Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım benimde gelmedi ama pkoluyum adetim düzensiz şüphelenemiyorum maalesef

kızlar bugün doktora gittim.doktor 1ay doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.1ay hormonlarımın yumurtalıklarımın kendini toparlaması gerekiyormuş.diğer ay adetimin 3.günü gideceğim kontrole ve klomen baslayacak.beim gibi tedavisi olan varmı kızlar.bu doğumkontrol hapıda nerden çıktı yaa

kızlar bugün doktora gittim.doktor 1ay doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.1ay hormonlarımın yumurtalıklarımın kendini toparlaması gerekiyormuş.diğer ay adetimin 3.günü gideceğim kontrole ve klomen baslayacak.beim gibi tedavisi olan varmı kızlar.bu doğumkontrol hapıda nerden çıktı yaa

yumurtlama redavisine baslayacak canım yumurtalıklarında sorun var demekkı benımkıler gıbı tembel ılk asamadasın allah uzatmasın

yumurtlama redavisine baslayacak canım yumurtalıklarında sorun var demekkı benımkıler gıbı tembel ılk asamadasın allah uzatmasın

canım benim pkolyum ben.ama neden doğum kontrol hapı anlamadım.bide 1sene önce denedik klomen pek işe yaramadı.yani gereken boyuta geçmedi.of kızlar çokmu uzun bu edavi.varmı aranızda böyle ennn bastan baslayan.doğum kontrol hapı kullanan.ben hemen iğnelerden felan baslayalım isttedim.ama doktor böyle basladı.yumurtalıkların dinlensin bir dedi.:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

inşalla bikac gün yokum kayın valideme gidicem gelince yazarım gelişmeleri :18::18::18:

ayrıntıları ve guzel haberlerını beklıyorum canım
bu arada benım 22 gun tahlıl sonuclarım cıktı pek anlamıyorum ama pek ıc acıcı degıl gıbı duruyor
yıne sıkıntı yıne sıkıntı bugun dr. Arayacagım ama once sana yazmak ıstedım
progesteron : 1.34
prolaktın:8,85
aptt: 33,5
ca125:9,62
tsh: 2.15
topsoplazma ıgm : 0,236

sanırım yumurtlama yok :KK43:
sonuc yorumlarını beklıyorumm

ayrıntıları ve guzel haberlerını beklıyorum canım
bu arada benım 22 gun tahlıl sonuclarım cıktı pek anlamıyorum ama pek ıc acıcı degıl gıbı duruyor
yıne sıkıntı yıne sıkıntı bugun dr. Arayacagım ama once sana yazmak ıstedım
progesteron : 1.34
prolaktın:8,85
aptt: 33,5
ca125:9,62
tsh: 2.15
topsoplazma ıgm : 0,236

sanırım yumurtlama yok :KK43:
sonuc yorumlarını beklıyorumm

evet üzgünüm ama yumurta yok ccanım progestoran en az 10 olması lazım yumurtlama oldu kabul edilmesi icin 8de bile yumurtlamış sayılıo ama senin olmamış canım malesef ama bu arada prolaktinin iyi süt hormonu demek yüksek olması iyi olmazdı benim 90lara cıkıyo sürekli ilac kullanıyorum senin düşük bu iyi canım hera ay yumurtlucan die bişi yok yumurtlasanda kaliteli olmayabilir üzülme bidahaki aya insallah:KK43::-)43::KK43::KK43:

ya kızlar moralim çok bozuk dünki bhcg değerim olması gerekenden çok düşük çıktı 14 ünde 435 idi 22 sinde 607 çıktı ultrasonda doktor keseyi gördüğünü söyledi geç gelişebilir dedi bir hafta sonra tekrar gel ultrasonda bakalım belki kalp atışını bile duyabiliriz dedi ama içim hiç rahat değil değer çok az artmış nedeni ne olabilirki ? dış gebelik değilmiş düşük de değilmiş doktor öyle söyledi off yaaa bilgisi olan varmı :KK43:

kızlar ben bekarken 7 gün falan adet olurdum bi ara göğüs ucumda şişme oluyordu doktora gitmiştim bana göğsünden süt geliyor pko nvar hamilelik zor demişti evlendim 1 yıl korundum bigün belimi incittim doktora gittim gitmişkende dahiliye doktoruma gittim bana çocuk düşünüyormusun dedi evet dedim ozaman yap dedi eşin üzerine ceketini atsa hamile kalırsın dedi o ay 3 defa deneme oldu ve gerçektende hamile kaldım hemde hiç ilaç falan kullanmadan 6 ay önce doktora gittim bana tekrar pko in var dedi ilaçlar falan verdi 3 defa ayrı ayrı doğum kontrol hapları verdi bunlar benim ya tüm ay adet olmama yada 1 ay hiç adet olmamama neden oldu oyüzdende bıraktım adetlerim düzensiz değildir aksine hep aynı zamanlarda ve aynı oranda olur bu ay 3 defa birliktelik oldu ve ben hamile kalamadım adet oldum acaba gerçekten artık zormu olacak ilaç kullanmam gerekecekmi beni nasıl bir dönem bekliyor:KK43:

ya kızlar moralim çok bozuk dünki bhcg değerim olması gerekenden çok düşük çıktı 14 ünde 435 idi 22 sinde 607 çıktı ultrasonda doktor keseyi gördüğünü söyledi geç gelişebilir dedi bir hafta sonra tekrar gel ultrasonda bakalım belki kalp atışını bile duyabiliriz dedi ama içim hiç rahat değil değer çok az artmış nedeni ne olabilirki ? dış gebelik değilmiş düşük de değilmiş doktor öyle söyledi off yaaa bilgisi olan varmı :KK43:

sen canını hiç sıkma canım ilk zamanlar olur böyler şeyler benim gebeliğimdede olmuştu önce büyümesi çok yavaş ama sonra çok hızlı ilerledi maşallah

sıkma canını ceviz ye kuru yemişlerden ye güzel beslen gelişimi ilerler hem tam ayı bilimmiyo geç tutmuştur normaldir bozma moralini rabbim sizi korusun canım:KK49::KK49:

evet üzgünüm ama yumurta yok ccanım progestoran en az 10 olması lazım yumurtlama oldu kabul edilmesi icin 8de bile yumurtlamış sayılıo ama senin olmamış canım malesef ama bu arada prolaktinin iyi süt hormonu demek yüksek olması iyi olmazdı benim 90lara cıkıyo sürekli ilac kullanıyorum senin düşük bu iyi canım hera ay yumurtlucan die bişi yok yumurtlasanda kaliteli olmayabilir üzülme bidahaki aya insallah:KK43::-)43::KK43::KK43:

canım cok tesekkur ederım
ınsallah onumuzdekı ay ıkımızde guzel heberlerımızı paylasırız
klomene baslayacagım bakalım allahtan hayırlısı

Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır giremedim çalışıyorum çünkü.Bu konuyu takip edenlerdenim bende 2 yıllık evliyim ve pkoluyum.Biz hemen çocuk istemedigimiz için tedaviye başlamadık.Polikistik over için şeker ilacı kullanıyorum.Bide bende prolaktin hormonu yüksek çıkıyor onun içinde ilaç kullandım düşürmek için ilaç verdiler.şuan düşmüş baya bi doktor ilacı kesti.fakat şeker ilacını sürekli kullanmam gerekiyormuş.Bende endişeleniyordum çocuk olmassa diye ama okudugum kadarıyla çogu arkadaşımız hamile bebegine kavuşanlar var.Allahım umutlarımızı boşa çıkarmasın.içinizde pklolu olup kilo sorunu olan ve prolaktin hormonu yüksek olupta bebegine kavuşan varmı?ben şimdi diyetteyim.kilo sorunu olnalrada diyet öneririm.çünkü kilolu pkolu hastaların daha bir dikkat etemsi gerekiyor önceliklede birazda olsa kilo vermesi şart.Rabbim tüm isteyen herkeze hepimize anne olmayı nasip eder inşallah.yer gök duayla dualarımızı eksik emeyelim:KK16::nazar::emir_bebek:

iyi günler arkadaşlar
bende polikistik tedavisi görerek hamile kaldım bir çoçuğum oldu.
2.sini düşünüyorum ama olmuyor
şeker ilacı kullanmıştım ilkinde bu kez bakalım nolacakk

sıkma canını ceviz ye kuru yemişlerden ye güzel beslen gelişimi ilerler hem tam ayı bilimmiyo geç tutmuştur normaldir bozma moralini rabbim sizi korusun canım:KK49::KK49:

Teşekkür ederim canım benim inşallah öyledir beklemekten başka çarem yok. Gelmek bilmez şimdi 29 Kasım... :KK43: :KK43: :KK43:

sen canını hiç sıkma canım ilk zamanlar olur böyler şeyler benim gebeliğimdede olmuştu önce büyümesi çok yavaş ama sonra çok hızlı ilerledi maşallah

İnşallah benim bebeğiminde gelişimi iyi olur herşey yoluna girerde onu kaybetmek zorunda kalmam. Allah 'ım bebişlerimizi bize bağışlasın inşallah...:KK5::KK5::KK5:

Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır giremedim çalışıyorum çünkü.Bu konuyu takip edenlerdenim bende 2 yıllık evliyim ve pkoluyum.Biz hemen çocuk istemedigimiz için tedaviye başlamadık.Polikistik over için şeker ilacı kullanıyorum.Bide bende prolaktin hormonu yüksek çıkıyor onun içinde ilaç kullandım düşürmek için ilaç verdiler.şuan düşmüş baya bi doktor ilacı kesti.fakat şeker ilacını sürekli kullanmam gerekiyormuş.Bende endişeleniyordum çocuk olmassa diye ama okudugum kadarıyla çogu arkadaşımız hamile bebegine kavuşanlar var.Allahım umutlarımızı boşa çıkarmasın.içinizde pklolu olup kilo sorunu olan ve prolaktin hormonu yüksek olupta bebegine kavuşan varmı?ben şimdi diyetteyim.kilo sorunu olnalrada diyet öneririm.çünkü kilolu pkolu hastaların daha bir dikkat etemsi gerekiyor önceliklede birazda olsa kilo vermesi şart.Rabbim tüm isteyen herkeze hepimize anne olmayı nasip eder inşallah.yer gök duayla dualarımızı eksik emeyelim:KK16::nazar::emir_bebek:

canım hemen çocuk iste bende 17 de evlendim istemiyodum ama pkolu oldumu evlilimin 2 . ayında örendim baştan sen gb aldırmadan tedaviler olursa olurlar şimdilerde olsun die kendimi verebilicek hale geldim 5 yıldır doktor ilaç çok sıkıldım çünkü anlıcan pkolu olupta zaten şak die hamile kalan çok az ve sen 2 senedir olmuyo diosun arkadasım hemen tedaviye başla hemde sıkı bi tedavi eşine sana her şeye bakılsın senelerini boşuna harcama çok zor ama çok yığpratıyo seneler geçtikce 2 senede evliyken istemiyorum diebiliosun ama seneler geçtikçe çevrenin baskısıda artıyo ve yumurtalar iyce tembelleşio prolaktin benimde yüksek ama dedin gb ilaç hemen düşürüyo ama bırakınca tekrar çıkıyo bu yüzden sürekli kullanman lasım haftada 1 içiyorum ben ilacımın adı dostinexs rabbim aratmasın canım ama biran önce isteyen herkeze evlat nasip etsin aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK43::KK43:

görümcem msj attı aynen yazıyorum.............

özge öncelikle cuman mubarek olsun.teledon açmaya cesaretim olmadı için msj atıyorum.bugün saglık ocana gittim test yaptırdım olumlu çıktı benim adet görmedimi bildiğin için ilk sana sölüyorum. annemin haberi yok millete mana bulurken kendi başıma geldi. inanki bilerek değil suan cok kötüyüm.aglamaktan yüzüm gözüm şişti.size nasıl sölücem die kahr oldum.ne olur üzülmeyin.benim için çok değerlisiniz<.abim artık beni sevmezde allah hayır etsin . bak özge beni görmek istemssen bunu anlayışla karşılarım gözüne gözükmem ama ne olur üzülme hakkını helal et abime söyle bana kızmasın elimde değildi kib...

ben herkezi üzen biriyim kimseyi mutlu edemedim gb kendimde mutlu değilim herkeze zarar veriyorum insanlar benim yüzümden sevinçlerini yaşayamıyolar nabıcam ben nabıcam:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

X