Polikistik overrrrrrrr

pcossendromu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2024
25
8
25
Kızlar öncelikle merhaba,ben 2 yıllık evliyim Pcos tanısı konuldu.Ergenlikten bu yana hep adetlerim düzensizdi şu an düzene girdi.Evlendigim günden itibaren korunmazsız ilişkiye giriyoruz fakat gebe kalamıyorum.Doktorum klomen verdi kullandım yumurtam 10 m büyüklüğündeymiş aranızda yardımcı olabilecek fikir sahibi olan kişiler varsa beni aydınlatabilir mi ? Çok korkuyorum çocuk sahibi olacağım diye

korkma. bir dahakine femara iste doktorundan. bende de pcos var femara ile çok güzel büyüdü yumurtalarım. pcos bebek sahibi olmada çözümü en kolay olan hastalık. endişe etme. iyi bir doktor bulup onun yönlendirmeleriyle ilerle. esiniz hiç muayene oldu mu bu arada? bizim 13.ayda kendiliğinden oluştu gebelik.

Evet kuzum eşim muaneye oldu hiç bir sıkıntısı çıkmadı.Doktor klonun 1 kutu yeterli bir daha içme hala etkisini gösterir dedi ekstra olarak vitamin promen prowomen içiyoruz.Cuma günü kontrolüm var dua edin inşallah rabbbim isteyen herkesin kucağını doldursun

amin inşallah. güzel haberlerle dönersin insallah. ama sakın canını sıkma. ben sürekli stres yaptım olucak mı olmayacak mı diye. ilaçla 5 tane yumurtam büyüdüğü ay bile gebelik olmadı çünkü cok stresliydim. tam salıp her seyden elimi ayağımı cektiğim ay hamile olduğumu öğrendim stres be duygu durumu çok etkiliyor emin ol.

ben de senin gibi düzensiz oluyorum yıllardır. Pcos maalesef çok yorucu.. 4 yıldır evliyim. Çocuk istiyoruz. Geçen yıl bir gebelik yaşadım (tesadüfen) ancak 8 haftalıkken kaybettik. Geçen ay femara kullandım ancak yumurtam en fazla 14mm oldu. Daha çok büyümesi gerekiyor. Rahim içinin de kalınlaşması gerekiyormuş. Ama olmadı.. Şimdi doktor değiştirdim. Duphaston verdi o bitti, yarın klomene başlıyorum. Benzer süreçlerdeymişiz

İnşallah güzel sonuçlar alırız kalbimizi ferah tutalım

Sağ ol kuzum inşallah öyle olur.

Canım merhaba bende de pkos var iki yumurtalıkta da. Eğer adetlerinde düzensizlik oldu ise yumurtlamada düzensizlik olduğunu gösterir zaten ,eğer beklediğin yumurtlama gününe göre ilişki oluyorsa burada sorun olabilir mesela ben de ayın ortası gibi hesaplardım ama daha sonra ovulasyon testine başladım regl iken bile yumurtladığım oldu yumurtlama günü belirsizliği pkosda zaten en büyük sorun gebe kalamama konusunda . Sadece ultrason muayenesi ile olmaz canım tüm hormonlar TSH , LH vs hatta pıhtılaşmaya dahi bakıyorlar bunlar da gebe kalmayı engelleyebiliyor benim mesela TSH 7 idi doktorum asla bu değerle gebe kalamazsın dedi ilaç tedavisine başladık. şuan tüp bebek sürecindeyim ama polibim vs de vardı ameliyat oldum vs çok zaman kaybettim o yüzden direk tüp bebek başladım. Bence sen de işinde uzman bir doktora görün en ama en önemlisi mutlaka bir rahim filmi çektir tüplerine baktır eşinin de değerlerinin iyi olması lazım eşinle beraber iyi bir doktora gidin son olarak korkma, gebe kalma konusunda en şanslı grup biziz çünkü çok fazla yumurtamız var

Rabbim size de kolaylık versin inşallah güzel haberler alırsınız.25 yaşında olduğum için dr tüp bebek konusunda çok erken diye söylüyor bakalım olmadı dr değişikliğine gideceğim

