Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

Canim bence bizim en büyük sıkıntımız stress hormonları o alt üst ediyor bu dengesizlik bende bide D vitamini eksikliği vardi ve B12 iki aydır onlari kullaniyorum testi ilk defa yaptim vitaminlerden sonra kadinlarda vitamin eksikliği de hormon dengesini bozuyomus benim D vitamini 6 cikti normalde 150-200arasiymis çok düşüktü belkide ondan diyorum
evet tatlım hormonlarımızın baş düşmanı stres sıkıntı..ama bunu yapmamakta biz anne adaylarının(ki insallah) elinde olmuyo maalesef..:-( illaki sıkılıp stres yaşıyoruz.şahsen ben kendimce rahat kalamıyorum..hakkımızda hayırlısı canm benm..

evet tatlım hormonlarımızın baş düşmanı stres sıkıntı..ama bunu yapmamakta biz anne adaylarının(ki insallah) elinde olmuyo maalesef..:-( illaki sıkılıp stres yaşıyoruz.şahsen ben kendimce rahat kalamıyorum..hakkımızda hayırlısı canm benm..
Amin canim benim amin ben kendime hakim olamiyordum iki aydir hamd olsun çok sakinim bu D vitamini düşüklüğü kadinlari depresyeno sokan bi vitaminmis benim herşey gözüme batıyordu inan eşim yazık bıktı artik elimde değildi sakinleşince kendime kızıyordum saçma sapan buna mi sinirlendim diye işte ama dediğin gibi elde degildi inş böyle gidersem maşallah daha iyiyim inş hakkimizda hayırlısı artik :anneadayı::anneadayı:

Amin amin..ya ben bugün hiç iyi deqilim dün gece yarım tane dostınex attım baş ağrısı halsizlik anlatamam yataktan kalkamiyodum yeni kalktım bu ilaç ne illet bi ilaç yarım tane sadece attım beni mahvetti :KK16::KK43:

Amin amin..ya ben bugün hiç iyi deqilim dün gece yarım tane dostınex attım baş ağrısı halsizlik anlatamam yataktan kalkamiyodum yeni kalktım bu ilaç ne illet bi ilaç yarım tane sadece attım beni mahvetti :KK16::KK43:
canm dikkt et kendine.okadar korkutmıyım seni çok etkili bi ilaçtır bu.yan etkiler genel böyledir ama daha kötü yaparsa bi dr görün derim.bende ilk kullandığmda başımı çok kötü yapıyodu.. sonra 2-3 kullanımdan itibaren etkisi gitti.bünye alıştı galiba die düşündüm.dra gidecektim ama geçince gitmek istemedim haliyle.

Amin canim benim amin ben kendime hakim olamiyordum iki aydir hamd olsun çok sakinim bu D vitamini düşüklüğü kadinlari depresyeno sokan bi vitaminmis benim herşey gözüme batıyordu inan eşim yazık bıktı artik elimde değildi sakinleşince kendime kızıyordum saçma sapan buna mi sinirlendim diye işte ama dediğin gibi elde degildi inş böyle gidersem maşallah daha iyiyim inş hakkimizda hayırlısı artik :anneadayı::anneadayı:
insallah bir an öce hakkımızdaki neyse rabbim onu nasip edecek bize kızlar.buna inanalım böyle olsun..yoksa ilaçmiş doktormuş hastalıkmş bahane..güzel allahım ol desin yeter ki..dünya bir sınav,,vede yine bir imtihandan geçiyoruz..sabır sabır sabır.. bizi yaradan allah sabrın mukkafatını da verecektir elbet bizlere..:KK56::KK15:

Gözüm kaşım ağrıyo bi deqisik iştahsızlık yapıyı bende zayifliyorum bırakayim mi bu ilacı bilmiyorum

Gözüm kaşım ağrıyo bi deqisik iştahsızlık yapıyı bende zayifliyorum bırakayim mi bu ilacı bilmiyorum
genelde kilo yapar derler hormon ilaçlarını ama bende öyle olmadı..aksıne benide zayıflatıyor gibime geldi..iştahsızlık falan çekiyo insan..neyse olmadı dr la görüş tatlımm

Hanımlar prolaktin hormonuna sağlık ocağında bakılabiliyor mu ? Ya da ilacı sağlık ocağı tekrar yazabiliyor mu ?

Kızlar sütle maydanoz kaynatıp buharında oturuluyomus hamile kalmak için duydunuz mu böyle bişe? Deneyen var mı ?

mrb hanımlar bugun dk gttim prolaktin yuksek cıktı.Bu cocugumuzun olmasına engel olur mu? bizde tam bebek dusunuyorduk onumuze bu sorun cıktı. Korkuyorum acıkcası cocuk olmayacak dıye

Arkadaşlar hamile kalmaya çalışıyorum lakin süt hormonum yüksek sürekli 22 idi aralığın 1 de. Adetimin 21.günü yaptırdığım teste progesteronum 13.3 prolaktinim 32.68 süt hormonum yüzünden mi hamile kalamıyorum :KK43: tsh değerlerim hepsi normal fsh lh hepsi güzel. Bana yardımcı olur muusnuz

Malesef cnm hepimiz aynı sorundan muzdaribiz gebeliği engelliyo ama çok dert edilecek bi sorun deqil çok basit tedavisi var yani icimizi rahat tutalım olacak inşallah :anneadayı:

canım bende 4 yıllık evliyim ama malesef aynı sorunu bende yaşıyorum benimde yüksek çıkmıştı ilk gittiğimde doktora parlodel kullanıyorum o düşürüyomuş prolaktin yüksekliği hamileliği engelliyomuş doktorum öyle söylemişti hakkımızda hayılısı olsun inşallah senin kaç çıktı değerin
Parlodel adet gecikmesi yaptımı ve uzun zaman olmuş bebeğin oldumu

Kızlaaaar dert etmeyin ben hiperprolaktinemi hastasıyım hipofizbezimde selim tümör var, 5 mm kadar.
Benim prolaktin 110-150 civarındaydı.
Önce parlodel kullandım banamısın demedi, sonra dostinexe başladım oda 4 ayda anca düşürdü.Benimkisi dirençli çıktı zor düştü.Neyse düştükten sonraki ay hamile kaldım.3 aylık hamileyim.Fakat prolaktin ilacını hemen bıraktırmadı doktor 2,5 aya kadar kullandım.Eğer kullanmasaydım bebek tutunamaz demişti doktor.Prolaktin hamile kalınmasına engel bir hastalık değil, tedavisi var.İlacınızı alırsanız ve başka sorununuz yoksa hamile kalırsınız.
Parlodel adet gecikmesi yaptımı

Tam gebelik düşündüğüm zamanda prolaktin hormonumun yüksek olduğunu öğrendım hamılelığİNE engel olabilir dediler..1 kutu parlodel kullandım ertesi ay hamile kaldım.
Herkese soruyorum ama ne yazik ki cevap yok sen söyle bari :) adet gecikmesi oldumu bu ilacı içince

Kızlar dostınex kullandım iki buçuk ay sonra hamile kaldim Ama ne yazikki düşük tehlike çok yüksek :KK43:( bana dua edin

X