Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kesinlikle erol tavmergen kendisi türkiyede ilk tüp bebegi yapan kişidir en güvenilir de o bence:KK70:

alsancak gazi ilkokulunun karsısında internete yaz zaten cıkıyo sitesi var canım 200 tl cok yogun ama cok geç zamana randevu veriyo bide her an ulasamazsın cooook yogun ama allahtan yanında calısan dr ve hemsireler birinci sınıf her an her soruna yardımcı oluyorlar anında

merhaba arkadaşlar bende pkoluyum 11 yıldır süreklı diana 35 ve yasmin kullandım evlenıncede degişmedi tabı ılaçlar.cocuk sahıbı olmak isteyince doktor serophene ilacı verdı 3 ay kullandım ve 3.ayda ovitrelle çatlatma iğnesi yaptı ama bır yararı olmadı sımdı de rahım filmi cekmemiz lazım dıyo olmazsa laporoskopi yapcakmıs bu ıslerde ticari kazancıda on planda tutuyolar gıbı gelıyo bana ozel bir yere gıdıyorum esımden bu zamana kadar hıc test ıstemedı ben soledım yapmıcakmısınız dıye bu ay oda test yaptıracak bende fılm cekılıcem cok sıkıldım artık ya bundan sonrakı asama ne bılen varmı bana dedı sen ılaca direnç gosterıyosun %70 ilaca cvp verir seb %30 luk kısımdasın dıye ve bana hıc hormon testı yapmadır 3aydır anlamadım neden

ayy bütün pkolu konulardayımmm yaaaaaa:KK1: bende pkoluyum arkadaşlarrr...ve her duygunuzu paylaşıyorummm....tedaviye başladım 2 ay olacak....glucophage ve folikasit içiyorumm hergün artı 2. ay oluyor klomen içiyorumm ve 10gün sonrada progestan içiyorum 12 gün...durmadan içiyorum yanii ne olur ne biterr hayırlısı...net buldukca yazacağım gelişmelerii...:KK3:

ayy bütün pkolu konulardayımmm yaaaaaa:KK1: bende pkoluyum arkadaşlarrr...ve her duygunuzu paylaşıyorummm....tedaviye başladım 2 ay olacak....glucophage ve folikasit içiyorumm hergün artı 2. ay oluyor klomen içiyorumm ve 10gün sonrada progestan içiyorum 12 gün...durmadan içiyorum yanii ne olur ne biterr hayırlısı...net buldukca yazacağım gelişmelerii...:KK3:

Evet heryerdesin :-) diğer topic de sana yazdım........

kızlar merhabalr bende pkom oldugunu oğrendim 2 hafta once benım 1 cocugum var boyle bi sorunla karsılasmamıstım ozaman 2. bebeği istiyoruz spiralimi cıkarttırmak için dr gittiğide dr ultrasyon muayenesinde gördu zaten benım yaklasık 1 senedir insulın direnci sorunum var ve pkoda ondan oluyormus ilcımın dozunu yukseltti ama bundan sonra cok zor hamile kalırsın dedi cok üzüldüm allah isteyen herkese en kısa zamanda 1 bebek versin ben suan glifor kullanıyorum istanbul kücükkoy duygu hastanesine gidiyorum giden varmı oraya dr adını yazar sa sevinirim:KK9:

bende pcoluyum arkadaşlar ama çok şükür ki bende sorun yok yumoşlarım gayet iyi rahim filmimde temiz sadece tsh değerim arada bi çıkıp iniyor o kadar ama eşimin sperm sayısı ve hareketsizliği olduğundan direk tüp bebek yani mikroenjeksiyon dedi drum hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun arkadaşlar umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz Allahın izniyle

bende pcoluyum arkadaşlar ama çok şükür ki bende sorun yok yumoşlarım gayet iyi rahim filmimde temiz sadece tsh değerim arada bi çıkıp iniyor o kadar ama eşimin sperm sayısı ve hareketsizliği olduğundan direk tüp bebek yani mikroenjeksiyon dedi drum hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun arkadaşlar umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz Allahın izniyle

mrb canım bende de pco ve haşimato var .eşimde de aynı sorun var.sen biraz gayret edip kilo verirsen ve eşinede keçiboynuzu kürü uygularsan tüpe gerek kalmaz.denenmiş bi metod bu en azından bende işe yaradı.yinede sen bilirsin rabbim tez vakitte hayırlı ve sağlıklı bebişlerle sevindirsin inşşşş

mrb canım bende de pco ve haşimato var .eşimde de aynı sorun var.sen biraz gayret edip kilo verirsen ve eşinede keçiboynuzu kürü uygularsan tüpe gerek kalmaz.denenmiş bi metod bu en azından bende işe yaradı.yinede sen bilirsin rabbim tez vakitte hayırlı ve sağlıklı bebişlerle sevindirsin inşşşş

