Mezeler - Ordövrler Prenses Patates Salatası ve Patates koynunda içli köfte..(Sponsorum k.k nın tüm şefleri)

:KK57::KK57::KK57::KK57: vavvv bu ne güzel bir sunum tariflerinizi okudum ve hayal ettim lezzetlerini,, ellerinize sağlık uğraşmışsınız baya,,merak ettim her hangi bir yerde aşçı filanmısınız.. yemeklerdeki süslemeleriniz gözden kaçacak gibi değil.. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK57::KK57::KK57::KK57: vavvv bu ne güzel bir sunum tariflerinizi okudum ve hayal ettim lezzetlerini,, ellerinize sağlık uğraşmışsınız baya,,merak ettim her hangi bir yerde aşçı filanmısınız.. yemeklerdeki süslemeleriniz gözden kaçacak gibi değil.. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ayy teşekkür ederim sağolun yorumlar baya şımartıyor benii aşçımısınız sorusunu soran 2 kişisiniz. hayır değilim sadece mutfağı ve detaylarla uğraşmayı seviyorummm..

Ellerinize sağlık. :KK66:

Merhabalar:Yine ve yeniden 2 tarif ile karşınızdayım..

Mezeler ve Ara sıcaklar..

Mezenin malzemeleri:

6 patates orta boy (haşlanmış)..
1 su bardağı kaşar peyniri(rendelenmiş)..
1 kase garnitür..
3 adet rendelenmiş havuç ve ayçiçek yağında kavrulmuş..
yoğurt.
mayonez..tuz ve 2 kaşık tereyağı

Eki Görüntüle 1404758

Yapılışı:

Haşlanmış patatesleri sıcakken içine bir su bardağı kaşar peynirini ve
tereyağını tuzu ekle ve karıştır..

Eki Görüntüle 1404760

Ayçiçek yağında 3 adet kavrulmuş havucu garnitür ile karıştır,,cıvık olmayacak şekilde yoğur ve mayonez ekle,,

Eki Görüntüle 1404762

Borcamı streç ile kapla patatesin yarısından fazlasını üstüne dök ve sıkıştır..garnitürü üstüne yağ

Eki Görüntüle 1404765

Kalan patatesten 2 top ayır ve garnitürün tamamını kapat ve iyice soğut,,Kalıbı ters çevir ve streç filmi çıkart mayonezli yoğurt cıvık olmayacak malzemenin üstüne yay ayırdığımız 2 topu rendelenmiş havuca batır ve üstüne koy....:KK71::KK71:

Ara sıcak...

Malzemeler:

3 adet orta boy patates,,80 gram tulum peyniri,,2 adet yumurta sarısı,,tel şehriye,,2 tutam maydanoz,,2 tutam dereotu,,kimyon karabiber

Eki Görüntüle 1404782

Yapılışı:

Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum bunun adı (patatesli kirpi köftedir)ama ben değişiklik yaparak içine içli köfte malzemesi koydum ve patates koynunda içli köfte adını verdim..

İç malzeme...

1 tane kuru soğana 250 gram kıymayı pul biberi ,karabiberi,ve tuzu koyarak kavurun..

Eki Görüntüle 1404783

Haşlanmış patateslarin içine tulum peynirini,,maydanozo dere otunu,,baharatları ekle yoğur..

Eki Görüntüle 1404785

Harçtan avucuna al içini aç kıymalı sostan koy ve kapat.yumurta sarısına sonra tel şehriyeye batır ve kızart

Eki Görüntüle 1404786

Veeeeee.....SUNUMM:KK52::KK52::KK52:

Şubat ''AŞK'' ayı olduğu için sunumumu ona göre derledim..Umarım beğenirsiniz..
Tüm Kadınlar Kulübünün Sevgililer günü kutlu olsun''Kocalarınıza ve koca adaylarına sevginiz
''AŞKI''nız hiç bitmesin DİLEKLERİMLE....

Eki Görüntüle 1404807
Eki Görüntüle 1404812

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

X