Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

ben de salı günü pko lu olduğumu öğrendim. yumurtalıklarım tembelmiş aynı zamanda çok yoğun enfeksiyon ve genital siğiller var (hpv) doktorum progesteron antibiyotik ve folik asit verdi. smear örneği aldı. salı günü sonuçları alıp tekrar doktora gideceğim. çocuk sahibi olmak istiyorum ve çok korkuyorum. bana önerebileceğiniz bir şeyler var mı?

bende pkolu oldugumu yenı ogrendım canım yumurtalık tembellıgı dedı doktorum klomen + gulukofen verdı ıns bu ay kalabılırım .. sonuclarını alınca bızede haber et .. doktorunun uyguladıgı tedavıyle dewam etmenı onerırım. bu arada nerdensın hangı doktora gıdıyorsun?

Kızlar pko ne ben bilmiyorum bende bebek sahibi olmak istiyorum ama adet düzensizliğim var

yumurtalıklarda bulunan bır suru kıst anlamına gelıyor canım. bence adet duzensızlıgın varsa her ıhtımale karsı bı doktora gorunmenı tavsıye ederım. bendede adet duzensızlıgı vardı baska hıc bır belırtısı yoktu.. çok sukur doktorum cok ıyı ıns bu tedavıyle bebek sahıbı olabılırım.

arkadaşlar merhaba bendede de pkos var 3 yıllık evliyim ilk 4 ay farlutal ve serephone kullandım hamilelik olmadı aşılama yapıldı oda tutmadı ikinci aşılamayı yapalım dedi doktorum onuda ben istemedim çünkü henüz 22 yaşındayım şuan hiç ilaç kullanmıyorum bitkisel tedavi denemek istiyorum bitkisel kürler var mı bildiginiz sogan kürü hariç onu yapamıyorum midem çok hassas kokusuna bile dayanamıyorum

yumurtalıklarda bulunan bır suru kıst anlamına gelıyor canım. bence adet duzensızlıgın varsa her ıhtımale karsı bı doktora gorunmenı tavsıye ederım. bendede adet duzensızlıgı vardı baska hıc bır belırtısı yoktu.. çok sukur doktorum cok ıyı ıns bu tedavıyle bebek sahıbı olabılırım.

dry1986 canım bende doktora göründüm ama bana bişey demedi kist var falan diye şimdi bir ilaç verdi primolut-n diye onu içiyorum adet olmak için 3 dönemim geçiyor adet olmadım...Birde soğan kürü ile incir ve havuç suyunu denyeceğim inşallah sonuç alırım..Sana hangi ilacı tavsiye etti acaba?

arkadaşlar merhaba bendede de pkos var 3 yıllık evliyim ilk 4 ay farlutal ve serephone kullandım hamilelik olmadı aşılama yapıldı oda tutmadı ikinci aşılamayı yapalım dedi doktorum onuda ben istemedim çünkü henüz 22 yaşındayım şuan hiç ilaç kullanmıyorum bitkisel tedavi denemek istiyorum bitkisel kürler var mı bildiginiz sogan kürü hariç onu yapamıyorum midem çok hassas kokusuna bile dayanamıyorum

esinti bende senin gibi ilaçtan yana değilim benim aşamam farklı ama sana incir ve havuç kürünü tavsiye ederim ibrahim saraçoğluna ait netten araştırısan bulursun

