Polikistik over

papatya sahra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2024
46
7
27
Merhaba arkadaşlar. 1 yıllık evliyim . Pcos gibi bir dertle uğraşıyorm yıllardır. 1 yıldır korunmuyorum çocuk da olmuyor. 1 yıl doldu ve tedavi için hastane yolunu tuttum. Doktor artık tedaviye başlayabileceğini söyledi. Eşimden sperm testi istedi. Benden de adet olup gidip hormon testi vermemi istedi. Süreç nasıl ilerliyor acaba? İlk ne yapılacak? Aşılama vs . Nasıl ilerliyor bu süreç? İlaç mi kullanıcam bir süre. Yardımcı olur musunuz?

Bana doktorum klomen ile başlatmıştı.yumurta geliştirici ilaçlar ,sonra birkaç deneme sonrası hsg çektirmemi istedi.ardından femara ile devam ettik.artık cevap alamıyoruz aşılama bir kere deneyip tüp bebeğe öyle başlarız dedi.şükür femara sonrası hamile kaldım.genel olarak süreç ilaç tedavisi-hsg-aşılama-tüp Bebek şeklinde ilerliyor.bana her gidişimde doktorum böyle anlattı.

İlacı ilk kullanışınizda mi hamile kaldınız

yumurta geliştirici bir ilaçla başlanacak eğer esinizin değerlerinde sorun yoksa. femara tercih edin, pcosda daha etkili bir ilaç. 3 ay bu sekilde devam eder sonrasında sizin de onayınızla artık aşılamaya geçilir. bende de pcos var ve hamileyim. cok takmayın kafanıza. benim doktorumun söylediği pcos tedaviye en güzel yanıt veren hastalık

Doktor benden evlilik cüzdanı fotokopisi kimliklerimizin fotokopisini vs dosya halinde getir hormon testi için gelirken dedi. Neden bunları istedi peki acaba

Ha birde bu dediğiniz ilaç kaç gün kullanılıyor? Ve bu ilaç bitiminde çatlatici ine mi yapılıyor?

Doktor benden evlilik cüzdanı fotokopisi kimliklerimizin fotokopisini vs dosya halinde getir hormon testi için gelirken dedi. Neden bunları istedi peki acaba
devlete mi gidiyorsunuz? direkt infertilite bölümüne yollayacak olabilir. eğer sonuc tüp bebeğe giderse tüm bu belgeler gerekli rapor için. ben özele gidiyordum valla benim doktorum istemedi benden. ama biz aşılama veya tüp bebek aşamasına da gecmemistik. gectiğimizde istenirdi büyük ihtimalle.

Ha birde bu dediğiniz ilaç kaç gün kullanılıyor? Ve bu ilaç bitiminde çatlatici ine mi yapılıyor?
değişiyor doktorun kararına göre. ben reglin 5.günü başlayıp, 5 gün, günde 2 doz kullandım. bazı doktorlar ilk ay daha düsük dozla da başlayabiliyor. sizin yumurtalıkların fonksiyonuna göre. benim pcos ileri seviye olduğu için iki dozla başladık. ilac bittikten 4 gün sonra ilk kontrole gittim 5 yumurtam büyümüştü, doktorum da şaşırdı bu kadar iyi sonuc beklemiyordu. doktorum o gün bana çatlatma iğnesi verdi ama yumurtalarım çok olduğu ve şansa bırakmak istemediği için verdiğini söyledi. cünkü yumurtalar çatlamazsa kiste dönüsebiliyor. Eğer 1-2 yumurtan olsaydı iğne vermeyecektim dedi. yani çatlatma iğnesi de doktorun o anki duruma göre verdiği bir karar.

Evet devletin tüp bebek bölümüne gidiyorum

Bu bahsettiğiniz ilacı ne kadar süre kullandınız

Bu bahsettiğiniz ilacı ne kadar süre kullandınız
3 ay bu sekilde denicez demisti bana doktorum. genelde herkeste de 3 ay deneniyor, olumlu olmazsa aşılamaya geciliyor.
ben 1 ay denedim ve reglim çok yoğun ve sancılı gectiği için doktorum bir ay dinlendirelim seni, sonraki ay devam edelim ilaca demisti. ama ben ara verdiğimiz o ay ilaçsız kendiliğinden gebe kaldım. o yüzden tedaviye de devam etmedim. ama etsek dediğim gibi 3 ay sürecekti ilaç süreci.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…