Polikistik over

Kaderisk

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2023
58
25
27
Merhaba arkadaşlar burda yeniyim 1.5 yıllık evliyim evlendiğinden beri çocuk sahibi olmak istiyorum hiç korunmadık ama olmadı 10 gün önce doktora gittim muayene sonucu polikistik over olduğumu öğrendim ama bende hiçbir belirti yok adetim düzenli kıllanma sivilcelenme hiçbirşey yok. Prolaktin hormonum 44 çıktı doktor ilaç verdi 1 ay kullan dedi ilaçlarım dostinex ve venatura inositol geçen cumartesi de rahim filmi çektirdim her iki tüpüm kapalı ama işlem sırasında açıldığını söyledi ve milimlik bir polip tespit edildi doktoruma sonucumu attım histereskobi ile alınması gerektiğini söyledi ayrıca doktorum ilaç verdiğinde önümüzdeki ay aşılama deniyecez tutmazsa tüp bebek tedavisine geçicez dedi benim durumumda olan var mı ben hemen tüp bebek tedavisine geçmek istemiyorum çocuğum olur mu

Geçmiş olsun doktorunuz iyiymiş gerçekten. vakit kaybetmeden her işlemi yapmış. aşılama ile şansın yüksek endişelenme. Ayrıca bende pek istemiyorum ama tüp bebek kötü birşey yok ki. evladımıza kavuşalım da seçtigimiz yol öneli değil bence. ayrıca tüplerinde açılmış hsg sonrasi 2 3ay da şansın yüksek oluyo. kendini sıkma endişelenme düşünüpte strese girmeee. Ne imkansız vakalar duydum 1ay sonra kendiliğinden gebe kalıp dogurdu :))))

Çok sağolun inşallah dediğiniz gibi olur

Merhaba canım.
1 senedir evlat sahibi olmak için korunmuyoruz. Doktorum artik rahim filmi çekilmemi istedi. Ve rahim filmi sonucunda (uterin kavite alt segmentte 3mm çaplı polip) yarin aksam doktora gideceğim. Rahim sonucuyla beraber. Bakalım doktorum ne söyleyecek... Merak içindeyim. Henüz klomen vs işlemler yaptırılmadi

Merhaba Kader Hanım,
İsimlerimiz gibi kaderlerimizde aynı sanırım :/
Ben 4 yıllık evliyim; evlenmeden öncede adet düzensizliklerim hep vardı, bir kaç doktora gitmiştim doğum kontrol hapı kullandım hep düzene girmesi için ancak hiçbir işe yaramadı (içtiğim ay regllerim düzenli, bıraktığım ay yine düzensizlik devam ediyordu). Evlendikten 6 ay sonra çocuk istemeye başladık, 1 sene bekledik olur diye, maalesef nasip olmadı. Doktora gittim bana da PKOS tanısı kondu ve buna bağlı insülin direncimde de sorunlar çıktı. Neyse..
Tedaviye başladık hemen; yumurta çatlatma tedavisi gördüm 5 defa, ama 1i farklı 4ü farklı doktorda oldu bu tedavilerimin. Klomen kullandım ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım doktorum söylediği tarihlerde ilişki ve tabiki hayal kırıklığıyla sonuçlandı. En son gittiğimde doktorum yumurtalıklarım tembel olduğunu, kullandığım ilaçlara rağmen büyümediğini tepki vermediğini ve tüp bebek önerdiğini söyledi (açık açık buralarda para harcama demeye getirdi). 6 ay sonra tüp bebeğe karar verdik, doktor araştırmasına girdik ve tedaviye başladık. Şuan henüz size verebileceğim olumlu bir sonuç yok maalesef, tüp bebek sürecim henüz bitmedi. Umarım bittiğinde bende burdan sizinle güzel haberlerimi paylaşırım ve bir umut olurum size. Rabbim kalben isteyen, hakeden herkesin duasını kabul etsin inşallah. Yaşadığım için biliyorum, süreç zor. Allah yardımcımız olsun, dualarınızda beni de eksik etmeyin ..

Bende polip var çarşamba günü ameliyat olacam

Amin Allah yardımcımız olsun inşallah sizi çok iyi anlıyorum bende de polip var çarşamba günü ameliyat olacağım ondan sonraki ay 1 kereliğine aşılama yapalım dedi doktorum ama tutma ihtimali %15 eğer olmazsa tüp bebek tedavisine başlayacaz dedi çok kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum rabbim hiçkimsenin kucağını boş bırakmasın

İnşallah iyi sonuçlar alırsınız hayırlı haberlerinizi bekliyorum bu arada instagram kullanıyor musunuz ordan konuşabilir isterseniz

Büyük ihtimal polipiniz alınır benimde çarşamba günü ameliyatım var 5×6 milimlik polip var instagramınız varsa ordan konuşabiliriz çarşamba gğnğ ameliyattan sonra bilgi veririm size

Canım venaturenin inositolu sende etkili oldu mu

Canım venaturenin inositolu sende etkili oldu mu
Geçen ay kullanmaya başladım 10 gün önce falan bitti prolaktin yüksekliği için kullandım ama prolaktin değerime Baktırmadım daha çünkü özele gidiyorum kan için 1200 tl dedi bende kan vermedim devlette baktıracam ayın 1 inde bakalım düşmüş mü

Tüplerim kapalı işlem sırasında açıldı demiştim ya doktorum açılmadığını sadece işlem sırasında verilen sıvı zorlayarak geçtiğini söyledi

Yaaa insAllah düşmüştür canimm, bende almayı düşünüyorum ama kararsızım

Tüplerine baktır açıksa doğal yolla kalmayı dene clomen tedavisini deneyebilirsin.Bende pkos var Klomen tedavisine başladım aralık Ocak ayında yumurtalarım banamısın demiyor şubatta da deneyeceğim yoksa tüp bebek yaptıracam boşuna zaman kaybı olmasın inş herşey gönlümüzce olur

Doktoruma sorarım ama o bana direk tüp bebek dedi

Amin canım senin de hakkımda hayırlısı olsun inşallah,

Benimde adım kader ve galiba kaderlerimiz aynı. Bende pcosluyum 1 yıldır bebek istiyoruz olmuyor 6 klomen tedavim var yine hüsran. Bende Allah’a Bıraktım hayırlısı ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…