Polikistik over

lorangel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2023
1
0
24
Merhabalar, bana polikistik over teşhisi konuldu ve bir buçuk yıldır bebeğim olmuyor tedaviye başlamadım. Tedavi sürecinde nelere dikkat etmem gerekiyor. Sizlerin tedavisi nasıl ilerledi. Tecrübelerinize ihtiyacım var

Kilı verin ve paketli gıdalardan uzak durun. Koruyucular pcos yapıyor.

Tedavisi kişiden kişiye değişir diyorum herkes te bir olmuyor malesef vücut tedaviye erken de cevap verebilir geçte ben en basta tedaviye kilo verme ve folik asit kullanma ile başlamıştım 3 ay hiç bir şey kullanmadım daha sonra ilaç tedavisine geçildi

Kızlar bende Pcosluyum ileri derecede benimki soğan kürü uyguladım ancak en son Eylül aynında regl oldum soğan kürünü tekrar uygulamalımıyım yardımcı olurmusunuz

Cevap verilirse çok mutlu olurum. Dün adet tarıhımdi olmadım ve belirti de yok. Doktor soğan kürü ve Cyclo ilacı verdi 1 hafta kullan gel dedi gittim hala 3cm kist. Sonra cyclo ve soğan kürünü bi hafta daha yap adet olunca gel dedi. Bugün kürümün 10. Günü ve cuma adet olmam lazımdı olmadım. :/ soğan kürüne devam edeyim mi 15 günü tamamlamak için yoksa ilaç mı kullanayım bilemedim 2 aydır düzensiz oldu

Soğan kürünü 6 ayda bir ya da senede bir kez yapılması gerekiyormuş. Bende adet olamıyorum diye peşpeşe yaptım doktorum yapma dedi. Duphaston verdi adet söktürücü ve hamile kalma durumunda da düşük önleyici.

Anladım, bende tüp bebeğe başlayacağımız ay adetim gelmedi, meğer kist olmuş nasip 1 yıldır bişey yoktu oysa. Doktor nedense bana mor soğanla yaptırdı kürü. Ben şimdi saraçoğlunun dediği gibi 15 gunu tamamlayıp bırakacağım yine adet söktürücü yolu görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…