Preseed kullananlar

solgar mı? tamam hemen işten çıkınca eczane ye uğrayayımsorayım ..bu arada ebru ne tedavisi görüyorsun canım..kaçırmışım ben... inşallah önemli bişey değildir, çokkk geçmiş olsun.

shyqueen, ama bak olmuyor böyle ...at şu kafandan stresi..bak ben stres yüzünden prolaktin hormonumu çıkardım..tedavi gördüm sonrasında düşürmek için...öncelikle geriye bi yaslan bakayım...gözünü şimdi kapa ve bu fikre alıştır kendini...ben hamileyim, sakin olmalıyım...bu şekilde bebeğim bana tutunuyor de...ve bu lafı tekrarla...sen yalnız değilsin canım, Hz. Havva ve Adem den beri bunu milyarlarca kadın yaşadı...gerek dağ başında yalnız, gerekse yabancı diyarlarda...vücudun kendini şu an 9 ay sonrasına dahi hazırlıyo bunu bilesin...öncelikle bu sitedeki hamile bayanların önerilerine bak..oradan arkadaşlar edin...birbirinize desteğiniz çok olur
sonrasında da aç google ı bak bakalım neler var, nasıl beslenmen gerekiyor ona bak
uzmantv diye bir site var orada hamilelik evrelerini video ile gösteriyor...aa bak uzun ama national geographic in bir belgeseli var izlemeni şiddetle tavsiye ederim...nasıl olsa ing den de var...google da yaz çıkar link...ama 2 saat falan sürüyor, evden eşinle izlenem daha iyi olacaktır..çekirdek çıtlata çıtlata :KK70:
hamileler için egzersizler var onları araştır
daha ne bileyim folik asit yaz ve hangi meyve sebzede var, onları bul ye...
oldu mu tatlım, kendine az da olsa gelebildin mi opuyorumnanaktan ...canım unutma sen hamişsin ve bunun ne kadar özel ne kadar mucizevi bir olay olduğunu hatırla ve rahatla...
paniğini anlayabiliyorum, ama bu paniği ancak senin bitirebileceğini de biliyorum...ben ne kadar anlatsam da sen eğer kendi içinde çözemezsen bu stresi atamazsın....
eee durma gözünü kapa da rahatla 2 dk lığınaa

anjelic canım merhaba, umarım iyisindir canım...biz bu shyqueen i nasıl dize getireceğiz..yanımızda değil ki popoşuna iki şaplak ataalım da kendine gelsin :eek:klava: anjeliccim inşallah canım...ben herşeyi saldım...olsa da olmasa da yapacak bişii yok..herşey Allah tan canım...eşimin olmamasındansa bebişim olmasın ne yapayım...

shyqueencim ben tedavi görmüyorum...eşim testis kanserinden ameliyat oldu...ama allah ın şanslı kuluymuşuz ilk safhasında farkedildi..şimdi tek testisle..ve de radyoterapi gördü 3 hafta...bak ben ah vah diyor muyum...canım hayatta hep olumlu şeyleri görmeye çalış...insanın beyni herşeyi yönetiyor...hadi güçlü olma zamanı

