Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

fondöten kullanmayı hiç istemiyorum ama cildimin rengi çok acık...bembeyazım yani ve soluk surduğum için renklendirmem gerekio...en azından pudra fondötenden daha zararsız diye düşünüyorum siz ne dersiniz bilmiyorum ama...bana şöle tek başına kullandığımda yeterli olacak bir pudra önerebilir misiniz....hem açık tenime renk katıcak hemde lekeleri kapatıcak....teşekkür ederim:)

21 yaşındayım ve son 1-2 aydır göz kapaklarım dahil göz çevremde kuruma oluyor neden olduğunu çözebilmiş değilim, far vs kullanmıyorum ve sivilce için doktorun verdiği iki jel de cildimi güneşte kalmışım gibi sızlatıp kızartmaktan başka şeye yaramadığı için bıraktım, göçmenlerin cildi gibi pürüzsüz lekesiz ve beyaz bir cilde sahip olmak imkansız mı? Aklık kremi var ama içindeki maddeler çok zararlıymış haliyle sağlıklı şeylere yönelmeye çalışıyorum ama bunu sağlayacak bir şey mümkün mü acaba?

Iyi geceler, benim gözlerim ufak ve hafif cekik, nasil gözlerimi ön plana cikarabilirim?

öncelikle teninizden 1 ton açık göz altı kapatıcısı alıp göz altına sürdüğünüzde ufak gözleri ön plana çıkarmayı sağlar ,ayrıca göz içine çok kireç gibi olmayan beyaz bi kalem sürün ve alt kirpik diplerine siyah yada koyu kahve kalemi dıştan içe yarım olarak sürüp kulak çöpüylede buğu yapın yani yayın her tarafına.üste bşey sürmeyin yada sadece göz kapağına fil dişi renginde bi far sürebilirsiniz ve bol bolda yukarı doğrru rimelleyin..Ön plana çıkarmış olursunuz gözlerinizi ve ayrıca olduğundanda iri gözükür..

meraba benimde size bir kaç sorum olucaktı.benim cildim karma dudağımın üstünde ve burnumda siyah nokta çok çıkıyo. sivilcem çok çıkmaz arada sırada ama çıkınca da dokunmadığım halde 1 2 ay izi kalır sonra geçer bunları kapatmak için cildime zarar vermicek sürdüğüm zaman çok belli olmayacak bi pudra önermenizi istiyorum çok pudra denedim ama hep çok belli oluyo fondoten daha zararlı diye duydugum için kullanmıyorum pütür pütür durmayan bi pudra önerirmisiniz.beyaz tenliyim ve budranın altında bişey sürmelimiyim son olarak ta maske tonik vs ne önerirsiniz ben gülsuyundan başka bişey kullanmıyorum yeterli mi çok teşekkürler şimdiden

merhaba,karma ciltte zaman zaman sivilce ve siyah nokta çıkabilir bu çok normal ama kesinlikle sıkmayın..1 tatlı kaşığı kil,2 damla limon ve çok az maden suyu ile krem kıvamına getirin ve cilde sürün 20 dk sonra yıkayın..sonrada papatyayı kaynamış suyun içine koyun ama kaynatmayın demleme usulu beklesin ve bunu bi şişeye koyup hergün tonik niyetine kullanın pamuk yardımıyla,papatya çok iyi bi antiseptiktir ve sivilceyide çok iyi arındırır..sonrada cildinize uygun bi nemlendirici sürün..bu işleri genelde akşam yapın ve hergün ama maskeyi sadece haftada 1 gün yapın..pudra olarakta size alix avieni öneririm çok iyi kapatan bi pudradır..cildinize denmeden almayın..

slm.. canım benim sorunum var ne kadar zayıflarsam zayıflayım yüzüm geniş olduğu için şişman gösteriyorum.. yüzümü daha ince göstermek için nasıl bi mkyaj yapmam lazım... mesela allık ben pembe kullanıyourm kahve tonlarımı kullanmam lazım ?:KK14:

yüzünüze sürdüğünüz pudra yada kapatıcının 2 ton koyu renginide alın ve alın,şakak,çene kemiği vs.. gibi kapatmak istediğiniz yerlere sürerek biraz daha ince görünmesini sağlıyabilirsiniz,allık genelde ruj rengiyle aynı ton olması geerkir size önerim açık kahve ve şeftali rengini karıştırarak çok koyu olmamak kaydıyla normalde sürdüğünüz genişlikten biraz daha geniş sürebilirsiniz ama çok abartmayın..