sağol canım duaların için amin diyorum inşallah hepimiz hakkında hayırlısı olur tez vakitte hayırlısıyla bebişlerimize kavuşuruz inşallah bu arada bende kilo yok çok şükür ki Allahıma 47 kiloyum ben :KK61: sadece eşimin değerleri kötü o kadar:KK53:

pko lu olmanın en iyi yönü tüp bebekde istemedıgınız kadar yumurtnız oluyor ve tabı cok fazla embrıyo.ama normal yolla gebe kalmak bızım için çok zor bunun içinde bol bol sabır etmek lazım inşallah hepimiz en kısa zaman da anne oluruz

canlarım ben de pkoluyum ve şimdi hamile kaldım
umarım size umut olur.
ben 1 yıl boyunca GLUKOFEN kullandım çok etkili bir ilaç çok faydasını gördüm .
1 yıl bıkmadan usanmadan sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra içtim
bana kilo verdirdi ve yumurtalarımın çalışmasını sağladı.,
zaten bir çok pkolu bu ilacı biliyor ve kullanıyor ama bilmeyenlerde öğrensin ve doktorlarıyla konuşup kullansınlar.
inşallah sizlerede faydası olur
bunun yanında son üç ay klomen ve son ay da klomenle beraber OVıTRELLE çatlatma iğnesi vurulup hamile kaldım .

merhaba canımm bgn dr a gttım bnde 18 mm olmus yumısımm :nazar: carsamba gunu vurulmam ıcın ovıtrelle verdı dr um persembe gunu asılamam olucak... ınsallahhhh bnde senın gıbı guzel haberlerımı burdan paylasırım cok gergınımmm cok gunler gecmek bılmıyoooo

Merhaba Kızlar herkese merhaba,
uzun zamandır takıp edıyorum bende yaşadıklarımı yazmak istedim :) 28 yaşındayım ve 10 yıldır pco oldugum ıcın doktor kontrolundeyım. uzun zamanlar ılaçla adet gördüm, normal zamana bırakıldıgında olmuyordum. evleneli 2,5 sene oldu ve bizde bebek düşünüyoruz. benim pcolu olmamım dışında eşimin sperm azlıgı var :KK43: ilaçla ılk ay yumurta takıbı yaptık 3 yumurta oluştu ama tutmadı. 2. ay yani bu ay yıne ılaçla 2 yumurtam oluştu ve 5. gunu çatlatma ignesi vuruldum şuan buayın 10. sonra test yapmak için bekliyorum:)

selam kızlar21 yasındayım 2009 kasım ayında ewlendım temmuz 2010da doktora gıttım pko dedı bebek tedawısı dedı hadı hemen basladık ama 2 ay ılac yumurtaları buyuttu catlatma ıgnesı kullandım 3 ayda buyume olmadı bıraktık o ay we sonra gobekten ıgnelere baslıycaktık kı ben rahım fılmı ıstedım cektırdım we cektırdıkten 1 hafta sonra felan kalmısım kasım 2010da bebek oldugunu ogrendık we cok sasırdık ben hıc olmycak dıe dusunuyodum 1 yılda geldı buldu umutsuz olmayın derım..

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar bende pkoluyum 11 yıldır süreklı diana 35 ve yasmin kullandım evlenıncede degişmedi tabı ılaçlar.cocuk sahıbı olmak isteyince doktor serophene ilacı verdı 3 ay kullandım ve 3.ayda ovitrelle çatlatma iğnesi yaptı ama bır yararı olmadı sımdı de rahım filmi cekmemiz lazım dıyo olmazsa laporoskopi yapcakmıs bu ıslerde ticari kazancıda on planda tutuyolar gıbı gelıyo bana ozel bir yere gıdıyorum esımden bu zamana kadar hıc test ıstemedı ben soledım yapmıcakmısınız dıye bu ay oda test yaptıracak bende fılm cekılıcem cok sıkıldım artık ya bundan sonrakı asama ne bılen varmı bana dedı sen ılaca direnç gosterıyosun %70 ilaca cvp verir seb %30 luk kısımdasın dıye ve bana hıc hormon testı yapmadır 3aydır anlamadım neden

selam canım klomenden we catlatma ıgnesınden sonra gobekten ıgnelere gecılıyo laporoskobı sonlara dogru oluyo rahım fılmınden sonra olma olasılıgı cokkk fazlaaa