shyqueen, ama bak olmuyor böyle ...at şu kafandan stresi..bak ben stres yüzünden prolaktin hormonumu çıkardım..tedavi gördüm sonrasında düşürmek için...öncelikle geriye bi yaslan bakayım...gözünü şimdi kapa ve bu fikre alıştır kendini...ben hamileyim, sakin olmalıyım...bu şekilde bebeğim bana tutunuyor de...ve bu lafı tekrarla...sen yalnız değilsin canım, Hz. Havva ve Adem den beri bunu milyarlarca kadın yaşadı...gerek dağ başında yalnız, gerekse yabancı diyarlarda...vücudun kendini şu an 9 ay sonrasına dahi hazırlıyo bunu bilesin...öncelikle bu sitedeki hamile bayanların önerilerine bak..oradan arkadaşlar edin...birbirinize desteğiniz çok olur
sonrasında da aç google ı bak bakalım neler var, nasıl beslenmen gerekiyor ona bak
uzmantv diye bir site var orada hamilelik evrelerini video ile gösteriyor...aa bak uzun ama national geographic in bir belgeseli var izlemeni şiddetle tavsiye ederim...nasıl olsa ing den de var...google da yaz çıkar link...ama 2 saat falan sürüyor, evden eşinle izlenem daha iyi olacaktır..çekirdek çıtlata çıtlata :KK70:
hamileler için egzersizler var onları araştır
daha ne bileyim folik asit yaz ve hangi meyve sebzede var, onları bul ye...
oldu mu tatlım, kendine az da olsa gelebildin mi opuyorumnanaktan ...canım unutma sen hamişsin ve bunun ne kadar özel ne kadar mucizevi bir olay olduğunu hatırla ve rahatla...
paniğini anlayabiliyorum, ama bu paniği ancak senin bitirebileceğini de biliyorum...ben ne kadar anlatsam da sen eğer kendi içinde çözemezsen bu stresi atamazsın....
eee durma gözünü kapa da rahatla 2 dk lığınaa

Canımmm yaa bu yazdıklarını okurken hüngür hüngür ağlamaya başladım , siz ne güzel insanlarsınız ya!! inşallah bütün dileklerinize ve isteklerinize tez zamanda kavuşursunuz.. burada vakit ayırıp sorduğum onlarca soruya bile sanki en iyi dostunuzmuşum gibi cevap veriyorsunuz.. herkesin umutlarıyla umutlanıp, üzüntüleriyle üzülüyorsunuz....... Herşey inşallah yarabbim gönlünüzce olur....
sonuçta evet kaderimizi yaşıyoruz bazı durumlarda.. olacaklar için sürekli endişelenmemek gerek sanırım, çok haklısınız..... şimdi daha rahatladım... derin bir nefes aldım... Allah büyük yaa.. ona emanet herşey .. hayırlısı olsun....

interneti kapatıyorum şimdi malum işyerinde chat yapıyorum sanıyo millet....

hepinize çok teşekkür ederim gönülleri geniş, güzel arkadaşlarım benim Şeniz

eşin için de çok çok geçmiş olsun canım.. herşeyin başı sağlık... ve eş evet çok önemli.. inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur canım, inşallah...

tamam canım, içini bir nebze ferahlattıksak ne mutlu bize...hadi kapa bakalım sayfayı, çalış accık opuyorumnanaktan

Teşekkürler canım... ay inşallah herşey yolunda gider benim korkularım hala bitmedi.. inşallah darısı da sizin başınıza.... çok tedirgin ve endişeliyim işin açıkcası....

Saoll canım içten dileklerin için... amin herkese ne diyim keşke elimde olsaydı da herkese yardım edebilseydim ama benim kendime hayrım yok.. dünden beri ağladım ağlıycam, çok tedirgin ve endişeliyim...allam inşallah bu duyguyu herkese bana da nasib eder...

Canım neden endişelisinki bence otur şükür duası namazı kılki ,içindeki kuşkuların yok olsun Ağlama bitanem artık yalnız değilsin bebeğine sımsıkı sarıl..Bizlerin sevinçlerini de bir gün inşallah paylaşacaksın..Sen yanımızda olman umut kıvılcımları yansıtıyor..Hadi sil gözyaşlarına herşeyi olumlu düşün
Gebeliğin duygusallık belirtisini erken yaşamayamı başladın kaydirigubbakcemile3

