Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

rahım fılmın yoksa onunla baslıyolar gercı benım dr ıstemedı 4 aydır klomen ıcıyorum ama genelde ılk rahım fılmı sonrasında klomen catlatma ıgnesı felan dıye devam edıyo rahım fılmınden sonra kendılııgınden hamıle kalanda cok var. umarım sende bızım gıbı cok ugrasmazsın

sanırım bu ay yumurta yok klomen ıcerken cok kasıklarım agrıyodu yumurtanın ne tarafta oldugunu bıle soleyebılıodum rahatlıkla bu ay tık yok ilaç bitti cuma gıdıcem dr bakalım nolmuss. soganda da 5. gunum ondanda hıc belırtı yok offfffffff

Son düzenleme:

böle istedin kadar deneyebilrisin canım bi sayısı yok ama doktorlar 3le 5ten sonrasında aşılamaya geçiyo tabi rahim filmi ve eşinin sperm testi ilk başta yapılmalı bunu asla ertelemeyin bütün tedaviler boşuna olmuş olabilir inşallah gerek kalmadan gelir bebeişin göbüşüne

merhabalar..
benimde sanırım böyle bir sorunum var ve sizinle paylaşmak, yardımlarınızı almak istedim çok moralim bozuluyor artık çünkü
20 yaşındayım. adetim normalde de çok düzenli değildir bikaç senedir. geçen sene özel hastanede bir doktora gittim ultrasonda baktı küçük bi kist var , tüylenme sivilce sorunum da oldugundan pko dedi ve yasmin verdi.
ama ben sehir dısında okudugumdan okula basladıgımda burda devlet hastanesnde bir hastaneye gelmeye başladım tahlillerim yapıldı hormonlarıma bakıldı. 6ay yasmin kullandım. açıkcası son aylarda pek de düzenli kullanmadım çok sakıncalı bişey yaptım farkındayım ama dengesiz bi dönemime denk gelmiş bulundu yaptım bi hata:26:
tabi tahmin edicegniz gibi ilacı bıraktıktan sonra düzen fln kalmadı.. yine düzensizleşti , bayagı olmadıgım oluyordu.. ((dogum kontrol hapını gecen sene bu zamanlarda kullanmıstım)
şimdide roaccutane kullanıyorum 3 aya yakındır. ve 3 aya yakındır adet görmüyorum
enson doktora gittim Tarlusal 5mg verdi adet söktürücü olarak , kullan 10 gün sonra adet görceksin sonra adetliyken gel tahlil yapalım ultrasonda bakalım dedi. ki ilk defa ultrasonda bakmak için adetimi bekledgni görüyorum bir doktorun. çok gençti ondan mı bilmiyorumda öle iyi bir doktor izlenimi bırakmadı bende:26::44:
cuma günü ilacı bitirdim. bugün 12. gün hala tık yokk
(buarada unutmadan 14-15 yaslarımda yani orta sondayken de kist olmustu sol yumurtalıkta. bianda büyümüştü büyük bir sancıyla gitmiştim hataneye,doum kontrol hapı kullanmıstım geçmişti o dönem.)
şimdi kızlar napmalıyım ya ne önerirsiniz bana çok canım sıkılıyor artık bu işe strestendir zaten düzensiz deyip geçiştiriyodum ama böle arastrdıkça iyice korkuyorum.
ben normalde hep standart 55 kiloda olurdum boyum 1,71 . yıllardır böyleydi bu sadece 1kilo oynardı olsa olsa. ama haziran temmuz gbi bikaç kilo aldım. ve şuan tam 65 kiloyum. hiç değişmeyen kilom yazdan beri 10 kilo arttı inanamazsınız nasıl moralimi bozuyor oda,hiç bir kıyafetime giremiyorum her gören manken gibiydin nolmuşsun ölee dikkat et flnn
gecen sene özellkle ilk dönem çok bozuk yemek anlayışım vardı bde yurtta kaldgmdan sanırım gece 2 de bile yemek yerdm cogu zaman pizzadır hamburgerdir çigköftedir,kısıtlamazdım kendmi. 2. dönem daha dikkat etmeye başladım. yazın iice dikkat ettim ki bu sene basında özellikle roaccutane a da basladıgım için cipstir burger kingtir fln uzak durdum. bişey yiceksemde kendm yaptım yedim nefsime hakim oldum,çogu zaman okuldan yürüyerek döndüm. hiçbişi deişmedi 65 e geldm dayandm hayatım boyunca çıkmadıgım bi kilo şimdi de hantallaştım iice..
ilaçlardan mı bilmiyorum ama çok moralim bozuk artık kızlar..

