Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

canım ben bursadayım Ziya çetine e gidiyorum. dün smear testi sonucu negatif geldi. sadece inflamasyon ve parakeratoz var.antibiyotik progesteron ve folik asite devam ediyorum. aynı zamanda soğan kürü incir kürü ve havuç kürüne başladım. bal çörekotu tarçın karıstırıp sabahları 1 kaşık alıyorum. ve bir de hayıt otu kaynatıp aç karnına içiyorum.umarım faydalı olur. doktorum bu sefer de tutturdu gardasil denen rahim ağzı kanseri aşısını olacaksın diye. araştırmalarıma göre hiç düzgün bir ilaç değil ölüme bile sebebiyet veriyor. bu aşıyı olan var mı acaba?

bende bursadayım ziya çetine gidiyorum. bende geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi oldum salı günüde hsg çektiricem umarım pozitif etkilerini görürüm. gardesil sıkıntılı bişey değil çok yakın arkadaşım aynı şekilde yaptırdı. 1 kaç gün ağrısı oldu snra herhangi bir sıkıntısı olmadı ama tabi bünyeye görede değişir mutlaka. umarım sende rahat atlatırsın

hayıtı kullanan varmı kızlar hayıt otu civanpercemi ve sogan küründen hamile kalanlar cok hayıtı denemek istiyorum adet düzensizliğive tüylenme için aranızda kullanan varmı

Son düzenleme:
bende yenı basladım daha onceden kemal korogluna gıdıyordum belkı duymussundur zıya cetın bı arkadasımın doktoruydu onu tercıh ettım senınde dedıgın gıbı en ınce ayrıntıyı bıle atlamayan bı doktor. bende polıkıstık over var onun ıcın gıdıyorum. bence o asıyı ol doktor dedıyse vardır bı bıldıgı her ıhtımale karsı sen onlemını al

Geçmiş olsun bende 3aydır pko olduğumu öğrendim Ziya beye gidiyorum. 3aydır araştırıyorum soğan kürü yumurtalıklarla ilgili (özellikle pko) herşeyde olumlu sonuç veriyormuş sanırım bende denicem

Geçmiş olsun bende 3aydır pko olduğumu öğrendim Ziya beye gidiyorum. 3aydır araştırıyorum soğan kürü yumurtalıklarla ilgili (özellikle pko) herşeyde olumlu sonuç veriyormuş sanırım bende denicem

3 aydırmı tedavı goruyorsun cnm herhangı bı ılac kullanıomusun

hayıtı kullanan varmı kızlar hayıt otu civanpercemi ve sogan küründen hamile kalanlar cok hayıtı denemek istiyorum adet düzensizliğive tüylenme için aranızda kullanan varmı

canım bende soğan kürü uyguluyorum aynı zamanda doktorun verdiği adet söktürücü ilacı kullanıyorum benim 3. dönemim geçti adet olmadım soğan kürünü uygulamamın 5. günündeyim ve vajinal akıntılarım oluyor birde şişkinliğim vardı geçti sanki biraz :) birde canım ibrahim saraçoğlunun incir ve havuç kürü var onuda uygula istesen hamilelik için

3 aydırmı tedavı goruyorsun cnm herhangı bı ılac kullanıomusun

3 at önce başka bi doktordan öğrendim ama herhangi bi ilaç tedavi vs vermedi içimede sinmeyince ziya beye başladım tavsiye üzerine. Ziya bey gayet güzel açıkladı hastalığı tedavi aşamalarını 1 buçuk aydır tedavi görüyorum. folik asit ve glokofen verdi. bunları bırakmadan içiceksin dedi içinde 100'er kapsül var. regl olduktan snrada klomen verdi yumurta takibi yaptı 19mm olduğunda çatlatma iğnesi oldum ama bu ay gebelik olmadı. çok fazla ilaca boğmak istemiyorum dedi ziya bey o yüzdende hsg istedi. hsg kanalları temizlediği için gebelik olabilir dedi bu ay hem dinlen hemde hsg sonuçlarına göre hareket edelim dedi. ama ilaçların etkisini görmeye başladım. pko yüzünden cildimde çok sivilce tüylenme oluyodu şimdi oldukça azaldı diyebilirim.