Rabbim size de kolaylık versin inşallah güzel haberler alırsınız.25 yaşında olduğum için dr tüp bebek konusunda çok erken diye söylüyor bakalım olmadı dr değişikliğine gideceğim
Amin canım inşallah. Yaşın küçük olması normal yoldan gebe kalmanın bir garantisi değil ki canım Allah korusun bilemeyiz ki belki tedavi gerektiren bir durum var çok basit bir şey de olabilir bu ilaçla dahi düzelecek bir şey olabilir, bu yüzden yaşın genç diye yıllarca boşa uğraşmanın bir anlamı yok. Bence sen işinde uzman bir hekime görün eşin ile , en azından bir sorunun olmadığından emin ol , eğer tedavi gerekiyor ise de bir an önce başlamış olursun.

Tamam canım çok sağ ol

Bende de ağır pkos var ocak ayında başladım tupbebege fakat yumurtalarim ignelere ters tepki verdi kendiliğinden çatladı. Geçen ay gittim tekrar baslamak için prolaktin degerim çok yüksek çıktı. Beyin mr çekildim hipofiz bezinde kist çıktı şuan onu kontrol altına almaya çalışıyoruz. İnşallah sizin süreciniz çok kolay ilerler güzel sonuçlar alirsiniz

İnşallah sizin süreciniz de çok kolay ilerler.. Şu an gittiğim doktor tüpbebek uzmanı ama bana tüpbebek demedi. Klomen başladı bu ay. Sizin de bu şekilde mi başladı yoksa direk tüpbebeğe mi başladınız (yaşım 36)

Teşekkürler canım rabbim işlerimizi kolaylaştırsın inşallah

Yok bana doktorum direk tupbebek dedi hatta iki tane de özele gittim . Onlar da aynı şeyi söylediler. Pkos ta aşılama tavsiye etmiyoruz dediler genel de . Zaten ben herturlu tupbebek tedavisine baslayacaktim eşimde azospermi var.

Merhaba ben de ergenlik yıllarımdan beri PCOS ile uğraşıyorum. Kimyagerim ve bu konuda yabanci kaynaklari epey okuyup araştırdım. Öncelikle insülin direncinin olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederim. Insulin direnci PCOS’u tetikliyor. Şeker ve unlu gıdalardan uzak durup protein (yumurta, peynir, et, tavuk vs), sağlıklı yağlar (tereyağı, zeytinyağı, kuruyemiş), baklagiller ve sebze ağırlıklı beslenmek çok fayda sağlar. Bunun yanında multivitamin takviyesi kullanmak ve her gün 30-45 dk yürüyüş yaparak insulin direncini kirabilirsin. İnsulin direncini kirmak icin metformin de (seker hastaligi icin hap) destekleyici bir secenek olabilir. İnsulin direnci yoluna girince hormonlar ve yumurtlama da duzene giriyor. Bir de myo-inositol diye bir takviye kullanmani cok tavsiye ederim. Bu takviyeyi gunde 4g kullanmanin PCOSlu kadinlarda insulin direncini kontrol altina alarak hormanlari dengeye getirdigi, yumurta kalitesini arttirdigi ve gebelik ihtimalini arttirip sonrasinda ise dusuk riskini azalttigi gosterilmis. Umarım bu bilgiler faydalı olur. Tabi bahsettigim ilac ve takviyeyi once doktora danismak lazim. Forumda bu konuyu okuyan tüm PCOS’lu kızkardeşlerime en kısa zamanda sağlıkla bebislerine kavuşmak nasip olsun

Çok teşekkür ederim

Bende klomen kullanıyorum en son 10.gunumde gittim 5 yumurta büyümüştü en büyük 12 mm yarın tekrar kontrolum var bu arada durumlar nasıl yumurtaniz büyüdü mu gebelik oluştu mu

Bende klomen kullanıyorum en son 10.gunumde gittim 5 yumurta büyümüştü en büyük 12 mm yarın tekrar kontrolum var bu arada durumlar nasıl yumurtaniz büyüdü mu gebelik oluştu mu
Benim sadece 1 yumurtam büyüdü 15 mm kendiliğinden çatladı adetim 7 gündür gelmiyor gebelik testi yaptım olumsuz sonuçlandı.Umarım seninki olumlu olur mutlu haberler alırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…