Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

arkadaşlar merhaba uzun zamandır giremiyordum
tüm testlerimi rahim filmimi herşeyimi yaptırdım çok şükür herşey temiz çıktı
sadece tiroidim biraz yükselmiş onunda tedavisine başlıcam inşallah aşılamay yaparız dedi doktorum bakalım kısmet artık
bundan sonrası hayırlısı artık
allahım herkese anneliği tattırsın. ısteyipte olmayan bebeklerine kavuştursun.
Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

sevindim canım inşallah diğerleride normal çıkarda hemen hamiş kalırsın kendine iyi bak çok ara verme gel arada

Bende bayadır girmiyorum bi kez daha aşılama denedik 3 yumurtam oldu bu seferde tutmadı kızlar iki kez bu doktorumla bi kez de başka yerde 3 aşılama oldu benim aşılamalarım zor geçiyo rahim yolum labirent gbymiş yeri bulana kadar baya canım acıyo ve kanamam oluyo bu ay ara verdik bidahaki ay gene aşılama yapıcaz ama bu sefer adetliyken tüp gb bişiler takılcakmış o rahmimi açık tutcakmış aşılama için bakalım inşallah olur olmzsa tüp bebek olucak o çok maliyhetli rabbim bunaltmasın hiçbişrimizi inşallah olur

slm arkadaşlar ben de uzun süredir forumu takip ediyorum bendede pco var klomenle tedaviye başladım bu üçüncü ayım ilk ay bi tane yumurtam oldu 13mm ikinci ay 11mm kaldı bu ay 4 tane yumurtam oldu 16 17 18 22mm doktorum çatlatma iğnesi verdi yarın akşam vuruncamm yanlız bişe sorcm bu iğneyi doktorum kol yada göbekten yaptırcaksın dedi sizce farkeder mi ???

Yok farketmio canım koldan vuruyolar banda hep çok iyi 4 yumurta ama kaçı çatlıcak çatlayanlar sağlıklı olacakmı hiç problemler bitmio inşallah hepsi güzel olurda bebişin gelir

Bolu canım inaşallah hemen olur bebeğin ama tüp bebek daha sonras dahja önünde aşılama olacak 21 yaşında devlet tüp bebe karşılamıyo bende 22 yaşındayım özele gidiyorum zzaten 3kez aşılama yaptım bi ay ara verdik bu ay son kez aşılama yapıcaz sonra tüp bebek ewn az 3-4 kez aşılama denemelisin aşılama 1buçuk milyar tüp bebek 3bucuk 4 bucuk milyar öle bi acıki bu evlat acısı hem maddi hem manevi maf ediyo bi insan 4bucuk milyar verince nasıl rahat polabilirki nasıl olursa olsun olmazsa olmaz desinki offffffffffff allahım yardım et bizlerte

cnm çok saolll benim doktorummm aşılamanın normal ilişkiden pek farkı olmadığını söylüyo bende vakit kaybetmek istemiorumm artık mutlaka anlarsınn beni ben küçük bir yerde oturuorumm ve benle aynı sne hatta bende sobnra evlenenlerin bile çocuğu olduda ikinciye hamileler artık bunalıma giricemmm çok sıkıntıdayımm biyandan çevre baskısı onu takmamaya çalışıorumm ama kendi içimde fırtınalar kopuooo artık melek kokulu bebeğimi bende kucağıma almak istiorummm RABBİM büyükkkk isteyenn herkese anneleik duygusunu yaşatsınnn amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnn

sevindim canım inşallah diğerleride normal çıkarda hemen hamiş kalırsın kendine iyi bak çok ara verme gel arada

selam cnm çok sağol şimdi hergün ilacımı kullanıyorum 1 nisanda kontrole gidicem dua edin troid değerlerim 3 ün altında olmazsa hamile kalamazmışım doktorum öyle söyledi.
çok şükür başka bir sorunum yok allah'ın izniyle hepimiz bebeklerimize kavuşuruz inşallah

