Preseed kullananlar

ya uf özge yaaa hissedince engel olamıyor de mi insan kendine... şimdi anlamadıgım gecen ay kullandıgımız ilac ve ignelerin etkisi bu ay da sürer mi? bu ayda da birden fazla yumurta olusacak mı ki???

valla güzelim ben duymadım rezervlere zarar verdiğini, ha şu da var ki ben laparoskopiden sonra soldaki kist alınınca endişeliydim sol taraf yıprandı artık diye. ama her ay normal yollarda yumurtam kaliteyle olustu. ayrıca tüp bebekte de solumda sağımdan daha cok yumurta vardı...
ama ben yumurta toplama işleminden sonra rezervlerin zarar görebilecegine inanıyorum, kimseden duymadım da öyle kendi kendime endişelendim işte...

şimdi sen şunu biliyosun; eşinin morfoloji düşük, buna yönelik çalışıyosunuz, bir de histeroskopi yaptır derim ben, laparoskopiyle deldirme göbüşünü ilk etapta. inşallah bunların hiç birine gerek kalmadan bebeğin gelecek özgecim. sen cok sabırlı bi kızsın, mükafatını da alacaksın inşallah.

herkese günaydınlar canlar ciğerleropuyorumnanaktan

ayşem ilaçların etkisi günlük atılıyo diye yazıyo bazı yerlerde ama bence degil ben her ilaç kulladıktan sonraki 2 ay çok ciddi hissediyorum yumurtlamayı,normal günlerde hissetmiyorum ilaç kullandıktan sonra böyle oluyo,sende sayma bakalım agrı olacak mı,tüp bebek yaptırırken dahada hissediliyodur bu agrılar mutlaka degil mi?

histeroskobiye yaptırcam ama nerde bilmiyorum,bana histeroskobi yapın mı diycem,bide güvenilir olması lazım olmazsa 1-2 ay sonra kendim gidiyim diyorum memlekete

morfolojiye gelince,doktorların bazıları ona takılmıyo,uzun süredir olmadıgı için bebiş,çok etkili olmadıgını söylüyolar,ama bazı doktorlarda buna takılıyo bende anlamadım valla sallamıyorum artık sadece biraz artsın diye vitamin takviye ediyoruz

ooohhhh..iyi yapmışsın ayşecim..bende iyiyim valla ..yiğenim bende 15 gündür onla zaman geçiriyorum..pazartesi iş gezisine çıkıyorum yine onun gerginliği var üstümde...gece de allerjim yine tavana vurdu,kaşın kaşın öldüm heryerim şişti valla...ama şimdi iyiyim ,tek sıkıntım allerji olsun valla...

yeni bi gelişme derken bebişi kastediyorsun sanırım..yaaa var gibi özgecim ama dediğim gibi hiç umudum yok tutacağına dair..yumurta kalitesini yükseltmek için bi şeyler bakıyorum bende ama incir küründen başka bişey bulamadım varmı bildiğin değişik şeyler ..benim bebişler kalitesiz yumurta dan tutmuyo sanırım,kaliteyi yükseltmek için acil bişeyler yapmam lazım..

ayşem ilaçların etkisi günlük atılıyo diye yazıyo bazı yerlerde ama bence degil ben her ilaç kulladıktan sonraki 2 ay çok ciddi hissediyorum yumurtlamayı,normal günlerde hissetmiyorum ilaç kullandıktan sonra böyle oluyo,sende sayma bakalım agrı olacak mı,tüp bebek yaptırırken dahada hissediliyodur bu agrılar mutlaka degil mi?

histeroskobiye yaptırcam ama nerde bilmiyorum,bana histeroskobi yapın mı diycem,bide güvenilir olması lazım olmazsa 1-2 ay sonra kendim gidiyim diyorum memlekete

morfolojiye gelince,doktorların bazıları ona takılmıyo,uzun süredir olmadıgı için bebiş,çok etkili olmadıgını söylüyolar,ama bazı doktorlarda buna takılıyo bende anlamadım valla sallamıyorum artık sadece biraz artsın diye vitamin takviye ediyoruz
ya bizim ankaradaki doktor hiç takılmadı. ama şöyle, tüp bebek yaptırmanızda hiçbir mani yok dedi. bu morfolojiyle olmaz diyemem ama zaman alır dedi. yani bize baskentte de maya tüp bebek merkezinde de erkek infertilitesi dediler.

agrı dersen evet ilacları kullandıgım ara hissettim yumurta geliştigini de nomalden pek bi farkı da yoktu acıkcası...

