Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

peki canım bişey sorcam. senin lekelenmelerin ilaç kullanırken mi oldu yoksa kullanmadan önce mi? ben şu an hiç ilaç almıyorum ve 1 haftadır lekelenmem var. soğan suyu içmiştim geçen ay,onun etkisi mi acaba bilemedim :44:

Benim lekelenmeler soğan kuru yaparken oldu.2 yumurtamsı catlamadi kist olmuştu.muayenede 1 tanesi yok olmuştu.simdi yine soğan kuru ve doğum kontrol hapi kyllaniyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

anladım canım teşekkürler sorularıma cevap verdiğin için hayırlısıyla en kısa zamanda olur inşallah bebeğin

Bu sogan kuru bana neden yaramadı anlamiyorum yaa

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

neden dediğinde prolaktini yüksektir dicektimki öyleymiş kesinlikle prolaktin ilacını ihmal etme korkmada süt hormonu yani emziren bi anne gb hamile kalmaktan korunuyosun benimde yüksekti ama 100 bile değildi 90lardaydı anında düşürüyo o ilac seninki baya baya cok yüksek ialcını iç takip ettir hormonunu kesinlikle pkolusun yılardır çektim hem pkoyu hemde prolaktini şeer ilacını kullan mutlaka selker hastası olamsanda ben kulanarak hem kilo verdim ki zaten kilom yok 47yle evlendim 58le hamile kaldım şuan 5 aylık kızım 56kiloyum kilo sorunum hiç olmadı ama o ilaç adeti düzenliyo kilolulara kilo veririyo neyse prolaktin ilacınıda aksatma mutlaka iç ve incir kürü sana uygun değil her kür herkeze iyi gelmiyo iyi araştır ilaçlarını ihmal etme bende aklına gelebilcek gelmicek herşeyi yaptım ama tedavi olmadan şans işi takdir allahın tabiki ben,m kızım süprizle geldi tüp ebebğimiz iptal edildigi ayda kendiliğinden geldi yani olca zaman olabilir ama 6 sene denemediğim kalmadı taki yumurtalıkları düzene koyana kadar tedavi şart yani yoksa dokuz ayın çarşambasını denk getirmek gerekiyo yumurtlama belli olmuyo çünkü pkoda allah yardım etsin tewz vakitte bebişin karnına yerleşşsin

hiç tiple belli olmayabilirde pko sinsi bi hastalık bendede onlar yok öğrendigimde utrasyonla ve hormon testinde anlaşıldı dogum kontrol hapını banada cok verdiler ama kullanamıyoki inan bebek istiyosun ve korunmak icin ilaç içiyosun bu ahstalıktaki psikolojiye aykırı yani ben bilmiyorum ama zaman kaybı biran önce yumurta takibi aşılama olmadı iğneli aşılama (ki en etken bu pkolularda) olmadı tüp bebek seneler geçtikçe sinir sitres üzüntü artıyo çok kötü oluyo insan

ne zor bende anaokulu öğretmeniyim heryıl onlarca cocuk büyütüp eğitip anne olamamka çok zordu sabır elbet vakti gelicek

imkanın yoksa hemen fakültelere başvur o zman biran önce raporun cıksın bu hastalık sandigindan kısada sürebilir cokta uzunda rabbim bunaltmasın cooooooooooook özellere paralar döktüm arabamızı satıp aşılama yaptık biliyorum çünkü

önce doktora git zaten o kullan der inşallah bişeyin yoktur pkoyu nerdne cıakrdın i :26:

o ilaç düzenlia deti saglıyo ve bu pko için ççok öenmi bırakma 100lük kutulardnan onlarca içtim 5-6 sene ara ara bıraktım aşladım öyle

tez vakitte şifa ersin rabbim epilepsidde hamilelik zor sanırım inşallah herşey gönlünce olsun şifa versin allah miyomla pko ayını anda oluyomu bilmiyorum duymadım hiç miyomların alınamsı lazım değilmi pko ilaçal tedavi ediliyoda iyi bi doktora git canım bence sen

kuzummmmmmmmmmm ikşzlerin resmini koy rabbim sabır versin ben bitaneyle kafayı yiyorum

klomenle değilde bu sefer olmazsa iğneyle büyütün yumurtalarını ben on kere kolomenle denemişimdir 4 kerede kolomenle aşılama yaptık omadı ama iğneyle daha etkili oluyo çok yumurta değil kaliteli yumurta önemli

inş. hamilesindir beli olmaz ama klomende kanama yapar

Benim sok tüpüm yok, rahmim normalden küçük pcoluyum fazla kilo sikayetim var ilaçsız adet olamıyorum ve en kötüsüde hiç umudum yok 😢

