Prangalar...

lütfen yüzüğü götüreceğim falan deme bırak gitsin söz işini aileler biliyorsa ailen erekli açıklamayı yapar sen bulaşma buna daha fazla
kargo ya da postayla yolla gitsin görüşmek gereksiz

bende almanyada yasiyorum, senin yasindayim ve 3 yildan fazla senin yasadiklarinin tipkisinin aynisini yasadim !!!! Sadece sözlenmek üzereyken, kendi yaptigi hatalar yüzünden sözlenmedik.. ALLAHIMA cok sükür, iyiki Allahim iyiki olmamis.

Sen burada ne yazdiysan fazlasiyla yasadim. O yüzden seni cok cok cok iyi anliyorum ve böyle bir insandan kurtulduguna inanki cok sevindim. Seni tanimasamda en az senin Kadar mutlu oldum.

Sabir ettim ...ve Allahim bana öyle birini cikardiki, tam tersi BANA deger veren. Allahim utandirmaz insallah. Sanada Rabbim hayirlisini nasip etsin, bi an önce yüzügündende kurtulmaya bak. Bence kargo ile göndersende olur. Tekrar görüsme ...

Cok sükür..
iste insan "olsun" diye dua ettigi seye zaman geliyor "iyi ki" olmamis diyor.
Cok sükür ki seninde olmamis.
Ben suan cok mutluyum zaten,
Evliligi zaten o zamanlarda istemiyordum ama kendimi birden herseyin icinde bulmustum.
Rabbim hakkimizda hayirlisi eylesin.
Insallah cok mutlu olursunuz sizde.. tüm gecmiste yasadiklarini unutacak kadar mutlu :)

çok şükür kurtulmuşsun canım
3 yılın hatrı diye yüzüğü kendin vermek istiyorsun sanırım
sakın öyle bişey yapma.. sakın
aman bide sakın döneyim deme...

çok şükür kurtulmuşsun canım
3 yılın hatrı diye yüzüğü kendin vermek istiyorsun sanırım
sakın öyle bişey yapma.. sakın
aman bide sakın döneyim deme...

soslu makarma mi, ne güzel bi kullancıismiiiiiii......
benim olabilir mi? değişelim mi? :KK17::KK17::KK16::KK16::KK54:

çok özür diliyerek yazdım bunu, konu sahibi arkadasım özür dilerim.. bu konuyla ilgili yorumumu yapmıştım ve evet yüzüğü kendin verme. :26:

soslu makarma mi, ne güzel bi kullancıismiiiiiii......
benim olabilir mi? değişelim mi? :KK17::KK17::KK16::KK16::KK54:

çok özür diliyerek yazdım bunu, konu sahibi arkadasım özür dilerim.. bu konuyla ilgili yorumumu yapmıştım ve evet yüzüğü kendin verme. :26:

çok teşekkür ederim canım :)
en sevdiğim yemektir o yüzden böyle açmıştım
istersen değişelim.. senden kıymetli mi :KK52::KK52::KK52:

Cok sükür..
iste insan "olsun" diye dua ettigi seye zaman geliyor "iyi ki" olmamis diyor.
Cok sükür ki seninde olmamis.
Ben suan cok mutluyum zaten,
Evliligi zaten o zamanlarda istemiyordum ama kendimi birden herseyin icinde bulmustum.
Rabbim hakkimizda hayirlisi eylesin.
Insallah cok mutlu olursunuz sizde.. tüm gecmiste yasadiklarini unutacak kadar mutlu :)

tesekkür ederim canim insallah.....diger konunda meslegini yazmissin. Bende Industriekauffrau ögrendim =) meslegimiz bile ayniymis, almanyanin neresindesin ki sennn

hakkınızda hayırlısı..
hyatınızda mutluluklar ..

Umarım söylediklerinizle ilgili tüm kararlarınız baki olur.
Şuan sadece tebrik edebiliyorum, hep böyle mutlu ve huzurlu kalın.

Bu kadar aptal olunmazki diyeceksiniz, haklısınız. Sadece paylaşmak istiyorum, okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Sanki büyülenmişim, Kör olmuşum da görememişim.
Ben bir Psikopatla birlikteymişim ve daha kötüsü ailem hiç istemediği halde ben ağlayarak ikna etmiştim.
Ailemi o Salak için üzdüğüme çok pişmanım.
Bundan 3,5 yıl önce tanışmıştık.
Ve ben Türkiyeden birini hiç istemiyordum.
Asla Almanyaya ithal Damat getirmem Türkiyeden olmaz diyordum.
Ama büyük konuşmuştum ki başıma gelecekti.
Sonra yazışa yazışa benimde hoşuma gitmeye başladı bu, ki Tipim değildi aslında ama neyse.

Biraz nasıl birileri olduğumuzdan bahsedeyim, daha iyi anlicaksınız.

