Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

ne olduysa bilmiyorum karnımda şişlik var veremıyorum işte bend eonu vermeye calısıyorum ama başarmaıyorum zayıflamak için bi kür uygulamak lazım aslında :KK70: ev hanımı olarak vermek zor kilo aslında heryer normal tek karnım şiş hamıle gıbı gzl duruyor ama içi dolu olanından istiyorum ben hahhahah:KK1:

Aynı sorunları yaşıyoruz canım ikimizde..Kilo almaya başladım ve evlenli 3 ay oldu hiç adet görmedim şişlik var acayip şekilde...Dahiliye bölümüne gittim sorun yok dedi ve diyetisyene gönderdi şimdi diyet yapıyorum ve soğan kürünü uyguluyorum hergün aç karnına iki kez..Kadın doğumcuya gittim oda muayene etti ultrasyonda bişey çıkmadı adet söktürücü verdi onuda kullanıyorum birde şu aktive yoğurtlar varya hazmı kolaylaştıran ondan kullanıyorum şişkinliğim indi sanki ve göbeğimde gidiyor gibi :) Bnede bebek istiyoum Rabbim hepimizide yardım etsin

arkadaşlar bir de biz pko için hep kadın doğumcuya gidiyoruz bence bir de endokrinoloji uzmanı görmeli. benim arkadaşım İstanbul'da metin Özata'ya gitmiş ve acayip kilo vermişti onun tedavisi sonucu. bence bir de endokrinoloji uzmanına görünün. ben tatilden sonra öyle yapacağım.

Aynı sorunları yaşıyoruz canım ikimizde..Kilo almaya başladım ve evlenli 3 ay oldu hiç adet görmedim şişlik var acayip şekilde...Dahiliye bölümüne gittim sorun yok dedi ve diyetisyene gönderdi şimdi diyet yapıyorum ve soğan kürünü uyguluyorum hergün aç karnına iki kez..Kadın doğumcuya gittim oda muayene etti ultrasyonda bişey çıkmadı adet söktürücü verdi onuda kullanıyorum birde şu aktive yoğurtlar varya hazmı kolaylaştıran ondan kullanıyorum şişkinliğim indi sanki ve göbeğimde gidiyor gibi :) Bnede bebek istiyoum Rabbim hepimizide yardım etsin

aslında bana lazım soğan kürü ama zarar verıyor gastırıtım var dıye bır kere uyguladım günde bır kere ıle benı mahveddı şimdi böğürtlen kökü kullanıyorum bebek için kullananlar hemen hamıle kalmış yanı sıra birşeyler kullananlar var ama ben tek onu kullanıyorum

canım ben adet söktürücü ile adet görememıstım muhtemelen adet olamıyorusun dıye şişiyorsundur . ben düşük yapmıstım ve nerdne baksan 4 ay adet görmedım sonra adet söktürücü verdıler oda kar edmedı en son yasmin verdı bi doktor 3 ay kullan dedı ben onu kullandım ve ılk paked bıttı adet oldum 2 bucuk ay kullandım 3 cü pakedde yarıda kestım sonra adet devm eddı her ay ...

şimdide yumurtalıklarımda tembellık varmıs kist varmıs bakalım daha neler cıkacak
inş ALLAH nasip eDer Sağlıklı Hayırlı Evlatlar

hayıtı kullanan varmı kızlar hayıt otu civanpercemi ve sogan küründen hamile kalanlar cok hayıtı denemek istiyorum adet düzensizliğive tüylenme için aranızda kullanan varmı

Kürlerin hiç birini kullanmadım ama doktorum glukofen verdi nerdeyse 2 aydır içiyorum yüzümdeki sivilceler ciddi anlamda bitti tüylenme hala var ama azalmış durumda 2 kiloda vermişim göbek bölgesinde yağlanma vardı. sanırım hemen olmasada zaman içinde ilaçlar etkilerini göstericek. soğan kürü çok iyi die duydum ama mideye çok zararı varmış dikkat et bence kullanırken.

bende de var pko yıllardır ilaç kullanıyorum bu sene bıraktım evlenince düşüncem artık nolacağını napayım :KK59:

Kürlerin hiç birini kullanmadım ama doktorum glukofen verdi nerdeyse 2 aydır içiyorum yüzümdeki sivilceler ciddi anlamda bitti tüylenme hala var ama azalmış durumda 2 kiloda vermişim göbek bölgesinde yağlanma vardı. sanırım hemen olmasada zaman içinde ilaçlar etkilerini göstericek. soğan kürü çok iyi die duydum ama mideye çok zararı varmış dikkat et bence kullanırken.

canım bendede göbek bölgesinde yaglanma var.bende insülin direncime baktırıp ona göre içicem doktor insülin direncime bakmadan verdi kilosorunumda cok yok kullansammı kullanmasammı karasız kaldım glifor 1000mg birtana iç dedi.ben bekarım bide.hayıtıda denemeyi düsünüyorum aldım yapıcam

Kızlar selam,

hepinizin yazılarını tek tek okudum ve bende yazmadan duramadım.

