Premature Bebekler prematüre annesi olmak nasıl bir duygudur???

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Nefesnefes24. Bende rahim ağzı yetmezliğinden iki bebek kaybettim. Bu hamileliğimde doktorum spiral pessi die bi plastik cihaz taktı rahim ağzına.ama hem ikiz olması hem rahim ağzı yetmezliği yüzünden 26+4 de sezeryanla doğum oldu.simdi 40 gündür kuvözdeler panik atak her anım korku dolu

canım gercekten cok uzuldum allahm evladlarnı sıze bagaslasın. üzülme desemde bılırım zor uzulursun inşallah saglıklı olurlar tam teskılatlı bı hastaneye göturun bence. bıde bol bol süt sagmaya çalış cabuk toparlansınlar. sen hangı sehırdesın. ben 24 haftalık dogum yaptım uskudar zeynep kamıl hstnsnde. cok zor gnler gecrdım senı cok ıyı anlıyorum ben bebegmı kaybettım smdı aradan 4 ayy gectı tekrar ıstıyoruz ıcımde hem korku hem ıstek hersey var amam bılıyorum ben ıkınıcyı kucagama alırsam butun acılarım bıtıcek ılk yavrumu unutamıycam ama tesellım olcak. benım erken dogum yapma sebebım enfeksyon son zaamnlar yesıle donuktu meger ıgne vurlmam geerekıyomus kenıdımı cok sucluyorum enson dogumdan ıkıhafta önce özel hastnye rutın kontrole gttım doktora anlatm rahımme baskı oluyo agrı var ve enfeksyonum neolck dedım oda fıtıl krem yazıp göderdı eger muayne etseydı görebılırdı gözardı ettı herkesdı herseyı sucluyorum doktor muayne etsydı alttan baksaydı enfeksyonun durumuna ozamn duzelebılrdı hersey. allahama havale edyorum bıdaha özele gıtmıyorum hamıle kalayım devlet gdcem ınsallah. senın bebeklerın södı nasıllar saglkları ıyımı. benım erken dogdugu ıcın akcıgerlernde sknt vardı kalbı durdgu ıcın öldü yavrum:KK43:.

canim cok sagol ilgin icin allah razi olsun. insallah ikinciye olursa ozmn acilarim diner. sen nasilsin bebegn varmi kc ysndsn

Preeklampsi denen bir rahatsızlıktan sonra hamileliğimin 33. haftasında mecburen sezaryen olmak zorunda kaldım. Bir kızım oldu. 30 yaşındayım, ilk gebelikti benim de. Bebeğim küvezde kaldı 20 gün kadar, burda anlatılanları yaşadım aynen, hatta okurken ağladım. O korkuları, etrafta olanları, hissedilen duyguları birebir yaşadım. Bir ara bebeğimiz bağırsak enfeksiyonu oldu. Araştırdık, ameliyata hatta ölüme kadar gittiğini görünce ödümüz patladı resmen. Bebeğiniz taburcu dediklerinde hem sevindim hem de korktum acaba bakabilecek miyiz diye. Hala da korkuyoruz hastaneye filan götürürken enfeksiyon kaptırırız diye. 6 ayı devirene kadar da korkularımız devam edecek gibi.

Yazılarınızı okurken gözyaşlarımı tutamadım. Ikiz bebeklerim oldu 40 gündür kuvözdeler. Her telefon çalmasında yüreğim kopuyor her an tedirgin her an korkuyla yaşamak.. oğlum enfeksiyon kapmış ödem var. Allah rızası icin dualarınızı bekliyorum

Allah yardımcıları olsun, bir an önce toparlarlar İnşallah. Canım benim, yaşamayan bilmez bunları, seni çok iyi anlıyorum, canını sıkma, bol bol dua et, annelerin duaları kabul olur. Kötü şeyler düşünme, kötü şeyler aklına geldikçe dua et ve uzaklaştır onları zihninden. Eğer imkanın varsa her gün yanlarında ol, ellerini tut sık sık, dokun onlara. Çok iyi geliyor hemen toparlanıyorlar anne teması olunca. Allah hepinize uzun sağlıklı ömürler versin,

Nefesnefes24. .canım ne kendini suçla ne de başkasını demekki yaşaman gerekiyormuş bi sınavdayız bunlarda bizim sınavımız. Rabbim bu sınavımızda yardımcımız olsun.bak bnde iki tane kaybettim şimdi ikisi de küvezde Rabbim istese günü gelene kadar bekletebilidi ne yapalım kaderden kaçılmıyor bnce hiç korkma.ben Elazığ'da oturuyorum çocuklar özel hastanede bnde bilmiyorum ne yapayım böyle durumlarda herkes birşey söylüyor zaten çaresizsin ne yapacağını bilmiyorsun bnde öyleyim oğlum enfeksiyon kaptı 10 gündür bi iyi bi kötü kızımda bugün kusuyordu ağzında bi hortum baş ucunda bi poşet midesinden gelen kahverengi bi su.iki geri bi ileri bakalım ne göreceğiz dualarınızı eksik etmeyin nolur

azurex..canım dokunamıyorum ki bırakmıyorlar geçen eşimle gittim daha yoğun bakım ünitesine gireli 5 dakika olmamış doktor orada çocuk azarlar gibi hadi çıkın çıkın bi ona bakıyorsunuz bi ona ikisi de bnm çocuğum tabi ki bakacağım başkasının çocuğuna bakmıyorum ki süt götürüyorum ama stresten kesildi çok az.dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden

Preeklampsi denen bir rahatsızlıktan sonra hamileliğimin 33. haftasında mecburen sezaryen olmak zorunda kaldım. Bir kızım oldu. 30 yaşındayım, ilk gebelikti benim de. Bebeğim küvezde kaldı 20 gün kadar, burda anlatılanları yaşadım aynen, hatta okurken ağladım. O korkuları, etrafta olanları, hissedilen duyguları birebir yaşadım. Bir ara bebeğimiz bağırsak enfeksiyonu oldu. Araştırdık, ameliyata hatta ölüme kadar gittiğini görünce ödümüz patladı resmen. Bebeğiniz taburcu dediklerinde hem sevindim hem de korktum acaba bakabilecek miyiz diye. Hala da korkuyoruz hastaneye filan götürürken enfeksiyon kaptırırız diye. 6 ayı devirene kadar da korkularımız devam edecek gibi.
allah bagaslasın bebegnızı. neguzel mıladına yakın bı zamanda dogmus yınede herseye sukur etmek lazım ınsallah tamamen saglklı buyur sızı cok ıyı anlıyorum demekkı bebgınıze ıyı bakms hemsıreler doktorlarkı taburcu edılmıs rutın kontrolelerını aksatmayın bence kendınızıde hırpalamayın zor gunlerı atlatmışşsınız çok sukur

Nefesnefes24. .canım ne kendini suçla ne de başkasını demekki yaşaman gerekiyormuş bi sınavdayız bunlarda bizim sınavımız. Rabbim bu sınavımızda yardımcımız olsun.bak bnde iki tane kaybettim şimdi ikisi de küvezde Rabbim istese günü gelene kadar bekletebilidi ne yapalım kaderden kaçılmıyor bnce hiç korkma.ben Elazığ'da oturuyorum çocuklar özel hastanede bnde bilmiyorum ne yapayım böyle durumlarda herkes birşey söylüyor zaten çaresizsin ne yapacağını bilmiyorsun bnde öyleyim oğlum enfeksiyon kaptı 10 gündür bi iyi bi kötü kızımda bugün kusuyordu ağzında bi hortum baş ucunda bi poşet midesinden gelen kahverengi bi su.iki geri bi ileri bakalım ne göreceğiz dualarınızı eksik etmeyin nolur
canım ben bebegımı erken dogurunca hep nedenler aradım bısuru soru koca bı NEDEN? rabbım böyle nasıb ettı evet ama ıllakı akskalık var dıkkatszlgm doktorun önemseyıp takıbını ıyı yapamaması hepsı nedenlerım arasnda offff bılmıyorumkı. zaten benım yumurtalıklar oluşuyo çatlamıyo ılknde çatlatma ıgnesıyle hamıle kalmstım şmdi tekrar basa dönduk ıkıncye kötu seylr yasamk ıstemıyorum.. sen nekadar ara verdkten snra gebe kaldın . benım 4 ay oldu tekrar dusnyoruz bebek. canım senınkıler yaşıyolar şukur et bınlerce kez rabbım sıze bagaslasın yavrularını çok zor bılıyorum sen guzlu ol kı yavrularına bakmaya gücün olsn

canım ben bebegımı erken dogurunca hep nedenler aradım bısuru soru koca bı NEDEN? rabbım böyle nasıb ettı evet ama ıllakı akskalık var dıkkatszlgm doktorun önemseyıp takıbını ıyı yapamaması hepsı nedenlerım arasnda offff bılmıyorumkı. zaten benım yumurtalıklar oluşuyo çatlamıyo ılknde çatlatma ıgnesıyle hamıle kalmstım şmdi tekrar basa dönduk ıkıncye kötu seylr yasamk ıstemıyorum.. sen nekadar ara verdkten snra gebe kaldın . benım 4 ay oldu tekrar dusnyoruz bebek. canım senınkıler yaşıyolar şukur et bınlerce kez rabbım sıze bagaslasın yavrularını çok zor bılıyorum sen guzlu ol kı yavrularına bakmaya gücün olsn
Canım ben ilk evliligimden iki bebeğimi kaybettim 3 sene sonra tekrar evlendim çocuk düşününce doktora gittim polip ameliyatı oldum sonrasinda hamile kaldım yaklaşık 7 sene ara vermiş oldum bn bi daha anne olacağıma inanmiyordum allahım nasip etti çok şükür inşallah sana da nasip eder

azurex..canım dokunamıyorum ki bırakmıyorlar geçen eşimle gittim daha yoğun bakım ünitesine gireli 5 dakika olmamış doktor orada çocuk azarlar gibi hadi çıkın çıkın bi ona bakıyorsunuz bi ona ikisi de bnm çocuğum tabi ki bakacağım başkasının çocuğuna bakmıyorum ki süt götürüyorum ama stresten kesildi çok az.dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden

