Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

klomen bittikten bi hafta sonra akıntı olabilir , kasıklarda adet gb sancı olabilir bunlar yumurtanın büyüdügün işarettir canım cok agrı oluncada catlamış demektir adetten sonra 13,14,15. günler en avantajlı günlerdir boş geçmemek lasım inşallah yararı olur canım:KK9::KK9::KK9::KK9::KK69::KK69::KK69:

Çok teşekkür ederim haksever, bu bilgilere ulaşmak kolay değil, çok yardımcı oldu :))) umarım anlattığın gibi olur. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah!!!! :97:

nasıl oldu tedavi falan olmadan mı

tabiiki tedavi gördüm ama şuan hamile kalma olasılığım yüzde 0 dı yani bende anlamadım nasıl oldu bende pko,hipotiroid gibi sorunlarım vardı.
pko yu hallettim ama tiroidden hala tedavi görüyorum ALLAH ın bana bir mucizesi bu. ama hergün dua ettim ağladım yalvardım sonunda çok şükür şuan 9 hafta 3 günlük hamileyim
inan ki benim için gebe kalmak çok zordu zordan da öte hayaldi umarım iyi anlatabilmişimdir

tabiiki tedavi gördüm ama şuan hamile kalma olasılığım yüzde 0 dı yani bende anlamadım nasıl oldu bende pko,hipotiroid gibi sorunlarım vardı.
pko yu hallettim ama tiroidden hala tedavi görüyorum ALLAH ın bana bir mucizesi bu. ama hergün dua ettim ağladım yalvardım sonunda çok şükür şuan 9 hafta 3 günlük hamileyim
inan ki benim için gebe kalmak çok zordu zordan da öte hayaldi umarım iyi anlatabilmişimdir

allahım sağlıkla kucağına almayıda nasip eder inş.. banada hayal gibi geliyo inş bir gün benimde sağlıklı bi bebeğim olur. allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar bağışlasın.:KK24:

Çok teşekkür ederim haksever, bu bilgilere ulaşmak kolay değil, çok yardımcı oldu :))) umarım anlattığın gibi olur. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah!!!! :97:

amin canım

benim bu ayda olmadı dün gece yedim gene kırmızı kartı offfffffffffffff adet oldugumMI yanayım,belimin kopcak gb armasına mı yanayım

en iyisi günü gününe adet oldugum için şükredeyim hiç bişi kullanmadan 4-5aydır adet oluyorum günü gününe bunada şükür belki bişilşer yoluna giriyodur rabbim hayırlı evlat versin zamanı gelince

merhaba, bende 36 gündür adet olamıyorum diye doktora gittim polikistikover var dedi ve adet oldurmak için ilaç verdi sonrada hormon testi yapılacak. ben bu arada hayıt tohumu ve ada çayına da başladım bir yandanda pko için soğan kürü yapıcam yarından itibaren. sizce doğru yaparmıyım tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

mrb bende 3 yıllık evliyim hamile kalamıyorum. polikistik over vardı bndede. hormonlarımda düzensizdi iki ayda bir oluyodum adet. üç ay önce bitki tedavisine başladım doktor kontrolünde. gecen ay kistim düştü bu ayda günümde adet oldum inşallah bidaaki ayda hamile kalırımm.. soğan kürünüde yapan çok ben içemedm ama herkes memnun dene istersen bi

soğan kuru polıkıstıge bırebır bende tavsıye ederım.daha hamıle degılım ama ınsallah en kısa zamanda ısteyen herkesın olur. klomen bana hıc fayda etmedı hıcbır hormon bozuklugum yok ınsılun dırencım yok.sorun olmayınca cozumde olmuyor ınsulunden kaynaklansa seker ılacıyla cozulcek hormondan kaynaklansa hapı var ama benım derdımın dermanı ??????RABBIM YARDIMCIM OL KURTAR BENI BU ILLETTEN.TEZ ZAMANDA NASIP EYLE LUTFEN :KK43:

aynen canim ama bendede yok seker felan ama genede glokofen içmek lasım pko için ihmal etme ben ictigimden beri adetlerim saati saatine geliyo adeti düzenlio yumurtalıkları düzenli calıştırıyo zayıf oldum için günde bir yetio bana iki içemiyorum mideme dokunuyo çünkü :KK50::KK50::KK50::KK50:

slm kızlarr,
bende kist yok ama dr. pko yapılı yumurtalık var dedi sanırım bu durum da bebek olmasını biraz geciktirici engelleyici durummuş :KK43: yumurtlama kolaylaştırıcı hapları yada iğneleri de dr.um önermiyor sıkıntı olabilir diye... acaba incir kürü yapıp sonuç alan yada bununla ilgili bilgisi olan var mı?? bunu yapmak kilo aldırır mı acaba??
2 gündür incir kürüne başladım ben umarım iyi sonuç alırım...

