Polikistik overrrrrrrr

Bence biraz daha bekleyin bende bugün gittim en büyük 14.5 mm oldu doktorum çok yavaş büyüyor dedi diyet vermişti onları aksatma bazı kürler vermisti onlara devam etmeye başladım ağzına şekerli hiçbir meyve yiyecek sürmeyeceksin dedi biraz dayan sonrası çok güzel olcak dedi beni ikna edip gönderdi 🫣

Canım merhaba bende de pkos var iki yumurtalıkta da. Eğer adetlerinde düzensizlik oldu ise yumurtlamada düzensizlik olduğunu gösterir zaten ,eğer beklediğin yumurtlama gününe göre ilişki oluyorsa burada sorun olabilir mesela ben de ayın ortası gibi hesaplardım ama daha sonra ovulasyon testine başladım regl iken bile yumurtladığım oldu yumurtlama günü belirsizliği pkosda zaten en büyük sorun gebe kalamama konusunda . Sadece ultrason muayenesi ile olmaz canım tüm hormonlar TSH , LH vs hatta pıhtılaşmaya dahi bakıyorlar bunlar da gebe kalmayı engelleyebiliyor benim mesela TSH 7 idi doktorum asla bu değerle gebe kalamazsın dedi ilaç tedavisine başladık. şuan tüp bebek sürecindeyim ama polibim vs de vardı ameliyat oldum vs çok zaman kaybettim o yüzden direk tüp bebek başladım. Bence sen de işinde uzman bir doktora görün en ama en önemlisi mutlaka bir rahim filmi çektir tüplerine baktır eşinin de değerlerinin iyi olması lazım eşinle beraber iyi bir doktora gidin son olarak korkma, gebe kalma konusunda en şanslı grup biziz çünkü çok fazla yumurtamız var 🥰
Merhaba. Bende de polikistik over sendromu + haşimato + pıhtılaşma problemi + rahimde gebeliğe engel olmayacak bölgede 3 mm boyutunda 1 adet polip var. 2.sene 7 aydır bebek istiyoruz. Ancak hiç hamile kalmadım. 3 yumurtlama takibi 2 aşılama oldum. Maalesef gebelik elde edemedim. Önümdeki surec tüp bebek. Siz polip nedeniyle ameliyat olmuşsunuz. Polip boyutu ve adetiniz neydi. Bana doktorum bu boyuttaki bir polip gebeliğe engel olmaz dedi. Tüp bebek öncesi tüm pürüzler ortadan kaldırmak istiyorum aslında. Ve engelim polip olsun istemiyorum. Yardımcı Olur musunuz ?

Merhaba. Bende de polikistik over sendromu + haşimato + pıhtılaşma problemi + rahimde gebeliğe engel olmayacak bölgede 3 mm boyutunda 1 adet polip var. 2.sene 7 aydır bebek istiyoruz. Ancak hiç hamile kalmadım. 3 yumurtlama takibi 2 aşılama oldum. Maalesef gebelik elde edemedim. Önümdeki surec tüp bebek. Siz polip nedeniyle ameliyat olmuşsunuz. Polip boyutu ve adetiniz neydi. Bana doktorum bu boyuttaki bir polip gebeliğe engel olmaz dedi. Tüp bebek öncesi tüm pürüzler ortadan kaldırmak istiyorum aslında. Ve engelim polip olsun istemiyorum. Yardımcı Olur musunuz ?
Merhaba. Benim 1 tane polip görünüyordu ultrasonda ama ameliyata girince 3 tane çıkarıldı en büyüğü 8mm boyutunda. Benim pcos olmama rağmen yumurtlamalarım ve adetim düzenliydi ona rağmen gebelik olmadı hiç. Şüphelendiğimiz engel gördüğümüz tüm durumlar düzelmesine rağmen yine hamile kalamadım. Bana da gebeliğe engel olmadığını söylediler diğer doktorlar ama ben engel olduğunu düşünüyorum tüp bebek doktorumda almak istedi zaten transfer öncesi. Her ne kadar engel olmuyor gebeliğe deseler de mantıken engel olmaması mümkün değil normalde rahimin içi sünger gibi yumuşak bir yapıya sahip fakat polip olan alanda et beni gibi yapı oluyor ve orası sertleşiyor rahimin dokusunu bozuyor, polip olan bir bölgeye gelen embriyonun tutunma şansı yok bence tüm pürüzleri ortadan kaldırın kafanız rahat olsun.

Merhaba. Benim 1 tane polip görünüyordu ultrasonda ama ameliyata girince 3 tane çıkarıldı en büyüğü 8mm boyutunda. Benim pcos olmama rağmen yumurtlamalarım ve adetim düzenliydi ona rağmen gebelik olmadı hiç. Şüphelendiğimiz engel gördüğümüz tüm durumlar düzelmesine rağmen yine hamile kalamadım. Bana da gebeliğe engel olmadığını söylediler diğer doktorlar ama ben engel olduğunu düşünüyorum tüp bebek doktorumda almak istedi zaten transfer öncesi. Her ne kadar engel olmuyor gebeliğe deseler de mantıken engel olmaması mümkün değil normalde rahimin içi sünger gibi yumuşak bir yapıya sahip fakat polip olan alanda et beni gibi yapı oluyor ve orası sertleşiyor rahimin dokusunu bozuyor, polip olan bir bölgeye gelen embriyonun tutunma şansı yok bence tüm pürüzleri ortadan kaldırın kafanız rahat olsun.
bende aynı düşüncedeyim. yumurta toplama esnasında almalarını talep edeceğim:)

X