histeroskopiyi de sonucta özelde yaptırcaksın, direkt söyle bunun için geldim diye. her doktorum farklı tedavisinden bıktık be özgecim. ne istiyosan onu yaptır boşver...istersen hulusi beyin cebini veririm ben sana. direkt sorabilirsin de histeroskopi için gelmek istiyorum diye. bakalım ne diycek...

ooohhhh..iyi yapmışsın ayşecim..bende iyiyim valla ..yiğenim bende 15 gündür onla zaman geçiriyorum..pazartesi iş gezisine çıkıyorum yine onun gerginliği var üstümde...gece de allerjim yine tavana vurdu,kaşın kaşın öldüm heryerim şişti valla...ama şimdi iyiyim ,tek sıkıntım allerji olsun valla...
canım benim cok geçmiş olsun, umarım uzun sürmez alerjinin etkileri... yegenin kac yasında? allah bagıslasın...iş gezisine nereye gitcen? ne akdar kalacaksın?
yeni bi gelişme derken bebişi kastediyorsun sanırım..yaaa var gibi özgecim ama dediğim gibi hiç umudum yok tutacağına dair..yumurta kalitesini yükseltmek için bi şeyler bakıyorum bende ama incir küründen başka bişey bulamadım varmı bildiğin değişik şeyler ..benim bebişler kalitesiz yumurta dan tutmuyo sanırım,kaliteyi yükseltmek için acil bişeyler yapmam lazım..
ya bi sus kızım ya bi dilini ıssır, bi söyleme. bize deil kendine bile söyleme.hadi inşallah tutmustur annesinden hiç ayrılmamasına:emir_bebek:

canım çakşır otunu duydum,hem erkek için hem kadın için çok faydalıymış,kısırlıgı yok eder falan diyo ben de alcam zaten ne duyarsak yapar hale geldim bi araştır istersen,bide bal-çörekotu-tarçın var benim duyduklarım bunlar
ceydacım eger hamileysen aklına hiç düşügü getirme canım olumsuz düşünme
bugün kaçıncı günün?

ya bizim ankaradaki doktor hiç takılmadı. ama şöyle, tüp bebek yaptırmanızda hiçbir mani yok dedi. bu morfolojiyle olmaz diyemem ama zaman alır dedi. yani bize baskentte de maya tüp bebek merkezinde de erkek infertilitesi dediler.

agrı dersen evet ilacları kullandıgım ara hissettim yumurta geliştigini de nomalden pek bi farkı da yoktu acıkcası...

histeroskopiyi de sonucta özelde yaptırcaksın, direkt söyle bunun için geldim diye. her doktorum farklı tedavisinden bıktık be özgecim. ne istiyosan onu yaptır boşver...istersen hulusi beyin cebini veririm ben sana. direkt sorabilirsin de histeroskopi için gelmek istiyorum diye. bakalım ne diycek...

canım benim cok geçmiş olsun, umarım uzun sürmez alerjinin etkileri... yegenin kac yasında? allah bagıslasın...iş gezisine nereye gitcen? ne akdar kalacaksın?

ya bi sus kızım ya bi dilini ıssır, bi söyleme. bize deil kendine bile söyleme.hadi inşallah tutmustur annesinden hiç ayrılmamasına:emir_bebek:
ayşecim bende araştırıyorum bunu gataya mı gitsem diyorum orada bi doktor duydum önce özeline gidip sonra en azından imkanlarından faydalanırım diye,aslında tüp bebegide orda düşünüyorum
ya bide bu işlem çok mu pahalı bazı merkezler 3000-4000 diye okudum

ayşecim direk özel mi,biz özel hastanelere gidemiyorum,bize hep farklı fiyat çıkıyo

ozaman 800 iyi,senin doktoru annemde duymuş,yanına bi kadın gelmiş gebelik testi yapmaya,senin doktora yaptırmış tüp bebegi negatif çıkmış ama doktoru çok övmüş tekrar ona gidicem demiş,annem de bi kagıda yazmış adını bana getirdi bak bu doktor çok iyiymiş diye

ayşecim ben bide yücel karamanı duydum bu konularda çok iyiyimiş ama çok fazla tutuyomuş fiyatı
neyse bi araştırayım 1-2 ay içinde yaptırayım diyorum
sen bi problem yaşamadın degil mi histeroskobide?yani agrı sızı

evet özgem çok iyi bi doktor, alanında süper, şeytan kulagına bak kist ameliyatı oldum, çikolata kisti topiklerinde okuyorum milletin hep yeniden olusmus kisti. ama bende şükür bişey yok. rezervlerime falan zarar vermeden titizlikle yaptı ameliyatı. tüp bebekte her sonucumu yurtdısında oldugu zamanlarda dahi telefonunda msjla ögrendi dozlarımı ayarladı. ama biraz fazla yogun ve soru sormak için peşinden kosman lazım resmen. ankarada cok yogun oluyo bilmiyorum konyada nasıldır. persembe günleri konyada oluyormus. ama saolsun telefonla ne zaman bişey sorsam sabah aksam demez hep cevaplar ilgilenir.