slm kızlarr,
bende kist yok ama dr. pko yapılı yumurtalık var dedi sanırım bu durum da bebek olmasını biraz geciktirici engelleyici durummuş :KK43: yumurtlama kolaylaştırıcı hapları yada iğneleri de dr.um önermiyor sıkıntı olabilir diye... acaba incir kürü yapıp sonuç alan yada bununla ilgili bilgisi olan var mı?? bunu yapmak kilo aldırır mı acaba??
2 gündür incir kürüne başladım ben umarım iyi sonuç alırım...

insallah canım iyi geldiği söylenio cok hamile kalan var umarım bebşin bekletmez:KK43::-)49::KK49::KK49:

kızlar merhaba
yenı katıldım aranıza
bende de su bas belası pkos var
2 yıl once evlendım artık bebıs ıstıyoruz
mayıs ayında dogum kontrol hapını bıraktım tabı adet yıne olamadım :KK43:
doktora gıttım ınsulın dırencı ıcın glucophage verdı sabah aksam yarım ıcıyorum ılk uc ay adetım cok azda olsa geldı bende hersey yolunda dıye sevınmeye baslamısken bu ay yıne farlutal ıle adet gormeye calısıyorum
adetım gelınce 3 gun ve 22 gun kan testı yaptıracagım
canım cok sıkkın 22 gun ne ye bakacaklarını anladım
umarım hepımız ıcın hersey cok guzel olur burdan uzuntumuzu degıl sevınclerımızı paylasırız
bu surecte destegınıze bılgınıze ıhtıyacım var
hepınıze kucak dolusu sevgıler

kızlar merhaba
yenı katıldım aranıza
bende de su bas belası pkos var
2 yıl once evlendım artık bebıs ıstıyoruz
mayıs ayında dogum kontrol hapını bıraktım tabı adet yıne olamadım :KK43:
doktora gıttım ınsulın dırencı ıcın glucophage verdı sabah aksam yarım ıcıyorum ılk uc ay adetım cok azda olsa geldı bende hersey yolunda dıye sevınmeye baslamısken bu ay yıne farlutal ıle adet gormeye calısıyorum
adetım gelınce 3 gun ve 22 gun kan testı yaptıracagım
canım cok sıkkın 22 gun ne ye bakacaklarını anladım
umarım hepımız ıcın hersey cok guzel olur burdan uzuntumuzu degıl sevınclerımızı paylasırız
bu surecte destegınıze bılgınıze ıhtıyacım var
hepınıze kucak dolusu sevgıler

canım hg aramıza ve biran önce hamile kalırsın inşallah :KK49::KK49::KK49:

3günde 22 .günde hormon testi yapılcak canım:18::18::18:
prolaktin genelde yüksek olur pkolularda oda süt hormondur yüksekte olsa korkma:KK34: bi ilacı var hemen düşüyo :KK34:rabbim bu yollarda cok daraltmasın benim 5 senem ve ilk günden beri istiyoruz daha 22 yasındayım içim oldu 90 100 :KK50:cok kötü bişi her ay yasanan aynı büyüklükteki bi acı bilmiyorum ben hayatımda:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: ama cok şükür gene de allaha hamdolsun hamile esleri sehit olan kadınları gördüm aglaya aglaya bi hal oldum üc kardes can verdi onlarda evlat noldu babasi annesini öldürmüş hapisteymiş 3ünüde teröristler öldürmüş ne acıya bunları görüp halime sükrediyorum :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

