Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

merhaba yazgül hanım:KK19: sorum şu ;

dolaba hani buz küpleri koyuyorsunuz ya, işte sıkılaştırma için, porları götürmek için, şu için bu için :21: bu buz küplerinin nelere faydalı olduğunu yazar mısınız rica etsem, not ediyorumda:KK30: belki sorumu anlayamamışsınızdır şöyle yani ; not alabildiklerimi yazayım

Salatalık suyu= dondurup her sabah 1 adet buz kalıbını gözlerimizin etrafında gezdirince morluklara iyi geliyor..
Kuşburnu= bitkiyi kaynatıp donduruyoruz, her sabah 1 buz kalıbını göz çevresinede gezdirince morluklara iyi geliyor..
Soda= her sabah 1 adet soda buz küpünü yüzümüzde gezdirince Por denilen küçük çukurların giderilmesinde yardımcı olur..
Soda + Limon suyu= 1 şişe soda ve 1 limonu sıkıp donduruyoruz , her sabah 1 adet bu küpten yüzümüze sürünce gözenekleri sıkılaştırıyor..

bunları not edebildim, daha da varsa yardımcı olabilir misiniz:KK43:

uzun yüzü kısa göstermek için allığı yan yan sürün diyorlar bu sürme nasıl olabilir bunu açıklayabliir misiiniz çünkü bana cok saçma geldi saçım yüzümün yarısını kapatıyor allık pek belli olmuyor çene kısmı sivri geliyor ve sizin önerniz var mı kısa göstermek istiiyorum yüzümü?

merhaba,yüzümde gözenekler çıkmaya başladı,günlük makyajda fondöten pudra kullanmıyorum,garnier 3ü bir arada ürününü almıştım,1 hafta hergün uyguladım yüzüme,t bölgem hariç cildim kuru,her hafta kil maskesi yapıyorum acaba fayda yerine zararı mı dokundu yaptıklarımın.bir de yüzümde renk dengesizlikleri var,özellikle elmacık kemiklerimle,ağzımın etrafı.elmacık kemiklerimde lekerle beraber kırmızılıklar var,ağzımın etrafı da sarı gibi duruyor,ne koyu ne açık tenliyim.göz çevremde de lekeler olduğu için kötü görünüyor yüzüm.rengi dengeleyebilecek ve gözeneklerimi kapatacak bir öneriniz var mı,kullandığım ürünlere devam etmeli miyim sizce,teşekkürler.

merhaba,yüzümde gözenekler çıkmaya başladı,günlük makyajda fondöten pudra kullanmıyorum,garnier 3ü bir arada ürününü almıştım,1 hafta hergün uyguladım yüzüme,t bölgem hariç cildim kuru,her hafta kil maskesi yapıyorum acaba fayda yerine zararı mı dokundu yaptıklarımın.bir de yüzümde renk dengesizlikleri var,özellikle elmacık kemiklerimle,ağzımın etrafı.elmacık kemiklerimde lekerle beraber kırmızılıklar var,ağzımın etrafı da sarı gibi duruyor,ne koyu ne açık tenliyim.göz çevremde de lekeler olduğu için kötü görünüyor yüzüm.rengi dengeleyebilecek ve gözeneklerimi kapatacak bir öneriniz var mı,kullandığım ürünlere devam etmeli miyim sizce,teşekkürler.

canım gözeneklerini sıkılaştırmak için banyodan sonra kil maskesi yapacaksın ardından soda ile yıkayacaksın.. en son olarak gül suyu ile nemlendireceksin.. bunu haftada 1 yapabilirsin... ve birde Soda + Limon suyu= 1 şişe soda ve 1 limonu sıkıp donduruyoruz , her sabah 1 adet bu küpten yüzümüze sürünce gözenekleri sıkılaştırıyor..

yüzdeki renk bozukluğu içinse ; 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 cay kaşığı karbonatı karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç tüm yüze sürüp kurumasını bekleyeceksin.. kuruduktan sonra ovarak çıkaracaksın... ılık su ile durulayıp nemlendiriyosun.. bunu da haftada 1 yapman yeterli :21:

