Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bende pco luyum arkadasşar 24 yasında 5 yıllık evlıyım bebek yapmak için 9 aralıkta tedavi görmeye başladım bana serophene verdi daha sonra verdiği tarihlerde ilişki önerdi ama çatlatma iğnesi falan kullanmadık gerekmi yoktu şimdi başka arkadasları okuyunca hepsı ilaçtan sonra iğne kullanmış benimkinde mi bi anormalık var acaba ??? daha adetımede var acaba hamıle kalma ıhtımalım varmı yumurtalıklarımın buyuklugunun ıyı sevıyeye geldıgını soyledı doktorum ve suan beklıyoruzzz

selam arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim 1,5 senedir bebek için uğraşıyoruz ama sonuç hep hüsran çünkü gittiğim doktorlar 5 para etmezdi
geçen hafta tedaviye en baştan başladım cerrahpaşa tıp fakültesinde
smear testi yaptırdım 19 unda sonuçları alacağım ayrıca yapılan ultrason incelemesinde hormonlarımın normal olduğu sadece polikistik gibi göründüğünü söyledi.tüp bebeğe gerek kalmayacağını da söyledi.aşılama olucak sanırım.fakat kesin bir sonuç ancak hsg filminden ve bu testlerinden sonucundan sonra söyleyebileceğini belirtti.şimdi adetimi sabırsızlıkla bekliyorum 3.günü gidip hormon testi yapacak rahim filmini de adet bitiminden sonra çektireceğim bakalım sonuçlar ne olacak
yaklaşık 2007 senesinden beri pkoluyum ilk kistim 9cm büyüklüğünde ve küçük küçük oluştuğunuda görmüştüm sağ overde.
daha sonra sol overde 5 cm lik çıktı canım çıktı bunlardan kurtulana dek.
çok şükür şimdi küçük küçük olduğunu söyledi doktorum.
ALLAH hepimize acil şifalar versin.

slm kızlar haberlerim var çok mükemmel bir doktor bulduk profösör üniversiteydi ayrılmış özelde şimdi adetliyken aradım . bi tanıdığımız bisürü düşük ve son 9 ay 3 günlük ölü doğum yapınca tanışmıştı onunla ve doktorun saqyesdinde allahın izniyle 1 aylık kızı var kimselerin bulamadığı sorunlarını buldu kız 7 kilo alarak doğum yaptı ve doğumdan önceki kilosundan 2 kilo daha vererek doğumdan çıktı harika bi doktor neyse tel de bayabi konuştuk gel bi görelimdedi . gittik baktı yumurtalıklarımı anlattı anlattı uzun uzun utrasyonda tanıttı kendimi bana öle bi problem yok bu en kolay vakkalar dedi eşiminde testlerine baktı siz 3,5 senedir denemişiniz klomen vs dedi uzatmaya gerek yok dedi hemen başka yöntemlere geçicez dedi eşinin hareketli spermeleri ahıom şahım değil dedi kesin aşılama olmalı dedi. neyse mikrop testleri ve hepatit btestleri verdi ikimizede ve evlendiğimden beri 10 kilo aldım dedim şeker ilacı almıyomusun dedi bıraktım dedim onu asla bırakmıcaksın hamile kalsanda kullancaksın dedi bu kadınlar fil gb doğurmaya ne mereklı dedi oranız buranız çatlıyo sonra bunalıma girionuz dedi çok değişik bi doktor komik tuhaf deli mi desem neyse klomenide günde bir verdi madem 2 kullanınca 3-4 tane oluyo 1 yeterli dedi çok yumurta iyi değil dedi tek klomenle 3 yumurtam oldu sonraki utrasyonda 2si büyüdü 22-23 oldular aşılamayı değişik yApıyo 2 kere yapıyo doktor dioku kimisinin 36da çatlar kiminin önce kiminin sonra sal 36. saatte belki bulur belki bulmaz biz öle yapmıcaz dedi çatlatma iğnesinden 20 saat sonra ilk aşılamayı yaptı hadi askerler yürüyün dio aşılamayı yaparken:)sonra ertesi gün tekrar gittik utrasyonla baktı biri çatlamış biri 29 olmuş buda çatlamak üzere gel diğer askerleride salalımdedi ikinci aşılamayıda yaptık bugün bakalım kısmet artık ama mükemmel bişey bu çok maNTIKLI ÇÜNKÜ YUMURTA 24 SAAT SPERM 48 SAAT yaşarmış o yüzden spermler önce gitmeli yumurtayı beklemeli dedi yumurtanın ömrü kısa 36 saati heseplarsak belkide çatlamış olur boışa gider dedi neyse ilk aşılamada 50milyon ikinci aşılamada bugün 40 milyon sperm yolladık askerleri:) 1milyon olursa olmazmış 5 milyona eh derlermiş 10 milyon ve üstü harikaymış bizimkilerde öleydi bide bunlar hareketl,i sayısıydı. şimdi 1hafta sonra gidicaz çatlayan yu urtalarım kaliteliymiymiş ona bakıcak mışız kalitesizse boşuna umutlanmayız önümnüzdeki aya başka bi tedavi uygularız dedi velasıl bilmediğim bişiler söyleyen tek doktor valla ilişki serbest dedi yatmak yok dedi millet tarlada doğurur aşılama olan yatar dedi yok öle dedi eşime yatırma dedi normal devam edin dedi çok komik ya adam el hareketleri falan yapıo koycaz askerleri onlar fırt fırt 20 dakkada yolu bulcaklar dio öle işte haftaya cumartesi gidip bakıcaz bakalım inşallah saĞLIKLlı yumurtadırda umutla bekleriz ve umutlarımız gercek olur hemşirede dediki sana bi sır dedi pazar günü olan aşılamalar tutuyo dedi çok mutlu oldum istatislikleri bozmak istemem inşallah bizimkide tutar hiç böle AŞILAMA DUYMAMIŞTIM 2 KERE YANİ DUYAN VARMI ARANIZDA BEN BURSADAYIM ANKARADAN GELEN Bİ ÇİFT VARDI YANIMIZDA İNEGÖLDEN HEMDE MUANE 250TL AŞILAMA 1000TL BİZ AYNI AYIN İÇİNDE OLDU DİE SADECE 1LİRA VERDİK 80 İĞNE 20 KLOMEN ŞEKER İLACI VS 100 EŞİMİN TAHLİLLERİ BEN ÜNİVERSİTEDE YAPTIRDIM BELEŞE GELDİ :) NEYSE ÇOK UMUTLUYUM BU SEFER UMUT FAKİRİN EKMEĞİ NOLUR SİZDEN Rİ,CAM DUA EDİN BİZİM İÇİN ŞİMDİDEN DUALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Merhaba arkadaşlar,
Ben 32 yaşındayım. 2,5 yıllık evliyiz. 5 aydır hamile kalamadım. En son adetim 1 hafta gecikince doktora gittim. Pko olduğumu ve zor hamile kalacağımı söyledi. Ama adet görmem için ilaç vermedi ve bu 5 ayı 1 yıla tamamlamamızı söyledi. 1 yıla kadar hamile kalmazsan bakarız dedi. Hiçbir tedaviye başlamadı. Doktorun bu yaptığı normal mi? Yoksa hemen tedaviye başlamalı mıydı?
Pko konusunda İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?
Bana yardımcı olursanız çok sevineceğim :)