arkadaşlar merhaba.inşallah allah herkese nasip eder bebek sahibi olmayı.Haksevercim inşallah sanada biran evvel.2009 dan beri bütün serüvenini okudum.kendini çok yıpratmışsın.sen daha 21 yaşındasın.Eminim allahın izniyle senin en kısa zamanda olur.Ben 29 yaşındayım ve 2.5 yıldır evliyim.5 keke klomen kullandım.yumurtalarım 22 ve 23mm oluyor ve çatlıyor ancak sonuç hep negatif.Dr. hiç bir teşhis koyamıyordu.İzmirdeyim bu arada.Dr. değiştirdim yeni dr.yumurtalarımın büyümediğini 15 mm kaldığını söyledi.bu ay gonal-f iğneleri oldum.Adetim bu pazar inşallah olmam 16 martta dr test için çağırdı.sonuç o zaman belli olcak.Bendede şu an adet var.eminim hamile değilim.inşallah hepiniz en kısa zamanda olursunuz.öptm.

merhaba arkadaşlar ben yeniyim :) bende pkoluyum.. bu ay klomen kullandım ilk defa ve yumurtam büyüdü ve kendiliğinden çatladı 22mm olup. sonra o günleri değerlnedirdik. çok merak ediyorum şimdi hamilemiyim diyeee :KK43: bugün adetimimn ilk günü geçti. sadece karnımın alt kısmında bi şişlik gibi belli belirsiz bişi var ve ağrıyoo :KK43: ama bebişten mi yoksa adet olucam diyemi onu bilemiyorumm.. bugün hemen idrar testi yaptım negatif çıktı. acaba bebiş olsaydı çıakrmıydı idrar testindee ??:KK14:

Herkese mrb ben de tedaviye yeni başladım.6 aydır adet görmüyordum,duphastonla dün adet gördüm.Bugün doktorum Estradiol ve FSH hormonlarına baktı,ikisi de normal düzeyde.Sadece bu hormon değerlerime bakması yeterli mi yaa? :26: Bu ne anlama geliyor,onu da bilmiyorum :KK37: Ve yarından itibaren 5 gün boyunca Klomen kullanacağım. Bir de daha önce rahim filmi çektirip çektirmediğimi sordu :KK53: İlerleyen zamanda onu da isteyecek sanırım,offf çok korkuyorum açıkçası :18: Allah hepimizin yardımcısı olur işallah...Tez zamanda hepinizden güzel haberler almak dileğiyle... :KK34: :KK54:

merhaba arkadaşlar ben yeniyim :) bende pkoluyum.. bu ay klomen kullandım ilk defa ve yumurtam büyüdü ve kendiliğinden çatladı 22mm olup. sonra o günleri değerlnedirdik. çok merak ediyorum şimdi hamilemiyim diyeee :KK43: bugün adetimimn ilk günü geçti. sadece karnımın alt kısmında bi şişlik gibi belli belirsiz bişi var ve ağrıyoo :KK43: ama bebişten mi yoksa adet olucam diyemi onu bilemiyorumm.. bugün hemen idrar testi yaptım negatif çıktı. acaba bebiş olsaydı çıakrmıydı idrar testindee ??:KK14:

Canım sonrasında yazmamışsın ama işallah hamile kalmışsındır... :emir_bebek: Sende adet gecikmesi oluyor muydu?

kimse gelmiomu yaw pkolular yok heralde benden başka tekmiyim bu dünyada aaaaa

hayır tek devilsiniz emin olun malesefki binlerce var bende onlardan biriyim 8 senedir mucadele ediyorum sabırla bazan tükeniyo sabırlarlar ama yinede ümitle bekliyosun işte işallah boşa çıkmaz bekleyişlerimiz.

