Preseed kullananlar

ağurora ya özelden yazdım gitmedi sanırım. araştır bakalım kocaeli de oluyor mu o dediğin şey:) beraber yaptıracaktık ama regli tarihlerimiz bile farklı zaten .ya memorial i çok zor vakkalarda çok başarılı diyorlar ondan istiyorum ben de napalım katlanacağız eğer iyiyse.

canım senin durumun tüp bebeğe engel değil ki.senin durumunda olup mikroyle bebeğine kavuşan çok insan var.nolur üzme kendini.a.s.a.s.a.s.
canım ben 3 tüp denedim zaten..ama olmadı...

Auroracım canım benim amentü billah hayır ve şerrin yaradandan geldiğine iman edelim.Hepimiz bir sınav dahilinde mücadeleler veriyoruz.Bunun içinde isyan yok canım olmamalı.Bir hadisi şerifte derki Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır.ıstediğimiz şeyler için sürekli gayret halindeyiz ve yine bu istekler bizim için birer hayal kırıklığı olabilir.Bazen olumsuzluklar bizim için, biz bilmesek bile, olumlu sonuçlar olmuş olabilir bunu hemen anlayamayız zira bunu zaman gösterir.Şimdi sana kocaman bağırıyorum burdan; neolur o güzel yüzünü asma canını hiçbirşey için sıkma hepimizin çok şükür eli ayağı tutuyor vücut uzuvları bütün kanser değiliz tekerlekli sandalyeye mahkum değiliz ve çok şükür görüp duyabiliyoruz.Hani nasip diye bir şey vardır ya buna inanmalıyız eğer yazılmışsa kaderimize ister tüpler kapalı olsun ister kist olsun ve bir çok olumsuzluk olsun er yada geç isteğimize kavuşuruz.Hadi tebessüm et şimdi ve bu hayatın sana daha neeler vereceğini düşün.....
canım ağlamaktan cevap yazamıyorum cetrefilliye özelden yazdığım msjı buraya da kopyalıyorum..bu gecelik böyleyim affedin lütfen

canım,aslında hiç umutsuz olmadım,her zaman normal yoldan çocuğum olacağına inandım..ama bu gece o ameliyat notu ezberimi bozdu...2 aydır kürlere dadanmıştım..hatta yaptığım kürleri de sizlerle paylaştım belki denemek isteyen olur diye..bugün,nekadar çok kür deniyorum acaba faydası olur mu diye aklımdan geçirmiştim..akşam üzeride birşeyler beni testlerimi sakladığm dosyaya bakmam için dürttü sanki..
boşuna bunlarla vakit harcama,senin tüplerin kapalı,çocuğun olması mucize demeye çalıştı birileri bana..içim acıdı..facebook'u açtım ameliyat notuma baktıktan sonra..akadaşlarım çocuklarının resimlerini eklemiş,benden sonra evlenen arkadaşlarım,şimdi çocuklarının kreşte yaptıkları aktiviteleri resimleyip facebookta yayınlıyorlar..bense sadece onlara bakabiliyorum..resimlerin altına hiçbirşey yazmak istemiyorm..artık o gücü kendimde bulamıyorum..buna ister kıskançlık desinler,isterlerse fesatlık ama artık buna gücüm kalmadı...yapmacık davranıp aaa maşallah paşama neler yapmış yazmak isemiyorum...artık benide anlamalarını beklemiyorum..onlarda bana nereye kadar anlayış gösterebilirler..

hayatım dediklerinin hepsinde haklısın ama ben bu gece bunları anlayamam..bu gece sadece talihsizliğime ağlamak istiyorum...

