Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

Kulak memesini a hattı,kulak üstünü b hattı ve burun kanadını c hattı olarak belirledikten sonra ve burun kanadınıın yanına 3 parmağınızı yerleştirin..işte tam o bölgeye yani parmağınızı yerleştirdiğiniz yerle kulak arasına allığı sürün ve daha küçük göstermek içinde o bölgenin biraz daha üstünden sürebilirsiniz..kısaca kulak ve burun arasının biraz üstünden sürülcek..umarım anlatabilmişimdir :))

merhaba,3 'ü bir arada ürünler açıkcası çok fazla fayda sağlamaz çünkü yıkama jeli,tonik ve nemlendiricinin ayrı ayrı işlevler vardır ve bunun üçünü bir araya topladıklarında pratik oluyor fakat pek bi fayda sağlamıyor,zrarıda olmaz madem almışsınız devam edebilirsiniz bitene kadar..yüzünüzdeki lekeleri dengelemek için 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp göz çevresi hariç her yere sürün ve kuruyuncada ovarak çıkarın sonrasındada yıkayın..ardındanda çilek yağı alın ve bu yağı sürün ki çilek yağıda gözenekleri sıkılaştırır..

merhaba ben bi türlü gözümün üstüne kalem çekmeyi ve Eyeliner çekemyi beceremiyorum bunun bir püf noktası varmıdır ?

merhaba,kalemin ucunu çok ince açın ve aynayı bi masanın üzerine koyup eğilerek aynaya bakın ve gözlerinizi şaşaklara doğru gerdirin ve diğer elinizlede aşağı aynaya bakan gözlerinizin tam kirpik diplerine o hat boyunca sürün ve sonra gözünüzün hattından taşan kısmı silin..eyelineride sürmek için önce bu şekilde göz kalemiyle sürün sonra kalemin üzerinden eyeliner çekin..

ben de böyle yapıyorum ama ayna aşağıda deil karşımda oluyr.göz kapagimi gerdiriyorum yana doğru,kirpiğin tam dibine çekiyorum kalemi ama bırakınca baya bi üstünde oluyor çizdiğim komedi gibi

Son düzenleme:

size önerim dudaklarınızın etrafına pudra sürün ve dudaklarada çok hafifçe pudra sürün ve sonra da hafif bi şekilde dudakların içindeki pudrayı silin k ruj sürdüğünüzde çamur gibi durmasın..tozdan sonra kaygan bişey sürülmez yoksa çamur gibi durur o nedenle dudak içini silin ve kırmızı rujunuzu sürün..

gözün üzerinde yağ ve ter bezleri olmaz sadece eğer göz kapakları düşükse hava almadığından dolayı farlarda birikme olur yada krem tarzında far sürdüğünüz için birikir..akan kalemde yumuşak uclu kalem sürdüğünüz için akıyodur,size önerim kalemi sürmeden önce çakmakla kaleminizin ucunu biraz tütsüleyin,hem daha kalıcı oluyor hemde akmıyor.Aman dikkat dalgınlığınıza gelir sıcakken sürmeyin gözünüze..yada buzdolabında 1 gece bekletin..çok geniş gözenekleri çok iyi kapatan bi ürün yok..fondöten sürmek isterseniz pata kremli yani sıkılaştırılmış fondöten sürün bu biraz daha iyi kapatır..size kryolanın supra color ürününü öneririm ama bu günlük kullanıma hiç uygun değil,her gün sürerseniz yağlı olduğudan dolayı sivilcelenme yapar,bunu özel gülerde kullanın..este lauder esmerleştirdi dediniz teninizden koyu bi renk almışsınız demekki,size önerim almadan önce muhakkak yüzünüzde denetin..çoğu kişi bilekte deneyin derler ama bu çok yanlış çünkü bilekteki renkle yüzünüzün rengi çok farklı ve genelde yüzün teni daha koyudur o nedenle alırken muhakkak yüzünüzde denetin..yağlı ciltlere hem fondöten hemde pudra öneririm tek pudra yağlı ciltte hemen emme yapar..

Saçlarım siyah ten rengim beyaz yüzüm yuvarlak elmacık kemiklerim belirgindir. Gözlerimde hafif çekik ama badem göz değil boncuk göz diye nitelendirilenlerden Dudaklarımda ince değil kalın ve dolgundur. Neler önerirsiniz pudra allık kullanmıyorum cildim fazla hassas tahriş oluyor ve yağlı bi cildim yok. Şimdiden teşekkürler :)

size piyasada satılan renkli güneş koruyucu almanızı öneririm marka çok önemli değil herhangi bi markayı alabilirsiniz bütçenize uygun olanın,bu bi nevi kapatıcı gibi olur bunun üzerine de alix avienin çok açık tenliler için ürettiği pudra var almadan mutlaka denetin yüzünüzde pudrayı..

göz çevresinde kuruma varsa aman dikkat hemen nemlendirin o bölge çok hassas hergün içtiğiniz çayı yada bitki çayını göz çevrenizin etrafına yerleştirip nemlenmesini sağlayın ve sakın kuru kalmasına izin vermeyin..ve birde göz çevresi için nemlendirici alın ama normal nemlendirici sürmeyin..dr verdiği jel size yan etki yapmış o nedenle bi müddet ara verin kullanmayın..herkes pürüzsüz,lekesiz beyaz bi cilde sahip olmak ister ama herkeste bu mümkün değil, siz cildinizle barışık olmaya çalışın ve sivilce için 3 aspirin ve 1 tatlı kaşığı maya ve 3 damla limonu karıştrıın sürün ve kuruyunca yıkayın ve bu maskeyi 4 yapın 3 gün ara verin sonra devam edin ardındanda aynısefa kremini kullanın,bu kremi aktardan bulabilirsiniz..