benm cildim karma ve gözeneklerim çok geniş.. özellikle de sivilce izleri ve çukurlarıyla ilgili problemim var..dermaroller uygulamayı düşünüyorum buun için doktora gittm fakat soru işaretlerim var acaba faydası olur mu zararı olur mu falan diye :KK43: sizin bilginiz varsa yada önerebileceğiniz bişey yardımcı olursanız çok sevinicem ? :2:

açıkcası çok geniş gözeneklere yapılabilcek doğal bişey çok fazla çözüm değil,çilek yağı sürebilirsiniz yada çilek mevsiminde çileği ezipte cilde sürüp bekletebilirsiniz.soru işaretleriniz neler bilmiyorum ama doktor yapıcaksa güvenebilirisniz bence..zararı olmaz faydasını görürsünüz..

Merabalar , dudak kalemi sürmeyi beceremiyorum nasıl sürebilirim :44:

merhaba,öncelikle dudak üstüne v olan kısımdan başlıyarak kalemle v yapın ve sonrasında çizgi boyunca sürün eğer üst dudak kalın alt dudak inceyse ince tarafa o çizginin çok az altından çizin,kalın tarafı çizgi bıyunca çizin..yada tam tersi..

bir sorum daha olacak; kirpiklerim hem seyrek hem kısa yaşım 33 daha uzamama imkanı var mıdır? önerebileceğiniz rimel nedir?

merhaba,size lorealin teleskopik maskarasını öneririr..şu sıralar internette kirpik uzatan ürünler var ne kadar etkili bilemiyorum açıkcası ama uygun fiyatlı olan bi ürünü deneyebilirsiniz,zararı olmaz..

gözaltımda şişlikler var en aza nasıl indirebilirim? cvplar için çok tşk.

gözaltı şişlikleri ya uykusuzluktan yada çok yorgunluktan kaynaklanır genelde,öncelikle uykunuzu iyi almaya gayret gösterin ve sonrasındada önerim,yeşil çay içildiğinde ya da kompres yapıldığında, o bölgedeki ödemi çözer ve şişlikleri azaltır. Maydanoz suyu veya siyah çayla yapılan kompresler de aynı şekilde faydalıdır.

merhaba gözlerim küçük gözlerimi büyük göstermek için ne yapmalıyım ve göz altlarım çok mor ya kapatıcıda sürüyorum ne renk daha iyi kapatır beyaz tenliyim birde elma yanaklıyım allık ne renk kullanmalıyım ay son sorum göz kapaklarım çok buyuk degıl ne renk sursem buyuk durur çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim:)

merhaba,küçük gözleri büyük göstermek isterseniz göz içine beyaz renk kalem sürün ve alt kirpik diplerine de siyah renk kalem sürerek ve üst kirpiklere rimel sürerek büyütebilirsiniz.çok mor olan göz altlarına fildişi renginde biraz koyu renk kapatıcı kullanın.kızarmış yanaklarınız varsa allık sürmenize bile gerek yok ama kapatıcı vs.. kullanırsanızda şeftali yada pembe tonu allık kullanın..göz kapaklarınıza açık renk yada sadece beyaz renk far sürebilirsiniz..

:KK3: Merhabalar... ben beyaz tenliyim.saçlarım şuanda sarı.ve gözlerim ela-yeşil tonlarında..nasıl bir makyaj önerirsiniz..hangi tonlarda mesela..ve göz rengini daha belirinleştirmek istiyorum.Şimdiden yardımınız ve ilginiz için teşekkürler..başarılarınızın devamını dilerim :)

merhaba,gri renk far kullanmanızı öneririm ve alt kirpik diplerine de yeşil renk kalem kullanın..bol rimel sürün.bide göz altı kapatıcısıda kullanmayı unutmayın

ben burda sızın sayenızde makyaj fırcılarını temızlemek gerektıgını ogrendım bugun ılk defa yaptım allık fırcam flormarın fakat soyle bır durum oldu sankı fırcanın boyası aktı sımsıyah su aktı kac defa yıkadım yıne aynı sey oldu sızce bu normalmı

fırçayı yıkarken siyah renk su akması iyice temizlendiğine işarettir :) çok normal ama sıvı sabunla yıkadıktan sonra alabilirseniz solisyonunu alın ve onunlada temzledikten sonra şeklini verin ve öylece doğal halinde kurutun..

