Polikistik over olup tedavisiz hamile kalanlar yazar mısınız

Hayırlı olsun inşallah bebeğiniz sağlıklı ve sizledir. Teşekkür ederim kendi adıma umut verdiğiniz için :)
Amin kardeşim inşallah benimledir çok mutlu oldum çok sevindim kalp atışı duyulmayoinca kahroldum inşallah bı sıkıntı olmaz sende sakın üzülme ben inanıyorum rabbim kimseyi bebeksiz bırakmasın hayırlı evlatlar versin bize

Insallah bizede nasip olur bende asilama yapildi catlatma ignesinden sonrali 8 gunum vanada dua edin kutfen tutsun

Klomen kullandım5 gün sadece doktora çatlatması için gitmedim ilk ayım böyle deneyim diye ve hamile kaldım 11aylık kızım ve suan 3aylık hamileyim tekrar beklenmedik süpriz oldu. Tek düşman kilo bence pko bazıları na kilo yapıyor ve kilolular genelde zor gebe kalıyor ben kendımı bıldım bılelı 50kıloyu asamadım almakt istiyorum ama olmuyo bu yüzden hemen kaldıgımı dusunuyorum dogum dan sonra da geri eski kiloma2ayda düştüm zaten 60olmuştum.şuanhala50 kiloyum tek tavsiyem kilo verin ve çok dua edinn

Klomen kullandım5 gün sadece doktora çatlatması için gitmedim ilk ayım böyle deneyim diye ve hamile kaldım 11aylık kızım ve suan 3aylık hamileyim tekrar beklenmedik süpriz oldu. Tek düşman kilo bence pko bazıları na kilo yapıyor ve kilolular genelde zor gebe kalıyor ben kendımı bıldım bılelı 50kıloyu asamadım almakt istiyorum ama olmuyo bu yüzden hemen kaldıgımı dusunuyorum dogum dan sonra da geri eski kiloma2ayda düştüm zaten 60olmuştum.şuanhala50 kiloyum tek tavsiyem kilo verin ve çok dua edinn
Tabikide canım kilo en büyük düşmanı ben evlenmeden önce 50 kiloyum ve ayrıca sporcuydum evlendikten sonra 1 yıl içinde 75i gördüm bende anlamadım nasıl kilo aldım :) kilolu olmama rağmen klomen ilk kullandığım ay hamile kalıyorum tabi hep bı sıkıntı oluyor geçen yıl 3 ay klomen içtim iğne vurunmadim ama sonra dış gebelik oldu şimdi 1 ay içtim hamileyim Allah isteyen herkese nasip etsin rabbim evlatlarını sana bağışlasın can

merhaba arkadaşlar,
Sabahlara kadar kadınlar kulübünde polikistik over olup hamile kalanların hikayelerini okudum :) eğer bende hamile kalırsam üyelik açıp size yazacaktım
Eveeett hamileyim :):)

polikistik overım var, uzun yıllar doğum kontrol hapı tedavisi gördüm , daha 15 yaşındayken doktor çocuğun olmayabilir düşük riskin var dedi.
2016 yılında evlendim ve çocuğum olmaz korkusuyla , çocuk yapmaya bile heveslenemedim :KK43:
1 yıl boyunca çeşitli talihsizlikler nedeniyle , tedavi olamadım yalnızca sürekli kan ve hormon değerlerim takip edildi.
Kasım ayında doktora gittiğimde değerlerin menopoz değerleri diyerek doktor inanılmaz moralimi bozdu. ocak ve şubat aylarında yine kan vermeye devam ettim .Doktor en son olmayacak bu iş senin yumurtlamanı biz sağlamalıyız adetin başlayınca yine kan testi için gel dedi. Tabi bu tarihten sonra hiç adet görmedim :).

kısaca size anlatayım soğan suyu ve infolic sayesinde tedavisiz hamile kaldım
hepsini kadınlar kulübünde okuyup öğrendim.
ocak ayında adetimin geciktiği bir dönemde 15 süreyle tam zamanlı çalıştığım için akşamları yatmadan soğan suyu yapıp içtim o ay soğan suyu ile adet gördüm ve vücudumun temizlendiğini hissettim
Şubat ayının ortasında ise infolic combi ye başladım günde 1 tane 1 kutu bittiğinde adetim gecikmişti.
cumartesi günü kan testiyle hamile oluduğumu öğrendim

Hepinize umut ışığı olması dileğimle...

