Preseed kullananlar

daha önce izlemiştim bu proğramı güzel...

ayyy ben dünden belli stres olmaya başladım..dünden öncesine kadar o kadar rahattımki nerden cıktı bu stres anlamış değilim..:KK50:
dün adet belirtisi yaşadım galiba onunda etkisi var bu durumda..:KK5:
ben normalde adet olmadan 1 hafta önce böbreklerime birisi bıcak saplıyomuş gibi olur ve dünden bri o şekilde sızlama var böbreklerimde dedim acaba gelicekmi kırmızılar..:18::18:
allahım ne olur bu mutluluğu cok görme bana bebeğim sıkı sıkı tutunmuş olsun.:KK25:.

canım benim o böbrek degil... bebişn tırmalıyor tuutunmak için.. oldu bu işşşşş.. endişe etme kendini de dinlemekten vazgeççççççççççç

slmlaaar :KK3:herkes nasıl yeni hamişlerimiz varmış çok tebrik ederim allah tamamına erdirsin sorunsuz sağlıklı hamilelikler geçirmek nasipo etsin..yeni gelen arkadaşla hoşgelmişler...
ben iki gündür fenayım lavaboyla bayağı bi, yakınlaştık artık oaradan çıkamaz oldum sanırım üşüttüm yada benim sıpa ben burdayuım demeye başladı
ay kimseler yokkende kendi kendine yazmak bi garip oluyo beaa
şimdilik hepinizi kocaman kocaman öpüp kaçayım kalabalığı gördüüğüm an damlayayım olmamıı
hayde kalın sağlıcakla:KK16::KK16:

sanki gele gele ölüyon da kalabalıkken gelcekmiş... hamile kaldın saldın kızım unuttun buralarııı. git başka topiclerde sürt sen... küstük kızım sana biz... bak burda arkdaşlarımız hep bizlere dua etti. şimdi sıra biz de biz onlara dua edicez bak tedavileri başladı. .. burda ol yoksa gelirim erzurumaaaaaaaaaaaa

Canım çok sağol. Ya sana bişey sorucam. Bulantıların ne zaman başladı? Ben daha 5. haftanın içindeyim ama sabah hafif hafif bulantım oluyor. Psikolojik mi dedim ama düşükle sonuçlanan hamileliğimde olmamıştı hiç. Normal midir ki bu kadar erken başlaması?

canım benimde bulantım sonucu aldığım gündne itibaren baişladı :) ben de psikolojik sandım ama doktora sordum . kişiden kişiye degişiyor dedi. normal dedi . kimisinde hiç olmaz mış..kiminde de erken başlar uzun da sürermiş.. tiksinme yada bulantı - kusma olurmuş . bende hepsi var:))) akşam felakettim mesela . pek kusmuyordum ama akşam coşşş coşşş oldummmmm . ama çok şey tiksindiriyor beni . yemek düşünemez hale geldim . ama hiççç umrmda deil.. bu duyguları tatmak için uğraştım ben. bebegim için canım feda..
endişe etme üzülme sende tatlışımm

ınş cnm hayırlsıyla ınş darııs başıma ve tum ısteyenler ınşş:KK49: uğur getirir ınş gönderdıklerın :emir_bebek::emir_bebek:

amin...

birazdan doktora gidicem . gelince yazarım bakalım ne görcezzzzz

selam preseed güzelleri
herkes iyidir umarım
deryacım hayırlı haberlerle dön inşallah...

selaaaaam kızlar

ben uzun zamandır yoktum aranızda, çünkü ankaraya gittim, ondan önce de hastalıktan ugrayamadım yanınıza. tayfııım arada ugruyo deme üzülürüm amaaaaa, ben hamile kaldıgım için mi girmiyorum buraya yaaaa:KK59:

gamzeliim canım transferin gercekleşti, bugün yarın pozitif sonucunu ögrenicez inşallah hayırlısıyla canım benim

anjelcim gelmiş, yaramazlar fazla bırakmamış ama:)

özgeeeem sen yutkunma zorlugu falan demişsin, geçmiş olsun da telefonda bahsetmedin, ben de yeni gördüm valla kusuruma bakma

deryacım msnde bişii sorcam demişsin ama ben intenete son bir haftadır daha yeni giriyorum desem yeridir...nasılsın? bebiş ve sen iyisiniz de mi:)

ben ankaraya gittim geldim cok şükür, hem kendimin hem de bebegimin de eksiklerini tamamlamaya çalıştım, anneannesi de dedesi de bir sürü şey aldı bebegime:) bi beşigi, yatagı ve oto koltugu kaldı diyebilirim. onları da sivastan alıcaz artık. kızlar allah herkese nasip etsin bebeğinin eksiklerini dizmeyi. insan kendinden geçiyor, rabbim isteyen kimsenin kucagını boş bırakmasın.