sende dua et hep tatlim ve dogal formülleride dene ayrıca ...:KK51: ve hemen eşinede test yaptırın bu cok önemli ...:KK36::KK36::KK36: sonuclarını yazsan bile ben sana ne oldunu sölerim ufak yollu bijinokolok kadar oldum maleseff :KK23::KK23::KK23:inşallah sen ben kadar yormassın kafanıda hemen gelir bebişin çöçünkü morel çok önemli hormonlar için yani sitresten uzak dur kafanı rahatlat diyene bakın ya :KK43::-)47: neyse atlım ne sorARSAN YARDIMCI OLMAYA CALISIRIM KİB....:KK54::KK54::KK54::KK54:

canım cok tesekkur ederım
haklısın aslında durup durup sukur etmek lazım halımıze
dun farlutal bıttı 10 gun ıcınde adet olurum testlerın sonuclarını yazarım
cunku bu konuda hıcbırsey bılmıyorum ve yardıma ıhtıyacım var
cok tesekkur ederım artık yanlız olmadıgımı bılıyorum
bu konuyu herskese de acamıyorum ıcımde buyup duruyordu
destegın ıcın tesekkur ederım ben sonucları alır almaz yazarım
allahım hepımızın dualarını kabul eder ınsallah

canım cok tesekkur ederım
haklısın aslında durup durup sukur etmek lazım halımıze
dun farlutal bıttı 10 gun ıcınde adet olurum testlerın sonuclarını yazarım
cunku bu konuda hıcbırsey bılmıyorum ve yardıma ıhtıyacım var
cok tesekkur ederım artık yanlız olmadıgımı bılıyorum
bu konuyu herskese de acamıyorum ıcımde buyup duruyordu
destegın ıcın tesekkur ederım ben sonucları alır almaz yazarım
allahım hepımızın dualarını kabul eder ınsallah

insallah canım :KK16::KK16::KK16::KK16:

ne demek biz örendik başkalarından sora sora sende bizlerden bişiler örenirsen işine yararsa ne mutlu bize sanki insn bu hasttalıkta tek hissdio kendini etrafında çatır çatır doguranalr ay nabsakta korunsak die muhabbet eden kadınlar ev dolusu sokak mahalle dolusu çocuklar insanı bi süre sonra akıl almaz bi uçuruma boşluga yanlızlıga süüklüyo derdini actığın insanlar sanki anlıyolar mış gb felancanın 17 sene sonra 10 sene sonra olmuş die örnekler verio tesellliye bak 10-17 sene sonra olabilir cok şükür mü dicez sanki. insan sadece anlatmak istiyo bazen hıçkıra hıçkıra birinin omzunda aglamak ama olmuyo canım seni cok iyi anlıyorum annnene bile acamazsın öle üstün körü anlatırsına anlamazlar çünkğüü bi eşim var benim onuda üzmekten yoruldum hep içime atıyorum hiç konuşmuyorum artık bi burası var bi burda kendimi yanlız hissetmiyorum allah kimseyi evlat hasretiyle acısıyla imtihan etmesin rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin hamdolsun eşlerimizzinde bizimde saglığımız iyi olmucak die bişi yok insallah olucak .........bazen benimde koptugum neredeyse tamamamen umudumu kaybettiğim anlar oluyo ölücek mişim gb gelio nefes alamıyorum aglamaktan bazen ama sonra geçio rabbim yeni umut tohumları ekiyo içime.

bizler her ay hamile kalıp yavrusunu kaybeden anne gb yiz ben öle görüyorum yani kendimi hep içimde büyüttüğüm umuduma evladım gb bakıp bişi varmış gb iş yaparken tedirgin olup eğilip kalkarken dikkat etmek çok acı sonrada hiç bişeyin olmadığını örenmek....insan hamile sanıyo kendini her ay her ay bu dayanılmaz acı sonrada bi hiç oldunu örenmek çok kötü yaaa .:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

neyse inşallah sen çok beklemezsinde hemen gelir bebeğin kendine iyi bak moral çok önemli unutma:KK42::KK42::KK42::KK42:

BEN İSTEMEDİĞİM ANDA BEBEK OLUNCA ALDIRDIK.
sonra istedim 3-4 ay içinde tedavi görmeden hamile kaldım hatta hesaplama yaptığım ilk ayda ...ama rahim şeklimden dolayı erken doğum yaptım bebeğim yaşamadı..

şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum. umarım sorun yaşamam. tabi hamilelik süresi benim için daha büyük risk. Allah hepimizin yardımcısı olsun. çok zor ve üzücü ama genelde beklenmeyen zamanda kafanız boşken oluyor bebek... kendimdeve burda okuduklarımdan böyle bir sonuç çıkardım...

BEN İSTEMEDİĞİM ANDA BEBEK OLUNCA ALDIRDIK.
sonra istedim 3-4 ay içinde tedavi görmeden hamile kaldım hatta hesaplama yaptığım ilk ayda ...ama rahim şeklimden dolayı erken doğum yaptım bebeğim yaşamadı..

şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum. umarım sorun yaşamam. tabi hamilelik süresi benim için daha büyük risk. Allah hepimizin yardımcısı olsun. çok zor ve üzücü ama genelde beklenmeyen zamanda kafanız boşken oluyor bebek... kendimdeve burda okuduklarımdan böyle bir sonuç çıkardım...

off böle bu kadar çocuk isterken ben başkaları verilen cana kıyınca öle çok canım acıyoki hemde bu kıyan kişiler nasıl olsa çocuk yapacak kişilerse hadi adamın beş cocu olsa bi mazereti olur ki bu bile asla olmamalı allahın verdiği canı almak katil olmaktan baska bişi degildir ama herkeze saygı duyuyorum rabbim isteyenlere evlat versin kimseyi evlat acısıyla sinamasin çok acı çok acııııııııııı:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım hg aramıza ve biran önce hamile kalırsın inşallah :KK49::KK49::KK49:

3günde 22 .günde hormon testi yapılcak canım:18::18::18:
prolaktin genelde yüksek olur pkolularda oda süt hormondur yüksekte olsa korkma:KK34: bi ilacı var hemen düşüyo :KK34:rabbim bu yollarda cok daraltmasın benim 5 senem ve ilk günden beri istiyoruz daha 22 yasındayım içim oldu 90 100 :KK50:cok kötü bişi her ay yasanan aynı büyüklükteki bi acı bilmiyorum ben hayatımda:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: ama cok şükür gene de allaha hamdolsun hamile esleri sehit olan kadınları gördüm aglaya aglaya bi hal oldum üc kardes can verdi onlarda evlat noldu babasi annesini öldürmüş hapisteymiş 3ünüde teröristler öldürmüş ne acıya bunları görüp halime sükrediyorum :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

sende dua et hep tatlim ve dogal formülleride dene ayrıca ...:KK51: ve hemen eşinede test yaptırın bu cok önemli ...:KK36::KK36::KK36: sonuclarını yazsan bile ben sana ne oldunu sölerim ufak yollu bijinokolok kadar oldum maleseff :KK23::KK23::KK23:inşallah sen ben kadar yormassın kafanıda hemen gelir bebişin çöçünkü morel çok önemli hormonlar için yani sitresten uzak dur kafanı rahatlat diyene bakın ya :KK43::-)47: neyse atlım ne sorARSAN YARDIMCI OLMAYA CALISIRIM KİB....:KK54::KK54::KK54::KK54:

merhaba canım dun test yaptırdım sonuclarını aldım sımdı ve bısey anlamadım
LH:19,08
E2: 820,2
FSH: 4,78
FREE TESTESTERON DAHA CIKMAMIS
yardımcı olursan cookk sevınırım
adetımın 3 gunu yapıldı testler

Estradiol (E2) Ölçümü

Önceleri Yumurtalık Rezervi'nin değerlendirilmesinde D3 estradiol düzeylerinin daha önemli olduğu düşünülmüş fakat ilerleyen araştırmalar sonucunda FSH ve LH değerleri kadar güçlü bir bulgu olmadığı anlaşılmıştır.

Bir araştırmada, D3 FSH <20IU/L olsa bile E2 >75 pg/ml olduğunda hiç gebelik elde edilemediği görülmüştür. Yaşları 38-42 arasındaki kadınlar arasında yapılan bir başka çalışmada, D3 E2<80 pg/ml ve FSH değerleri normal olanlarda daha iyi sonuçlar elde edildiği saptanmıştır. Bu araştırmalara göre, tek başlarına değil birlikte FSH ve E2 düzeylerini değerlendirmek daha anlamlı bilgi vermektedir.