Hayırlı olsun inşallah bebeğiniz sağlıklı ve sizledir. Teşekkür ederim kendi adıma umut verdiğiniz için :)
Canım keşke sağlıklı bı şekilde kucagima alsaydım ama nasip işi 3 hafta önce sanciyla gebeliği sonlandırdı doktorum umarım sen hamilesindir suan

Kızlar bende asılama ile hamıle kaldım kiloda verdım çeker şlacıda kullandım bıde infilak kombi diye Bı ilacı verdı vitamin folk asit bıde bu pekolulara iyi gelen bı maddede varmış İcin de

Darısı bana inşallah bende ikinci çocuk için uğraşıyorum ilki kendiliğinden istediğim ay hemen oldu ikincisi 3 yıldır olmuyo bakalım bu ay da hamile kalmadıysam diyete başlıyorum soğan suyuna başlıyorum ve imfolic combi dediğiniz vitamini sorucam doktora ona da başlarım olmazsa

Merhaba herkese,
Uzun ama tüm tedavi sürecimiz anlatmak istedim.
Benimde bekarlığımdan beri adetim hep düzensiz olurdu, evlendikten sonra polikistikover olduğumu öğrendim
Yaklaşık 1 yıl boyunca yumurta geliştirici ilaçlar kullandım hiç bir şekilde yumurtalarım büyümedi
Gonal f iğnesi kullandığımda ilk defa yumurtam büyüdü ve çatladı fakat o ay adet oldum
Tabi bu tedaviler arasında rahim filmimde çekildi tüplerim açıktı.
Bu süre içinde birçok kez Soğan kürü de yaptım
Fakat sonuç hep olumsuzdu.
Çok yorulmuştum ve bulunduğum bölge sebebiyle hastane gitmem çok zordu ve biraz ara verdim fakat hala sürekli aklımda hamile kalmak vardı tedavisiz bikaç ay geçirdikten sonra ilk defa incir kürü yaptım ve o ay yumurtalarım ilaçsız kendi kendine büyümüş ve çatlamıştı çok umutlanmıştım fakat yine adet oldum..
Ve sonunda polislik sınavlarına başvuru yaptım hamilelikten umudu kesip. Sınav hazırlıkları yapmak için diyet ve spor yaptım baya ağır egzersizlet yaptım. eşimlede çok az ilişki yaşadığımız o ay hamile kaldım.
Yani aklımdan o ay tamamen silinmişti bebek işi ve ilişkilerimizde kafamda hiç yoktu hamile kalmak..
Yani sonuç olarak pskolojik diyenlere hiç inanmazdım ve aklımdan nasıl çıkarabilirim ki derdim ama pskolojinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ve ayrıca birkaç kilo vermek, sağlıklı beslenmek ve sporunda etkisi olabileceğini düşünüyorum.. birde bunları deneyin birşey kaybetmezsiniz.
İnşallah Rabbim tüm bekleyenlere sabır kolaylık ve mutlu son nasip etsin.

Ben varım canim yumurtalarim fazla küçük küçük kistlerin var prolaktin yuksek. Doktor bana pcoslusun dedi cok uzuldum agladim ama o gittigim ay bir ay dolmadan hamile kaldim. İlac olarak klomen ve dostinex verdi ne ise yaradi bilemem ama tedevi görmedim cok sukur.( boyum 164 kilom 52) Allah isteyen herkese nasip etsin insallah. Onemli olsn hastalik degildir hastadir asla unutmayin Allah ol der ve olur🌸

Canım merhaba, umarım sizlere umut olurum, ben de pko luyum hatta olmaz tüp bebek başlayalım dediler tamamen doğal yolla hamile kaldım. Stres yapmamalisin bol su iç mutlaka d vitaminine baktır, benim -15 çıkmıştı meğerse ondan hamile kalamamisim ben sonradan öğrendik, görmediğim doktor çatlama iğneleri kalmadı. Eşimle 15 gün 20 gün ilişkiye ara verdik sonra yumurtlamayi gördüm gördüğüm gibi havuç yedim sürekli çatlamayi görene kadar tabi yumurtlamayla beraber her gün 1 avokado yedim yürüyüş yaptim su içtim sağlıklı beslendim ve 2 yıldır olmuyordu bize de çok şükür nasip oldu bu yıl 🤗 doktorlara bakma bana tüp bebek dosyası bile açılmıştı yaşım 27 doktorlar yakında menopoza girersin demişti tamamen psikolojim bozulmuştu, umudunu kaybetme ve sağlığına dikkat et canim ♥️

Tabikide canım kilo en büyük düşmanı ben evlenmeden önce 50 kiloyum ve ayrıca sporcuydum evlendikten sonra 1 yıl içinde 75i gördüm bende anlamadım nasıl kilo aldım :) kilolu olmama rağmen klomen ilk kullandığım ay hamile kalıyorum tabi hep bı sıkıntı oluyor geçen yıl 3 ay klomen içtim iğne vurunmadim ama sonra dış gebelik oldu şimdi 1 ay içtim hamileyim Allah isteyen herkese nasip etsin rabbim evlatlarını sana bağışlasın can
Merhaba canım neyi nasıl kullandığını bana tek tek izah eder misin ben de iki yıllık evliyim fakat iki çatlatma bir de aşılama oldum aşılama şu an 15. günüydü yarın kan verecektim bugün adet oldum yani negatif çok üzgünüm sadece aşı 34.000 TL para verdim para hiç sorun değil yeter ki çocuk olsun ama Olmuyor ve bu bizi çok uzuyor ben de polikistik Over var Yapacağımı bilmiyorum siz bir sürü ilaçlar yazmışsınız kürler yazmışsınız fikirlerinizi belirtmişsiniz bana onları uzunca açıklar mısınız ben de evde yapayım

X