Ben, 23 yaşındayım, Almanyada doğdum, yetiştim, okudum meslek yaptım gündüzleri çalışıyorum akşamları özel Üniversitede okuyorum. Kazandığım parayla gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, farklı lezzetler tatmayı çok seven biriyim. Hür'üm, ailem arkamda, bana güveniyorlar ve beni hic kısıtlamazlar, bende onların güvenini korumak için ona göre hareket ederim her zaman. Ayakları yere basan, kendine güvenen ve kendi ayarında güzel olduğunu düşünen biriyim. Arkadaşlariyla çok vakit geçiren vede sosyal biriyim. Gülmeyi çok seven, hayat dolu, enerjik, pozitif gülüşünde bile umut olan birisiyim. Alışverişi güzel giyinmeyi ve her Kadın gibi Ayakkabı hastalığı olan biriyim.

O, 23 yaşında, Türkiyede doğmuş, yetişmiş, lise mezunu, mesleği olmayan ve kendini geliştirmeye merakı olmayan biri. Tek oğlan ve el bebek gül bebek yetiştirilmiş. Hayatında hiç çalışmamış ve aşırı sinirli biri. Hiç hobileri olmayan, sosyalliği sıfır, boş vaktini boş geçiren biri. Ağzı iyi laf yapan, ama kısıtlı bir bilgi hacmine sahip olan ve hayata dar bir Pencereden bakan biri. Karşısındakinin fikrini önemsemeyen sadece kendi fikrini doğru zanneden biri. Hayattaki tek amacı para kazanmakla birlikte Almanya merakı olan birisi. Birde kendini ve boyunu posunu çok beğenen öven biri, birazda narsist.

Bu iki insan hiç birbirine uyumlu değil dimi?
Dişardan bakan biri anlıyorda ben nasıl anlayamadım.
Sanki büyülendim de körü körüne uçuruma gittim..
Alman iş arkadaşlarım bile dediler, ailem, arkadaşlarım herkes..
Kimse olumlu bakmıyordu, yakışmıyorsunuz, kültür farkı çok aşırı, hayata bakış açınız farklı olmaz dediler..
Ben sevdiğine öyle inanmıştım ki ama böyle bir Sevgi olamazmış.
Ben böyle birini sevemezdim ki?
Onun ilgisini Aşk Sevgi zannetmişim.
Ve 3 yıllık bir birliktelik.
Hep Gözyaşı, stres, saçma ve gereksiz kıskançlıklar..
Kıskanılmak iyi hoş ta insan küçük erkek bir bebeği sevdiğinde onu bile kıskanırmı?
Artık kıskanmayı geçmişti psikopatlığa doğru gidiyordu.
Üniversiteye gideceğim günlerde bi afralar tafralar gidip kendime orada birini bulacakmışım da.
Düğünlere kınalara göndermemeler ordada biri beğenirmişte aklımı çelermiş.
Bahaneside hep seviyorum kıskanıyorum falan filan, saf gibi inanıyormuşum bende.
Arkadaşlarımla görüştüğümde bir tripler..
Erkeğin trip atanıda hiç çekilmez yani.
Ailemi kötüledi, sinirlendiğinde bana küfretti..
Hep bir güvensizlik, hep bir şüphe..
Sinirini hep benden çıkarırdı..
Günah keçisi bendim ya..
Sürekli baskı uygulamalar..
Terk ederim giderim diye tehdit etmeler..
Kızlarla kahve içmeye giderdim günlerce triplerini çekerdim..
Eve geç kalınca hep bir şüpheler nerede ne yaptığıma dair..
Benim ailem bunları bilseydi ortalığı yıkardı.
Ama ben ilişkimi hiç anlatmadım.
Belkide anlatacak güzel bir yanı olmadığı için, bilemiyorum..
Herşeyi içimde yaşadım, geceleri stresden dişlerimi sıktım..
Ama yinede terk edemedim, çok denedim olmadı vaz geçemedim Söz yüzüğünü atamadım.
Belamı arıyordum sanırım.
İki ülke arasında bizim aramızda dağlar kadar fark varmış ta ben perdeleri çekmişim gözlerime .
Aile yapısı olarakta uyuşmuyorduk ki.
Sonradan Araştırıldı ve ailesi komşularıda dahil pek kimseyle anlaşamıyormuş, o nun içinde psikopat o çocuk diyorlarmış sinirden kapı kıran biriymiş. Bir yerden olumlu birşey duymadık.
Onunla tanıştıktan sonra
geleceğe ümitsiz bakan,
Yaşamak istemeyen,
Prangalar giydirilmiş biri oldum.
Ben artık BEN olmaktan çıkmıştım.
Kukla olmuşum, bana dair hiçbirsey bırakmamıştı bende.
İntihar bile çok kez aklıma gelmişti.
Nefes alamamak,
Yaşarken ölmek,
İçinde hep bir huzursuzluk olan biriydim.
Bana güzel Aşk' a dair birşey yaşatmadıda zaten.
3 yıl içerisinde bir hediye bile görmedim, evlilik teklifi almadan sözlendim, hatta geçen ki doğum günümü bile kutlamadı hatırlamadı.
İnsanın eşi olacak insan, insana huzur veren, onu tamamlayan, güvenen, destekleyen, sevdiğini gösteren ve hissettiren biri olmalı değilmi?
Ben nasıl olduda böyle biriyle görüştüm aklım almıyor.
Yaklaşık 5 hafta önce yine tartıştık ve ben bunu her yerden engelledim. O gün bugündür konuşmuyoruz. O belkide hala onu arayacağımı, peşinden koşacağımı zannediyor. Eminim ki benim ayaklarına kapanmamı bekliyor.
Ama benim bu süre içerisinde aklım başıma geldi.
Sanki sarhoştum ve biri üzerime bi kova soğuk su döktü.
Kendime dedim sen ne yapıyorsun? Senin ailen arkadaşların arkanda neden kendini bu kadar ezdiriyorsun?
sana küfretmesine nasıl izin verebiliyorsun?
ailene böyle bir Damat yakışırmı?
Bu kadar baskıyı sana nasıl uygulayabiliyor? O kim ki?
Seni nasıl değiştirmeye kalkabilir?
Senin ona ihtiyacın yok, onun sana ihtiyacı var!
Sana saygısı sevgisi olmayan biriyle neden uğraşıyorsun?
Bütün enerjini emiyor farkında değilmisin artık?
Artık bir silkelen ve kendine gel!
Ve herşeyi sildim beynimden.
Çok büyük bir zevkle tüm fotoğraflarımızı sildim telefonumdan.
Rabbime şükürler olsun ki,geç olmadan farkında vardım.
Ağustos da gidip yüzüğü iade edeceğim.
Yıllarımı geri kazanacağım..
Kendimden o kadar eminim ki..
Pranalardan kurtuldum..
Omzumdaki yük kalktı..
Artık nefes alabiliyorum..
Geleceğe umutla bakabiliyorum..
İçten gülebiliyorum..
Gözlerim gülüyor yine..
İçimdeki bu kıpırtıyla bu umutla herşeyin üstesinden gelebilirim ben..
O kadar mutluyum ki..
Bir çocuğun sevinmesi gibi..
Önüme gelene sarılmak istiyorum..
Beni uçuruma sürüklemek isteyen birinden kurtuldum..
Sabahları severek uyanıyorum..
Kuşların cıvıltısını bile duyuyorum artık..
Yağmurda ıslanmak ne kadar güzelmiş..
Bu güzelliklerden 3 yıl mahrum kalmışım ben..
Hayat, aileniz ve dostlarınız yanınızdaysa gerçekten güzel Sadece o perdeyi kaldırıp görebilmek lazım.
Rabbim onların eskikliğini göstermesin kimseye.

