Polikistik over hastasıyım sürekli düşük yapıyorum yaşayan varmı :(

AM

Aminn inşallah :)
Merhaba son durumunuz ne acaba sol yumurtam pkolu ve hiç yumurtam gelişmiyor sagdan 3kez femara çatlatmayla hamile kaldım ama düştu en son hamileliğimde aspirin duphaston kan sulandırıcı igne kullandım gene olmadı adetimi 1 hafta gecince düşük yapıyorum zaten cok agrılı oluyor gebeliğim birşeylerin ters gittigi belli oluyor

AM

Aminn inşallah :)
Doktorumun düşüncesi insilün direncim pregestoron hormonumu baskılıyormuş çünkü hiç yükselmiyor gebeliğimde. Hapını kullanmama ragmen 1.cıkmıstı 15 falan normalken bu sefer catlatmadan hemen sonra yüksek doz pregestron fitil veya igne başlıcak durumumuz çok benziyor lütfen haberleşelim sizde pregestoron degerinizi gebeyken takip edin e nabızdan gebeyken bakılmıstır bi bakın derin

Merhaba en son medicalpark hastanesinde bir doktora gittim alttan muayene etti solda ve sağda polikistik over tespit ettiğini söyledi daha sonra maxiper diye bir vitamin verdi hiç bir tahlil yapmadı bu arada 1 ay kullandım fakat bu ay ilacın üretimden kalktığını öğrenip doktora whatsaptan ulaştım myofol kullanmaya devam etmemi istedi bu süreçten aşırı yıprandığım için küçük bir ara vermeye karar verdim açıkçası çünkü çok üzülüyorum aşırı stres yaşıyorum
Merhaba en son medicalpark hastanesinde bir doktora muayene oldum doktor maxiper diye bir ilaç yazdı alttan muayene etti 2 tarafta da polikistik over tespit ettiğini söyledi fakat hiç bir tahlil yapmadı zaten sizin kadar detaylı hiç bir tahlilim yok yada bana bilgi hiç verilmedi ilacı 1 ay kullandım ve bu hafta ilacın kaldırıldığını öğrenip doktora ulaştım onun yerine myofol kullanmaya devam etmemi söyledi bu ay onu kullanmaya başladım. Ocak ayına kadar kullanmaya devam edeceğim. Bu esnada başka bir doktora da görünmedim ocak ayına kadar biraz süre tanımak istiyorum kendime bu süreç beni aşırı yıprattı ve üzdü maalesef hiç aklımdan çıkmıyor çok stres yaşıyorum bu konuda o kadar doluyum ki Birde adet günlerimde aşırı değişken ve süresi az olmaya başladı normalde 6 gün oluyordu geçen ay 3 gün oldu belki tekrar düşük yapmışta olabilirim seçemiyorum hastanede tahlil alırlarken iğneyi kemiğime kadar batırdıkları için tahlilde veremiyorum baya bir çıkmazın içindeyim doktorlarda mı bende mi Allah mı nasip etmiyor tam bilemiyorum ocak ayına kadar olmazsa tüp bebek düşünüyorum.

Tahmin edebilyorum piskolojik olarak bende kaldıramıyorum 2bucuk yıldır uğraş icindeyim sürekli aglıyorum sizin gibi ara vermek istedim 2 ay anca durabildim aklımda sürekli o hamile oldugumu bildiğim 10 gün o duyguyu tekrar tatmak istiyorum allahım hepimize yardım etsin tedaviye baslıyorum yarın gene stresten duramıcagım günler baslıyor elimde degil maalesef tek sağ yumurtalıgım gelişiyor benimde sol pko hiç gelişmiyor multivitamin ve arı sutu polen aldım bende belki kaliteyi arttırır cok ara vermeyın bence süre uzadıkca insan dahada stres oluyor birde malum çevre de üzüyor pes etmicem elimden ne geliyorsa gerisi allaha kaldı. Sonu güzel olsun inşallh

Bende pkos sendromluyum. Coraspirin kullanmanız gerekirdi .doktorunuzu değiştirin

Ara verdim derken denemeye devam ediyorum üstüne çok düşmemeye çalışıyorum sadece doktor myofol verirken her ay yumurtlama döneminde 1 gün ara ile ilişkiye devam edin ocak ayında gebe olarak bekleriz sizi dedi ama çok mümkün olduğunu sanmıyorum bende aklıma geldikçe bayağı ağlıyorum bir kaç gün bile tadamadım o duyguyu öğrendiğim gün düşük olmuştu malesef Ama yinede umudumu kırmamaya çalışıyorum inşallah güzel sonuçlar alırız. Sizin içinde dua edeceğim bir gelişme olursa yazmanızı beklerim görüşmek üzere <3

Bende pkos sendromluyum. Coraspirin kullanmanız gerekirdi .doktorunuzu değiştirin
Doktoru değiştirdim zaten fakat bu sefer hiç bir tahlil tetkik yapılmadı ayrıca 4 ay sonrasında gebe kalırsanız gelirsiniz denildi bu şekilde nasıl olur bilemiyorum 2 doktorda Corasprin kullanmamı önermedi ne için kullanılıyor acaba hiç bir fikrim yok.

