Preseed kullananlar

arkadaşım herşeyden evvel bu ne şiddet bu ne celal anlamadım ben..neden üzerine alındın anlamadım .seni tanımıyorum sen de beni tanımıyosun...kimse senin bilgine görüp geçirdiklerine bişey diyemez kaldı ki seni tanımayan ben hiç bişey diyemem..herkesin tecrübesi kendine....ben de 5 senedir anne olmaya çalışıyorum keşke hiç tecrübem olmasaydı....ben böyle sert yönlendirmelere karşıyım arkadaş...ben senden alıntı yaparak konuya değinmek istedim...farkettiysen merhaba arkadaşlar diyerek bildiklerimi "yüzeysel" de olsun paylaştım...senden daha çok bildiğimi kastetmedim....
ayrıca bu testler doktor takibine gitmeyen evde kendi kedine yapmayı tercih edenler için..elbetteki "herkes" bilir ki ultrason takibi en kesin olanıdır...ben 4 ay takipteydim ,bu 4 ayın evvelinde de bu 4 aydan sonra da tavsiye etmediğin şeyleri kullandım....bu benim fikrim..mantıklı gelen alır gelmeyen yoluna kendi bildiği ile devam eder...illa kulllaanııııııııınnn da diyemem kullanmayyııııııın da....diyemem...ayrıca silik çizgiden bahsedince onun normal olduğunu diğer arkadaşlara söylemek istedim..silik çizgiyi pozitif zannedi de kendilerini yormasınlar diye....Allah yolunu izini açık etsin...çocuklarınla mutlu sağlıklı bir ömür dilerim gerçekten...umarım bizler de bigün "anne olma tecrübesini" "çocuk sahibi olmak için yapılanlar tecrübesinden" çok yaşarız....Rabbim herkesin gönlüne göre versin....
kesinlikle katılıyorum canım...20 tl verdim testlere ve 3 ay kullandım...ya bir de her ay doktora "ceeee yine ben geldim" demek de beni zorluyo açıkçası...4 ay gitm ben bu ay bıraktım..yne gidecem ama biraz zaman geçsin..hem artık vücudumun dilini de avuç içim gibi ezberledim....:)))..ama arada şart gerçekten...
canııımmmm gözün aydın olsun...hadi hayırlısı inşallah bu ay bebeğine kavuşursun..
ben de inanmıyorum canı..stres evethormonları etkiliyor ama kesinlikle bundan denemez..biz de açıklanamayan infertilleriz....ben ne stresli insanlar gördüm ve şimdi hamileler hatta kimisi doğurdu.....ben 5 senedir istiyorum ve bu 2 senedir kafaya hiç takmıyorum desem yeridir...istiyorum ama istemenin nefsine kapılmıyorum....ama yine de olmayınca olmuyor işte....hakkımızda hayırlısı....

olabilir canım ben şöyle hesaplıyorum. adet döngüm 26 gün benim..26-16=10 ..10. gün test yapmaya başlıyorum ama adet biter bitmez de gün aşırı ilişki oluyor..sonra testte pozitifi görünce o 3 günü boş geçmiorum..hatta ben o 5 günü boş geçmiyorum..eskiden beri hep gün aşırı denedik olmadı..ateş tablolarından geözlemlediğim kadarıyla da yüzde 80 90 ovulasyon testlerinde pozitifi gördüğün günden itibaren en az 3 gün ilişkiye girenler hamile...
sonrasında yine gün aşırı adete kadar...ben böyle yapıyorum...inşallah olucak bu iş..

