki kardeşim psikolojik olarak düzelmeye başlarsa bir yaşam koçuyla onun düzelmesine
biraz daha destek sağlayabilirim.

Başka önerisi olan var mı acaba? Ankara'da önerebileceğiniz bir psikiyatr var mı?
Yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar..

Merhaba...

Her zaman önerdiğim bir psikoloğum var.Ancak genelde herkes uzak olduğu için gidemiyordu,siz tam yerindesiniz.Hemde ücretsiz.Belediyeye bağlı olarak çalışıyorlar.İkisine de gittim ben,Nimet Hanım ve Nihal Hanım.İlk önce Nimet Hanıma gittim.Oldukça ciddi bir bayandı.Biraz çekiniyordum kendisinden.Sonra aile danışmanına da gitmemi söyledi aynı zamanda.Kardeşim,annem,babamla birlikte gittik birkaç kere nihal hanıma.Sonrada eşimle gittik.Baktım Nihal hanım çok tatlı,çok cana yakın,ona gittim bir süre daha.Şimdi evlendim ve çok uzak olduğum için gidemiyorum.

En sinir olduğum konu insanları hem psikolog yada psikiyatriste yönlendiriyorlar,her insanın sorunları var.Seans ücretleri almış başını gitmiş.Durumu olmayan insanı delirmeye sevk ediyorlar resmen...

eftelya o beşiktaştaki yerin adresini verebilir misin lütfen ? ya da doktorların soyadlarını ? google dan hiçbir bilgi bulamadım çünkü

Merhaba...

Her zaman önerdiğim bir psikoloğum var.Ancak genelde herkes uzak olduğu için gidemiyordu,siz tam yerindesiniz.Hemde ücretsiz.Belediyeye bağlı olarak çalışıyorlar.İkisine de gittim ben,Nimet Hanım ve Nihal Hanım.İlk önce Nimet Hanıma gittim.Oldukça ciddi bir bayandı.Biraz çekiniyordum kendisinden.Sonra aile danışmanına da gitmemi söyledi aynı zamanda.Kardeşim,annem,babamla birlikte gittik birkaç kere nihal hanıma.Sonrada eşimle gittik.Baktım Nihal hanım çok tatlı,çok cana yakın,ona gittim bir süre daha.Şimdi evlendim ve çok uzak olduğum için gidemiyorum.

En sinir olduğum konu insanları hem psikolog yada psikiyatriste yönlendiriyorlar,her insanın sorunları var.Seans ücretleri almış başını gitmiş.Durumu olmayan insanı delirmeye sevk ediyorlar resmen...

eftelya o beşiktaştaki yerin adresini verebilir misin lütfen ? ya da doktorların soyadlarını ? google dan hiçbir bilgi bulamadım çünkü

gebze de yada kocaelide iyi bir evlilik terapisti arıyorum..bilen var mı? ve ücretleri ne kadar?

slm arkadaşlar kendimi çokkötü hissediyorum aslında bu uzun süredir devam ediyor bununla artık yüzleşme zamanının geldiğini düşünüyorum izmirde işini iyi yapan bir psikolog biliyorsanız yazar mısınız?

Arkadaşlar, uzun zamandır site sayfalarında gezinip yazılanları izliyordum. Kadınlar olarak paylaştığımız bu güzel sitenin yararını özel hayatımda sizlerin burada yazdıklarınızdan yararlanarak gördüm.Sitemize tam üye oldum. Bir süredir iyi bir psikolog arıyordum.Piyasada birçok ad var bildiğiniz gibi. Daha önce psikologa gitmeden sıkıntılarım için Psikiyatra gittim. Bana bir yığın ilaç verdi ve dünyam şaştı. İlaçları aldıkça nerede ise daha beter oldum. Sarhoş gibi gezmeye başlayınca bıraktım. Birde iyi psikologa gideyim istedim. Sizlerin burada yazdıklarınızı uzun zamandır takip ediyordum ve sayenizde mükemmel bir psikolog buldum. Uzman Psikolog sayın hanım'a başvurdum ve şu ana kadar 3 defa görüştüm. Gerçekten branşına son derece hakim çokta sıcak kanlı birisi.Aslında daha Önce Gizem hanımı ben bir tv kanalında canlı programda da izlemiştim ama o zaman adını not almamıştım. Seanslarımı aksatmadan gidiyorum ve şimdiden bir rahatlama yakaladım, ilaç falanda tavsiye etmeden tekniklerini uyguluyor.Seansları çok dolu olduğu için zaman yaratma adına her kolaylığı göstermeye gayret ediyor.Ben kendisini çok sevdim ve memnunum. Arzu eden arkadaşlara da gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. İnternette kendi siteside varmış sanırım.Yeri Osmanbey de, birde Beylikdüzü şubesinde de kabule başlamış.Hangi gün nerede bilmiyorum ama telefonundan aranıp sorulabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Randevuyu aldım ama, kendini çok rahat açabilen biri değilimdir ben.
Sizde işe yaradı mı gerçekten.