BıTSıN PRESEDLER
GELSıN BEBıŞLER
DOLSUN GÖBÜŞLER

[/B]:nazar: Preseed ile hamiş kalanlar
1- kibele :nazar: :emir_bebek: bebişi bugün gedi. (24.07.09) :nazar:
2- rockwell :nazar:
3- menzilgülü (anne oldu bile maşallah) :nazar:
4- wannababy :nazar:
5- nequelen :nazar:
6- nerili :nazar:
7- kursatim :nazar: 1 kez kulladı. :ecrin_bebek: kızımız olacak...adıda AKYA.
8- kadus :nazar:
9- durualya :nazar:
10-sevcangoksel :nazar:
11-jasmin77 :nazar: (12.6.09) mayıs ta ilk kez
12-bengusu :nazar: (20.6.09)haziranda ilk kez kullandı.
13-duducan :nazar: (11.07.09)
14-dila06 :nazar: (14.07.09) 2.kez kullandı..
15- babylove :nazar: (20.07.09) 2.kez kullandı.
16- duyguby :nazar: presed kullanmasına gerek bile kalmadı...
17- viana :nazar: 2.kez kullandı.( 6.8.09)
18- DaddysFirstEyePain :nazar: :CüvCüv:
19- aysouk :nazar: (4.10.09 presed 2 ay kullandı)
20- shyqueen :nazar: :CüvCüv: (19.10.09) (ilk kez kullandı)

preseed kulananlar beklenmeyen adet tarihi

Gulus_ss...............
cetrefilli..................15/ekim :uhm:
ozemek..................21/ekim
DamlaUmut............22/ekim
bels41....................24/ekim
Ceylan....................26/ekim
Pınar&Musti............3/kasım
selmas88................8/kasım
anjelic...................
SadeceMeyra
ss2302
ceylan83
nehir01
casper28
gulayyusuf
sidelya81
zerifecikk
aurora79
Duru_
dnz82
loneliness
sebnemgün
aymes
pelly
kuzu81
volina
kukuleta09.......aşılamaya geçecek hayırlısı olsun.
made......................11/ekim :uhm:
cnnsnyrt.................11/ekim :uhm:
337545...................13/ekim :uhm:
starsuzie.................tüp bebeğe geçecek. hayırlısı olsun.
ebrubu.........elbet birgün meleğine kavuşacak...(inş. çok yakın zamanda olur annesinede süpriz

Son düzenleme:
Canımmm yaa bu yazdıklarını okurken hüngür hüngür ağlamaya başladım , siz ne güzel insanlarsınız ya!! inşallah bütün dileklerinize ve isteklerinize tez zamanda kavuşursunuz.. burada vakit ayırıp sorduğum onlarca soruya bile sanki en iyi dostunuzmuşum gibi cevap veriyorsunuz.. herkesin umutlarıyla umutlanıp, üzüntüleriyle üzülüyorsunuz....... Herşey inşallah yarabbim gönlünüzce olur....
sonuçta evet kaderimizi yaşıyoruz bazı durumlarda.. olacaklar için sürekli endişelenmemek gerek sanırım, çok haklısınız..... şimdi daha rahatladım... derin bir nefes aldım... Allah büyük yaa.. ona emanet herşey .. hayırlısı olsun....

interneti kapatıyorum şimdi malum işyerinde chat yapıyorum sanıyo millet....

hepinize çok teşekkür ederim gönülleri geniş, güzel arkadaşlarım benim Şeniz

tebrikler.... canımm.... allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin... ben nasıl kaçırdım bu haberi hayret... biraz geç oldu ama listeyi düzenledim...:CüvCüv: taze hemiş... sağlıkla kalın..:dance: :teytey::teytey::teytey::teytey:alkisalkisalkis

yaa kıslar topikimizle ve sizinle alakasız bir gözlemimi paylaşıcam, biraz uyuz oldum da:bbo: Şincik hamile kalmaya uğraşan arkadaşlarımız bakıyorum bir telaş o topik senin bu topik benim dolaşıyorlar, her türlü şeyi deniyorlar, hergün her dakka kendilerini dinlemeler, sürekli belirti aramalar, topik üzerine topik açmalar felan, sonra hamile kalınca "aaaa ben bu ay hiç kendimi dinlemedim, kendi haline bıraktım" geyiklerini yapıyorlar....laelaelaelaelae hadi leeeeenkötükedihüso bakıyorum o ayki mesajlarına sürekli belirtilerini yazmış, neler yaptığından bahsetmiş, ben bu zihniyeti anlayamıyorum pardon ama, bunları yazmak bugüne nasip oldu kusura bakmayın canlarımvereliniortak