3 at önce başka bi doktordan öğrendim ama herhangi bi ilaç tedavi vs vermedi içimede sinmeyince ziya beye başladım tavsiye üzerine. Ziya bey gayet güzel açıkladı hastalığı tedavi aşamalarını 1 buçuk aydır tedavi görüyorum. folik asit ve glokofen verdi. bunları bırakmadan içiceksin dedi içinde 100'er kapsül var. regl olduktan snrada klomen verdi yumurta takibi yaptı 19mm olduğunda çatlatma iğnesi oldum ama bu ay gebelik olmadı. çok fazla ilaca boğmak istemiyorum dedi ziya bey o yüzdende hsg istedi. hsg kanalları temizlediği için gebelik olabilir dedi bu ay hem dinlen hemde hsg sonuçlarına göre hareket edelim dedi. ama ilaçların etkisini görmeye başladım. pko yüzünden cildimde çok sivilce tüylenme oluyodu şimdi oldukça azaldı diyebilirim.[/QUOT

hayırlısı olsun cnm bende persembe gunu gıdıcem bakalım yumurtalar ne kadar buyumus

arkadaşlar merhaba aranıza katılmak güzel bende bi pkolu olduğumu öğrendim ama size bi danışıyım dedim kızlar ben düzenli adet oluyorum ilk defa bu ay adetim gecikti dr gittim dedi böyle böyle adetim gecikti bebişte istiyorum am test yaptım negatif dedim beni alttan muayene etti sen pkolusun dedi şaşırdım ben günü gününe adet olan biriyim ilk defa bu ay gecikti dedim şansına oluyomuşun dedi bana ilaç olarak sadece folikasit verdi okuyorum sizleri size hep klomen değişik ilaçlar veriyo bnm gibi olan varmı aranızda yoksa başka dr mı gitsem acaba yardım edin kızlar

arkadaşlar merhaba aranıza katılmak güzel bende bi pkolu olduğumu öğrendim ama size bi danışıyım dedim kızlar ben düzenli adet oluyorum ilk defa bu ay adetim gecikti dr gittim dedi böyle böyle adetim gecikti bebişte istiyorum am test yaptım negatif dedim beni alttan muayene etti sen pkolusun dedi şaşırdım ben günü gününe adet olan biriyim ilk defa bu ay gecikti dedim şansına oluyomuşun dedi bana ilaç olarak sadece folikasit verdi okuyorum sizleri size hep klomen değişik ilaçlar veriyo bnm gibi olan varmı aranızda yoksa başka dr mı gitsem acaba yardım edin kızlar

düzenli ADET gordugun ıcın vermemıs olabılır. bundan oncekı doktorumda bana hıcbısey vermemıstı pko var ama herhangı bı sorun yok demıstı tabı bende kızdım doktorumu degıstırdım.

düzenli ADET gordugun ıcın vermemıs olabılır. bundan oncekı doktorumda bana hıcbısey vermemıstı pko var ama herhangı bı sorun yok demıstı tabı bende kızdım doktorumu degıstırdım.

şimdi gittiğin dr ilaç verdimi cnm nasıl bir tedavi uyguluyosun

şimdi gittiğin dr ilaç verdimi cnm nasıl bir tedavi uyguluyosun

su anda gulukofen kullanıyorum. klomen kullandım 5 gun dun bıttı persembede yumurta takıbı ıcın tekrar gıdıcem inş bu sefer olumlu bı sonuc alırım ama anca bayramdan sonra bellı olacak sonucu ..

benimde durumum senin gibiydi gecikme falan olmazdı bi ay sadece 10 gün geciktiği için doktora gittim ve öğrendim. anladığım kadarıyla tedavi başlangıcı %90 aynı folik asit + glokofen+klomen+çatlatma iğnesi . bende bu dörtlüyü geçen ay denedim ama sonuç alamadık. hsg çektiricem yarın bakalım sonuç umarım iyi olur. ama pko korkulacak birşey değil . pko olduğunu bilmeden hamile kalanlarda çok oluyormuş. sıkıntı yapıcak bişey yok önmli olan iyi bir doktor bulabilmek. sana açıklama yapabilecek aynı zamanda destek verebilecek bi doktor.

ortaokul yıllarıdan beri pcos luyum ve 3.aşılamada hamile kaldım.maalesef infertilitenin başlıca sebeblerinden biri pcos...