iffet rolunu oynayan deniz cakır ın makyajını cok merak edıyorum .
sette nasıl bır makyaj uygulaması yapıyorlar da tenı o kadar beyaz gorunuyor :44:
bende kumral tenlıyım daha beyaz gorunmek ıcın nası makyaj yapmalıyım ?
saclarım sıyah.gözlerım yesıl .nasıl mayaj yapmalıyım ben? hangı tonları kullnmalıyım ?

normal teninizden çok daha açık tonda makyaj yaparsanız hasta gibi durursunuz ve yapay bi görüntü olur,deniz çakır zaten açık tenli birisi yani onu olduğundan daha açık bi renkte makyaj yapmıyolar,sahne ve ışıklardan dolayıda biraz daha açık renk görünüyor.siz en fazla teninizin 2 ton açık renginde fondöten alabilirsiniz ama bu bile hiç hoş durmaz yinede,istereniz kozmetikçiye gidip deneyebilirsiniz..

yazgül hanım yine ben. sürekli yazıyorum ama kusura bakmayın nolur. bana sebamedin ürünlerini önerdiniz fakat bu ürünün çok ağır olduğunu okudum. sizce kullanmalı mıyım? kuru ve gözenekli bi cildim var. bişey daha. ben yeni doğum yaptım 2 ay oldu. hem emzirip hem zayıflayamaz mıyım? bana bi beslenme programı felan yazabilrmsiniz?

öncelikle bebeğinizi Allah bağışlasın, hayırlı olsun,inşallah hayırlı bi evlat olur..sebamed ağır bi ürün falan değil kullanabilirsiniz..kuru olupta cilt gözenekli olmaz sizin cildiniz karmadır yada yağlıdır ama hormonal değiiklikten ötürü kurumuş olabilir..bol bol su için ve bol nemlendirici kullanın..Emzirirken zten efor sarfedeceğinizden ötürü zayıflamaya çalışmayın sadece yediklerinize dikkat edin ve zaten 1 yıl içerisinde siz istemedn zayıflamış olucaksınız..bol bol su için ki en iyi süt yapan besin sudur..ayrıca hamurişi,ekmek ve tuzlu tatlı gıdalardan uzak durun.kuruyemiş vs..yemeyin özellikle asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun ama hergün 1 şişe maden suyu içebilirsiniz,içinde bol mineral var.aktardan yulaf kepeği alın ve yoğurt yada çorbaların içine 1 yemek kaşığı karıştırın,bu sizi zayıflatır..ayrıca evde sizi çok zorlamayan egzersizler yapmaya çalışın..

merhaba yazgül hanım:KK19: sorum şu ;

dolaba hani buz küpleri koyuyorsunuz ya, işte sıkılaştırma için, porları götürmek için, şu için bu için :21: bu buz küplerinin nelere faydalı olduğunu yazar mısınız rica etsem, not ediyorumda:KK30: belki sorumu anlayamamışsınızdır şöyle yani ; not alabildiklerimi yazayım

Salatalık suyu= dondurup her sabah 1 adet buz kalıbını gözlerimizin etrafında gezdirince morluklara iyi geliyor..
Kuşburnu= bitkiyi kaynatıp donduruyoruz, her sabah 1 buz kalıbını göz çevresinede gezdirince morluklara iyi geliyor..
Soda= her sabah 1 adet soda buz küpünü yüzümüzde gezdirince Por denilen küçük çukurların giderilmesinde yardımcı olur..
Soda + Limon suyu= 1 şişe soda ve 1 limonu sıkıp donduruyoruz , her sabah 1 adet bu küpten yüzümüze sürünce gözenekleri sıkılaştırıyor..

bunları not edebildim, daha da varsa yardımcı olabilir misiniz:KK43:

içtiğiniz tüm sallama bitki çaylarını da buz kalıbında dondurup gezdirebilirsiniz..Ayrıca madensuyunun içine 1 çay kaşığı gliserinyağı yada zeytinyağı ekleyip dondurmak ve ciltte gezdirmekte cilde çok iyi nem vermesini sağlar..bu karışımı göz etrafında gezdirmeyin..

X