bu gece bende depresyona girdim..ağlamaktan göz kapaklarım şişti..
hani insan bazen gerçekleri bilir de o gerçeğe inanmak istemez ya..ben de ameliyat olduğum da bana tek tüpümün tamamen kapalı olduğunu diğerinden de az geçiş olduğunu söylediklerinde o gerçeğe inanmak istememiştim..ameliyat notumda tek tüpümden az geçiş olduğu halde ben hemen hemen her yerde tek tüpüm var diyorum..azönce teslerimin olduğu dosyayı gözden geçirmek istedim..ve ameliyat notumu okudum orada tek tüpün tamamen kapalı olduğu diğer tüpten de az geçiş olduğunu okudum..sanki bu gerçeği biri bana ilk defa söylüyormuş gibi suratıma resmen tokat yemiş gibi hissettim..
biri bana sen kesinlikle anne olamıycaksın,sadece arkadaşlarının hamilelik haberlerine sevinebileceksin onların çocuklarını seviceksin,onların çocuklarına kıyafetler alabileceksin , asla eşine,dostuna hamileyim diyemiyeceksin,asla hastaneye gidip ultrasonda onu göremeyeceksin,onu karnında hissedemeyeceksin o asla karnında tekme atamayacak ve sen asla doğum sancısı çekip onu kucağına alıp emziremeyeceksin der gibi hissettim..
annelik duygusunu sadece başkasının çocuğunu evlat edindiğimde hissedebileceğim..
artık içimden hiçbir kürü denemek gelmiyor..kendimi rüzgara karşı savaşıyormuş gibi hissettim..neden kür deneyeyim ki?olmayan tüple nasıl çocuk yapayım,bu sayfada olmayı bile anlamsız buluyorum artık..burası umudu olanların sayfası..benim ne işim var o listede..hep en altta olacağımı bile bile bu listede olmak çok saçma..burası adeti beklenmeyenlerin sayfası,oysa ben her ay adet olacağım..senağlama

kendine bunu yapma.sen bu psikolojide olursan hiçbirşey yapamazsın.tüp bebek için tüplerine ihtiyacın yok.hasarlı olanları zaten alıolar tüp bebeğe başlamadan.onu da geç etrafımda birçok imkansız gözüyle bakılan insanlar var.hepsininde 2 çocuğu var. bazılarının ilki tüp ikincisi doğal yoldan.hele birine demişlerki duvar doğurursa sende doğurursun.kendiliğinden kalmış kucağına almış.nasip kısmet işi.demekki vaktimiz gelmemiş canım. üzme kendini

bir bunalımda benden. ya ben neyi anlamıyorum biliyor musunuz? daha aylar önce yani ağustos 17 deki reglime kadar 28 günde bir olurdum ve şarıl şarıl gelirdi . ve 8 gün sürerdi şimdi son 6 aydır 32 günde bir .son iki aydır 30 günde geliyor ama bugün 2. gün ve toplasan adam gibi bir ped kirletemedim. azaldı çok azaldı ve 5-6 günde bitiyor. nasıl olurda üç beş ayda değişiverir herşey. menapoza mı giriyorum anlamadım ki( allah korusun)ya bu kürtaj bana bir hasar verdi ya gerçekten sona yakşalıyorum. moralim bozuk ve tesellisi yok bunu. ev kalabalık ama benim ağzımı açıp iki laf edesim bile yok. çok çaresiz hissediyorum kendimi

mrb arkadaşlar.bu perseed i güvenilir olarak nereden alabilirim.ben okumaya en baştan başlamıştım.türkiyede satılanların eski tarih olduğu ve hiç hamile kalanın olmadığı yazıyodu.tabii hepsini okumam imkansız.bana yardımcı olurmusunuz.bizde 1.5 yıldır bebiş istiyoruz hiç sebeb yokken olmuyo.bizde perseedi deneyelim dedik.

nereden alabilirim umarım işe yarar.lütfen acil cevap yazarmısınız

mrb arkadaşlar.bu perseed i güvenilir olarak nereden alabilirim.ben okumaya en baştan başlamıştım.türkiyede satılanların eski tarih olduğu ve hiç hamile kalanın olmadığı yazıyodu.tabii hepsini okumam imkansız.bana yardımcı olurmusunuz.bizde 1.5 yıldır bebiş istiyoruz hiç sebeb yokken olmuyo.bizde perseedi deneyelim dedik.