Son düzenleme:
merhaba gözlerim küçük gözlerimi büyük göstermek için ne yapmalıyım ve göz altlarım çok mor ya kapatıcıda sürüyorum ne renk daha iyi kapatır beyaz tenliyim birde elma yanaklıyım allık ne renk kullanmalıyım ay son sorum göz kapaklarım çok buyuk degıl ne renk sursem buyuk durur çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim:)

yazgan hanım geç giriyor bazen :KK9: ben ondan aldığım bilgileri not ettim, cevabını bildiklerimi cevaplayayım:KK19:

gözlerini büyük göstermek için beyaz kalem süreceksin göz içine, kalemin ucunu iyi aç kireç gibi durmasın:KK14: ve göz altına siyah kalem çekeceksin, kalemin ucunu iyi aç, tam kirpik altından ince bir şekilde çekeceksin ve yarım şekilde çekilecek kalem..... sonra boool bol rimelliyorsun kirpiklerini:KK23:

göz altı morluklarını kamufle etmek için yazgan hanım ORIFLAME BEAUTY KAPATICI KİT önerdi... içinde 3 renk var..yeşil,kırmızı ve sarı...
Kırmızı= kızarıklık ve ince çizgileri
Yeşil= sivilceleri
Sarı= morlukları kapatır... :KK66:)

ayriyeten göz altı morlukları için = 2 salatalığın suyunu çıkarıp suyunu buz kalıplarına koyuyorsun ve donduruyorsun... her sabah 1 adet küpü göz altında gezdireceksin :KK66:

Son düzenleme:
benm cildim karma ve gözeneklerim çok geniş.. özellikle de sivilce izleri ve çukurlarıyla ilgili problemim var..dermaroller uygulamayı düşünüyorum buun için doktora gittm fakat soru işaretlerim var acaba faydası olur mu zararı olur mu falan diye :KK43: sizin bilginiz varsa yada önerebileceğiniz bişey yardımcı olursanız çok sevinicem ? :2:

yazgan hanım sivilce izleri için şunları söyledi ;

1-) 3 adet aspirin, 1-2 damla limon, 1 tatlı kaşığı maya iyi ce karıştırıp leke olan yere sür.. 15-20 dk. bekletip ılık su ile durula... YADA

2-) her akşam limon suyunu izlerin olduğu yerlere sür ve üzerine yat, sabah kalkınca durula...

canım gözeneklerini sıkılaştırmak için banyodan sonra kil maskesi yapacaksın ardından soda ile yıkayacaksın.. en son olarak gül suyu ile nemlendireceksin.. bunu haftada 1 yapabilirsin... ve birde Soda + Limon suyu= 1 şişe soda ve 1 limonu sıkıp donduruyoruz , her sabah 1 adet bu küpten yüzümüze sürünce gözenekleri sıkılaştırıyor..

yüzdeki renk bozukluğu içinse ; 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 cay kaşığı karbonatı karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç tüm yüze sürüp kurumasını bekleyeceksin.. kuruduktan sonra ovarak çıkaracaksın... ılık su ile durulayıp nemlendiriyosun.. bunu da haftada 1 yapman yeterli :21:

:)evet uzun zamandır uğramıyor yazgül hanım,görevi devralmışsın,iyi de yapmışsın:)) ben de bir ara en baştan faydalanabileceğim bilgileri not almaya başlamıştım sonra 100 sayfaya ulaşınca bıraktım:) yoğurt+karbonat maskesini duymuştum.bu garnier aklımı çok karıştırdı,yazgül hanım da cevap verene kadar uygulamama kararı aldım bakalım :KK70:

merhaba,

dudaklarımın üstünde kendiliğinden beyaz bir çizgi var. daha doğrusu normalde herkeste olan dudak hattı bende çok belirgin. ayrıca dudaklarım da kalın.

ruj sürdüğümde, hat çizgisinden dolayı sanki dudaklarımın üstü çok tüylüymüş gibi duruyor. lütfen bir fikir verin ne yapabilirim?

