Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

merhaba estetisyen -ankara...
ilgili olduğum ve hobim olan bir konu olduğu için ,zevkle takibinizde olacağım ...
iyi paylaşımlar dilerim...:13:

merhaba, aklınıza takılan her konuda sorularınızı beklerim..en kısa zaman da cevabını alırsınız..

uygun bir zamanınızda inceler ve beni eleştirir iseniz sevinirim ...

ben 8 aydır makyaj ile uğraşıyorum ..ve bunun öncesi makyajla alakam bilgim becerim yoktu ..hep hevesim vardı ama cesaretim ve güvenim yoktu çok bu anlamda kendime. birden sardım ne oldu ise ve sonra bazı arkadaşlarımın teşfiki ile bu topiği açtım naçizane..
amatör birine göre ve eğitim almamış birine göre sizce nasıl? ve eleştiri -öneri rica ediyorum sizden ..şimdiden tşk ler, sevgiler...

***Bu mesaj topik linki verildiği için editlenmiştir***

Son düzenleyen: Moderatör:

tebrik ederim gayet başarılı bir sanat sergilemişsiniz..ellerinize sağlık..resimlerinzi inceledim ve hiç amatör gibide değiller,insan istediği zaman eğitim almasa da eğer yeteneği varsa herşeyi yapabilir..tekrardan tebrik ederim..başarılar..

Son düzenleyen: Moderatör:

sizden ,bu işin eğitimini almış bir uzmandan hatta bu amaç ile kitap çıkarmak üzere olan bir üstad tan bunları duyabilmek benim için büyük bir onur..

çok tşk ederim ..ayrıca yaptıklarımı sanat olarak değerlendirmenizde apayrı bir sevinç kaynağı oldu içimde...

inanın ben eleştiri bekliyordum ,çok samimi söylüyorum ..

kitabınız çıkınca edinmek isteyen ilk kişilerden biriyim eğer burada bizimle paylaşır iseniz çıktığında kitabınız ,almak ve faydalanmak isterim ..

sevgilerimle

emeğe her zaman saygım var ve eğer hakkıyla yapılmışsa bir şey bunu kesinlikle takdir etmemek elde değil,siz profesyonel olma yolunda ilerlemişsiniz ve siz en kısa zaman da bunu profesyonel bi şekide de yaparsınız bundan eminim..makyaj yapmak bir sanattır ve inanın herkes hakkıyla yapamaz bunu...inşallah kitabım çıktığı zaman buradan da duyurusunu yapıcam ki herkes faydalanabilsin..tşk ederim.sevgi ve saygılarımla.

uygun bir zamanınızda inceler ve beni eleştirir iseniz sevinirim ...
http://www.kadinlarkulubu.com/makya...ar/390789-nil-makyaja-kadina-dair-hersey.html
[/B]
merhaba;
topiklerde,başka topiklerin linkini vermiyoruz...keyifli paylaşımlar

yöneticilerimiz doğru söylemiş sevgili estetisyen_ankara
bu topikte bilgilerinizi paylaşıp,kitlelere ulaşıcağınızı umuyorum:13:
bahsettiğiniz gibi,paylaşımlarınızı merakla bekliyorum
herkes için faydalı olması dileği ile.sevgiler

merhaba keşke arkadaşlarında dediği gibi resimli bir şekilde anlatma şansınız olsaydıda daha çok bilgilerinizden yararlanabilseydik.biliyorsunuz ki ben topiğinizin daimi üyesi oldum artık:))size bir fotoğraf göstermek istiyorum ordaki göz makyajını beğeniyorum.bu makyajın nasıl yapıldığını tarif edebilirmisiniz?birde acaba aynını kendi gözlerime uygulasam güzel duracakmıdır.yani şekil itibariyle biraz farklı olduğu için sordum.kendi göz şeklimi daha önce sayfanızda yayınlamıştım.sevgiler.

bu arada göz şeklimi unutmuş olabilirsiniz sayfa 24 te .birde bu kadının saç rengi koyu olduğu için hoş görünüyor olabilirmi diye düşünüyorum.sizce sarı saç kahverengi göze giden en iyi renkler hangisi olur?siyah yerine koyu kahverengi eyeliner kalem ve maskara kullansam aynı etkiyi yakalayabilirmiyim?(yani siyaha benzeyen ama çok bağırmayan bir kahve)

Son düzenleme:
aklıma takılan birşey daha var aslında.bizim yüzümüzde burun kenarlarından başlayıp dudak hizamıza doğru giden çizgi sanırım ifade çizgisi adı.o çizgiler katalog yada bilgisayardaki kadın fotoğraflarında görünmüyor.bunun makyajla yok edilmesi mümkünmü yoksa fotoğraflarda rötüş yapılmasındanmı kaynaklı bu güzel görüntü?birde yüze yapılan masaj yada maskelerle o çizgi yok edilebilirmi?

bu makyajın aynısı olmasa da ona yakın bi makyaj olabilir göz şeklinize..resimdekinin göz çerçevesi ön planda..sizin saçınız siyah o nedenle siyah istemiyosanız çok koyu kahve sürebilirsiniz..fakat maskarayı siyah kullanmanız gerekir.