:

merhaba arkadaşlar ben de pko luyum maaleseff:KK43:doktorum serophene verdi ilk ay hiç yumurtam oluşmadı ikinci ayım olan bu ayda ise bugun doktara gittim 12.günümdeyim ve trk yumurtam gelişmiş o da 11,5 mm sizce normal mi?

Selam arkadaşlar ben yeni üye oldum bende pkoluyum dr 6 aydır yumurta takibi yapıyor ama maleseff yumurta oluşmuyor bu ay klomen verdi pazartesi gidecem bakalım yumurta varmıı :18: aranızda klomenle hamile kalan varmı ??

cnm bende ilk ay senin gibiydim.. ilk ay 13 mm oldu ikinci ay 11 de kaldı bu üçüncü ayımda 4 tane yumurtam oluştu 16-17-18-22 çatlatma iğnesi oldum ama hamile kalamadım yarın doktora gidicem tekrar klomene başlıcam .. canım ben ilacın dışında sürekli çekirdekli kuru üzüm yedim çekirdeğini kırarak bu ay bu kadar yumurtam olmasında etkisi var die düşüüyorum tavsiye ederim ek yiyecekleri:))):KK1:

herkese merhaba:KK71:
benim klomen kullandığım her ay kistlerim büyüdü. sıkıntılarım oldu. sonra iğnelere geçtik 6 ay sonunda. onlarda olmadı. sonra aşılama yapıldı tutmadı. sonra tüp bebek denedik oda olmadı. sıkıntılı bir dönemdi taaa ki tüp bebekten sonra geçen 1 aya kadar...
kendiliğinden hamile kalıverdim. hemde hiç dikkat etmeden. ağır işler yaptım gezdim tozdum 1 ay her gün yatağa yattığımda her yerim uyuşmuş halde oluyodu yorgunluktan ve topu topu 1 kez yakınlaştık o ay:26: ondada geliverdi bebeğimiz.bugün hamileliğimin 20. haftasına girdim. pco lu olup hamileliğe uğraşan arkadaşlarım için yazmak istedim yaşadıklarımı. umutsuzluk en büyük düşman bu hastalıkta. sık sık gördüğüm konularda anlatıyorum kendi hikayemi. çünkü ben uğraşırken çok önem verirdim yazılanlarla mutlu olurdum umut bitti yok derdim ama yazıları okuyunca toparlanırdım. amacım bu yani.. herkese sevgilerimi dualarımı yolluyorum. allahım hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah...

cnm bende ilk ay senin gibiydim.. ilk ay 13 mm oldu ikinci ay 11 de kaldı bu üçüncü ayımda 4 tane yumurtam oluştu 16-17-18-22 çatlatma iğnesi oldum ama hamile kalamadım yarın doktora gidicem tekrar klomene başlıcam .. canım ben ilacın dışında sürekli çekirdekli kuru üzüm yedim çekirdeğini kırarak bu ay bu kadar yumurtam olmasında etkisi var die düşüüyorum tavsiye ederim ek yiyecekleri:))):KK1:

cevabın için tşkler.bugun doktora gittim adetrimin 16.günü 20 mm çatlaması için hiçbirşey vermediler kendi haline bıraktılar bıdışlarımı:S inşallah çatlar da bu ay hamile kalırım:emir_bebek:

inşallah senin de bu ay çatlarlar...

Son düzenleme:
bende yeni üyeyim:)1.5 yıldır evliyim doktorlar ilk bir yılı normal saıp tedaviye başlamadı şimdi yeni tedaviye başladım önce progestanla adet oldum adetin 5. günü de klomene başlayacam klomen kullanıp hamile kalan pko lular destek verin lütfennn

Kızlar ben de PKO luyum ama doğal yollardan hamile kaldım, şeker dengeleyici ilaç kullandım onunla 1'i tüp bebek 2 si normal 3 kere hamile kaldım. Ama ilk ikisi boş gebelikti. Moralinizi bozmayın şimdi hamileyim:nazar::nazar::nazar:

X