yok anacım agrı sızı falan ....ben rahim filmine de histeroskopiye de dizlerim titreyerek girdim. ama pişman oldum o kadar tırstıgıma. yumurta toplamayla kıyaslarsan hiç bişey bunlar. ya işte tek sorun o spekulum. ona da zaten alıstık...

ayşem bu işleminde kendine göre riskleri varmış,rahim delinme gibi bişeyler duydum o yüzden emin yerlerde yaptırmak istiyorum,bide çok talihsizim zaten aşılamada yaşadıklarım,oyüzden iyi biyer olmadan yaptırmam
ayşecim çakşır otunu bi okusana,spermlere çok faydalıymış

bak hem de anjelcim de gelmişken söyleyim, o da histeroskopiden sonra hamile kaldı:)
aaa evet anjelide histeroskobi yaptırmıştı sonrasında hamile kaldı

ayşecim sebepsiz topiginden bi arkadaş tüp yaptırdı olmadı,neyse detaylı araştırma yaptılar histeroskobi ve laparoskobi yaptırdı,bi tüpü tıkalı artı yapışıklık falan çıkmış,bunlar hsg de görülmemiş,oyüzden bu kdar düştüm bende, aslında hist ve lapa yaptırmadan sebepsiz infertil denmezmiş

Kızlar epey yazışmışsınız, oku oku bitmedi :) Nasılsınız bakiim?

Özgecim üreme sistemlerine ilişkin tüm cerrahi müdahelelerde tartışmasız 1 numara prof. Yücel Karaman, ben çok araştırdım canım, hangi doktora da sorduysam doğru adrese gitmişsin dedi, ben de rahmime müdahele konusunda çok endişeliydim, ya yanlış bir şey yapılırsa diye ve aylarca araştırdım doktor gezdim, ayşe o günlerimi çok iyi bilir, en sonunda yücel hocada histereskopimi yaptırdım, operasyonlarını DVD ye çekip veriyor sana zaten, Allah razı olsun ondan, histereskopiden sonraki ay hamile kaldım Allahın izniyle, evet fiyatı yüksek ben sadece operasyon için 3000 verdim, artı 300 de tahliller de...

Ayşem tüp bebekte kullandığın ilaçların 2-3 ay daha etkisi oluyor yumurtalıklara, yani bu izleyen aylarda boş geçme bol bol çalış kafana takmadan, hayatta hiçbir şey belli olmuyor inan.

Kızlar epey yazışmışsınız, oku oku bitmedi :) Nasılsınız bakiim?

Özgecim üreme sistemlerine ilişkin tüm cerrahi müdahelelerde tartışmasız 1 numara prof. Yücel Karaman, ben çok araştırdım canım, hangi doktora da sorduysam doğru adrese gitmişsin dedi, ben de rahmime müdahele konusunda çok endişeliydim, ya yanlış bir şey yapılırsa diye ve aylarca araştırdım doktor gezdim, ayşe o günlerimi çok iyi bilir, en sonunda yücel hocada histereskopimi yaptırdım, operasyonlarını DVD ye çekip veriyor sana zaten, Allah razı olsun ondan, histereskopiden sonraki ay hamile kaldım Allahın izniyle, evet fiyatı yüksek ben sadece operasyon için 3000 verdim, artı 300 de tahliller de...

Ayşem tüp bebekte kullandığın ilaçların 2-3 ay daha etkisi oluyor yumurtalıklara, yani bu izleyen aylarda boş geçme bol bol çalış kafana takmadan, hayatta hiçbir şey belli olmuyor inan.
ben daha fazla diye okumuştum,3000 artı artı diye gidiyodu,ama oda istanbulda orasıda çok ters bana,peki histeroskobide sende bişey çıktı mı?

ayşe sana verdile mi cd falan

özgecim valla bütün bu yazdıklarını bi deneyeceğim,çakşır bal bal-çörekotu-tarçını duymuştum..acaba hepsini birden yaparsam ne olur..ortaya bi zombi çıkmasındadelikafadulden

X