nereden alabilirim umarım işe yarar.lütfen acil cevap yazarmısınız

kullanan arkadaşların çoğunlupu ebaydan alıyor canım fiatı daha uygun ve yanında ovulasyon ve hamilelik testleri oluyor kargo ücreti yok bazen kargoda uzamalar olabiliyo yurt dışı diye,ikinci bir seçenekte gitti g... oradanda bakabilirsin

hani insan bazen gerçekleri bilir de o gerçeğe inanmak istemez ya..ben de ameliyat olduğum da bana tek tüpümün tamamen kapalı olduğunu diğerinden de az geçiş olduğunu söylediklerinde o gerçeğe inanmak istememiştim..ameliyat notumda tek tüpümden az geçiş olduğu halde ben hemen hemen her yerde tek tüpüm var diyorum..azönce teslerimin olduğu dosyayı gözden geçirmek istedim..ve ameliyat notumu okudum orada tek tüpün tamamen kapalı olduğu diğer tüpten de az geçiş olduğunu okudum..sanki bu gerçeği biri bana ilk defa söylüyormuş gibi suratıma resmen tokat yemiş gibi hissettim..
biri bana sen kesinlikle anne olamıycaksın,sadece arkadaşlarının hamilelik haberlerine sevinebileceksin onların çocuklarını seviceksin,onların çocuklarına kıyafetler alabileceksin , asla eşine,dostuna hamileyim diyemiyeceksin,asla hastaneye gidip ultrasonda onu göremeyeceksin,onu karnında hissedemeyeceksin o asla karnında tekme atamayacak ve sen asla doğum sancısı çekip onu kucağına alıp emziremeyeceksin der gibi hissettim..
annelik duygusunu sadece başkasının çocuğunu evlat edindiğimde hissedebileceğim..
artık içimden hiçbir kürü denemek gelmiyor..kendimi rüzgara karşı savaşıyormuş gibi hissettim..neden kür deneyeyim ki?olmayan tüple nasıl çocuk yapayım,bu sayfada olmayı bile anlamsız buluyorum artık..burası umudu olanların sayfası..benim ne işim var o listede..hep en altta olacağımı bile bile bu listede olmak çok saçma..burası adeti beklenmeyenlerin sayfası,oysa ben her ay adet olacağım..senağlama

canımcıgım slm okudum yazını bende üzüldüm dün bana diyodun canım negatif olmayalım herşey iyi olacak diye dönem dönem olumsuz düşünebiliyoruz ama lütfen yılmayalım birgün bebeklerden konuşacagız burdan dimi ben inanıyorum buna olacak birgün hem senin yaşın bana göre çok gençsin canım kürlerede devam et lütfen hatta banada yaz yaptıgın kürlerden bu ay farklı kür denemek istiyorum bende tanışmak isterim seninle kısa zamanda kendine lütfen iyi davran....

kullanan arkadaşların çoğunlupu ebaydan alıyor canım fiatı daha uygun ve yanında ovulasyon ve hamilelik testleri oluyor kargo ücreti yok bazen kargoda uzamalar olabiliyo yurt dışı diye,ikinci bir seçenekte gitti g... oradanda bakabilirsin

canım çok teşekkür ederim umarım işe yarar.

off canım bir sıkkın ki sorma, yani az cok biliyosun ben pozitif olmaya calısıyorum hep, ama aksam kader bana aglarını örmeye basladı valla:sinifsinif: önce serviste 2 hamile arkadasımı gördüm, biri dogurdu down sendromluydu ve 8 aylıkken kaybettiler, maşallah simdi göbüşündeki 6 aylık olmus..sonra onun da bi arkadası vardı yanında, kızın bi oglu var bi de o da hamileymiş, 7 aylık ve eşimin abisinin eşi 40 yasında ikinci cocugunu su anlarda dogurmak üzere... hamile arkadaslarımız alınmasın ya da yanlıs anlasılmak istemem, kıskanclık deil de "neden" diyo insan yaa "neden benim bebegim yok" çok üzgünüm kızlar, hayırlısı olsun, isyan etmiyorum ama üstüste böyle görünce sinirlerim bozuldu yanimafoldumben

