Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

inşallahh.. hayıt tohumunu nasıl yapıyoruz peki

aktarda hazır hayıt suyu satılıyo onlardan alıyosun sonra bi çay bardana 4te 1 koyup gerisini su koyup içiyosun o kadar miden akıyosa günde 2 kere ben bi kere yatarken içiyodun

inşallahh.. hayıt tohumunu nasıl yapıyoruz peki

Bende hayıt tohumu kullanıyorum şuan.sabah 1 tatlı kaşıgı bardağa koyup üzerine sıcak su demlenmesini bekliyorum.tadı acımsı olabilir limon sıkıyorum.sabah akşam aç karnına dedi aktar bana.ama ben bazen akşamları içmiyorum.genelde sabah aç karnına içiyorum glucophage(şeker ilacıda)kullandığım için midemi çok karıştırmak istemiyorum ama faydasını görüyorum gibi

unutmadan canım süzerek içiyorsun tohumunu aldıysan. suyuda hazır olarak satılıyor ama hayıt tohumu için suyundan daha dogal iyi oldugu söyleniyor

Rica ederim canım evet adet düzenleyici ve pko hastaları için tavsiye ediliyor.Alacağın zamanda iyi bir aktardan al arkadaşım

ya ben eskiden almışım tohumunu yapmak için ama yapmadım bozulmuşmudur o. he bide nezaman başlıyayım bebiş yoksa(inşallah vardır) sekizinde adet olcam ozaman mı başlıcam

ya ben eskiden almışım tohumunu yapmak için ama yapmadım bozulmuşmudur o. he bide nezaman başlıyayım bebiş yoksa(inşallah vardır) sekizinde adet olcam ozaman mı başlıcam

Onu kullanma sakın tarihi geçmiştir dokunur yenisini taze al aktardan.Hamile degilsin dimi?Hamileysen içilmez canım oyüzden.İnşllh hamilesindirde içmeye gerek kalmazHerhangi birgün başlayabilirsin yani adetin şu günü diye bişey yok.Aktar bana sabah akşam aç karnına 1 tatlı kaşıgı hayıt tohumuna bir bardak sıcak su koyup demlemeye bırakıyorsun içecegin zaman süzüyorsun tadı acımsı olursa limon sık ben öyle içiyorum.Ama ben bazen akşamları içmiyorum neden dersen bu pkolulrın kullndıgı metformin(şeker ilacı)onu içiyorum midem çok karışmasın diye genelde sabahları içiyorum ama böyle faydasını göremessem günde 2 ye çıkarıcam bende .Allah şifa versin canım.Unutmadan ılıkken içiyorsun çok sıcak olmayacak.

inşallah hamileyimdirde gerek kalmaz bekleyeyim ozaman biraz daha adet olursam başlarım

sen kaç yaşındasın yaç yıllık evlisin bahar? nezamandır pco tedavisi görüyosun? bu pco hep hayatımızdamı olcak bizim yaa hamile kalıncada düşük tehlikesi 2 kat fazlaymış:18: Allah şifa versin hayırlı evlatlar nasip etsin inşallahh

Allah sağlıklı ve hayırlı bebekler nasip etsin inşlh hepimizedeEvet bekle öyle bir şüphen varsa adet olursan kullanmaya başlarsın canım.

şüphe derken 3 yıldır istiyorz ama yok.. bu ayda hç bi belirti yok ama vardır inşallahhh

Canım ben 29 yaşındayım 2 senelik evliyim.Benim ergenlikten beri adetlerim düzensizdi ama pko olduğumu bilmiyordum.Bekarken doktora gittiğimde öğrendim ve ozmanlar evli olmadığım için doktorlar diane 35 ve şeker ilacı verdiler.Sonra bir ara tedaviye ara verdim ben kendi kendime bıraktım biraz ama evlenince ciddiye aldım bu konuyu yani 3 yıldır pko için kontrole gidip geliyorum.Biz hemen çocuk düşünmediğimiz için çocuk tedavisine başlamdık.sadece pko için kontrole gidiyordum.Doktor çocuk düşündüğünüz zaman ona göre ilaç vericez dedi ve ben özelede gitmiyorum fakülteye gidiyorum memnunum araştırıp dikkatli bakıyorlar ama ultrasonumu vs dışarıdan özelden çektirdim hastanede yakın tarihte dolu olduğu için.Şuan biraz kilom oldğu için kilo verip öyle çocuk tedavisine başlamayı düşünüyorum hakkımızda hayırlısı inşallah canım.Pkonun tedavisi kesin değil malesf ama en aza düşürebiliyorlar tedaviyle anca.Ümitsiz olma düşük diye düşünme çevremizde ve burdan okudugum kadarıyla pko olupta gebe kalan saglıklı bebekleri olan arkadaşlarımızda çok.Allah iizin verdiyse hiçbirşeye engel tanımaz kaderimizde varsa olur bebeklerimiz canımSen nekadarlık evlisin ve çocuk tedavisi oluyormusun?

21 yaşındayım üç yıllık evliyim. bnmde hep düzensizdi adetlerim son beş aydır herbaiste gidiyorum bitkiden yapılmış ilaç veriyo adetlerim düzeldi ama sıkıldım burdanda. hep yarım bırakıyorum ztn o yüzden sonuca varamıyorum sanırım.. daha önce faklteye giitim özele gittim ama yarım bıraktım hep tüm tahlilleri yaptırdım sanırım rahim filmi mr smear testi flm temiz çıktı ama prolaktin bide pco var işte...

canım çok teşekkür ederim güsel dileklerin için ama banada bugün hamile değilmişim gibi geliyor belirtilerde çatlatma iğnesinden olabiliyormuş

arkadaşlar birşeyi merak ediyorum sizlerede sormak istedim
şimdi ben ilk kez bebek için klomen ve sonrasında çatlatma iğnesi vuruldum ve şuan adet olmayı bekliyorum eğer hamile değilsem peki bu ay ben hamile değilsem bir sonraki tevadi şeklim sizce ne olur
tekrarmı klomen+çatlatma iğnesi ve kaç defa dener bu şekil sonrasında ise aşama aşılamamı yapar acaba diye merak ediyorum
bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

en fazla 5 kez oluyor ..sonrasında iğne tedavisi veya aşılama süreci başlıyor..umarım ilk seferde buluşursun bebeğinle....

bu ay bizim 5. klomen ve ovitrelle ayımız. doktor bu ayda olmazsa iğnelere geçicez dedi. ama ben bu ayda olmazsa doktorumu değiştirip yeni doktordan hemen aşılama isticem. çünkü tedaviye başlayalı 9 ay oldu.

Allah mesut etsin öncelikle.yarım bırakmayaya çalışb tedavini tam olursan belkide çok daha iyi gelişmeler oılucak.napalım canım hepimiz sıkılıyoruz ama biryandanda mecburuz.Daha yaşın küçük genç evlenmişsin:)önünde uzun yıllar var inşllh sorunların biter canım.inşllh anneliği hepimiz tadarız

Arkadaşlar bende şunu merak ediyorum bilgi verirseniz çok sevinirim.Ben pko tedavisi görüyorum çocuk hemen düşünmediğimiz için tedaviye geçmedik.çocuk için tedaviye geçildiği zaman ilk aşamda ne yapıyorlar klomenmi veriyorlar sırayla nasıl oluyor?:44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…