Polikistik over

44 değer için 1 ay dostinex fazla bende kullandım ve değerim 744 firlamıştı bendede polikistik over var dostinex 744 den 17 ye düşürdü prolaktın değerimi 2 hafta süre içinde inmişti aşırı etkili ilaç mini tablet olduğuna bakmayın ..

44 değer için 1 ay dostinex fazla bende kullandım ve değerim 744 firlamıştı bendede polikistik over var dostinex 744 den 17 ye düşürdü prolaktın değerimi 2 hafta süre içinde inmişti aşırı etkili ilaç mini tablet olduğuna bakmayın ..
Benim kullandığım dostinex 8 taneydi haftada iki gün kullandım ama düşmüş mü diye Baktırmadım önümüzdeki günlerde bakacam

Benim kullandığım dostinex 8 taneydi haftada iki gün kullandım ama düşmüş mü diye Baktırmadım önümüzdeki günlerde bakacam
Ben yarım alıyodum bu yüksek değerle 2 haftada bi anda düştü. Mutlaka baktır tabi ki zaten dostinexin öyle büyük paketlisi yok kutuda 8 tane oluyor standart

Benim de hipofiz bezimde adenom cikti mikro doktor bana da dostinex verdi hafta bir yarım 197 ye çıkmıştı benim de beyin cerrahın yönlendirdi bir de . Bakalım nasıl devam edecek nezaman dusecek

Merhaba arkadaşlar burda yeniyim 1.5 yıllık evliyim evlendiğinden beri çocuk sahibi olmak istiyorum hiç korunmadık ama olmadı 10 gün önce doktora gittim muayene sonucu polikistik over olduğumu öğrendim ama bende hiçbir belirti yok adetim düzenli kıllanma sivilcelenme hiçbirşey yok. Prolaktin hormonum 44 çıktı doktor ilaç verdi 1 ay kullan dedi ilaçlarım dostinex ve venatura inositol geçen cumartesi de rahim filmi çektirdim her iki tüpüm kapalı ama işlem sırasında açıldığını söyledi ve milimlik bir polip tespit edildi doktoruma sonucumu attım histereskobi ile alınması gerektiğini söyledi ayrıca doktorum ilaç verdiğinde önümüzdeki ay aşılama deniyecez tutmazsa tüp bebek tedavisine geçicez dedi benim durumumda olan var mı ben hemen tüp bebek tedavisine geçmek istemiyorum çocuğum olur mu 😔
Merhaba, bende yıllardır pcos dan çok çektim,hep ağrılarım olurdu yumurtalık kistinden dolayı,bir keresinde patladı iç kanama geçirdim ameliyat oldum,doktorlar neyden kaynaklandığını bilmediği için hiç bir önlem alamadım kiste karşı,ameliyattan sonra dayanamaz oldum yeter artık dedim doğum kontrol hapına başlamak istedim ama doktorum onuda tavsiye etmedi , neyse öyle bir yıl daha çektim taki alerjim çıkana kadar ,alerji ne alaka diyeceksiniz,cilt doktorum alerjim için mideme ve bağırsaklarıma bakılmasını istedi ve helikopter bakterisi çıktı ve antibiyotik verdi antibiyotik kullandım alerjim geçti ama bağırsaklara bakıtmadım alerji geçtiği için,4ay sonra hamile kaldım mucize gibi ,ama ne yazıkki 8 haftalıkken düşük yaptım kalp atışı durdu bebeğin,düşükten 2 ay sonra tekrar hamile kaldım oda 10 haftalıkken kalbi durdu 😔 bu sorundan dolayı doktorlar incelemeye aldılar sebebi ne diye biyopsi felan herşey yapıldı ve rahimde iltihap ve bağırsakta bakteri çıktı bunlarda düşük sebebi oluyormuş, ve pcos kalmamış bende çok şaşırdım yıllardır ağrısını çektim ve neyden geçtiğini bilmiyorum ,bu sadece benim tahminim, demek istediğim midenize ve bağırsaklarınızada bakıtın ve ben şimdiye kadar hiç duymamıştım vücuttaki bakterilerin düşük sebebi olduğunu😔

