Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kesinlikle doğru,bende pkoluyum, 10 yaşında bir kızım var ikinciyi itedik ama bir türlü olmadı. Ta ki bugüne kadar yumurta uyarıcı iğne ve çatlatma iğnesi yardımıyla şu anda hamileyim demek ki zamanı şimdiymiş.İnşallah isteyen herkese nasip eder Rabbim...

Merhaba, bende pkoluyum uzun zamandır. Benim doktorumda klomen ve çatlatma iğnesi verdi ama fayda etmedi sonra yumurta uyarıcı iğne ve çatlatma iğnesi verdi ilk denemede hamile kaldım şuan 5+5 günlük hamileyim rahat ol çaresiz bir hastalık değil çok şükür inşallah isteyen herkes hamile kalır...

cnm bişey sorabilirmiyim sana ?

ben sorim sen gördünde cevaplarsın cnm peki sende adet düzensizliğide varmıydı varsada uzun aralıklımıydı yanni ne kadar zamanda bir adet oluyodun

ben sorim sen gördünde cevaplarsın cnm peki sende adet düzensizliğide varmıydı varsada uzun aralıklımıydı yanni ne kadar zamanda bir adet oluyodun

Evet canım 3 - 4 ayda bir oluyordum.Son zamanlarda doktorum progestan diye bir hap vermişti.10 gün günde iki defa içiyorsun en geç 4 gün sonra adet oluyorsun.Bu ilaç hem adetini düzenliyor hemde hamile kalmayı kolaylaştırıyor.İlacı kullanırken bile hamile kalabilirsin bu hapın düşüğü önlediğide söyleniyor.

kıslar adatim 11-13 ünde geliodu 6 aydır saati saatine nerdeyse hala tık yok aramısda kalsın ama umutlancam nerdeyse offffffffff offffffffffff

:Bugün ilk muayenemi oldum herşey yolunda çoook şükür keseyi gördüm bende içinde küçücük nokta gibiydi bebeğim çok mutlu oldum ya Allah'ım sizlerede bu mutluluğu tattırsın inşallah...:emir_bebek

ne güzel canım bende rüyamda hep hamileler bebekler gördüm off off dualarını beklerim canım allahım güzel yavrunu meleğini kucana alıp sevmeyide nasip etsin sorunsuz mutlu bi hamilelik ve annelik dilerim canım cok güzel duygu

Bugün ilk muayenemi oldum herşey yolunda çoook şükür keseyi gördüm bende içinde küçücük nokta gibiydi bebeğim çok mutlu oldum ya Allah'ım sizlerede bu mutluluğu tattırsın inşallah...

Çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. Bende çok uğraşlar vermiştim daha öncesinde zamanı gelince hemenden oluveriyor demek ki kafaya takmamak gerek aslında herşey olucana varıyor çünkü darısı isteyen herkesin başına inşallah bütün kalbimle diliyorum bunu...

hala kırmızı lar gelmedi:18::18::18::18::18::18::18:

Bugün ilk muayenemi oldum herşey yolunda çoook şükür keseyi gördüm bende içinde küçücük nokta gibiydi bebeğim çok mutlu oldum ya Allah'ım sizlerede bu mutluluğu tattırsın inşallah...

canım benim ALLAH BEBEĞİNİ sana bağışlasın dilerim sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın.bende pkoluyum 3senedir bebek istiyorum olmadı.ama bir kere düşük yaptım ya 4haftalık yada 5haftalıkt.kanamalı düşük yaptım.pkoldan olduğu kesin bence.düşüğü yapalı 6ay oldu doktora gitmedim daha.gerçi 3senedir bebek istiyorum ama olmuyor diye bir defa gittim ondada 2ay sadece klomen denedik.sonrada glucophage verdi metformin yani 5ay kullandım onun sayesinde gebe kaldım.ama rabbim nasip etmedi düşük yaptım.
anlatmak istediğim şöyle adam akıllı doktora gidipte tedavi olmak istiyorum burda sizden duyduğum kadarıyla yumurta uyarıcı iğneler felan var bende kullanmak istiyorum.sadece klomen kullandım öyle kaldı.yumurtam tam gelişmiyor.BUARADA PKOLUYUM ADETİMDE DÜZENSİZ.glucophage düzenlemişti am bırakınca tekrar bozuldu.geçen ay 15gün geçikmeli oldum.bu ay yine öyle.olmadım daha.hele evlendiğim sene vede bekarken 2 3 ayda bir olurdum.
canım inşallah hamile kalabilirim ALLAHIN izniyle.bir önce artık tedaviye baslamak istiyorum
canım peki senin tedavin nasıl oldu nekadar sürdü

Canım benim çok geçmiş olsun.Güzel dileklerin içinde teşekkür ederim. Senin o dediğin ilacı bende kullanmıştım 6 ay boyunca glucophage şeker hastaları için aslında ama yan etkisi pko hastalarına iyi geliyor ama fayda etmedi bende, yumurtam büyümedi sadece adet düzenledi .Sadece bu yumurta uyarıcı iğne işe yaradı. İsmi Gonal F bir kez kullandım (600 lük bitene kadar)doktorum belli aralıklarla yumurta takibi yaptı 18-20 ml oluncada çatlatma iğnesi verdi ve 3-4 gün ilişki önerdi.Çok şükür tutundu bebeğim bana.Daha öncesinde gittiğim bazı doktorlar bana tüp bebekliksin sen bile dediler laparkopi önerdiler rahim filmi çekin dediler ben hiç birini yaptırtmadım sonuçta benim bir kızım var bunlar neden gereksin dedim. İyikide yaptırmamışım.Bu tip olaylar çok moralini bozyor insanın hemen doktorumu değiştirdim. Her kadındoğumcu anlamıyor bu tedaviden ben onu anladım bu hastalıkta uzman olanı bulmak gerekiyor. Buldum da çok şükür. İnşallah sizde bulursunuz...

(birde doktorum iğneyi 75 ml den adetin 4.günü başlattı 8 gün kullandım hergün aynı saatte)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…