orta okuldan beri pkolym ama hiç tedavi ettrmedim. şu an 10 aylık evliyim ve 23 yaşındayım. evliliğim boyunca hiç korunmadım. pkom için doktorlara gittim ama tedevi başlatmadım. sadece geçtiğimizi nisan ayında 5 gün serophene kullandım ha bi de haziran ayında 3 güncük soğan kürü :)

evlediğimzden beri bebek düşünüyrduk ama olmuyordu. doktorlarda ancak tedavi ile olabilir demişti ama işlerim aşırı yoğun sürekli doktora gidip gelemezdim.neyse sürekli gecikmelerim oluyor zaten 2 ayda bir hamiş miyim diye testler yapıyordum. ama bu temmuz ve haziran ayında pek üstüne düşmedim sanırım bi de ev aldık ona taşınma yerleşme telaşı derken kafam rahatladı sanırım ve bundan 2 hafta önce hamile kalmışım. şans eseri adetim gecikince kan ve idrar testleri yaptrdm betam 15,64 çıktı havalara uçtum resmen. doktor düşebilir değer düşük dese bile.neyse hamiş olduğumu perşembe öğrendim cumrtesi ise bebişim düştü kimyasal gebelikti sanırım.

şimdi kafamı karıştıran şu oldu ; işe yarayan neydi ? kafamın boşalması mı ? serophene mi yoksa 3 gün de olsa kullandığım soğan kürü mü ?

eğer bu sorumun cevabı her neyse kendimizi ona göre planlar ve yönetirsek sonuç allahın izniyle çok güzel olacaktır.

rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın bizleri bebişlerimize hayırlı zamanda sağlıklı sıhhatli kavuşmayı nasip etsin inş.

Kızlarrr 3 aydan sonra ilk kez adet oldum çok mutluyum inanınki insanın psikolojisi bozuluyor olmayınca..Aşırı bir kanamam var karnımdaki şişlik indi..Sizce bayramdan sonra bebek için gitmelimiyim doktora :KK43:

Merhaba, kızlar evet pco lu olmak zor, ama bu genetık bır sendrom, ben once cok ınanarak, pco yu sogan kürüyle alt etmeyı basardım Ibrahım saracoglu sayesınde. hersey sırasıyla, streslerı ve kımın ne dedıgını cok takmamak gerekıyor. sogan kuru bıtınce, ıncır kuuryle takvıye yaptım, 7 aydır kesıntısız reglım 30 gunde bır oluyor. ınanın hamılelık de kafamız rahat oldugu hayırlı bır zamanda gerceklesecektır, ben de beklıyorum.. ınsallah hamıle olabılırız herseyın bız zamanı oldugunu ve sabretmemız gerektıgını ogretıyor Allah bıze..

Kızlarrr 3 aydan sonra ilk kez adet oldum çok mutluyum inanınki insanın psikolojisi bozuluyor olmayınca..Aşırı bir kanamam var karnımdaki şişlik indi..Sizce bayramdan sonra bebek için gitmelimiyim doktora :KK43:

Adet olunca bıraz da vucutta rahatlıo hemde kafamız rahatlıo gercekten, okadar adet omayınca bı anda cok gelebılıor. bayramdan sonra gıtmek daha mantıklı ,

Daha sonra giderseniz ve mesela ilaç tedavisi gerekli görürse tedaviye başlamak için tekrar adet olmanızı bekleyeceksiniz. Yani adetin 2. ya da 3. günü çağırıyor,yumurtlalıkların durumunu kontrol edip ona göre ilaç öneriyor.

Bende öyle olmuştu,bebek istediği için giden birkaç arkadaşıma da aynı şekilde adet olunca gelmelerini söylemişti.

Eğer bir dahaki adet tarihinizi beklemek istemiyorsanız bir an evvel gitmelisiniz...

Daha sonra giderseniz ve mesela ilaç tedavisi gerekli görürse tedaviye başlamak için tekrar adet olmanızı bekleyeceksiniz. Yani adetin 2. ya da 3. günü çağırıyor,yumurtlalıkların durumunu kontrol edip ona göre ilaç öneriyor.

Bende öyle olmuştu,bebek istediği için giden birkaç arkadaşıma da aynı şekilde adet olunca gelmelerini söylemişti.

Eğer bir dahaki adet tarihinizi beklemek istemiyorsanız bir an evvel gitmelisiniz...

ultrasyonlamı kontrol ediyor acaba ? yoksa tahlil mi ?