ben bebek aşıgı biriyimdir. ciddi bir ilişkim var sevglimle en cok hayalini kurdugumuz evlenince hemen bi bebegimiz olması dayanamıyorum ben bebeklere.. ama ya olmazsa bebek doguramazsam bunun yüzünden mafolurum ben çok korkuyorumm bi akıl gösterin nolur

çok uzun oldu ama kusura bakmayın lütfen....

doktorum bnden rahim filmi ve eşimden de sprm testi istemedi zaten ilk klomen ve çatlatma iğnesi vuruldum kilo verince de adetimde düzene girdi Allaha şükür
şimdi ise cuma günü falan doktora gidicem bakalım ne diyecek bana merakla bekliyorumm birde neden doktorlar çatlatma iğnesi verdikten bir kaç gün sonra neden kontrole çağırıp bakmıyorlar oldumu omadımı falan diyee çatlatma iğnesinden sonra kontrole giden varmı acabaa ....

Bilgilerin için çok teşekkür ederim canım.Rahim filmi oluyormu diye sormuştum ben doktora bana önce klomen demişti doktor farklıda olabiliyor demkki.İnşllh hepimiz çok uğraşmadan sağlığımıza ve bebeklerimize kavuşuruz canım

Evet canım katılıyorum.önce gereken tahlilleri yaptırmak gerekki boşuna zaman kaybı olmasın

Geçmiş olsun canım kilolar verilince adet düzene giriyor evet.inşllh fazla kilolar giderde normale döner herşey tabi diyet ve sporlaHayırlı haberlerle gelirsin umarım

ya kilo demişken ben 56 kilo olmuşum hiç farkedilmiyo dio herkez ama ne ara dört kilo aldım ben

şişko olcam korkuyorum:18::18::18:

Hoşgeldin canım aramıza geçmiş olsun öncelikle.malesef bu sorun çogumuzda var.bir avantajın yaşının küçük olması.tedavine erkenden başlarsan daha iyi olur senin için.pko genelde kilo yapan bir hastalık.kilonu diyet ve sporla verme ye çalış hem adetlerin düzene girer hemde yumurtalıklar düzgün çalışmaya başlar.Emin ol kilo problemi olan hastalara doktorların ilk dediği kilo ver oluyor.Tedavi olmuyorsan şimdi en yakın zamanda kadın doğumcuya git bütün hormonlarına baktır kan tahlilliyle.Prolaktin tiroid hormonunuda baktır.çünkü bazımızda pko oldugu için prolaktin hormonunuda yükseltebiliyor.yüksek çıkarsa ilaçla kontrol altına alıp düşürüyorlar.Ama en önemliside hazır yemek abur cuburu kesip saglıklı beslenmen kilo vermye çalışman bu hastalıgın en önemli noktalarından biri kilo vermekmiş.Bebek olayınıda kafana takma daha çok gençsin ve Allah istedikten sonra herşey olur canım.Allah şifa versin hepimizede

hoşgeldin canım aramıza

iyiki ben hastalığımı bekarken öğrenmedim insan evlenemez ya hele sevdiği olunca benim görücü usulü oldu 17 yaşımda sevdim gözümü açtım aşkımla şimdi çok üzülüyorum aramızda 7yaş 3ay var onun arkadaşlarının ikişer çocukları var bu beni çok üzüyo onu mutlu edememek diorum belki başkasıyla evlense çocukları olcaktı ama sonrada diorum rabbim ol demeyince olmuyo işte :26:ya olsa sağlıklı olmasa diorum çocu olcaktıda belki eşiyle anlaşamıcaktı diorum şu çok açıkkki bu dünyaya rahat etmeye gelmememişiz rabbimin imtihan dünyası çekemicemiz dertler vermesin böle dua ediyorum arkadasım sende üzme kendini moral çok önemli relax ol inşalllah evlenir evlenmez bebişlerin olur hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…