Portakallı kerevizi bilenler acil yadım lütfen...

A

asu26

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi asu26
bu aksam portakallı kereviz yapıcam ama daha önce hiç yapmadım googledan baktım ama kafama birşey takıldı kimileri salça koymus kimileri koymamıs.bilen varmı acaba konuluyormu konulmuyormu.tam olarak bilenlerden cok acele cevap bekliyorum

• Konu Sahibi asu26
yokmu cevap yazan yaa benneyaptımki

• Konu Sahibi asu26
Canim kerevizleri küp doğra limonlu suya at kararmamasi için, bir tarafta soğani doğra,havucu küp doğra,soğan havuç ve limonlu sudan çikardiğin kerevizleri üzerine siviyağ veya zeytinyaği dök,tuzunu ve 1 yemek kaşiği şekerini ekle üzerine iki yada üç portakal veya mandalina suyu sik hepsini bi harmanla sonra tencerenin kapağini kapat önce kisik sonra orta ateşte pişir.püf noktasi tencere oda sicakliğina gelene kadar kapağini açma bi gün dolapta beklerse daha lezzetli olur.ben su veya salça koymuyorum servis yaparken de üzerine dere otu doğra . Afiyet olsun canim

• Konu Sahibi asu26
canım ilgin için cok tesekkür ederim yemeği yaptım yemek güzel oldu no problem ama kerevizin kokusu varya onun kokusundan zor yedim.gerçi kokladıgın zaman kokmuyorda yerken o kokusu damağında.sen yaptıgın zamandamı öyle oluyo yoksa ben bi hatamı yaptım acaba

• Konu Sahibi asu26
portakallı kereviz bir zeytinyağlı olduğu için salça konulmuyor diye bilirim...(sen yemeği yapıp yemişsin bile arkadaşım :)))ama ben yinede cevaplamak istedim)

ben çok sık yapıyorum sevdiğimiz yemekler arasında ilk zamanlarda kokusuna bende tahammül edemiyordum ancak zamanla alıştım hatta hoşuma bile gitmeye başladı kendine has aroması nede olsa..

ben düdüklüde yapıyorum tavsiye ederim..yukarıda arkadaşında anlattığı gibi bütün malzemeleri çiğden tencereye koyup portakalını sıkıp yoksa limonunu kapatıyorum ve en fazla 7 dk. da pişiyor çok pratik lezzetli vede sağlıklı bir yemek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…