Son düzenleme:

bana asa hergün ilişki yaparım bebek için adetim biter bitmz başlarımda eşimmmmm yapmaz haftada bir zor yapıyorbu ay kaçırdım ovulasonuu evde yoktum testide almayı unuttumm zaten test yapsamda kocam şehir dışındaydı bunlar bahanesi belkide rabbim nasip ederse her şekilde olur nebilimm üzüldüm bugun dün yaptık yarında preseed i kulanayım sonra kalanını digr ay kulanırıminş hamiş kalırız vallaa okdr çok bekleyen varki bu forumdahepsi hamiş olsun inş:)

sende haklısın bi yandan gerçekten herkesin imtihanı var bizmde imtihanımız bu nasip yaa inş herkesin olur bunlar sebeb ne diyelim.......

evet ya bi de öle bişey var...nasip yani..kimine burda olduğu gibi preseed vesile olur, kimine çörek ot bal karışımı, kimine tüp bebek ,kimine de hiç bişeye gerek kalmaz...bunu ona ya da şuna bağlamak doğru gelmiyor bana...ben vesile arıyorum ...oluncada "bundan oldu" değil "bu vesile oldu "diyecem...sonuçta her hastaya aynı ilaç verilmediği gibi herkesin vesilesi başka olabilir...bi de amacına ulaşınca yaşadıklarımızı unutmamamız gerek..nelerle mücadele ettiğimizi, hissettikleimizi, çaresizlikten neler denediğimizi...herşeyi denemeye, medet ummaya devam edicem.ve yılmıcam.eğer yok bunlar bişeye yaramıyor dersem bittiğim gün o gündür...ben umudumla yaşıorum....

Son düzenleme:

bencede cnmm bende buna katılıyorum..
6 aydır dneiyorum ilk 3 ay hiç bşy yapmadım ne ovulasyon zamanı ne başka bşy canımız isteyince ilişkiye girdik okdr..
ama baktımki olmuyor ugraşmam gerek dedim ve burayı bi çok kere okudum.. her ay yeni bşy denedimmm elimden gelenin hepsini yaptım..yapcak başka bşy kalmadı bakalım olmassa doktora gitcezeger hamile olursamda şunu denedimde hamile kaldım diycem bende:)kimbilir rabbim nsl nasip etcek:)

canım sen kaç günde bir adet oluyosun...daha evvel kaçıncı gün çatlıyordu bir fikrn var mı..çnkü yumurta akı gibi akıntıdan 1-3 gün sonra bazen biraz daha uzun sürebilir..çatlar yumurtalar..bence kullanmasan bile ilişkiyi bırakma...kuzenim adetten bigün önce ilişkiye irmişti o ay ve hamile kalmıştı..belli olmaz. bazen birden fazla bile yumurtalayabiliyor insan..

Son düzenleme:

cnm bnm gecen ay çok dikat etim herşeye.. ovulasyon testinde 16-17-18-19 da çift çizgiyi gördüm ama en koyu renkli çift çizgi 16-17 deydi.. ve benim 16 da acaip akıntım geldii..
şimdi diyorumki akıntım geldiginde ovulasyon zamanımsa benim 14-15 de acaip akıntım geldiii..bense 13-16 da ilişkiye girdim
gecen ay 30 günde oldum adet.. genelde 30-32 günde bir oluyorum cnm 30 günden erken oldugum nadir oluyor..ben tam anlamadım bu ovulayson olayını.. şimdi ovulasyon zamanı akıntı geliyor ya ozaman çatlamıyormu yumurtalarrr

o yumurta akı gibi uzatyan akıntın geldiğinde foliküller çatlamaya hazırlanıyor demektir..yani çatlamaya yakınsın demektir..bence hala vaktin var..denemeyi bırakma...

Son düzenleme:
o yumurta akı gibi uzatyan akıntın geldiğinde foliküller çatlamaya hazırlanıyor demektir..yani çatlamaya yakınsın demektir..bence hala vaktin var..denemeyi bırakma...

yaaaa gerçektenmi cnm bnmmm sevindim inan. dün aptık bugun bekleyip yarın preseedle deniyeim ozaman..bide pzar yaparsam benden iyisi yok 13-16-18-20 inş bugünlerde tutarr

yaaaa gerçektenmi cnm bnmmm sevindim inan. dün aptık bugun bekleyip yarın preseedle deniyeim ozaman..bide pzar yaparsam benden iyisi yok 13-16-18-20 inş bugünlerde tutarr

inşallah canım benim....umudun hiç bitmesin inşaallah olucak...ve güzel haberlerini alıcaz bigün....