Yumurtalık Rezervi'nin Saptanması Amacıyla Kullanılan Testler

FSH,LH Ölçümü

Adetin 3. günü kanda ölçülen FSH değerine "Bazal FSH" denir.(Kısaca D3 FSH olarak ifade edilecektir).

Kadın yaşlandıkça, koşut olarak, yaşlanan yumurtalığı uyarmak amacıyla FSH düzeyinde artış olur. Otuzlu yaşlardan itibaren, düzenli adet dönemi yaşamalarına ve normal yumurtlamalarının da olmasına rağmen kadınlarda FSH düzeylerinde artış başlar. Ilk artışlar "Erken Foliküler Faz"da olur. Bununla birlikte, bu veriler FSH düzeylerindeki yükselme ile yumurtalık rezervi arasındaki bağı tanımlamaya yetmez. Bu araştırmalarda belgelenen durum, FSH düzeylerinde artış olduğu aşamada yumurtalık rezervinde azalma halinin de sıklaştığıdır.

Bazal FSH değerinin adet dönemleri arasında dramatik olarak farklılıklar gösterebileceği otuz yıldır bilinmektedir. Bu dalgalanmalar sırasında elde edilebilecek anormal değerlerin sayısındaki artış ile yumurtalık rezervinde azalma olasılığı arasında olumlu anlamda bağlantı vardır.

Tüm Yumurtalık Rezervi değerlendirmelerini bir tek kan testi üzerine yoğunlaştırmak ta doğru değildir. FSH'ın hangi değerlerinin bu açıdan anlamlı olabileceğine dair araştırmalar yapılmıştır. Bir IVF merkezinde yapılmış araştırmada, D3 FSH<15 mIU/ml olan kadınların D3 FSH değerleri 15-24.9 arasında yer alanlara göre iki kez daha fazla gebelik şansına sahip olduğu saptanmıştır. Bir başka araştırmanın sonucuna göre ise D3 FSH 20 UI/L yi geçtiğinde gebelik şansının hızla azaldığı görülmüştür. Adetin 2. ila 5. günleri arasında FSH düzeylerinde dalgalanmalar olabilir; bu gibi durumlar, izleyen adet dönemlerinde olgunlaşacak yumurtaların niteliklerinde farklılıklar olacağının habercisidir. Bu tür olguların Yumurtalık Rezervi konusunda bilgi sahibi olmak zordur.

Bir kez yapılmış FSH ölçümü Yumurtalık Rezervi hakkında karar vermek için yeterli olamaz.Bazı çalışmalar, düşük veya yüksek FSH değerlerinin karışık bir düzende izlenebildiği kişilerde gebelik oranının düşük olduğunu öne sürmüştür. Ön taramalarda FSH düzeyinin daha önceki dönemde yapılmış tetkiklere göre düşük olduğu, birkaç anormal değerden sonra normale döndüğü 40 yaşın altındaki hanımlarda, gebelik oranının %35 civarında seyrettiği de bildirilen sonuçlar arasındadır.
LH değerlerinin ölçümü ve yükselmelerinin izlenmesi de Yumurtalık Rezervi hakkında bilgi verir ancak FSH kadar önemli değildir; FSH daha erken dönemlerde ve daha dramatik bir yükselme ile rezervin azalması konusunda bilgi verir. Bazı araştırmacılar da FSH/LH oranındaki artışı izler ve tek başına FSH yükselmesinin ön belirtisi olduğunu belirtirler.

canım bunlara bakarak fsh degerin iyi 10dan düşük olunca iyi diolar ama lhyle orantılı bakıyolar lh fsh kadar önemli degil fsh ve llhnde bi problem yok ama bu pkolu oldunu gösteren bi deger..

e2ne gelince baktım araştırmalarıma göre yüksek canım ama tam olarak ne anlama gelio bilemiyorum okudugum yazılarda 100lü rakamlara bile çok demişler inşallah bişin yoktur ama pkolusun büyük bi ijhtimal allah yardımcın olsun doktorlar daha iyi degerlendirir tabi ama bu sana bi ön fikir olsun a cil şifalar hemen hamile kal inşlalllah:KK49::KK49::KK49::KK54::KK54::KK54:

cok tesekkur ederım
simdi 22 gun testım var onu da yaptırıp dr. oyle gıdecegım
ınsallah sorunlar cıkmaz

X