canım seni çok iyi anlıyorum benimde eşimin abisinin eşi 40 yaşında geçen yıl evlendi 2 ayda hamile kaldı şuan çocugu kucagında hamileliktede hiç sorun yaşamadı kıskanmıyorum ama benden sonra evlenmişti birde benim çevremde okadar çogaldıki hamileler kimse beni anlamıyor arkadaşımın annesi tutturmuş vanda ebe varmış ona git sen kızı orda görev yaparken hamile kalamıyodu ebeye gidince o ay hamile kalmış gitmek birşey degilde yakın yer degilki van ben nelerle ugraşıyorum millet çocuk büyütüyor...

dnz82 canım ebaydan siteisne giremiyorum yada girdim de alışveriş sitesine benzemiyo.acaba karıştırdım mı ben ya

buyrun bakalım depresyondayım bu saat oldu uyuyamadım.nasıl uyuyayım ki bu çocuk derdi yedi bitirdi beni. reglim azaldı ciddi oranda buna taktım bu gece de bütün vucut dengem bozuldu özellikle son 3-5 ayda hissediyorum her açıdan. olmayacak benim çocuğum biliyorum. buna dair bu yaşa kadar bir his olmamıştı zaten içimde. ve vakit çok gecikti artık tehlike çanları çalıyor benim için...

:kızgın:

kıyamam ya... ben hep söylüyorum bazen hamile kalmak çözüm değil doğum sancısı çekmek, emzirmek, kucağına almak daha bir sürü şey herkesin yaşadığı herkese ağır ama emin ol bunları tadarak veda etmek çok daha acı ben hep kendimi anneler evlatlarını gencecik şehit veriyolar diye teselli ederim... nede olsa bu bi sınav bu dünya başlı başına sınav yaşananlarda parçaları işte bu sınavın insanız sonuçta hataya, isyana düşüp ağlıyoruz ama silkin lütfen kendini yok yere harap etme kimi 3 kez tüp bebek dener kimide 8 kez.. seninde tanıdığın bi arkadaş bana hsg sonuçlarını yollamıştı halada bende her 2 tüpte komple kapalı görsen şok olursun şimdi çocuğu var hayat mucizelerle dolu aklımızda buda kalmadı denemediğim diyebileceğimiz herşeyi bulup emek sarfedeceğiz. herkez gibi kolay oolmayacak anne oluşlarımız belki ama olacak önce buna inan...beraber başladık bu yola çözümüde beraber bulacağız biraz sabırlı ol lütfen koyuverme kendini şimdi araştırıyoruz tayin sonrası hepsini uygulayacağız bişeyler olacak elbet lütfen iyi ol...

buyrun bakalım depresyondayım bu saat oldu uyuyamadım.nasıl uyuyayım ki bu çocuk derdi yedi bitirdi beni. reglim azaldı ciddi oranda buna taktım bu gece de bütün vucut dengem bozuldu özellikle son 3-5 ayda hissediyorum her açıdan. olmayacak benim çocuğum biliyorum. buna dair bu yaşa kadar bir his olmamıştı zaten içimde. ve vakit çok gecikti artık tehlike çanları çalıyor benim için...