inşallah canım benim....umudun hiç bitmesin inşaallah olucak...ve güzel haberlerini alıcaz bigün....

inş cn bnm inş :)
isteyen herkese rabbi nasip etsin kucagını boş koymasın.. önceden otobüse bindigimde miletin çocuguna bebegine bakmasdım şimdi ise imrenerek bakıyorum inş rabbim nasip eder hepimize:)

adim listeye gecmis ama tweety die duzeltirseniz sevinirim

selam kızlar dün güreş musabakamız başladı watana millete hayırlı olsun.bazı arkadaşlar formda yazmış adet biter bitmez hamile kaldım diye bazılarıda adet olmaya 1 gün kala diye ya biz yanlışmı biliyoruz bazı şeyleri adet olana kadar gün aşırı yapmıyalım ozaman yine riskli olur aklım durdu walla.ovulasyonlarda yanlış gosterıyomuş onada güwen kalmadı napcaz akıl verin

Son düzenleme:

yok canım yanlış filan gösterdiği yok....silik çzgileri de insanlar pozitif olarak düşündüğü için yanılıyo...ben 3 aydır kllanıyorum bak hiç yanlış gösterdiğini görmedim...ama ozuk çıkabilir. onu da anlarsın zaten. öyle krışmasın kafan, üzülme hemen canım...o farklı günlerde hamile kalanların yumurlama günleri ya farkıymış ya da 1 döngüde birden fazla yumurtlamışlar..benm geçen ayki doktor takibimde 4 gün arayla iki kre yumurtalarım çatladı...sen yine belirtilerine dikkat et..ayrıca gün aşırı olursa da kaçırmamış olursun zaten. ben sadece ovulasyonda + gördüğümde,ya da dr yumurtaların çatlamak üzere dediğinde o 3 günü değerlendiriyorum.ve ondan sonra yine gün aşırı devam ediyorum ade olana kadar...eskiden tamam luteal faz dediğimiz o dönemde çalışma yapmazdık...nasılsa yumurta çatladı artık gerek yok derdik..ama görülüyorki o y geç çatlamış olunabilir, ya da birden fazla yumurta oluşmuş olabilir...sen doğrusunu yapıyosun..gün aşırı ilişkinin amacı da önemli günleri kaçırmamak
hadi kolay gelsin canım:26::26:

canım benim teşekkür ederim çok saol

selam kızlar yokmu güzel haberler?

benden bu ay zor iyi haber almak cnmm
ovulasyona denk getiremedim iişkiyi
14-15 de ovulayson oldu akıntım çoktuuuuuu o iki günn. 11-16-17-18 de ovulasyon testi yaptım negatif gecen ay ise 16-17 de çift çizgiydi... akıntıma göre 14-15 diye düşünüyorm
bense sadece 13-16 da preseed ile ilişki yaptım çok zor bu ay olmasııı allahım hayırlı zamanda nasip etsin inş

canım ovulasyonda çizgiyi yakalamadıysan nıye kullanıyon preseedi keşke çizgiyi gorene kadar bekleseydın neyse hayırlısı olsun stres yapma

canım keşke ovulasyon çizgini bekleseydin

canım ovulasyonda çizgiyi yakalamadıysan nıye kullanıyon preseedi keşke çizgiyi gorene kadar bekleseydın neyse hayırlısı olsun stres yapma

canım keşke ovulasyon çizgini bekleseydin

cnmm 14-15 de ovlayson oldu diye düşünüyorum çünkü 16-17-18 de test yaptım negatifti bugun 19 . günüm zaten kupkuruyumda kesin geçti ovulasyonum.. 14-15 de evde yoktum eşim şehirdışındaydı benimde testim yanımda yoktu şans iştee belki 13. gündne azcık umudum var okdr ama oda çok düşük bi ihtimal..
bugunde 19. günüm preseedi kulanayım diyodum şimdi kulanmıyayımmı yanii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…