arkadaşlar ben 2 yıl önce iki ayrı hastaneye gitmiştim ilk hastanede doktor ultrasonla bakıp yumurtalarımın çok olduğunu söyledi ve çok hareketliler dedi banada gösterdi ilerde ikiz bebeklerin olabilir maşallah dedi. diğer doktor ise prof.tu ve hormonlarımın dengesiz olduğunu söyledi biri eksik diğeri az olacakken tam tersiymiş, ancak hangi hormonlar olduğunu söylemedi. doğum kontrol hapı verdi. ve erken yaşta bebek sahibi ol, ileride senin için zor olabilir dedi. bana pko teşhisi koydu. ve bu ilacı kullanmayı bıraktığın anda yine adetlerinin dengesi bozulur dedi. (öyleki benim adetlerim çok sık oluyordu bazen arası bir haftadan daha aza bile düşüyordu.) ancak d.kontrol hapının zararı olabilir diye düşündüm ve bir paketini bile içmedim bir kaç içinde düzeldi adetlerim kendiliğinden. ancak 1,5 yıl sonra yine bozulmaya başladı tekrar hastanenin yolunu tuttum bakalım.

günaydın bayanlar...bende pko olduğumu dün öğrendim..yarın doktor için randevu aldım..tüm bilgileri daha iyi alacağım inş..
burada okuduklarım beni rahatlattı..
bebek istiyoruz ve inş rabbim aratmadan verir..

arkadaşlar ben 2 yıl önce iki ayrı hastaneye gitmiştim ilk hastanede doktor ultrasonla bakıp yumurtalarımın çok olduğunu söyledi ve çok hareketliler dedi banada gösterdi ilerde ikiz bebeklerin olabilir maşallah dedi. diğer doktor ise prof.tu ve hormonlarımın dengesiz olduğunu söyledi biri eksik diğeri az olacakken tam tersiymiş, ancak hangi hormonlar olduğunu söylemedi. doğum kontrol hapı verdi. ve erken yaşta bebek sahibi ol, ileride senin için zor olabilir dedi. bana pko teşhisi koydu. ve bu ilacı kullanmayı bıraktığın anda yine adetlerinin dengesi bozulur dedi. (öyleki benim adetlerim çok sık oluyordu bazen arası bir haftadan daha aza bile düşüyordu.) ancak d.kontrol hapının zararı olabilir diye düşündüm ve bir paketini bile içmedim bir kaç içinde düzeldi adetlerim kendiliğinden. ancak 1,5 yıl sonra yine bozulmaya başladı tekrar hastanenin yolunu tuttum bakalım.

doğum kontro hapı geçici çözüm malesef. pko dan çok çekmiş ve 7 yıl sonunda doğal yoldan hamile kalmış biri olarak tavsiyem şekeri, unlu gidaları ve hazır yiyecekleri azaltabildiğiniz kadar azaltıp biraz da egzersiz ekleyn yürüyüş de olur.

bu sorunun tek çözümü yaşam tarzını değiştirmek. maalesef ilaçla tedavisi olmayan bir durum. hastalık değil ki ilacı içip iyileşelim..

dr.bana 6 sene önce aynı şeyleri söylemişti.adetlerimin arası 3 ayı buluyodu.çok düzensizdi.yumurtalık fıkır fıkır kızım (yaşlı bi doktordu)
hamile kal çocuğunu al kucağına ilerde senin için zor olucak demişti.o zaman yeni evliyim daha bebek düşünmüyorum demiştim.sonra korunmadığım bi anda hamile kaldım.5 yaşında biz kızım var...veeee şimdi 1.5 senedir çocuk istiyoruz ama olmuyor.yumurtalar tembelleşmiş.pko var.anlıyacağın iyiki doğurmuşum diyorum.yazını okuyunca aklıma geldi yazmak istedim..

Arkadaslar bence hic takmayin kafaniza pkolu oldugunuzu unutun bende pkoluyum ve bebek dusundugumuzun 2.ayihamile kaldim hicbirseyde kullanmadim ustelik sanirim psikolojik biraz doktorumda oyle soylemistu sukurler olsun 1.5yasinda oglum var allah hepimize nasip etsin

Ben daha 16 yaşındayım ama doktora gittim bu durumun olduğunu söylemişti daha evlenmeye de var da çocuğum olmasına var da ama çok takıntılıyım tuhaf tuhaf yerlerimde tüyler erkekler benden tüysüz sanki valla tiksiniyorum neyseki yaz geldi de tenim koyulaşınca tüyler belli olmamaya başladı ileride bebeğim olmaz diye çok korkuyorum valla ya acaba sizler de bu kadar telaşlı hani takıntılı mısınız rahat olamıyorum bi türlü

selam arkadaşlar
bende tam polikistikover hastasıydım,yıllarca ilaçla regli oldum eviliğimin 3,5 yılındayım ,tam aşılama yöntemine başlayacaktı dr.um,rahim tüpleri filmini görmek istedi tüplerin açık mı kapalımı olduguna dair ve çok şükür birşey çıkmadı,(rahim filmi için verilen ilaç sayesinde kanallar açıldıgından ardından hemen hamile kalındıgını okumuştum bazı köşelerde)...adet tarihimi beklerken aşılama için gittiğimde gebiş oldugumu öğrendik....Rabbim kimsenin içini karamsarlığa düşürmesin,inanın duacı olun arkadaşlar,şuan 11 haftalık yolumuzu aldık inşallah sağlıkla kucağımıza da almak nasip olur

Allahım herkesi bu güzel duygularla taçlandırsın inşallah.:KK49:

X