Canım benim onları da anlayışla karşılamak lazım bir sürü bebekle uğraşıyorlar o yüzden söylediklerine alınma. İş stresi de geç. Tabi ki ilk başta sinir bozucu gelir ama durma üzerinde. Bir seferinde ben de buna benzer birşey yaşadım. İlk zamanlar sadece günde bir sefer görüşe izin veriliyordu o da 13:30 da. Biz 13:45 gibi orda olabildik, içeri girdim ama bebeklerin olduğu yerin kapısından girerken tedaviye başladık geç kaldınız, girmeyin dedi hemşirenin biri. Kapıdan dönderdiler nasıl zoruma gitti anlatamam. Dışarı çıktım ama kendimi zor tuttum. Eşim aşağıya soru sormaya indi, geldiğinde beni ağlarken buldu. Sonra tekrar rica etti ordakilere. Görevlilerden biri içeri gidip tekrar izin istedi ve ben öylece girebildim 5dk lığına. Zaten babayı içeri almıyorlar sadece bir sefer gösteriyorlarmış onu da ilk gun kullanmıştı babamız :) Kapıdaki görevliler insaflı ama tedavi yapanlar malesef pek anlayışlı değiller. Sonrasında hemşire azarlarına da alıştık. Oradaki annelerle arkadaş olmaya çalış seni en iyi anlayacak kişiler onlar. Biz emzirmeye 5 6 kişilik bir grupla giriyorduk, Beklerken de hep birlikte takılıyorduk. Birbirimizle sohbet etmek iyi geliyordu.

Canım benim onları da anlayışla karşılamak lazım bir sürü bebekle uğraşıyorlar o yüzden söylediklerine alınma. İş stresi de geç. Tabi ki ilk başta sinir bozucu gelir ama durma üzerinde. Bir seferinde ben de buna benzer birşey yaşadım. İlk zamanlar sadece günde bir sefer görüşe izin veriliyordu o da 13:30 da. Biz 13:45 gibi orda olabildik, içeri girdim ama bebeklerin olduğu yerin kapısından girerken tedaviye başladık geç kaldınız, girmeyin dedi hemşirenin biri. Kapıdan dönderdiler nasıl zoruma gitti anlatamam. Dışarı çıktım ama kendimi zor tuttum. Eşim aşağıya soru sormaya indi, geldiğinde beni ağlarken buldu. Sonra tekrar rica etti ordakilere. Görevlilerden biri içeri gidip tekrar izin istedi ve ben öylece girebildim 5dk lığına. Zaten babayı içeri almıyorlar sadece bir sefer gösteriyorlarmış onu da ilk gun kullanmıştı babamız :) Kapıdaki görevliler insaflı ama tedavi yapanlar malesef pek anlayışlı değiller. Sonrasında hemşire azarlarına da alıştık. Oradaki annelerle arkadaş olmaya çalış seni en iyi anlayacak kişiler onlar. Biz emzirmeye 5 6 kişilik bir grupla giriyorduk, Beklerken de hep birlikte takılıyorduk. Birbirimizle sohbet etmek iyi geliyordu.
Ben onları anlayışla karşılıyorum da keşke onlar da biraz anlayışlı olsa insan birşey sormaya korkuyor zorla ağızlarından laf alıyoruz hatta alamıyoruz bile.ne bileyim bazen çok sinir oluyorum ama elimden birşey gelmiyor allah büyüktür Rabbim bebeklerimizin yardımcısı olsun hayırlı şifalar versin inşallah

Ayy vallahi aglattiniz beni...

Bende premature annesiyim 34+6 haftalikken dogdu allahima bin sukurler olsun kuvezde kalmadi ama sizi cok iyi anliyorum.
Allahim kimseyi evlat acisi gostermesin dunyadaki butun annelere kizim simdi 6,5 aylik oldu:)

Allah butun evlatlara hayirli omurler versin annelerine bagislasin

amin...

Ben Premetüre ikiz annesim 35 haftada normal doğum ile doğdular oğlan 1.800 gr kız 2.100 gr 8 gün küvezde yattılar çok zor bir durum sizi çok iyi anlıyorum ocağın 12 de iki yaşına girecekler Allaha çok şükür atlattık ogünleri...

Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın..

Aminn nezamn gececek bu acılarım hayrlsyla hamıle kalmak ıstyorum 4ay oldu dogum yapalı bebgım ölelı. hayrlsyla tekrar hamıle kalsam 9 yatcam bırıs yapmıycam :KK12::KK1:

X