, kürtajı ne zaman olmuştunuz. henüz yaşınız çok değil ayrıca lütfen umutsuzluğa kapılmayın sorun neydi birde.

günaydın kızlaaaar

hadi bugün silkelenip kötü düşüncelri kafamızdan atalım.. hayat cok güzel kızlar yaaa, benim yapmak istediklerim barcelonaya gitcem, yamac paraşütü yapcam, çoruh nehrini kıyı boyu gezicem, gürcistana kadar:))) allah izin verirse tabi... şimdi bi çocugum olsa onunla yapabilir miyim bunları? HAYIR!! ya elbette ki bebegimiz olsa daha farklı zevkler yasıycaz, bize "anne" diycek, ama er geç de olsa olacak inşallah, noolur kızlar bunalımın sonu yok, Rabbim çek dedi çekiyoruz, ol diyecek ve olacak bebeişlerimiz....

gukemcim ben de gece 3te uyandım, eşimin teline msj geldi. "DOĞA ARTIK ARAMIZDA" diye, yeğeni doğdu çok şükür, kazasız belasız maşallah... ve ondan sonra uyuyamadım, kendimi düşündüm, o hastanenin servis tarafına ben prengly igne vurunmak için gectim ve demiştim ki "Allahım neden herkes gibi dogum için değil de iğne olmak için burdayım", çok aglamıstım, sancı odasına hemşire ignemi yaptı, biraz dinlenin dedi ve ben orda tek basıma beklerken neler yasadım bir allah bir de ben bilirim. dün eşimin abisinin eşi orda dogurdu... bir gün diyorum, bir gün ben de....hepimiz de kızlar, Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın, inancımızı kaybetmeyelim lütfen...

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

PRESEED HAMİŞLERİMİZ.............................MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ

1- :nazar:kibele...................................................(24.07.09)
2- :nazar:rockwell
3- :nazar:menzilgülü........................................... (anne oldu bile)
4- :nazar:wannababy
5- :nazar:nequelen
6- :nazar:nerili
7- :nazar:kursatim
8- :nazar:kadus
9- :nazar:durualya..............................................oğluşu geldi:)
10-:nazar:sevcangoksel
11-:nazar:jasmin77
12-:nazar:bengusu..............................................haziranda ilk kez kullandı.
13-:nazar:duducan
14-:nazar:dila06.................................................10.03.2010(2 kez kullandı.)
15- :nazar:babylove............................................ 2 kez kullandı.
16- :nazar:duyguby.............................................presed kullanmasına gerek bile kalmadı...
17- :nazar:viana..................................................2 kez kullandı.
18- :nazar:DaddysFirstEyePain
19- :nazar:shyqueen
20- :nazar:gulayyusuf
21-:nazar:dnz82..................................................25 Temmuz 2010
22-:nazar:ed@hmet.............................................20 Eylül 2010 (ilk kullanmada geldi bebiş)
23-:nazar:aysouk
24-:nazar:cicekcik...............................................preseed ve tedaviyi bıraktığı ay geldi bebiş:)
25-:nazar:waters........................................................
26-:nazar:nevyas..................................................01 Ekim 2010
27-:nazar:selmas88..............................................07 Ekim 2010
28-:nazar:johnnybravo...........................................16 Ekim 2010
29-:nazar:butterfly45
30-:nazar:Lilyum

PRESEED GÜZELLERİMİZ.......................BEKLENMEYEN TARİHLERİMİZ

anjelic............................................................18 Şubat
hilalbebik........................................................20 Şubat
zehsel............................................................20 Şubat
MONA ROSA..................................................22 Şubat
apaydın..........................................................22 Şubat
xxnezo...........................................................23 Şubat
love27............................................................24 Şubat
cetrefilli..........................................................26 Şubat
anjelic
sinemaltan......................................................05 Mart
catdog............................................................06 Mart
aurora79.........................................................06 Mart
AYTUG08.......................................................06 Mart
deryaberil.......................................................13 Mart
turkuaz...........................................................14 Mart
35.ay..............................................................15 Mart
masal0663......................................................15 Mart
gukem............................................................17 Mart
ebrubu
begumhan

bu listemiz hepimize ugurlu gelsin, dolsun göbüşlerimiz kızlar, en kısa zamanda üst liseye geçelim inşallah