'Anne olmak istiyorum'

2 snee önce bi ebeye gittik eski ebeymiş kayınvaldme göütürmüştü kadın muane etti evinde oda bana rahmin küçük olur bebeğin demişti böle bitkisel eczaneden bişey yaptırdık fitil gb amannnnn neler çektim be ne duyduysak yaptık sütün buharına bile oturmuştum

Arkadaşlar bende de pko olma ihtimali varmış. Adetin ikinci günü yapılan hormon sonuçlarımı aşağıya yazacağım.Doktor çok ilgisiz geldiği için sonuçları başka bir doktora göstermeyi düşünüyorum.Anlayan arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim.Bu tahlil sonuçlarına bakarak gebelik için sıkıntılı bir durum var mı benim açımdan?

TSH :2.37
Estradiol:39.04
PROLAKTİN: 3.02
PROGESTERON:0.48
LH:9.87
Total Testesteron: 0.1
FSH:6.29

Cnm bnm dr lh in fsh a orani 3 se pkos var demisti nitekim biri 3 iken digeri 9 du ama senin oyle gorunmuyor ama yinede uzmana danis belki baska bir doktora gitmelisin

Cnm bnm dr lh in fsh a orani 3 se pkos var demisti nitekim biri 3 iken digeri 9 du ama senin oyle gorunmuyor ama yinede uzmana danis belki baska bir doktora gitmelisin

Teşekkürler yorumun için. İlk adet gördüğüm zamanlardan beri adetim düzensizdir.Genelde 32 günde bir adet olurum ama bazen şaşıp 45 güne de çıkabiliyor.Birkaç aydır yine düzeni bozulduğu için doktora gittim.Sonuç böyle. Adet olmadan önce gittiğim doktor ultrasonla baktı ve bu tahlilleri istedi.Çocuk düşünüyorsan fazla bekleme dedi ben de korktum doğal olarak:S Tahlil yaptırmak için gittiğimde de benim doktorum yoktu.Diğer doktor da ilgisiz olunca ben de meraktan buraya yazdım sonuçlarımı.Birkaç arkadaş yorum yapar diye

canım,yukarda bahsettiğim iki doktora da gitmedim. aynı gün içinde alakasız şeyler duydum ve bambaşka bir doktora gittim,tahlillerimi yaptırdım. doktorum da pko oldugumu onayladı. lh hormnum çok yüksek,progesteronum ise çok düşük olduğu için bana progestan diye bi ilaç verdi. bu ay kulladım ve tam gününde regl oldum. hiç yaşamadığım kadar çok ve ağrılı bi regl dönemi geçirdim. 3 ay kullanıcam ve tekrar kontrole gidicem. lh hormonumu düşürmek için içmeye mecburum

Ben hiç adet görmedim. Çocuğum olmuyor . Böyle olup gebe kalan var mı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ayrıca vajinusmusum bütün dert bende sanki . Hayattan soğudum valla. Hayatta ki tek 2 sorunum . Şükür başka problem yok ama 5 yıllık evli vajinusmus ve bebeksiz olmak çok zor

Normalde okumuyorum bu bolumleri, AMA oylesi bakarken gordum sizin msjinizi ve yazmak istedim. Lutfen AMA lutfen umudunuzu kaybetmeyin. Benim annem, hich adet gormemish ergenlige girdigi halde. Evlenene kadar gormemish ama anneannem doktora goturmemish, evlenir adet gorur sonra demish ( nasil bir cehaletse). Neyse sonra annem evlenyor, yok yine de yok adet. Tabi chocuk da yok. Babam chok doktorlara goturuyor, hatta yurtdishina en iyi hasteneye goturuyor onu, orda doktor anneme: " Hich umutlanma, senin chocugun olmaz. Senin chocugunun olmasi, kayanin uzerinde agac bitmesi gibi bi sheydir" demish.
Tabi Annem hayal kirikligiyla evine donmush.