Son düzenleme:
benimde gözlerim küçük aynı zamanda göz kapağım biraz düşük ne yapmam gerekir sizce.

ne yapmam gerekir derken nasıl bi makyaj yapılması gerektiğini mi sordunuz yoksa böyle bi gözü nasıl değiştirebilirim diye mi sordunuz,eğer nasıl değiştiririm diye soruyosanız böyle bi göz yapısını değiştiricek bişey ancak botoxla olur,makyajı soruyosanız da göz kapaklarınıza beyaz renk yada açık renk far sürüp bolca rimelleyin ve göz içine beyaz kalem sürdükten sonra alt kirpik dibine de siyah kalemi yarım bi şekilde sürün..

yuvarlak bi göz yapınız var o nedenle çok fazla alt kirpik dibine ve göz içine kalem çekmeyin,eğer çekersenizde tüm olarak sürmeyin tam orta tarafına sürün yanlarına sürmeyinki (göz pınarına yakın ve şakaklara yakın olana tarafı) yuvarlaklığı belirginleşmesin iyice..dudaklara koyu renk ruj sürün ama çok kırmızı gibi belirgin olan rujları sürmeyin..allık sürerseniz yüzünüzün yuvarlaklığı biraz incelir..hassas cildinize bakmak zordur,muhakkak güneş koruycu kullanın.birde eczanelerde bulabileceğiniz toleriane riche adında nemlendiricide iyi gelicektir cildinize..bol su içmeyide ihmal etmeyin..

selamlar tamda sizin gibi birine ihtiyacım vardıkiii forum takipde rastladım buraya nolur yardımmm bana benim inanılmaz hassas gözlerim var gözlükde kullanıyorum ayrıyeten göz kalemi arıyorum özelliklede siyah ve turkuaz yeşil tonları alıyorum ya akıyor hemen her yerime bulaşıyor yada kaliteli veya kalitesiz çoğu ürün alerji yapıyor gözlerime özelliklede güneşe çıkınca yaşarır ve ağlamaya başlıyorum resmen makyaj falanda kalmıyor banabir kalem önerin lütfen cidddi paralar verdim kalemlere ya hediye oldu yada benim kız renkli kalem ben ne alayım akmayn dağılmayan ve alerji riski yaratmıcak ((((((

ayrıyeten koyu bir cilt rengim var koyu buğday denilen tondayım güneş koruyucusu ne önerirsiniz yaz kış kullanıyorum ben makyaj altı olarakda oldukça seviyorum
kızım açık tenli açık buğday 4 yaşında onada ne önerirsiniz ben şu an SE..M.D ve N.V.A adlı markaları kullallnıyorm ikimizede ne dersiniz

merhaba bende 36 yaşındayım (cilt yapım 25 yaş gösteriyor:)) ama artık sanki bu sene göz çevremde görülür kırışıklar oluşmaya başladı.
ben günlük nemlendirici olarak dov krem kullanıyorum artık sanırım farklı bir krem kullanmalıyım yetersiz oluyor sanırım.
cilt yapım kuru bana tavsiye edeceğiniz bir krem varmı ve doğal yağlarla kırışıklık önlenebilirmi canım.

Son düzenleme:

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Gözlerim için önerdiklerinizi uygulayacağım. Koyu renk rujlar dudağımda daha çok dikkat çekiyormuş gibi geliyor, kırmızı rujuda çevremdekiler yakıştırıyor fakat ben yakıştıramıyorum kendime; genelde ruj,parlatıcı kullanmıyorum zaten bu yüzden süreceksemde doğal tonları tercih ediyorum mecburen çok fazla makyaj isteyen bir yüzüm yok fazlasıyla kuru sivilce leke derdim yok çok şükür allık seviyordum fakat yaramadı tabi her zamanki gibi cildime dediğiniz nemlendirici parfüm vs. içeriyor mu? Epey para vererek doktorumun önerisiyle Physiogel aldım memnunum ama içeriği aynıysa ve daha uygunsa onu tercih edebilirim tabiki. Güneş cildimi çok kolay tahriş ettiğinden yaz kış güneş koruyucu kullanmam gerektiğini söyledi doktorum ve sölante güneş kremini kullanıyorum bu konuda sormak istediğim birşey var bu kremin cilt rengini koyulaştırıp yağlandırdığı ve sivilceye yol açtığı söyleniyor böyle bir etkisi olabilir mi?

merhabalar,evinizde aldığınız kalemlerden birinin ucunu çakmakla tütsüleyin ve 1 gece de buzdolabında bekletin sonrada doya doya kullanın,hiç akmayacağınız göreceksiniz yalnız çok alerjik gözleriniz varsa bu makyaj malzemelrinden değil sizin gözünüzden kaynaklanır,yani ne kadar kaliteli ürün alırsanız alın bişey sürdüğünüzde gözünüz akıyorsa buna çok fazla yapıcak bişey yok ama eğer sadece sürdüğünüzde kızarma olursa eczaneden alacağınız göz kızarmayı engelleyen damla sürerseniz makyajdan önce hiç bişey olmayacaktır..

sebamed iyi bi koruyucudur devam edin ama nivea kullanmayın kızınızada size de sebamed uygundur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…