insan psikolojisi ne garip di mi?:1shok:

anjelic canım merhaba, umarım iyisindir canım...biz bu shyqueen i nasıl dize getireceğiz..yanımızda değil ki popoşuna iki şaplak ataalım da kendine gelsin :eek:klava: anjeliccim inşallah canım...ben herşeyi saldım...olsa da olmasa da yapacak bişii yok..herşey Allah tan canım...eşimin olmamasındansa bebişim olmasın ne yapayım...

shyqueencim ben tedavi görmüyorum...eşim testis kanserinden ameliyat oldu...ama allah ın şanslı kuluymuşuz ilk safhasında farkedildi..şimdi tek testisle..ve de radyoterapi gördü 3 hafta...bak ben ah vah diyor muyum...canım hayatta hep olumlu şeyleri görmeye çalış...insanın beyni herşeyi yönetiyor...hadi güçlü olma zamanı

ebrucum ben de iyiyim canım tşk ederim, shyqueen sanırım kişilik olarak endişeli, sadece hamileliğe özgü diil, bahse girerim herşeyinde titizleniyor ve kılı kırk yarıyordur:kedi:
shyqueen kızma sakın e mi?opuyorumnanaktan

Canım insan elindekinin kıymetini bilmeli, maalesef bizler bunu çok bilemiyoruz, oysa eşlerimiz, can yoldaşlarımız olmadan bebeğin ne kıymeti var? Allah gecinden versin, eşim yanımdan eksik olmasın, varsın bekleriz biz, Rabbim siz de sağlık versin, bebiş hayırlısıyla birgün olur canım.:Saruboceq:

yaa kıslar topikimizle ve sizinle alakasız bir gözlemimi paylaşıcam, biraz uyuz oldum da:bbo: Şincik hamile kalmaya uğraşan arkadaşlarımız bakıyorum bir telaş o topik senin bu topik benim dolaşıyorlar, her türlü şeyi deniyorlar, hergün her dakka kendilerini dinlemeler, sürekli belirti aramalar, topik üzerine topik açmalar felan, sonra hamile kalınca "aaaa ben bu ay hiç kendimi dinlemedim, kendi haline bıraktım" geyiklerini yapıyorlar....laelaelaelaelae hadi leeeeenkötükedihüso bakıyorum o ayki mesajlarına sürekli belirtilerini yazmış, neler yaptığından bahsetmiş, ben bu zihniyeti anlayamıyorum pardon ama, bunları yazmak bugüne nasip oldu kusura bakmayın canlarımvereliniortak

Sonuna kadar katılıyorum alkisalkisalkis Ben kaç defa bu konuda tartışacak duruma geldim Çok üzgünüm çoookFakat gerçek buydu nekadar kendini dinlese de dinlemese de Rabbim ol demeden olmuyor Diyeni duymadım
Bence de çok garip!İnsan Psikolojisi:uhm:

shyqueen, deliiiii, endişelenme diil aksine sevnime zamanı, olabildiğince hamileliğin keyfini çıkar, mutlu ol ki bebiş de mutlu olsun, sen böyle sürekli endişe eder tedirgin olursan olumsuz şeyleri çekersin, evrene iyi elektrik gönder, sen ne kadar endişelensen de olacağı zaten önleyemzsin ama vücudun etkiler bebeğini mutsuz edersin, mutlu olmaya çalış...Bu arada solgarın folik acidi iyidir, kullan bence.