özgem ve ceydam her daim dualarım sizlerle ve diger tüm kızlar, bahar da geldi iyice millet dısarı dökülmeye başladı, göbüşleri gördükçe ağlamak gelirdi benim içimden ne yalan söyleyim. bu yüzden bu yolda emek veren arkadaslarımın neler yasadıgını cok iyi biliyorum ve her daim aklımdasınız, en kısa zamanda rabbim sizin de yüzünüzü güldürsün...

merhaba çetrefilli hoşgeldin
rabbim kucağına almayı nasip etsin inşallah
tatlı telaşlardır eminim...
bende yeni katıldım aranıza
sormak istediğim sendemi preseed ile hamile kaldın
ne zamandır deniyordunuz sorun varmıydı ve birde kaçıncı denemede geldi miniğin
kusura bakma peşpeşe sordum
bende önümüzdeki ay deneyeceğim kısmetse...

merhaba çetrefilli hoşgeldin
rabbim kucağına almayı nasip etsin inşallah
tatlı telaşlardır eminim...
bende yeni katıldım aranıza
sormak istediğim sendemi preseed ile hamile kaldın
ne zamandır deniyordunuz sorun varmıydı ve birde kaçıncı denemede geldi miniğin
kusura bakma peşpeşe sordum
bende önümüzdeki ay deneyeceğim kısmetse...

hoşgeldin cnaım aranıza:) benim ki uzun hikaye be güzelim:) ben 2009 mayısta çikolata kistinden ameliyat oldum, laparoskopiyle kist alındı, iki kez hsg, bir kez histeroskopi cektirdim, eşimde morfoloji % 2 çıktı, 2010 temmuzda tüp bebek yaptık olmadı, bu arada zaman zaman preseed kullanmıstım tabi, sonra ekimde kendiliginden geldi bebeğim:) o zaman da kuruluk probleminden dolayı sadece nemlendirme amaclı bir kez kullanmıştım aplikatörüne cekmeden...işte böyle:)

darısı basına canım, isteyen herkesin basına, tedaviye gerek kalmadan gelsin bebekleriniz inşallah, tedavi olsanız da uzatmadan rabbim gönlünüze göre versin...

gamzeli canım hiç belirti arama kendinde
bende transferden sonra boyleydim
her belirtiyi dinledim vucudumda
ve adet belirtisinden farklı hiçbir belirti yakalayamadım
hatta adet tarihim sonuç almadan 4 gün önceydi yani transferden tam 1 hafta sonra
o gün önce kahve lekelenmem ardından kırmızı kanamam oldu
bana hemen bir iğne yapıldı kanama durdu
benim tüm umudum gitti o günden sonra
taaaaaki 4 gün sonra testte pozitifi görünceye kadar
rahat olmaya çalış
endişe etme biz ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyor......
tamam canım takılmıcam belirtilere...
allahım sağlıklı nasip etsin..

canımm haydi hayırlı olsun inşallahkurbanını kesicem topicte dualarla bekliyorum :KK16:
sağol balımmmm...:KK70:
pozitifi aldığım gün beklerim kurbanımı tamammıı.:KK1:

slmlaaar :KK3:herkes nasıl yeni hamişlerimiz varmış çok tebrik ederim allah tamamına erdirsin sorunsuz sağlıklı hamilelikler geçirmek nasipo etsin..yeni gelen arkadaşla hoşgelmişler...
ben iki gündür fenayım lavaboyla bayağı bi, yakınlaştık artık oaradan çıkamaz oldum sanırım üşüttüm yada benim sıpa ben burdayuım demeye başladı
ay kimseler yokkende kendi kendine yazmak bi garip oluyo beaa
şimdilik hepinizi kocaman kocaman öpüp kaçayım kalabalığı gördüüğüm an damlayayım olmamıı
hayde kalın sağlıcakla:KK16::KK16:
canım seninde bulantılar başlamışş hadi bakalım hayırlı olsun artık 2-3 ay böyle devam edersinn..ama bu demekki bebişin gayet sağlıklı ilerliyo...dikkat et kendine ve bebişimize öpüyorum sizi...
canım benim o böbrek degil... bebişn tırmalıyor tuutunmak için.. oldu bu işşşşş.. endişe etme kendini de dinlemekten vazgeççççççççççç

birazdan doktora gidicem . gelince yazarım bakalım ne görcezzzzz
ayyyyyyyyyyyyyy canım öylemi dersinnn hadi inşallahh gecti zaten daha rahatım şimdi..:KK49:
son 4 günn cok sabırsızımm..:KK52::KK52:

hadi hayırlı haberlerle gel bekliyorum seni..