bende bursadayım ve tedaviye yeni başladım hangi doktora gidiyosun merak ettim.pko luyum ben 2,5 yıllık evliyim ama daha yeni çocuk istemeye başladık malum maddi ve manevi olarak hazır değildik ama 2 aydır denememize ramen hormon sonuçlarıma göre direk klomene başladım ilk ayım daha kullandım kontrole gittim 4 tane yumurtam oluşmuş hemen çatlatma iğnesi vedri ve ilişki bakalım beklemedeyiz 29 ocakta kontrolüm doktor konusunda bilgi verirsen sevinirim.haksever

art ye gidiyorum özel fsm bulvarında pr.doktor osman haldun develioğlu

aynen canım bend hiç duymamıştım öle büsürü insan olan bi yer değil özeldende özel çok memnunum ya allah hayırlısıyla izin veriirde doktorun ve bizim gayretimizle olur ama herşey allahtan biliyoruz.......
bende çok araştırırım hatta profösör oldum diodum bu konularda bilmedim bişiler söyleyen tek doktor ben hatice tokere medikalde ahmet yılmaza baharda nagihan hanıma jimeride gitmiş kadar biliyorum özelde sühendan benderliye yani anlıcan çok araştırdım ahmet yılmaz sürekli doktorumdu çok memnundum ondanda tek derdim hadi hadilemiyodu bizi zaten eşim böle uğraşmamı istemio olur olur dio olsa olurdu 3buçuk senedir bu doktor nefes aldırmıyo ikimizide görmek istio her seferinde ve sürekli önümüzdeki hedefi gösterio ahmet bey aşılama yapabiliriz diodu ama osman hoca aşılama yapıcaz şunu yapcaz bunu yapmıcaz o olmazsa şuna geççaz ben ilaç kullanmasam desem benim dediğim olcak dio sürekli ilerledik 2-3haftada yerimizde saymaktan bıkmıştım eşimde önemsemiodu sorun haline getirmemi anlamıyodu ama osman hoca bişeyler yapmamız gerektiğini anlattı ona bu durumda kendiliğinden de olabilir ama mucize olur olcak olsa bunca zaman olurdu dedi biz elimizden geleni yapalım takdir allahın velasıl bende hiç duymamıştım pembe mavinin yanında yardımcı üreme merkezi zaten sırf bu iş için normal hamileler yok aşılama tüp bebek sorunlu hamilelikler araştırma yeri ben çok memnunum inşallah rabbimin izniyle vesile olurda olmuş olsun osman koycam erkek olursa:::)))))))))))))