anjeliccim,ben shyqueen'in mesajını yeni gördum özelden de attım ama baktım sen olaya el atmıssın.Aynı ben değilmi kuşum,bende seni endişelerimle deli ettiydim..:))))))
dili bırak tum vucudunda tüy bitmişti artık...ama gercekten insanın elinde değil,aklına olmadık şeyler geliyor,hep bir kaybetme korkusu oluyor içinde.Ben atlattım shyqueen de rahatlayacak zamanla.Seni baş melek ilan ettim tatlım ben:)))) hem sakinleştirici,hem öğretici,hem arkadas hem hersey oldun herkese bitanem ya..Allah razı olsun.

anjelic.
canım ya,hay ağzını öpeyim aynı şeyi bende farketmiştim.Birde gereğinden fazla aceleciler.Tamam aslında anlıyorum hepimiz aynıydık ama en azından belirli bir planımız vardı.Ve ben kafaya takmama olayını anlayamıyorum.İnsan istesede yapamazki,mutlaka düşünür .zaten bebek için yola çıkmışsın.Umarım en kısa zamanda herkes hamiş kalır......

Canım çok teşekkür ederim ama benim adet sancıları gibi sancılar sanki yokoldu biranda mafoldumben sol tarafımda giyinirken falan batmalar devam ediyor ama bu sancılar neden biranda yok oldu??? sana mesaj attım özelden bakarsan sevinirim...

canım ben sana özelden de yazdım.ama burayada yazayım.Endişlerin çok doğal ama yersiz.Sen şimdi ağrı gecti diye kafaya takacaksın,sonra ağrın gelecek yine,bu seferde ağrımıyordu acaba şimdi niye ağrıdı diyeceksin.rahim genişledikçe ağrıların olacak.Arasıra geçer sonra birdaha olur.Bazen elini kasığına bile süremezsin bazende hiç sancı olmaz dans bile edebilirim dersin.o yuzden öncelikle kanaman veya yoğun koyu kahverengi olmadığı sürece rahat ol,olursada hemen doktorunu ara..
vitamine gelince,folik asit kullan şimdilik.yurtdısında hangi marka olur bilmiyorum ama canım.senin şu an kullandığın ilacın adı ne yani vitaminin.folik asit desen anlarlar ama sanırım..
bu arada şimdiden söyleyeyim,doktor sana gun vermiş sanırım kese vs görunmedi.Buda cok normal.Şimdi dr'a gittiğinde kese görunmezse telaş yapayım deme.benim baya geç görundu ustelik alttan baktıkları halde..şimdiden uyarayımda sonradan panik krizlerine girme :))))))))))) er gec görunecek bebişin inşallah..gerci kese görununcede bu sefer kalp atışları için beklerken için içini yiyecek.ama kızamam sana asla cunki bebeğin için endişeleniyorsun cok doğal bu.Ne kadar sakin ol desekte olamazsın bilirim.ama olmaya çalış tatlım.Ok????

ohhh yaaaf bi ben diilmişim olayı farkedip gıcık olan:sm_cool: Belirti arar veya aramazsın, aceleci olur ya da olmazsın bu kişye kalmış, olay bitince cool takılma olayına kılım ben:nazar: hani benim pek de umurumda olmadı siz yırtının da durun mesajı, ben almiim kalsınsırnaşık şey

ceylancım valla ben hamile kalayım harfi harfine yazıcam ne yaptım ne ettim, ehheeee, şeffaf kadınım ya:jeyyar:

duygucum saolasın, sen böyle şeyler yazdıkça utanıyorum valla haberin olsun, alışık diilim de:eek: Sen bizleri unutma burada yeter canımcıma.s.

bende sana katılıyorum birde daha yeni evli 2 ay denemiş 3 ay denemiş üstüne birde başlık açmış arkadaşlara sesleniyorum..... 2 ay geçince sanki hiç çocukları olmayacakmış gibi davranıyorlar... burdaki bizim gibi bizden daha fazla bekleyen arkadaşları rencide ediyorlar farkında değiller...onalrı üzmemek için oralara yazmıyorum ama burda sizlerle dertleşmek istedim... buda insan psikolojisi işte....