selaaaaam kızlar

ben uzun zamandır yoktum aranızda, çünkü ankaraya gittim, ondan önce de hastalıktan ugrayamadım yanınıza. tayfııım arada ugruyo deme üzülürüm amaaaaa, ben hamile kaldıgım için mi girmiyorum buraya yaaaa:KK59:

gamzeliim canım transferin gercekleşti, bugün yarın pozitif sonucunu ögrenicez inşallah hayırlısıyla canım benim

ben ankaraya gittim geldim cok şükür, hem kendimin hem de bebegimin de eksiklerini tamamlamaya çalıştım, anneannesi de dedesi de bir sürü şey aldı bebegime:) bi beşigi, yatagı ve oto koltugu kaldı diyebilirim. onları da sivastan alıcaz artık. kızlar allah herkese nasip etsin bebeğinin eksiklerini dizmeyi. insan kendinden geçiyor, rabbim isteyen kimsenin kucagını boş bırakmasın.
...

canım hoşgeldinnnnn...

evet hayatım transferimiz yapıldı cok sağol..
inşallahhhh allahım pozitifi görmeyi nasip etsin..

sende iyisin maşallah bu sıralar ankaralar falan iyi gezmişsinn..
bebişinde cicilerini almışsınız güle güle kullanın darısı bizlere olsun inşallahhhhh...

hoşgeldin cnaım aranıza:) benim ki uzun hikaye be güzelim:) ben 2009 mayısta çikolata kistinden ameliyat oldum, laparoskopiyle kist alındı, iki kez hsg, bir kez histeroskopi cektirdim, eşimde morfoloji % 2 çıktı, 2010 temmuzda tüp bebek yaptık olmadı, bu arada zaman zaman preseed kullanmıstım tabi, sonra ekimde kendiliginden geldi bebeğim:) o zaman da kuruluk probleminden dolayı sadece nemlendirme amaclı bir kez kullanmıştım aplikatörüne cekmeden...işte böyle:)

darısı basına canım, isteyen herkesin basına, tedaviye gerek kalmadan gelsin bebekleriniz inşallah, tedavi olsanız da uzatmadan rabbim gönlünüze göre versin...

cevabın için çok saol canım
bakma aslında benimde uzun bir bebeksiz dönem hikayem var
bende 7 yıllık evliyim 5 yıldır bebek istiyoruz..
ilk zamanlar sebepsiz olduğumuz için beklemeyle geçti
son 6 aylık dönemde 2 olumsuz aşılama bir de pozitif tup denememiz oldu
fakat bebeğim 8. kalp atışı alınamadığı için önce ilaç ile düşürüldü ardından plesanta kaldığı için kürtaj oldum
şimdi dr um mayıs ayından sonra dondurulmuşlara geçebileceğimi soyledi
ama ben ağustosa kadar beklemek istiyorum
bu dönemde preseed kullanıcam
dr um çok umutlu bu zamanda kendiliğimden hamile kalma ihtimalimin yüksek olduğunu soyledi
preseed i sorduğumda kullanabilirsin bi sakıncası yok
sadece fazla umut bağlama dedi...
herşeyin hayırlısı öncelikle
benimde meleğimle kavuşacağım gün gelecek elbet
beklemedeyim:KK34::KK34::KK34:

gamzeli canım seninde heyecan gün geçtikçe artıyordur...
inşallah sonucun çok güzel çıkacak..

dr. un kaçıncı gün test yapmanı istedi...
geçmek bilmez günler saatler......

gamzeli canım seninde heyecan gün geçtikçe artıyordur...
inşallah sonucun çok güzel çıkacak..

dr. un kaçıncı gün test yapmanı istedi...
geçmek bilmez günler saatler......

evet canım ya hemde ne heyecan..
dr,um 25 mart dedi..bizde o gün yaptırıcaz yani cuma günü allah izin verirse..

kızlarrr bu arada ayetel kürsiye başladım 20 tane eksiğim kaldı..:KK69:
okumak isteyen arkadşların olursa memnun olurum...:KK70:

gamzeliciiiim sen içini ferah tut canım benim, bebegin seninle su an inşallah... allahtan herseyin hayırlısı, baharla birlikte bebiş haberleri de bollaşacak inşallah:)

bebişin de aldık teyzesi bayagı bi ihtiyacını, büyükler kaldı, aslında onlar hiç bir sey, esas ufak tefekler daha cok masraf oluyor:) rabbim cümlemize yasatsın bunları, hayırlısıyla hamile kalıp saglıkla kucagımıza alalım bebeklerimizi inşallah..