Dushunebiliyormusunuz, 1 ay ichinde hamile kalmish bana. Adet gormeden. Sonra yine adet gormeden, bi kach ay sonra kardeshime hamile kalmish.

Yani demem o ki, her shey Allahin elinde, onun iznine bagli. O ol derse, olur. Umitsizlik bize yakishmaz, chunku Yaradandan umit kesilmez.

Arkadaşlar bu değerlere yorum yapabilecek kimse yok mu başka ???

Canim vajinusmusu birlikte yenenler var burda onlarla arladasluk.et topiklerine git yontemleri dene bes senedir diktora gitmedinmi coktan asardin sorunu adet olamiyosan kwndiliginden bebegin.olmasi mucize mutlaka iyi bi doktor bul rabbim.yardimcin.olsun

arkadaşlar ben görüyorum çevremde de bu sitede de. doktorlar pko teşhisi koyduktan sonra direk doğum kontrol hapı yazıyor hatta kimisi çocuğun olmaz senin diyor. lütfen doktorunuz doğum kontrol hapı verirse hemen iyi bir doktor araştırıp gidin ve asla doğum kontrol hapı kullanmayın. kistler gidecek diye kısır kalınabilir allah korusun. ayrıca pko kilolu kadınları sever zayıf kadınları sevmez diyorlar. eğer fazladan 5 kilonuz bile varsa hemen verin ve farkı görün kistler küçülür ve adetiniz düzenli olur.

Diyeti bırakalı ortalama 2 ay felan oldu başlangıcım 68 kilo idi ve hiç bir şekilde yememe dikkat etmediğim halde 59 kiloya düştüm. Kısa süre sonra doktora gidip yasmini bırakmayı düşündüğümü söyleyeceğim bakalım ne tavsiye edecek. Son kutumu içiyorum planlarıma göre :) 2 Mayıs 2014te Yasmine başlamıştım duphastondan sonra. Yani ortalama 3-4 aylık bir tedavi süreci geçirdim diyebilirim. Bunun yanı sıra kilo da verdim. Her sıkıntımın kilomdan kaynaklandığını düşünüyorum açıkçası. Polikistik overi yenmede ne kadar başarılı olabileceğimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim görüşmek üzere...

Bende pko war 4aydir adet olamyodum ginere denen ilacla adetim geldi 5nci gunu klomen baslandi biti yarin kontrlum war we bgunde cok kasik agrim warr inss iidir

Inşallah hamile kalmışsındır canım uzun zamandır girmiyordum inş hamişsindir..Allah ım dileyen hakkıyla bakabilecek herkese nasip etsin.. Hamile kalmamda kafayı başka şeylerle meşgul etmenin hamile kalmayı çok düşünmeyenin çok etkisi var..ben tatile gidip geldim geldiğin gibi genel ev temizliği peşinden tarhana yap domates kavanozu doldur falan deyip bu derece yoğun olduğum hamile kalmaya nerdeyse çok umursamadığım an hamile kaldım.. Düşünmemek çok zor biliyorum fakat başka meşguliyetler bulmak lazım çok düşünüp strese girmemeli:

allah ıkınızıde korusun canımm cok sevındım adına dogumda banada dua edermısın rıca etsem

Cnm progesteron ilacının adı ne?Ben de pkoluyum ve doktorum progesteron testi istedi.

Progestan dı ismi veya prognly olması lazım..bu ikiside progesteron hapı.. Yalnız bende bu tahlilleri yaptırdım ben de progesteron seviyem normal çıktığı halde ben bu ilacı kullandım ve kullandığım ay hamile kaldım.. Ben ilk oğluma da bu hapı kullandığım ilk ay yine hamile kaldım..ben adetin beşinci günü 100 mg lık olanını sabah 1 akşam 1 kullandım..buna nasıl ki beşinci gün başladıysam aynı şekilde beşinci gün klomene de başladım..ikisini bir kullandım o ay paketlerim bitene kadar ve tabi düzenli ilişki ve Allah'ın izniyle hamile kaldım.. Tabi ilaçları doktorum yine de yazdı kafaya göre alıp kullanmasın kimse herkesin sorunu farklı olabilir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…