Arkadaşlar Merhaba; Ben 22 yaşında 2 yıllık evliyim, Bebeğim olmadığımdan dolayı
yaklaşık 1 yıldır doktora gidip gelmekle meşgulum. İlk tanı olarak bayanlarda çok görülen
Polikistik Over dedi doktorum, bunun hamile kalmama engel olmucağını söylemişti.
Kasık ağrılarımdan dolayı tekrar doktoruma başvurduğumda Tüplerimde ve Yumurtalıklarımda
enfeksiyon olduğunu söyledi. 25 Adet iğne fitil ve antibiyotik tedavisi uyguladı başka bir
yöntem daha varmış ama şuan onu uygulamanın sakıncalı olabileceğini bildirdi.
İğnelerim fitillerim ve antibiyotiklerim bittikten sonra tekrar kontrol amaçlı doktora
gittik. Çok az bir enfeksiyon olduğunu söyledi tekrar antibiyotik tedavisi uyguladı
Tedavim biteli 4 ay oldu ama . Hala bir bebek sahibi olamadım adetlerim düzenli hiç sekmedi
her ay gününde oluyorum ters giden şeyin ne olduğunu hala anlayamadım. Eşim belki benden
kaynaklanan bir problemdir dedi, onun içinde hastaneye gittik ama eşimden kaynaklanan
bir problem değilmiş. Devamlı doktora gittiğimden dolayı işimi bile bıraktım, aşırı
derecede stres yapıyorum bu durumu kendime o kadar ileri gittiki artık psikiyatri destek
almaya başladım. Doktoruma neden hamile kalamadım dediğimde aşırı derecede streste etkili
olabilir diyo. Bir kaç doktora daha gittim verilen iğneler ve fitiller aynı olunca
kendi doktoruma devam ettim. Ters giden bir şeyler var ama şuan hala çözülemedi.
Enfeksiyonu atlattım ama hala bebeğim olmuyo ya verilen tanı yanlış ya da kullanılan
iğneler. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak istedim doktorum onun şuan riskli düşme
tehlikesi olduğunu rahimde tutunamıcağını söyledi. Ya doktorum benden saklıyo ya da aksi
giden bir durum var. Bazı makale ve yazıları okudum. Bir çok Polikistik Over olan
çocuk sahibi olmuş. Ben neden olamıyorum bunu çok merak ediyorum. Ya da benim durumumda
olupta hamile kalan arkadaşlarım varmı

Yengem de çıktı Polikistik Over.. Doktor fazla kilonunda bu rahatsızlıkla birleşip hamile kalmayı zorlaştıracağını söylemiş. Yengem 10 kilo verdi. Verdiği gibide hiç bir ilaç kullanmadan hamile kaldı :) bilgilerinize...

bende de pko var 6 sene önce önce evlendim hemen tedavisiz hamile kaldım.doğumdan sonra kistlerim tekrarladı birde göğsümden süt geldi.pko prolaktinimi yükselti şimdi onunla uğraşıyorum.doğumdan sonra en fazla 3-4 kilo fazlam vardı o bile etkiliyor arkadaşlar.

bende pkolu oldugumu yenı ogrendım canım yumurtalık tembellıgı dedı doktorum klomen + gulukofen verdı ıns bu ay kalabılırım .. sonuclarını alınca bızede haber et .. doktorunun uyguladıgı tedavıyle dewam etmenı onerırım. bu arada nerdensın hangı doktora gıdıyorsun?

canım ben bursadayım Ziya çetine e gidiyorum. dün smear testi sonucu negatif geldi. sadece inflamasyon ve parakeratoz var.antibiyotik progesteron ve folik asite devam ediyorum. aynı zamanda soğan kürü incir kürü ve havuç kürüne başladım. bal çörekotu tarçın karıstırıp sabahları 1 kaşık alıyorum. ve bir de hayıt otu kaynatıp aç karnına içiyorum.umarım faydalı olur. doktorum bu sefer de tutturdu gardasil denen rahim ağzı kanseri aşısını olacaksın diye. araştırmalarıma göre hiç düzgün bir ilaç değil ölüme bile sebebiyet veriyor. bu aşıyı olan var mı acaba?

dry1986 canım bende doktora göründüm ama bana bişey demedi kist var falan diye şimdi bir ilaç verdi primolut-n diye onu içiyorum adet olmak için 3 dönemim geçiyor adet olmadım...Birde soğan kürü ile incir ve havuç suyunu denyeceğim inşallah sonuç alırım..Sana hangi ilacı tavsiye etti acaba?

en son gıttıgımde bır ay gecıkmıstı benım tarlusal adet sokturucu verdı 6 gun ıctım bıttıkten 3.uncu gunu geldı adetımın dorduncu gunu tekrar gıttım klomen +gulukofen verdı sımdı onları kullanıyorum cnm

canım ben bursadayım Ziya çetine e gidiyorum. dün smear testi sonucu negatif geldi. sadece inflamasyon ve parakeratoz var.antibiyotik progesteron ve folik asite devam ediyorum. aynı zamanda soğan kürü incir kürü ve havuç kürüne başladım. bal çörekotu tarçın karıstırıp sabahları 1 kaşık alıyorum. ve bir de hayıt otu kaynatıp aç karnına içiyorum.umarım faydalı olur. doktorum bu sefer de tutturdu gardasil denen rahim ağzı kanseri aşısını olacaksın diye. araştırmalarıma göre hiç düzgün bir ilaç değil ölüme bile sebebiyet veriyor. bu aşıyı olan var mı acaba?

gecmıs olsun canım. bu asıyı hıc duymadım bende zıya beye gıdıyorum bu arada :) ayın 25.ınde gıdıcem bakalım yumurtalık takıbı ıcın. bısı sorucam neden bu asıyı olmanı ıstedı ?