şu an aşılamam yapıldı 2 kere yapıldı 2 gün üst üste şimdilik çok iyi yazdım detaylı anlattım bu cumartesi gidip olan yumrtalar kalitelimi die test edilip utrasyonla bakacakmış sonra eğer kaliteliyse umutlu beklicekmişiz eğer kalitesizse inşallah kalşitelidir başka bi yöntem denicaz dedi bakalım inaşallah başka bişeye gerek kalmaz sonraki cumarteside test yapıcaz tuttumu die hayırlısı

İNŞALLAH herşey gönlümüzce olur bende aynı hastanelerden aynı doktorlarda muayene oldum jimer e ancak işe başladığım için gidebildim dediğin yere maaşım yetmez herade şuan sadece jimer gidiyo baya pahalı geldi ama artık kısmet bakalım sonuç ne olucak.gittiğim doktor baya ilgileniyo oda anlatıyo neyn nasıl olucağını ne yapmamız gerektiğini bekleyip görücez.

kızlar bende bugün sonuçlarımı almaya gittim smear ve eşimin sipermiyogram sonuçlarını
smear temiz çıktı eşimin spermlerinde çok az hareketsizlik varmış bugün kan testi yaptılar gebelik testi
yarın sonucumu alacağım inşallah hamileyimdir:
değilsemde 2 aydır adet olamıyorum adet söktürücü vericek ALLAH'tan hayırlısı
eşlerin birbirlerine destek olması kadar güzel birşey yok ama ne yazıkki ben bu güzelliği tadamıyorum eşim bana destek olmuyor herkese de arkamda kapı gibi kocam diyemiyorum

haksevercım ne zamandan berı ugramıoduum bu topıe valla senıde meak edıodum şukur kı senden guzel haber duydumii doktor bulmusun rabbım umudunu gerceklestırsın canım.inşallah tutar bebegın anlattıklarına gore ii bi doktor tedavının temelı bu işte ii bi hekım temelı atmısın sen.gercı bende doktorumdan cok memnunum.bende bu ay aşılam yaptırdım tutmadı dun ogrendım sonucu kahroldum ama elden ne gelır hayırlısı dedık vardır bunda da bı hıkmet dedık bakalım bua ay senden guzel haber duyalımstres yapma sakın emın ol bız anne olacagızhaberdar et bızı.bu arada sen ne zamandan berı tedavı goruosun

haksever meraba yanlış hatırlamıyosam yarın kontrolün vardı İNŞALLAH güzel haberler verirsin mutlaka yaz ne olup bittiğini merakla bekliyorum benimde 29 ocakta kontrolüm var 15 ocakta çatlatma iğnesi vuruldum bakalım merakla bekliyorum doktorun ne söyleyeceği 15 ocakta gittiğimde doktor sen pko lusun klomene cevap vermeyebilirsin demişti belkide ilk ayım olduğu için moralim bozulmasın diye öyle söyledi sonra usg bakınca güzel haber tedaviye yanıt vermişin dedi.bol bol alışveriş yaptım demiştim doktora bana çıkarken alışverişe devam diye söyledi yarın benim alışveriş günü yani

slm kızlar bende pko luyum 4 yıldır çocuk istiyoruz ama malesef bu yolda 4 tüp denemem oldu ama malesef negatif aşılama ve ileç tedavileride çabası.napcam bilmiyorumpko konusunda uzman bir dr ve iyi bir merkez arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

bende pko luyum ama bursa da oturuyom burdaki doktorları hastaneleri çok iyi tanıyorum ama pko konusunda uzman bence yok gibi bişey tedavi diyolar direk sen baya aşama kaydetmişin ben 2.5 yıllık evliyim 2 ay denedim doktor hormon sonuçlarıma göre hemen klomen verdi çatlatma iğnemi oldu m bakalım bekliyorum hayırlısı ALLAH tan.

moon hakkında hayırlısı olsun.ben zaten benim kadar çok denemiş pko luda görmedim açıkçası çoğu ya aşılama öncesi yada aşılama ile geri kalanıda ilk denemelerinde hamile kalıyorlar ben biraz talihsiz çıktım sanırım korkma yani bu kadar uğraşmazsın bence.

sağol canım ALLAHın İZNİYLE olacağı varsa olur bu cmtesi kontrolüm var zaten 12 gün içinde belli oluyomuş umutlanamka istemiyorum herşeyin hayırlısı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…