Merhaba arkadaşlar ben de bir pco luyum. 16 yaşında adet düzensizliğiyle başladı belirtiler.diane 35 kullandım 2 yıl. Sonra bıraktım sıkılıp:) 19 yaşında 6 ay içinde 1o kilo aldım tekrar doktorun yolları taştan. Daha diane ye devam. Bu arada farlutal ilacı haplara 6 ayda bir verilen aralarda en yakın arkadaşım oldu hatta o bile bazen yetmedi adetimi getirmeye. Evlendim hem bir süre korunma amaçlı hem de düzenlemeye yardımcı olsun diye bir doğum kontrol hapı kullandım rahattım aslında çünkü diane gibi dokunmuyordu bana daha hafifti.başka bir rahatsızlık için gittim hastaneye tekkikler sonucunda doğum kontrl hapının binde bir görülen karaciğere kist yapma yan etkisi bende çıktı. Derhal bıraktık hap kullanımını dedik haydi bir bebeğimiz olsun tedaviye başladık klomenle 2. Ayımız ve yumurtam oluyor gerçi biraz geç oluyor ama büyümeden de kist oluyor.bir de aldığım kilolardan kurtuldum. Bebek bekleme sürecinde çok kilo verdim ki daha rahat tedavi olayım.kilo verince biraz daha rahat adet görmeye başladım arkadaşlar,şiddetle tavsiye ediyorum kilo vermeyi:)
herşeye rağmen bu tedavisi olmayan bir durum değil. Biz de bebiş sevmek için biraz daha uğraşıcaz anlaşılan. Hepimizin nur topu gibi bebişleri olsun:)

Merhaba arkadaşlar ben de bir pco luyum. 16 yaşında adet düzensizliğiyle başladı belirtiler.diane 35 kullandım 2 yıl. Sonra bıraktım sıkılıp:) 19 yaşında 6 ay içinde 1o kilo aldım tekrar doktorun yolları taştan. Daha diane ye devam. Bu arada farlutal ilacı haplara 6 ayda bir verilen aralarda en yakın arkadaşım oldu hatta o bile bazen yetmedi adetimi getirmeye. Evlendim hem bir süre korunma amaçlı hem de düzenlemeye yardımcı olsun diye bir doğum kontrol hapı kullandım rahattım aslında çünkü diane gibi dokunmuyordu bana daha hafifti.başka bir rahatsızlık için gittim hastaneye tekkikler sonucunda doğum kontrl hapının binde bir görülen karaciğere kist yapma yan etkisi bende çıktı. Derhal bıraktık hap kullanımını dedik haydi bir bebeğimiz olsun tedaviye başladık klomenle 2. Ayımız ve yumurtam oluyor gerçi biraz geç oluyor ama büyümeden de kist oluyor.bir de aldığım kilolardan kurtuldum. Bebek bekleme sürecinde çok kilo verdim ki daha rahat tedavi olayım.kilo verince biraz daha rahat adet görmeye başladım arkadaşlar,şiddetle tavsiye ediyorum kilo vermeyi:)
herşeye rağmen bu tedavisi olmayan bir durum değil. Biz de bebiş sevmek için biraz daha uğraşıcaz anlaşılan. Hepimizin nur topu gibi bebişleri olsun:)

merhaba canım, bende senınle aynı başlangıç kaderini paylaşıyorum, allah hepımıze kolaylık versın. benım kılom normal ve yaklasık 17 yaşından beri 11 yıldır ilaçlarla bugune geldim ama kıst oluşmadı. benım bırazda genetık annemde de aynısıymış ondanda bana :2: benim birde eşimde varıkosel ve sperm sayısı cok duşuk. ben ıkı taraflı ugrasıyorum bu ay ayın 10 da takıbe gore hasta olmam lazım ama dun akşam test yaptım negatıf:KK43: yınede 1 hafta beklıycem olmadı çalışmalara devam :KK14:

Son düzenleme:
merhaba canım, bende senınle aynı başlangıç kaderini paylaşıyorum, allah hepımıze kolaylık versın. benım kılom normal ve yaklasık 17 yaşından beri 11 yıldır ilaçlarla bugune geldim ama kıst oluşmadı. benım bırazda genetık annemde de aynısıymış ondanda bana :2: benim birde eşimde varıkosel ve sperm sayısı cok duşuk. ben ıkı taraflı ugrasıyorum bu ay ayın 10 da takıbe gore hasta olmam lazım ama dun akşam test yaptım negatıf:KK43: yınede 1 hafta beklıycem olmadı çalışmalara devam :KK14:

selam baruk sperm azlıgı warmıs esınde caksır otunu denedın mı ..?bırde kecıboynuzunu

selam baruk sperm azlıgı warmıs esınde caksır otunu denedın mı ..?bırde kecıboynuzunu

merhaba canım, çakşır otu kullanmadım ama. keçi boynuzunu 3 ay kullandık sayı ılk testte 2,750 mılyondu keçı boynuzundan sonra 6,750 mılyon oldu. 1 ay bekleme suresındeyım tekrar başlayacagım. birde evicap dıye bır vıtamın kullanıyor.

X