Arkadaşlar Merhaba; Ben 22 yaşında 2 yıllık evliyim, Bebeğim olmadığımdan dolayı
yaklaşık 1 yıldır doktora gidip gelmekle meşgulum. İlk tanı olarak bayanlarda çok görülen
Polikistik Over dedi doktorum, bunun hamile kalmama engel olmucağını söylemişti.
Kasık ağrılarımdan dolayı tekrar doktoruma başvurduğumda Tüplerimde ve Yumurtalıklarımda
enfeksiyon olduğunu söyledi. 25 Adet iğne fitil ve antibiyotik tedavisi uyguladı başka bir
yöntem daha varmış ama şuan onu uygulamanın sakıncalı olabileceğini bildirdi.
İğnelerim fitillerim ve antibiyotiklerim bittikten sonra tekrar kontrol amaçlı doktora
gittik. Çok az bir enfeksiyon olduğunu söyledi tekrar antibiyotik tedavisi uyguladı
Tedavim biteli 4 ay oldu ama . Hala bir bebek sahibi olamadım adetlerim düzenli hiç sekmedi
her ay gününde oluyorum ters giden şeyin ne olduğunu hala anlayamadım. Eşim belki benden
kaynaklanan bir problemdir dedi, onun içinde hastaneye gittik ama eşimden kaynaklanan
bir problem değilmiş. Devamlı doktora gittiğimden dolayı işimi bile bıraktım, aşırı
derecede stres yapıyorum bu durumu kendime o kadar ileri gittiki artık psikiyatri destek
almaya başladım. Doktoruma neden hamile kalamadım dediğimde aşırı derecede streste etkili
olabilir diyo. Bir kaç doktora daha gittim verilen iğneler ve fitiller aynı olunca
kendi doktoruma devam ettim. Ters giden bir şeyler var ama şuan hala çözülemedi.
Enfeksiyonu atlattım ama hala bebeğim olmuyo ya verilen tanı yanlış ya da kullanılan
iğneler. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak istedim doktorum onun şuan riskli düşme
tehlikesi olduğunu rahimde tutunamıcağını söyledi. Ya doktorum benden saklıyo ya da aksi
giden bir durum var. Bazı makale ve yazıları okudum. Bir çok Polikistik Over olan
çocuk sahibi olmuş. Ben neden olamıyorum bunu çok merak ediyorum. Ya da benim durumumda
olupta hamile kalan arkadaşlarım varmı
bence bu kadar kafana takma gercekten stres te engel oluyor su an bı ılac kullanıyormusun?

gecmıs olsun canım. bu asıyı hıc duymadım bende zıya beye gıdıyorum bu arada :) ayın 25.ınde gıdıcem bakalım yumurtalık takıbı ıcın. bısı sorucam neden bu asıyı olmanı ıstedı ?
bende hpv var canım virüs ve siğiller sonuç temiz çıktı ama ilerleyen dönemlerde rahim ağzı kanseri olma riski oluşabiliyormuş. bu sebeple önlem amaçlı bu aşıyı olmamı istedi. bu arada senin ne gibi bir sorunun var ve ziya beye ne kadar zamandır gidiyorsun. açıkçası ben ziya beye tavsiyeler üzeri yeni gitmeye başladım konuşmalarından tavrından açıklayıcı insanı rahatlatıcı hareketlerinden dolayı çok memnunum.

bende hpv var canım virüs ve siğiller sonuç temiz çıktı ama ilerleyen dönemlerde rahim ağzı kanseri olma riski oluşabiliyormuş. bu sebeple önlem amaçlı bu aşıyı olmamı istedi. bu arada senin ne gibi bir sorunun var ve ziya beye ne kadar zamandır gidiyorsun. açıkçası ben ziya beye tavsiyeler üzeri yeni gitmeye başladım konuşmalarından tavrından açıklayıcı insanı rahatlatıcı hareketlerinden dolayı çok memnunum.