Ben şimdi eski BEN olmaya gidiyorum.

Kimsenin sizi değiştirmesine izin vermeyin.
Siz, SİZ olduğunuz için güzelsiniz ve özelsiniz.
Sağlıcakla kalın.

Cok sevindim senin adina Artik sakin donme.Yolun basinda gozundeki perdelerden kurtulmussun.cok guzel yazmissin sonucta cok guzel.insallah seni rahat birakir...

efecim

tesekkür ederim canim insallah.....diger konunda meslegini yazmissin. Bende Industriekauffrau ögrendim =) meslegimiz bile ayniymis, almanyanin neresindesin ki sennn

aaa tesadüfe bak :) Özel den yaziyim ben sana

hakkınızda hayırlısı..
hyatınızda mutluluklar ..

Umarım söylediklerinizle ilgili tüm kararlarınız baki olur.
Şuan sadece tebrik edebiliyorum, hep böyle mutlu ve huzurlu kalın.

Cok sevindim senin adina Artik sakin donme.Yolun basinda gozundeki perdelerden kurtulmussun.cok guzel yazmissin sonucta cok guzel.insallah seni rahat birakir...

efecim

sizelerede cok tesekkür ediyorum..
Sizlerde mutlu, huzurlu olun insallah :KK16:

vallahı okurken sonunda evlendım dıyeceksın dıye ödum koptu.en ıyısını yapmışsın.boyle herıflere pabuç bırakmamak lazım cnm.dunyada erkek mı yok ALLAH aşkına....

gidip yüzüğü kendin verme lütfen hatta gitme bile .. kargo ile yolla nesi varsa. musallat olur bişiy yapar allah korusunn

Ben o yüzüğü postalamakla bile uğraşmaz denizin dibine yollardım. Sana yaşattığı saçma sapan şeylere saysın.
Tebrik ederim ayrıca...

Ben o yüzüğü postalamakla bile uğraşmaz denizin dibine yollardım. Sana yaşattığı saçma sapan şeylere saysın.
Tebrik ederim ayrıca...

icimden gecende o aslinda, hatta bir dilenciye bile veresim var :)
ama bunlar Para ya cok önem veriyor.
Iste yüzügü yollamadi diye konusurlar, sasirmam.
Kulagima gelemese bile zoruma gider yediremem bunu kendime.
Annesinin Ceyizim icin verdigi bir kac seyler vardi onlarda dahil hepsini yollarim, bir sonraki Gelinine verir artik.
Tesekkür ederim bu arada :)

X