hahaha kızlar coşmuşsunuz hamilelik belirtileri ve kafaya takmama üzerine...ama o kadar kızmayın bence...onlar da bizler gibi birilerine yardımcı olmak adına yazıyorlardır...hakikaten sadece gebelik için değil, hiçbir şey için kafayı takıp stres yapmamalı...onların sevincine verin...düşünsenize ne büyük mutluluktur hamiş olduğunu bilmek...infertilite bölümüne hiç girdiniz mi...ben oralardayım çoğunlukla zaten...ne dertler var, Allah kimseye yaşatmasın...bir de yaş çok büyük bir etken...yaş küçük olunca olgunluk aramamak lazım..bir de kolay hamiş oluyor bu kardeşler... opuyorumnanaktan onları da öyle kabul edin canlarım benim

ebrucum ben de iyiyim canım tşk ederim, shyqueen sanırım kişilik olarak endişeli, sadece hamileliğe özgü diil, bahse girerim herşeyinde titizleniyor ve kılı kırk yarıyordur:kedi:
shyqueen kızma sakın e mi?opuyorumnanaktan

Canım insan elindekinin kıymetini bilmeli, maalesef bizler bunu çok bilemiyoruz, oysa eşlerimiz, can yoldaşlarımız olmadan bebeğin ne kıymeti var? Allah gecinden versin, eşim yanımdan eksik olmasın, varsın bekleriz biz, Rabbim siz de sağlık versin, bebiş hayırlısıyla birgün olur canım.:Saruboceq:

Yok canım kızmıyorum ben kesinlikle.. Sağlık en önemlisi... eşinin sağlığı çok daha önemli tabiki...

ohhh yaaaf bi ben diilmişim olayı farkedip gıcık olan:sm_cool: Belirti arar veya aramazsın, aceleci olur ya da olmazsın bu kişye kalmış, olay bitince cool takılma olayına kılım ben:nazar: hani benim pek de umurumda olmadı siz yırtının da durun mesajı, ben almiim kalsınsırnaşık şey

ceylancım valla ben hamile kalayım harfi harfine yazıcam ne yaptım ne ettim, ehheeee, şeffaf kadınım ya:jeyyar:

duygucum saolasın, sen böyle şeyler yazdıkça utanıyorum valla haberin olsun, alışık diilim de:eek: Sen bizleri unutma burada yeter canımcıma.s.

bende sana katılıyorum birde daha yeni evli 2 ay denemiş 3 ay denemiş üstüne birde başlık açmış arkadaşlara sesleniyorum..... 2 ay geçince sanki hiç çocukları olmayacakmış gibi davranıyorlar... burdaki bizim gibi bizden daha fazla bekleyen arkadaşları rencide ediyorlar farkında değiller...onalrı üzmemek için oralara yazmıyorum ama burda sizlerle dertleşmek istedim... buda insan psikolojisi işte....

ya bu arada bu mesajlar bana mı geldi? mafoldumben burada topiklere herhangibişey yazdım mı bilmiyorum ben ama benim tam 4 yıldır kanımda karaciğer enzimlerim fazla ve kullandığım ilaçlardan dolayı gebe kalmam uygun değildi ve ondan sonra doktor bana çok dikkatli ol gebe kalırsan da riskli olabilir dedi... yani biz 3 yıllık evliyiz hiç de öyle cool takılmadım.. belki de korkumdan öleceğim heran şimdi... tedavi-deneme-tedavi olak geçti en son tedavimden sonra 4. denememdi... yani 3 yılda 1 kez hamile kalabildim,korunduğumuz tedavi dönemleri de oldu...
neolur kızlar burada rencide edicek bişey neden yapalım...bilmiyorum ki en son ben hamile kaldığım için açıklama ihtiyacı hissettim ama Allah bilir herkesin ne sorunu olduğunu.......
Neyse Allah herkesin gönlüne göre versin....

X