çizgi olan yerlere yüzünüze sürdüğünüz pudra öncesinde daha açık renkte kapatıcı sürüp çok iyi yedirmeniz gerekir..bu sayde biraz olsun o çizgiler kaybolur fakat resimde hileler de olduğu için tam anlamıyla kapanmaz..

merhabalar benımde bır sorum olacak acık tenlı kahverengı saclı yesıl gozluyum gozlerıme hangı renk farlar gıder ve hangı renk allık gıder ayrıca hıc far surmeyı beceremıyorum suruyorum farı daha cırkın oluyorum ılgı verırsenız sevırınırm

mrb mineral makyaj hakkında bilgi verir misiniz? Everyday minerals in ürünlerinden almak istiyorum cildim yağlı ve sivilcelenmeye müsait bi cilt o yüzden mineral ürünleri kullanmam daha ii olur diye düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...

Son düzenleme:
3. fotoğraftaki saçım yani şuanki halim doğal saçımın üstüne platin röfleli.aslında ben önce saçımı boyatıp üstüne paket attırıyordum.bu kez kuaförüm doğal rengin üstüne yapalım daha doğal olur ve dip boya derdin olmaz dedi.ama ben bu haline alışamadım pek acaba tekrar zamini açtırıp üstünemi attırayım yoksadoğal saçımın üstüne platin röfleyi daha sıkmı attırayım?hangisi daha doğru olur sizce?

verdiğinz bilgiler içinçok teşekkrler tüm topiği okudum..
benmde fikirlerinize ihtiyacım var öncelikle kendm hakkında bilgi veriyim.
19 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç makyaj yapmadım göz kalemi bile sürmezdim sadece bi ruj. Bu yıl üniye başladım ve 1 aydır fln yavaştan makyaj yapmaya başladım.
Sanırım buğday tenliyim herkes öyle diyor onuda tam karar veremedim ama size bi resim koyuroum. Siyaha yakın koyu kahve saçlıyım(gerçi şuanda günbatımı rengine boyalı ama kahveye döndü oda dip boyam geldi baya) gözlerimde siyaha yakın koyu kahve.Dudaklarım ruj sürmesemde kırmızı durur ve baya kalınOval yüzlüyüm.Göz şeklimi bilmiyorum hafif küçük birazda çekik.Buğdayım ama bazen çok beyaz dururum,ama sevmiyorum pek beyazlığı tercihim bronzluk :)Cildimde sanırım karma,ağız kenarım ve yanaklarım kuru, alnım burnum ve çenem ise biraz yağlı...birde burnumda siyah noktalar var ve soyuluyo bazen hafif pütürlü böle günlük bakım olarak ne önerirsiniz? yüzüme sadece kalem arada far ,rimel ve allık sürdüğümü göz önüne alarak.ben doğal gülsuyu düşünüyorum ama?çünkü diğer ürünler cildimi yıpratır diye korkuyorum bide fiyat yönünden. memnunum aslında burun haricinde cildimden,oyüzde rosense fln düşünüyorum sizce?

.Allıklarda çok hoşuma gidiyo bazen sürüyorum ama pek beceremiyorum sanırım,bide kaliteli bi allığım yok hepsi çok ucuz eskiden aldığım şeyler.Pudrada hiç sürmezdim fakat bayramda etrafımdaki insanlara çok özendiğim için pudra almaya karar verdim ve flormarın pretty compact pudrasını aldım.Satıcı pek ilgili değildi gerçi dedimki bronz bi görünüm versin dedm 193 numarasını aldım pekde bilinçli olmayarak.Rengi denedim biraz koyu oluyor fakat çok güzel ,boynumla fark oluyor sadece oyüzden az sürmem lazım.Bide ışığın altında durduğum vakit böle renk farklılığı varmış gibi oluyor,ki normalde cildim çok düzgün renklidir sivilce sorunumda yok Allaha şükr.Pudrayıda sürekli değil arda sırada sürmek istiyorum ama içindeki süngerle sürmeyi beceremiyorum ışık altında dalgalı duruyor,fırçamı almalıyım sizce nasıl sürüym az şekilde?çok sürünce maske etkisi yaratıyor bide pudraya netten bakarsanız sevinirm.Flormar pretty compact 193 nolu.
of valla rahattım şmdye kadar bu makyaj işi çok kafamı karıştırdı oyzden vazgeçtm pudradan arada sırada sürcem bari doğru sürüyüm die soruyorum bunu :)
şu günlük bakım işi daha öenmli benm için aslında,bide daha gencim bebek gibi cildim var 30 yaşıma geldiğimde suratım kırışsın istemiyorum makyajdan.
birde allık istiyorum ama pudranın üstüne değil günlük kullanmak için direk tenime.böle sağlıklı bi bronzluk veren allık olarak ne önerirsiniz doğal durucak bide,pastel ve flormarın terracotaları mesela olablrmi?Oval yüzlüyüm ve yanaklarım biraz geniş ince dursun istiyorum,oyüzden bronzluk veren istiyorum daha canlı ve zayıf gösteriyor...bunların ucuz olmasıda öenmli tabi ama çokda kalitesiz olmasın :)Allık fırçası olarak ne önerirsiniz ucuz olarak avonunkiler olabilirmi? Sıkıştırılmış pudrayada fırçayla sür derseniz fırça alıcam?

ay çok soru sordum ama kafam çok karışıktı kusura bakmayın nolur şimdiden teşekkürler
resimde koydum size mesela mavili resimde yüzümde 0makyaj ,siyahlıdada çok hafif allık var sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…