A Aksaray83 çok geçmiş olsun inşallah gönlünüzden geçen nasip olur size Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın bu arada ben tüp bebek tedavisine başladım iğne kullanıyorum yumurta toplama işlemi olacak yakın zamanda dua edin 🤲😔

Ben yarım alıyodum bu yüksek değerle 2 haftada bi anda düştü. Mutlaka baktır tabi ki zaten dostinexin öyle büyük paketlisi yok kutuda 8 tane oluyor standart
Dostinex kullandığımı söylemiştim prolaktin hormonum 44 den 14 e düşmüş çok şükür ilaç işe yaradı 😊

Bende de vardı ufak bir operasyon geçirdim, doğal yollarla hamile kaldım, şuan ikinci bebeğime hamileyim 🥰❤️ umudunuzu kaybetmeyin. Bir de şartlamayın kendinizi. Elbet biliyorsunuzdur da yine de söylemek istedim 🙏

Dostinex kullandığımı söylemiştim prolaktin hormonum 44 den 14 e düşmüş çok şükür ilaç işe yaradı 😊
Evet çok etkili ilac ☺️ şuandan itebaren paket gıda ve süt yapan yiceklerden uzak durursan değerlerin normal seviyede kalır

Kizlar bir bakar mısınız benim FSH ve prolaktin durum bu Kasım ayında baktirmistim iyi mi sizce pcos varmış bende yeni ogrendim ?

Eklentiler

• IMG_20230302_190459.jpg
    IMG_20230302_190459.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20230302_190431.jpg
    IMG_20230302_190431.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 55
Merhaba arkadaşlar burda yeniyim 1.5 yıllık evliyim evlendiğinden beri çocuk sahibi olmak istiyorum hiç korunmadık ama olmadı 10 gün önce doktora gittim muayene sonucu polikistik over olduğumu öğrendim ama bende hiçbir belirti yok adetim düzenli kıllanma sivilcelenme hiçbirşey yok. Prolaktin hormonum 44 çıktı doktor ilaç verdi 1 ay kullan dedi ilaçlarım dostinex ve venatura inositol geçen cumartesi de rahim filmi çektirdim her iki tüpüm kapalı ama işlem sırasında açıldığını söyledi ve milimlik bir polip tespit edildi doktoruma sonucumu attım histereskobi ile alınması gerektiğini söyledi ayrıca doktorum ilaç verdiğinde önümüzdeki ay aşılama deniyecez tutmazsa tüp bebek tedavisine geçicez dedi benim durumumda olan var mı ben hemen tüp bebek tedavisine geçmek istemiyorum çocuğum olur mu 😔
Cnm polipini aldir. Prolaktin zaten dostinex ile duzene giriyor o sorun degil. Pcoda duzenli adet goruyorsan her ay sorun degil bence yumrta takibi yaptir once ve sonra ovulasyon testi ile kendin dene en azindan 6 ay amelyttn sonra deneyin olmassa asilama bir yil olmassada tup bence. Cunku drlr direk o islere sokuyor insani gereksiz suan olmamasinin en buyuk sebebi zaten tuplerin kapaliydi. Bndede pco ve prolaktin yuksekligi vr yani olmayacak die birsy yk birsuru hamile kalan var busekilde. Yasinda genc ise bnce kendine zaman tani

Kizlar bir bakar mısınız benim FSH ve prolaktin durum bu Kasım ayında baktirmistim iyi mi sizce pcos varmış bende yeni ogrendim ?
Yani doktor değilim ama bu yollardan şuan bende geçiyorum bence değerler normal bende polikistik var 25 yaşındayım 2 yıllık evliyim evlendiğimden beri çocuk istiyorum olmadı polikistik var prolaktin 64 lerdeydi bir ara 44 e indi sonra ilaç kullandım şuan 14 onun dışında tüplerim kapalı ve rahimde polip vardı(et beni ) onu ameliyatla aldırdım tüp bebek tedavisine başladık 5 gün önce iğne ve ilaç kullanıyorum yumurta büyütmek için bugün 5.günüm kontrole gittim yumurtalarım büyümüş 10 mm olmuş 16 mm in üstü olması lazım benim daha 4 günlük ilacım var yeterli büyüklüğe geldiğinde yumurta toplama işlemi olacak yani zor bir süreçten geçiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah

Cnm polipini aldir. Prolaktin zaten dostinex ile duzene giriyor o sorun degil. Pcoda duzenli adet goruyorsan her ay sorun degil bence yumrta takibi yaptir once ve sonra ovulasyon testi ile kendin dene en azindan 6 ay amelyttn sonra deneyin olmassa asilama bir yil olmassada tup bence. Cunku drlr direk o islere sokuyor insani gereksiz suan olmamasinin en buyuk sebebi zaten tuplerin kapaliydi. Bndede pco ve prolaktin yuksekligi vr yani olmayacak die birsy yk birsuru hamile kalan var busekilde. Yasinda genc ise bnce kendine zaman tani

polikistik var prolaktin 64 lerdeydi bir ara 44 e indi sonra ilaç kullandım şuan 14 onun dışında tüplerim kapalı ve rahimde polip vardı(et beni ) onu ameliyatla aldırdım tüp bebek tedavisine başladık 5 gün önce iğne ve ilaç kullanıyorum yumurta büyütmek için bugün 5.günüm kontrole gittim yumurtalarım büyümüş 10 mm olmuş 16 mm in üstü olması lazım benim daha 4 günlük ilacım var yeterli büyüklüğe geldiğinde yumurta toplama işlemi olacak yani zor bir süreçten geçiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah

polikistik var prolaktin 64 lerdeydi bir ara 44 e indi sonra ilaç kullandım şuan 14 onun dışında tüplerim kapalı ve rahimde polip vardı(et beni ) onu ameliyatla aldırdım tüp bebek tedavisine başladık 5 gün önce iğne ve ilaç kullanıyorum yumurta büyütmek için bugün 5.günüm kontrole gittim yumurtalarım büyümüş 10 mm olmuş 16 mm in üstü olması lazım benim daha 4 günlük ilacım var yeterli büyüklüğe geldiğinde yumurta toplama işlemi olacak yani zor bir süreçten geçiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah
Rabbim kolaylik versin insaallah ilk seferde nasip olur saglikla Allahim ugrastirmasin yormasin aminnn. Hakkınızda hayirlisi

Bende zamana bırakmak istedim ama benim dediğim olmadı ya eşim çok anlayışlı da her zaman destekçim Allah razı olsun o konuda hiç sıkıntım yok ama Kayınvalidem ler aceleci davranıyor bende tüp bebek tedavisine başladım doktor zaten hiç ilaç tedavisi demedi direk aşılama yaparız onda da şansın %15 dedi olmazsa tüp bebek bende dedim madem şansım çok düşük boşuna para harcamayalım direk tüp bebeğe geçelim çünkü özele giyorum 9 bin TL polip ameliyatı için verdim 33 bin TL tüp bebek için istendi 5 bin TL ilaca verdim ıvır zıvırları saymıyorum bile

Bende zamana bırakmak istedim ama benim dediğim olmadı ya eşim çok anlayışlı da her zaman destekçim Allah razı olsun o konuda hiç sıkıntım yok ama Kayınvalidem ler aceleci davranıyor bende tüp bebek tedavisine başladım doktor zaten hiç ilaç tedavisi demedi direk aşılama yaparız onda da şansın %15 dedi olmazsa tüp bebek bende dedim madem şansım çok düşük boşuna para harcamayalım direk tüp bebeğe geçelim çünkü özele giyorum 9 bin TL polip ameliyatı için verdim 33 bin TL tüp bebek için istendi 5 bin TL ilaca verdim ıvır zıvırları saymıyorum bile
Tupleriniz acilmamismiydi

Tupleriniz acilmamismiydi
Doktorum rahim filmi için ni görüntüleme merkezine yönlendirdi çektirdim ordaki doktor tüplerimin kapalı olduğunu ama işlem sırasında açıldığını söyledi ama benim doktorum dedi tüpler açılmamış sadece ilaç zorlanarak geçmiş bende bişey anlamadım ya

X