ben ailem ankarada oldugu ve sivasta cok pahalı oldugu için alısverisimi ankaradan yaptım, ilerki zamanlarda da agırlastıgımda hiç gidemem dedim, ama erken aldım gibi geliyor, arada allah esirgesin kötü kötü seyler aklıma geliyor ama kış kış diyorum onlara. inşallah bebeğime saglıkla giydirrmek nasip olur

pasiflora canım madem nedensiz sizin de, dedigin gibi bu aralar bir saldım cayıra durumu yasa be güzelim, valla ben tüpten öyle bir depresyonla döndüm ki o arada bebiş kendi kendine tutunuverdi, darısı herkesin basına inşallah. ayrıca bünyene de yazık, o kadar ilaç yüklenmişsin, bu yüzden dinlendir kendini azcık:)

gamzeliciiiim sen içini ferah tut canım benim, bebegin seninle su an inşallah... allahtan herseyin hayırlısı, baharla birlikte bebiş haberleri de bollaşacak inşallah:)

bebişin de aldık teyzesi bayagı bi ihtiyacını, büyükler kaldı, aslında onlar hiç bir sey, esas ufak tefekler daha cok masraf oluyor:) rabbim cümlemize yasatsın bunları, hayırlısıyla hamile kalıp saglıkla kucagımıza alalım bebeklerimizi inşallah..

ben ailem ankarada oldugu ve sivasta cok pahalı oldugu için alısverisimi ankaradan yaptım, ilerki zamanlarda da agırlastıgımda hiç gidemem dedim, ama erken aldım gibi geliyor, arada allah esirgesin kötü kötü seyler aklıma geliyor ama kış kış diyorum onlara. inşallah bebeğime saglıkla giydirrmek nasip olur

pasiflora canım madem nedensiz sizin de, dedigin gibi bu aralar bir saldım cayıra durumu yasa be güzelim, valla ben tüpten öyle bir depresyonla döndüm ki o arada bebiş kendi kendine tutunuverdi, darısı herkesin basına inşallah. ayrıca bünyene de yazık, o kadar ilaç yüklenmişsin, bu yüzden dinlendir kendini azcık:)

valla aynen dediğin gibi canım saldık çayıra bakalım...
daha kürtajım çok yeni bu ay oldum dr korunun dedi ama biz dinlemedik dr amcayı :KK61::KK61::KK61:
herşeyin hayırlısı bakalım..

Anjelic seninle aynı durumdayım bende...Sana da çok çok geçmiş olsun...Düşüklere bağlı rahim inceliği oluştu. bana da doktorum femara ve estrofem verdi. senin sonrasında arttı mı kalınlığın merak ettim. Ben ilacı 3 gündür kullanıyorum. bakalım ne olacak??

Kıslar günaydın nasılsınız? Yaaf femara hakkında o kadar kötü şeyler yazmışsınız ki araştırmasam iyice tırsıcam :) Bu ay ilk defa doktorum femara kullandırdı, kendisi prof, tüp bebek de yapıyor ama direk tüp bebeğe geçmedik, femara yumurta kalitesini arttırmak için özellikle yumurta kalitesi kötü olanlara veriliyor, ender verilmesinin asıl nedeni pahalı bir ilaç olması, ayrıca klomifen sitrat grubu gibi rahim üzerinde olumsuz etkisi yok, femara kullanırken hamile kalanların gebeliklerinin etkilenme durumu da devamlı kullanıcılarda geçerli, ilacı 4-5 gün kullanıp bıraktıktan sonra bu çok da geçerli değil bildiğim, ayrıca kızlar tedavi için kullandığımız tüm ilaçların vücut üzerinde zararlı etkileri var, bunu göze alarak tedaviye giriyoruzi Allah sonumuzu hayır ede...Bu arada benim de iki düşükten sonra rahim inceliği problemim başladı, ortalama 6-7 civarlarında geziyor, önceden 11-12 olurdu, gelecek ay da takibe gidip kalınlaşmaya bakılacak, tüp bebekte bile 7nin altında tutunma şansı az maalesef :KK43:

Epey döktürmüşüm yaaaav :)