kızlar herkese merhaba ben de pco luyum adet düzensizliği sancı filan vardı 7 aydan sonra doğal yolla hamile kaldım bi de adetim düzene girsin diye 6 ay boyunca progestan kullandım rahatlayın biraz ve sıkıntı yapmayın

benmde kistim varmış basit kist dedi güvercin büyüklüğü kadarmış 2 doktorda ne alallım nede eritelim dedi benımde ağrım cok oluyor ve kilomda artış var karnım şiş ne yapcam bilemiyorum
soğan kürü uygulayım dedim dün bir kere yaptım içtim sabhaa kadar kendime gelmedım midem cayır cayır yandı ve ağrıdı gastrit ve ülseri olan kullanmasın demişti ibrahım saracoğlu ben deniyeyım deidm harbiden cok pis oldum
Doktor benden progestron testi istedi yumurtlama yapmamaısn dedi bu ay eşimdende spermiyogram yaptırdım ama götüremeıdm hayla bayramdan sonra gideceğim tekrar soracağım bu kisti cocuk istiyorum diye bana inş yasmin vermez
Bir umut işte böğürtlen kökü işe yarıyromuş bebek olması konsuunda soğan küründen başka kisti ne eritir bilen varmı :KK43:
arkadslar birde progestron test sonucum 10,21 nasıl bilen varmı..

Bu bayanlarınd erdi hiç bitmiyor yha ...

kilo sorununuz varsa kilo verin yeter ben yalnızca kilo verdim hiçbir ilaç da kullanmadım ve ilk ay hamile kaldım. sıkmayın canınızı rahatlayın.

ne kadar vereceğim boy 60 kilo 58 cokmu fazlayım

canım kilon gayet ideal ama 5-6 kilo vermek inan pko ya çok iyi geliyor. sen de 52 falan olsan iyi olur. benim asıl lafım 20-30 kilo fazlası olanlaraydı. ben 35 kilo vermiştim.

Son düzenleme:
canım kilon gayet ideal ama 5-6 kilo vermek inan pko ya çok iyi geliyor. sen de 52 falan olsan iyi olur. benim asıl lafım 20-30 kilo fazlası olanlaraydı. ben 35 kilo vermiştim.

ne olduysa bilmiyorum karnımda şişlik var veremıyorum işte bend eonu vermeye calısıyorum ama başarmaıyorum zayıflamak için bi kür uygulamak lazım aslında :KK70: ev hanımı olarak vermek zor kilo aslında heryer normal tek karnım şiş hamıle gıbı gzl duruyor ama içi dolu olanından istiyorum ben hahhahah:KK1:

konuyu okuyunca yazmam gerek diye düşündüm.
29 yaşında 7 yıllık evliyim. pkos la evlendikten sonra tanıştım. birden bire kilom arttı da arrtı. bir düşük yaptım ondan sonra yeniden hamile kalamayınca sorun olduğu ortaya çıktı. tüylenme, kilo , cilt problemi, saç dökülmesi ne varsa pkos belirtisi yasadım ve yaşıyorum.
sayısız klomen+çatlatma iğnesi tedavisi gördüm.
3 kez aşılama
1 kez tüp bebek yaptırdım.
hepsinin sonucu negatifti. hep kilo verme endişesi içindeydm diyetisyenlere dünya kadar para harcadım. kilo verdiğim de oldu ama sonuç hep hüsrandı.

tüp bebek tedavisi sonrası yaklaşık 11 ay hiç doktora gitmedim. hayıt tohumunu uzun bir süre kullandım, hacamat yaptırdım ve mucize diyetimi keşfettim. karatay diyeti biz pkoslular olarak şekeri karbonhidratı kesmek zorundayız yoksa kilo versek de işe yaramıyor.bu diyetle çok değil 9 kilo verdim ve ideal kilomdan 10 kilo fazlaydım. 83 kilo ile başladım 75,4 kiloyken tamm 7 yıl sonra doğal yoldan hamile olduğumu öğrendim.

pkos da diyet önemli derler ama diyetin içeriği de önemli.. ben tüm pkoslulara karatay diyetini ve günde 20 dk yürüyüşü şiddetle tavsiye ediyorum....
inş. sizler benim kadar çok uğraşmazsnız...
sevgiler..

X