bende yenı basladım daha onceden kemal korogluna gıdıyordum belkı duymussundur zıya cetın bı arkadasımın doktoruydu onu tercıh ettım senınde dedıgın gıbı en ınce ayrıntıyı bıle atlamayan bı doktor. bende polıkıstık over var onun ıcın gıdıyorum. bence o asıyı ol doktor dedıyse vardır bı bıldıgı her ıhtımale karsı sen onlemını al

canım bende pkoluyum evlendiğimden beri hiç korunmadım 9 ay sonunda şükür hamile kaldım...2 ay klomen tedavisi gördüm şükür bende hemen etki ettii....bunla birlikte kuru incir ve havuç kürü uyguladım eşimede keçiboynuzu içirdim...yotube de İbrahim saraçoğlunun açıklaması var onu dinleyin kızlar....ben oradan dinleyip uyguladım......hangisi fayda etti bilmiyorum....ve bu süreçte çokj dua ettim kızlar herşeyin başı dua......allah hepinizi bebeklerinize kavuştursun..ha buarada çok takmamak lazım...bana doktorum hep öle dedi.....kafandan atsan hemen kalçan dedi.....bende yaz temizliği yaptığımız badana yaptırdığımız halı yıkadığım zamanlarda hamile kalmışım:KK9:
ikizbebiş canım sen bekarsın herlade bukadar takma tamam pkosun onadan bölesin bende aynnı senin gibiydim...ama böyle takarak hiç bişe elde edemeyiz canım boşver oluruna bırak

selam herkese bende yeni üye oldum. polikistik over sendromu bendede var şubat ayında öğrendim ama ilk gittiğim doktor çokta ilgilenmedi 1-2 ay bekle belki gebelik olur vs dedi ilaç falan vermedi. şuan gittiğim doktorumdan memnunum geçen ay klomen kullandım ve çatlatma iğnesi oldum ama sonuç negatif salı günü hsg çekicekler biraz gerginlik var. sanki tüp bebeğe kadar gidicek gibi geliyo bu iş. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi??

hayır canım yumurtanın oluştuğu folikül çatlamadan buyumeye devam ettı 3 cm lık kıst halıne donustu bır ay doum kontrol hapı kullandım küçüldü kayboldu o aydan sonra 4 ay ara verdık tedavıye sonra klomene başladım 2. Ayımda hamıle kaldım şu an 8 haftalık hamileyim inşallah daa kucağıma alırım bebişimi hayırlısıyla ...

ne güzel allah bagıslasın canım darısı bizlere insallah

canım bende pkoluyum evlendiğimden beri hiç korunmadım 9 ay sonunda şükür hamile kaldım...2 ay klomen tedavisi gördüm şükür bende hemen etki ettii....bunla birlikte kuru incir ve havuç kürü uyguladım eşimede keçiboynuzu içirdim...yotube de ibrahim saraçoğlunun açıklaması var onu dinleyin kızlar....ben oradan dinleyip uyguladım......hangisi fayda etti bilmiyorum....ve bu süreçte çokj dua ettim kızlar herşeyin başı dua......allah hepinizi bebeklerinize kavuştursun..ha buarada çok takmamak lazım...bana doktorum hep öle dedi.....kafandan atsan hemen kalçan dedi.....bende yaz temizliği yaptığımız badana yaptırdığımız halı yıkadığım zamanlarda hamile kalmışım:KK9:
Ikizbebiş canım sen bekarsın herlade bukadar takma tamam pkosun onadan bölesin bende aynnı senin gibiydim...ama böyle takarak hiç bişe elde edemeyiz canım boşver oluruna bırak

bekarım canım bendede adet düzensizliği var ilaçla adet oluyorum doktorum lutenly adlı adet söktürücüyüverdi ememnunum adet oldum bide ecopirin aspirin verdi.bide hipotroid için ilac kullanıyorum.troidim düstü ilaçla tüylenme var bide.bende hayıtı denemeyi düsünüyorum kızlar.

selam herkese bende yeni üye oldum. polikistik over sendromu bendede var şubat ayında öğrendim ama ilk gittiğim doktor çokta ilgilenmedi 1-2 ay bekle belki gebelik olur vs dedi ilaç falan vermedi. şuan gittiğim doktorumdan memnunum geçen ay klomen kullandım ve çatlatma iğnesi oldum ama sonuç negatif salı günü hsg çekicekler biraz gerginlik var. sanki tüp bebeğe kadar gidicek gibi geliyo bu iş. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi??

bende aynı durumdaydım hsg cekıldı o ay hamıle kaldım tabı o bebeğim 14 haftalıkken düştü :KK43: hsg tüplerde ufak partıkuller varsa acıo inşallah hemen bebişin olur

X