İyi bir doktor her gidişinizde hormon tahlillerine bakar en azından benım doktorum öyle inşallah iyi doktor bulursunuz sizde tabi sizi haberdar ederim durumumdan ben ilaçla yüksek ihtimalle hamile kalabiliyorum şuan için çabamız düşmemesi yönünde olucak benimde duamdasınız Allah kimseye yaşatmasın çok zor gerçekten. Coraspirin önceki gebeliğimde kullandım önlem amaçlı baska bir doktor vermişti şuan ki doktorum bu ilaçlar kalp atımı duyulduktan sonra dedi zaten gecenki düşüğüm cor aspirinden ötürü kanamam hemen olmuştu kanı sulandırıyor cunkü kes dedi doktor coraspirini ama beta düşmüştü zaten

Anladım ilk gittiğim doktorda ilaç ve çatlatma iğnesi ile 2 defa gebelik yaşamıştım biri regl günüm geçti öyle tahlil verdim beta hcg yükseldiğini gördük akşamında kanamam olmuştu doktor düşüğü önleyici bir önlem alalım bir dahakine demişti ama diğerin de o kadar yoğundu ki ilaç ve iğneyi yazdırana kadar ak ile karayı seçtim resmen önleyici bir önlem falanda alınmadı sonra yine ilaçla oldu ama regl günüme 3 gün varken kanamam olmuştu daha sonra o doktoru istemeyerek bıraktım bakalım ne olacak gerçekten doktor çok önemli benim gibi küçük bir şehirde yaşıyorsanız daha önemli çünkü doktor yok takip edebilecek birde benimde tecrübesizliğim var tabi Artık bundan sonrası Allaha kaldı dediğiniz gibi hakkımızda hayırlısı inşallah

Merhaba femara kullandım 2 yumuttam gelişti doktor kontrolune gittigimde kendi çatlamiş hemen progestan iğneye başladı bugun 2. Günüm haplar ve fitili yeterli degil etkisi az en iyisi iğne ve jelmiş jelde piyasada yok maalesef adet gününe kadar iğne olucam adet olmazsam devam dedi iğneye umarım bu olursa düşmez tek problemin tutunmada diyor bence sizinde tutunmada gibi problem insülin direnci ve pkolu olmam tutunmada sıkıntı yaratıyormuş hemen kanamam olup sizin gibi adet oluyorum bende

Merhaba nasılsınız şifremi kaybettiğim için bir süre giremedim bir gelişme varmı durumunuzda bu arada bende pkoluyum malesef aynı olabilir durumumuz bencede :/

canım bende de polikistik ovr var bizde cocuk dusunuyorduk ve doktora gittiğimde doğustan olan rahimde perde cıkmıştı bunun için operasyon gecirdim.doktor bana dmiştiki bu perde hamile kalmana engel değil ama sürekli düşük yaparsın oyuzden olman gerkiyor dedi onu bir araştır çnkü bir belirtisi yok sadece muayenede tespit diliyor onuda her doktor bilemiyor düşük nedeni yüksek ihtmallerden biri bu olabilir.benim aynı durumu bir arkadsm da yasadı

Ben de 9 Ağustosta 6 haftalık bebeğimi kaybettim kürtaj yapan doktor bizden yarım saatlik uzaklıkta iyi bir doktordu o yüzden onun yapmasını istedim polikistik overla alakalı hiçbirşey demedi sonrasında benim oturduğum yere yakın doktora gittim oda burda ünlü bi doktor bana polikistik över var dedi aynı sizin gibi doğum kontrol hapı verdi ben salak gibi hemen korucagını düşündüm korunmasız ilişki yaşadım hemde hapı aldığım 2 günü falan yani bilmiyordum gerçekten doktorda birşey demedi zaten şu pko mevzusu çıkmasaydı 1 sene beklicektim çocuk için kürtajım üstünde de 25 gün geçti çok korkuyorum umarım birşey olmaz

Benim tanıdığım birinde de perde vardı ameliyat oldu ama malesef yine olmadı en son bu sene tüp bebekle hamile kaldı çok şükür. Bende ilacı haala kullanıyorum ama bir sonuç alamadım ocak ayına kadar kullanıp bir sonuç alamazsam ocak ayında tüp bebek tedavisi düşünüyorum artık

sizde çok üzücü bir durum yaşamışsınz ben düşükten sonra gitmedim hiç kontrole psikolojik olarak ta çok yıprandığım için Allah şifamızı versin inşallah tez zamanda kavuşabiliriz hayallerimize

1. Pcos düşük yaptirmaz kaninda pihtilaşma vardir
2. Dusuk yapip hemen hamile kalmaya izin vermez doktor o nasil bir mantik anlamadim 3 ay bekle der rahmi yorma bence
3. Bence sen dusuk degil biyokimyasal gebelik gecirmis olabilirsin iyi bir doktora git ama ilk olarak kan pihtilaşmasi için test ver

Dipnotcosluyum 3 dusuk yaptim pihtilaşmam var igne ile dogum yaptim çok şükür önemli olan hamile kalabilmek ki kaliyosun kimseyi duyma

:) :) çok pozitif bir yorum olmuş çok teşekkür ederim evet söylediğiniz gibi olabilir kan pıhtılaşması için hiç test vermedim deneyeceğim zaten 4aydır sadece ilaç kullanıyorum bir tedavi girişimim olamadı iyi bir doktor bulmayı deneyeceğim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…