yıllardır hep özenerek ruj alırım. öyle kenarda dururlar. sadece ten rengi ya da çok açık pembe kullanabiliyorum. ama ben kırmızı da sürmek istiyorum

benim cildim yağlı artık sivilce yok ama gözenekler geniş gözümün üstüne far sürsem yağdan rahat edemiyorum kalem çeksem kalem akıyor bu soda limonu deneyim diyeyim diyorum ama tüm gün etkili olurmu acaba bildiğiniz gözenek kapatıcı bir işlem yada marka var mı
fontöten sürünce sanki gözeneklerim daha da belli oluyor este lauderın almıştım hem esmerleştirdi hemde zaten yağlı iyice parladım benim gibi cildlere fondöten mi pudra mı :KK43::KK43:

benim cildim yağlı artık sivilce yok ama gözenekler geniş gözümün üstüne far sürsem yağdan rahat edemiyorum kalem çeksem kalem akıyor bu soda limonu deneyim diyeyim diyorum ama tüm gün etkili olurmu acaba bildiğiniz gözenek kapatıcı bir işlem yada marka var mı
fontöten sürünce sanki gözeneklerim daha da belli oluyor este lauderın almıştım hem esmerleştirdi hemde zaten yağlı iyice parladım benim gibi cildlere fondöten mi pudra mı :KK43::KK43:

evet canım sana KRYOLAN marka fondöten iyi ... ya da M.A.C. alabilirsin...

canım zaten o işlemi yaptıkça gözeneklerin sıkılaşmaya başlayacak, 105. sayfada verdiğim önerileri yap.. zaten haftada 1 yapıcan.. bu tür işlerde doğal yollar bence daha sağlıklı, diğer türlü kimyasal madde kullanımı hiç içime sinmiyor..:KK50:

Son düzenleme:
merhaba,

dudaklarımın üstünde kendiliğinden beyaz bir çizgi var. daha doğrusu normalde herkeste olan dudak hattı bende çok belirgin. ayrıca dudaklarım da kalın.

ruj sürdüğümde, hat çizgisinden dolayı sanki dudaklarımın üstü çok tüylüymüş gibi duruyor. lütfen bir fikir verin ne yapabilirim?

yıllardır hep özenerek ruj alırım. öyle kenarda dururlar. sadece ten rengi ya da çok açık pembe kullanabiliyorum. ama ben kırmızı da sürmek istiyorum

canım eğer ki dudaklarını küçük göstermek istiyorsan koyu ve mat renkler kullanmalısın bunlar dudağı küçük gösterir...
daha büyük göstermek istiyorsan açık ve parlak renkler kullanmalısın..

o çizgi içinde ;
yüzüne fondöten sürerken dudaklarından da sünger geçir... yani bıyık bölgesi çene ve dudağa sür boydan boya.. sonra rujunu sür.. eğer ki çizgi tam dudak çizgilerindeyse mesela dudak kalemi de geçebilirsin üstünden.. bu arada dudak kaleminin rengi , ruj renginin 1 ton koyusu olmalı:KK34:

merhaba ben bi türlü gözümün üstüne kalem çekmeyi ve Eyeliner çekemyi beceremiyorum bunun bir püf noktası varmıdır ?

eyeliner sürmek ;
- mesela bi göz kalemi ile hafifçe çizgi çek ve eyeliner ile üzerinden geç:KK34:
- kalem sürmeyi de tek el hareketi ile değil yavaş yavaş, kısa kısa çizgilerle çekip tamamlayabilirsin ..
gerçi ben bir yanımda ıslak mendil, yaptım sildim yaptım sildim öğrendim, şimdi tek harekette 1 dkmı bile almıyor:21:

merhaba mineral makyaj ürünleri hakkında bilginiz var mı ben jane iradale kullanıyorum devam etmelimiyim ?

yazgül hanım şöyle demişti ; (cildin yağlıysa)

mineral makyaj ürünleri biraz pahalı fakat çok iyidir.cildiniz yağlı olduğu için yine de çok fazla kullanmayın,ne kadar da minerallide olsa yağlı ciltler sivilceye müsait bir cilt olduğundan dolayı hava ile temas edip temiz olması şart..Everyday minerals ürünlerini alabilirsiniz gönül rahatlığı ile kullanın ama hergün değil..

X