Canım çok sağol. Ya sana bişey sorucam. Bulantıların ne zaman başladı? Ben daha 5. haftanın içindeyim ama sabah hafif hafif bulantım oluyor. Psikolojik mi dedim ama düşükle sonuçlanan hamileliğimde olmamıştı hiç. Normal midir ki bu kadar erken başlaması?
canım erkendir yada psikolojiktir diye düşünme sonuçta hamilesin çok şükür ama 4 haftalık arkadaşımın sürekli çıkardıüını biliyorum 5 haftalık olanda aynen başımı yastıktan kaldıramayıyorumdedi bana göre bebimki geç başladı son bir hafta içinde hafif hafif gelip birden yoğunlaştıı tekrar hayırlı olsun umarım sağlıklı sprunsuız bi gebelik yaşarsın

sanki gele gele ölüyon da kalabalıkken gelcekmiş... hamile kaldın saldın kızım unuttun buralarııı. git başka topiclerde sürt sen... küstük kızım sana biz... bak burda arkdaşlarımız hep bizlere dua etti. şimdi sıra biz de biz onlara dua edicez bak tedavileri başladı. .. burda ol yoksa gelirim erzurumaaaaaaaaaaaa
:KK59::KK59::KK59:
bu mesajdan anladığım doğruysa gerçekten üzülürüm allah razı olsun dualar edildi en az benim kadar heyecanla sonuç bekleyip müjdemle sevindini,z hepiniz nankör değilim asla unutmam inkar etmem ben sıradaki arkadaşıma bizzat sölemiştim senin için şunu okucam dilim döndükçe okuyup dualar edicem diye gelmmem unutup dualar etmediğim anlamına gellmez asla aksine her akşam kendime okur olmayan isteyen ve tedavide olan herkese ayrıca okurum allah rızası için tayf ve gamzeli çin ayrıcalıklı okuduğüumu yürekten dilediğimi zaten biliyosun ayrıca son bir haftadır evet sıkça giremedim nete mazeretimde vardı zaten diğer sürttüğüm topicte biraz gezinsen onlarda gelememden şikayetçi ama biliyosun az moralim bozuktu ayrıca bulantıları bu hafta nedense ağır yaşıyorum inan sürekli yatmaktayım he buraya geldiğim zamanda kimsecijler yok 3 gün girmedi,m bi baktım sayfa ilerlememiş bile gelip inlerle cinlerle topmu oynayam annecim he de bakayım şimdi kabulmüdeğilmi mazeretim:KK16:
hmm küstük biz sana heee demekki tayfın tavrı bun içinmiş ama üzüldüm gerçekten yanlış anlaşılmışım
aşkolun emiii ben kadar vefalı bi hatuna hamiş kalıp unuttun dediniz aaah ben başımı hangi dağa taşa vurayaım şimdiiiii
sahi ya gelsene erzulüme kkııııız belki güneş doğar bu köhne memlekete :KK16::KK16::KK16:
sağol balımmmm...:KK70:
pozitifi aldığım gün beklerim kurbanımı tamammıı.:KK1:

canım seninde bulantılar başlamışş hadi bakalım hayırlı olsun artık 2-3 ay böyle devam edersinn..ama bu demekki bebişin gayet sağlıklı ilerliyo...dikkat et kendine ve bebişimize öpüyorum sizi...
..:KK52::KK52:
...
söz kesicem koç kesicem ama topicte tabi adak yerine geçmesinde aman aman :KK1:
evethayatımbulanmayua başladım hayır olsun sonumuz neee dedinn 2 3 aymııı abuuuuuuu ölürüm ben o zaman :KK43:

kızlarrr bu arada ayetel kürsiye başladım 20 tane eksiğim kaldı..:KK69:
okumak isteyen arkadşların olursa memnun olurum...:KK70:
canım ben alayım 20 ayetel kürsüyü birde 99 la havle çekmeni tavsiye ederim çek sağ eline üfle göbüşüne sür ben okudum snein için ama elimi göbüşüne sürememkkiiiiiiiiiii:KK50:

kızlar ben preseed aldım
ama nasıl kullanılıyor şırıngaya ne kadar çekişlecek :KK43:((

lütfen yardım edin

enjektor üzerinde rakamlar var 3 kadar çeksen yeterliymiş

şişşşt tayyyf bacım naber kıııss?

Bana rahim inceliği ile ilgili soru soran arkadaşım, maalesef ne femera ne de estrofem arttırmadı, problem kürtaja bağlı hafif fe olsa rahim içi yapışıklıklar olmasıymış ve bu durumda ilaçlar hiçbir işe yaramadfığı gibi hamile kalırsan da bebek gelişemiyor maalesef, netice olarak ben histereskopi oldum yücel karamanda, benim yapışıklıkları halletti ve izleyen ay Allahın izniyle ikizlerime gebe kaldım, darısı başıma güzelim.:nazar:

X