Polikistik yumurta çatlama takibi

sibelcanklc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2023
19
8
33
Meraba kızlar polikistik overım var lütfen cevaplar mısınız 2 3 4 gün aralarla ilişki yaşamaya çalısıyorum ama catlama günüm ne zaman olur bılmedıgımden korkuyorum sürekli kafamda bu düşünce belirli bir günü varmi yoksa adet gbi odami düzensiz ben şimdi mft diye bir doktorun ilaclarına başladım çok umutluyum ama o günüm kaçiririm diye aşırı tedırgınım cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler

Ovulasyon testiyle yumurtlama takip edebilirsin canım

Mfk doktor pcos olanlara 21. Gün iliskiyi kacirmayin diyor bilginiz olsun

Merhaba Bendede pco var ve yumrtlama her ay degisebilir veya bazen sabitleniyor. Ovulasyon testi almanizi tavsiye ederim tam günu yakalıyoruz daha kolay oluyor bizim icin veya dr a takio yptirabilirsiniz ilk basta yumrtlama ve catlama gidisati duzgunmu ilk ona baktirin bence sonraki aylar evde kendiniz takip edersiniz

Doktor gittim gecen ay adet olmadım ilaçla oldum düzenliydi aslında o dönem biraz sıkıntılı geçti benim için bu ay yumurtam çatlarmi bilmıorum aşırı sitres içerisindeyım eger adet olmazsam diye yıne söktürücü verdi kullan adet ol gel yumurtlarını buyutup çatlatıcaz dedi vee ben 1 aydir mfk vitaminlerini alıorum umut ettim işte hamile kalırmıyım acaba diye yoksa doktor başvurmak zorunda kalıcam kendılıgınden olmayacak

Kac gunde bir adet oluyorsunuz yani adetinizin birinci gununden diger adetinizin birincj gunu arasi kac gun ve duzenlimi
21 den 21 ne oluyordum normalde gecen ay aşırı sitresten olmadım ve ilaçla adet oldum aradan 50 gün geçti ve ilaçla adet oldum ne hikmetse oda ayın 21 ne denk geldi yani bu ay 21 de olmazsam yıne söktürücü verdi kullanıp adetım 4 günü bir ilac verıp yumurtaları büyütcekmiş

Anladm cnm bazen yılda bir iki erken veya gec degisik adet olabiliyoruz bende hayatimda ilkkez buay 10 gun rrken adet oldum dr senede bir iki adetler sasar onemli değil eger surekli olursa sıkıntı anlamina gelir dedi. Ozaman ovulasyon deneyin bence orda zaten catlama goruluyor yumurta buyumede görülüyor eger cok uzun beklemediyseniz uc ay ovulasyn deneyin derm. Bn 2. Denememde hamile kalmistim

30 gunde bir oluyorsaniz muhtemelen 16-18 gunleri arasinda pik görürsünüz yani bu civar o gnlere dikkt edin

Ayrica 4 gun ara vermeyin 12-14-16-18. Günleri degerlendirin ovulasyondan yine kontrol edin iki ay bu gnlerde yumrtluyorsaniz bu sisteme devam edin
Daha once bir kere ovulasyon denemiştim 20 günü yumurtam çatlamişti tutmayınca bırakmıstım. Çok istedım için acele ettim. Çapaya gittim orda bütün tahlillerim yaptırdım tüplerim açık çıkti amh yüksekti ama düşük olmasından iyimiş hormonlarımda bozuk çıkmadı sadece polıkıstık dedi çok arastırdım cogu kişinin oluyor. Ama ben çok sitres yaltıgımdan bide 32 yaşım korkuyorum zaman geçtikçe hiç olmaz diye inanki napcam şaşırdım nasıl başlasam ne yapsam hangı yolu kullansam çok üzgünüm
piko vardı dimi senin nasıl hamile kaldın peki varmi denedigin yöntemler

Bnm yasta 35 pco var bendede
Hamilr kaldigim zamanlarda pco yoktu sonrasında çıktı
Suan denemelerdeyim, gecen ay ovulasyon testi aldim onunla denicm
Gecen ay maalesef 10 gun erken adet oldum degerlendiremedk beklemekten
Pcolularda 12-14-16-18-21. Gun degerlendirmek lazim bu dedigim gbi obulasyon belli olmadigi icin sıkıntı oluyor. Cunku pcoda yumrtlama degisiyo ve surec uzuyor ve zorlasio sitres oluyoruz dha cok
Simdi ovulasyonla bakiorm en azindn erkenden kenmizi yiprtmiyoruz
14-16-18 devam edicz kismetse tahminen 18. İ pik gorurum 19 veya 20 degerlendrrm belki ole iste
En sonki hamileligimde pikten onceki ve pik gununu dgerlendrmistm

Son düzenleme:
Tesadüfen gezinirken okudum yorumunuzu FLO diye adet takvimi kullanıyorum bendede pko ve adet sıkıntısı var dediğiniz tarihlere baktım takvimde hepsinde değerlendirmemi belirtmiş gerçekten doğru peki siz pik öncesi ve sonrası değerlendirme yaptım demişsiniz hamile kaldınız mı? Ben Ocak ayı Ovitrelle vurdum yarın adet günüm kasıklarım fena ağrıyor adet olmadım testler negatif

Ayrica en son gittigim dr adetin duzenliyse yumurtluyorsundur ve pco cok etkilemez sdce biranda kilo vermek ck ii olur dedi balik etliyimde bn sizinde varsa fazlalik verebilrsiniz. Birde bende seker yatkinligi cikti seker ilaci verdi bana o bastirmis pcoyu. Mtlaka baktirin cnku pcolu olanlarin cogunda var

Pco yokken kalmistim ama bnce altyapimda pco vardi sadece yuzustune cikmamisti yasim ilerleyince belirdi sanirim ozanab cnku 30 yasindaydim 32-33 yasinda cikti bende
Pik onceki gun ve pik gununu degerlendirdigim ay hamile kalmistim hatta hal kalirsa sonraki gunude degerlendireblrsinz ama bn degerlendrmedm içimdeki ses tamam oldu dedi bna

Ayrica uygulamalarda yanls gun cikiyor bnde hamile kaldigimdada oleydi
Suan bgun ovulasyon yaziyor ama daha iki güne anca pik olur yani ovulasyon kllanin bnce en kestirme yol oteki turlu 12-21 gunleri arasi degerlendrmek lazm buda yorucu ve yipratici o gunu yakalamk en ii yol

Sizin adınıza çok sevindim Allah nasip etmiş. İnşallah banada nasip olur çok endişeliyim olmicak hiç gibi.. Ovitrelle de tutmadı belli yani kasık ağrılarım ve negatif testlerim den..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…