Bence gittiğinizde zaten Gizem hanımın sıcakkanlılığından ve samimiyetinden dolayı çekingenliğinizi kısa zamanda atarsınız.Bende biraz çekinerek gitmiştim özelim olduğundan ama insana pozitif bir enerji veriyor hanımefendi bir insan. Ama tabiiki açık olmalısınki yararını görebilesin canım. Birşey anlatmazsan nasıl çözüm olacak? Bence randevuna gidince hiç çekinmeden açıkla sıkıntılı konunu.Umarım şifa bulursun sende.

kime gidersiniz bilemem...ama gebze' de psikolog bayram gündüz'ü tercih etmeyin..2 yıl önce kendisine gittim...tevazu altına gizlenmiş kibri ve alaycılığı canımı sıktı...tiksindim resmen..bir internet sitesinde kendisine dair övgülerden etkilenmiştim..ama o yorumları eş dosta yazdırdığına eminim..o tıyniyette biri yetenekli etiketini haketmiyor...

Merhabalar,

Çok tesadüfi bir şekilde yorumunuza rastladım.Bende Bayram Bey'den bir süre danışmanlık yardımı aldım.Şahsen ben sizinle hemfikir değilim, aksine Bayram Bey çok mütevazi, duruşu sağlam bir danışman.Gerek kişiliği gerek mesleki donanımı ile mesleğinin hakkını veren biri bence.Bahsetmiş olduğunuz internet sitesinde danışanı olarak benimde sahici yorumum bulunmaktadır ve Bayram Bey ile eş-dost gibi bir ahbaplığımda yoktur :) Size fayda sağlayamamış olabilir fakat bu şekilde Bayram Bey'in kişiliğine hakaret yönünde kesin yargılarda bulunmanızı doğru bulmadım.

Benim fikir ve düşüncelerim bunlar, Gebze 'de Bayram GÜNDÜZ'den danışmanlık yardımı almak isteyenler olur ise gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.İyi Günler...

merhaba arkadaşlar,
evliliğim ve eşimle ilgili sorunlar yaşıyorum,1 yıl içinde üzüntü,stres derken....kolesterol,mide bulantısı,tansiyonumda dalgalanmalar,zaman zaman aşırı sinirlilik hissi,... yurmurtalık kistlerii
bu gidişle iyi bir psikiyatrist ve psikolog ile görüşmezsem iyice sağlığım bozulacak. infertilite,kalp damar hastalıkları, mide kanaması kapımda.ne olur bana yardımcı olun arkadaşlar.

İzmirde Mehmet KILIÇ ı önerebilirim size. Kendim iyi bir araştırma yaptıktan sonra ona gitmeye karar verdim. internet sitesinden hakkımızda kısmını okuyun yanılmayacaksınız. :)
PSİKOLOG İZMİR Özel Mehmet Kılıç Psikolojik Destek ve Aile Danışma Merkezi, İzmir psikolog - Hakkımızda

merhaba benim evlilik danışmanlığı konusunda yardım almam gerekiyor bu konuda gizem hanımdan yardım alsam iyi bir sonuç alırmıyım sizce

bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde dr. oya güçlü hanım var. kendisi çok başarılı bişr evlilik terapistidir. üstelik ücretsiz. devlet karsılıyor yani.

X