Kızlar günaydın...
Yazdıklarınızı okudum sabah sabah... Hiç yabancı gelmeyen düşünceler bana... Aynı umutsuzluklar, aynı üzüntüleri yaşıyorum her an... Bir yandan da Ebaydan bir preseed siparişi daha vereyim diye düşünürken buldum kendimi.. Umut bitmemeli kızlar. Tüpler tıkalıysa tüp bebek... en azından oda bir umut...
Tanıdıklarınızın 40 yaşında hamile kalmaları beni sevindirdi açıkçası umut verdi.. Herşey ama herşey beyinde bitiyor kızlar... Size söylüyorum ama bende çok zorlanıyorum sık sık... Zamana karşı yarışıyorum... Ama yarışıyorum ve yarışacağım...
Ben en yakınım aileme dahil kimseye söylemiyorum durumumu, bana zor geliyor anlatmak, kafamı çevirdiğimde düşünecekleri şeyleri kaldıramam... Herkes bilerek çocuk istemediğimi düşünüyor ve biliyorum ki beni hiç anlamıyor...
Çevremdekileri kıskanıyomuyum kıskanmıyomuyum onu bile ayırt edemiyorum... Kıskanmıyorum diyorum çünkü herkesin bu duyguyu yaşamasını, benim içinde duruma düşmemelerini gerçekten çok isterim. Öyleyse neden duyduğum veya gördüğüm her hamilelikte içimin yanması.. ve birde hamilelerden ve çocuğu olanlardan uzak durma isteği...
Allahım ne olur beni evlat hasretiyle sınama.... Ben günahkar bir kul olmamaya çalıştım ama bir günah işledimse de beni affet.... Benim gibi içi yanan bu anne adaylarının isteklerini duy...

, kürtajı ne zaman olmuştunuz. henüz yaşınız çok değil ayrıca lütfen umutsuzluğa kapılmayın sorun neydi birde.
yaşım ekimde 40 olacak.nasıl geç olmaz benim yaşımdakilerin torunu var nerseyse bilmiyorumkismilekürtajı yazın başında olmuştum.
ya sorun ne biliyor musunuz 40-45 lerde doğuranları hepimiz biliyoruz.ama bazı kadınların doğurganlığı erken bitiyor. benim sinyaller çalıyor ciddi oranda reglimde azalma olmasının sebebi o .ya kürtajda hasar oluştu o yüzden folüküllerim azaldı birden ya da 38 den 39 a geçtiğin an herşey değişiyor .

günaydın arkadaşlar;
bu kadar depresyon yeter,kendimizi toparlayalım...stresin hamile kalamamamızda çok büyük etkisi var...zaten kolay hamile kalabilen insanlar değiliz..daha fazla üzülerek bu süreyi uzatmayalım..arası sıra dibe vurucaz tabi ki..önemli olan birbirimize destek olarak bu ruh halinden kurtulabilmek..daha fazla depresyona girmeyelim,hamile arkadaşlarımız alınabilirler,onları üzmek istemeyiz,onlarda kolay sahip olamadılar bebişlerine..
ben sene de 1 kez girerim depresyona,en son nisan ayında tüp bebeğim tutmadığında girmiştim..inşallah bunlar son depresyonumuz olur..

nursuu canım,seninle gece msnde konuşalım..

günaydın arkadaşlar;
bu kadar depresyon yeter,kendimizi toparlayalım...stresin hamile kalamamamızda çok büyük etkisi var...zaten kolay hamile kalabilen insanlar değiliz..daha fazla üzülerek bu süreyi uzatmayalım..arası sıra dibe vurucaz tabi ki..önemli olan birbirimize destek olarak bu ruh halinden kurtulabilmek..daha fazla depresyona girmeyelim,hamile arkadaşlarımız alınabilirler,onları üzmek istemeyiz,onlarda kolay sahip olamadılar bebişlerine..
ben sene de 1 kez girerim depresyona,en son nisan ayında tüp bebeğim tutmadığında girmiştim..inşallah bunlar son depresyonumuz olur..

nursuu canım,seninle gece msnde konuşalım..
hayır ben depresyondan çıkmayacağım daha doğrusu çıkamayacağımyasakkelime

X