Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

cnm benim sitreslik durumun inanki yok maşallah çokçok gençsin ve zaten bu yaşına kadar tüp hariç hepsini yapmışsın
son aşama tüptesin ve şansın çokçokçok yüksek hem yaşından dolayı hemde eşinde sorun yok sanırım hikayenden anladığım kadarıyla
erkekteki sorun daha kötü oluyo tüp bebek tutmayanların çoğu erkekteki sorundan die biliyorum
ben 1,5 yıllık evliyim 84 doğumluyum o yüzden tüpte takılı kaldım
eşinin espirisinede bayıldım yalnız tüp lpg :)))))))))))))))))
bu dönem sakın kafana farklı şeyler sokma ben inanıyorum senden güzel haberler alacağımıza ne aşamadasın şuan?
en en kötüsünü düşünsen bile olduki tutmadı diyelim dondurulmuşların olcak mutlaka
2ay sonrada onları denersin dondurulmuşlarla hamiş kalan çok var
ama ilkinde isabet olcak senin inş. gönülden istiyor ve hissediyorum
ben arkadaşalrıma üzülüyorum senin eltin aynı apartman olayında çok iyi anlıyorum
ama içini ferah tut başarcaksınız ALLAHIN izniyle

zatende kocamda olmasa kafayı yerdm heralde Allaha şükür çoookk seviyorum kocamıı canım yaşım gençte ne biliyim yaa aman hayırlısı olsun donmuşumda olur inşaAllahh bidaha iğne vurulmak zorunda kalmamm acımasada zorlanıyorm iğneyi yaparken.. eşimde sorun yok canm hatta gayet iyi sonuçlar. tedavide şuann lucrin iğnesi vurunuyorum uzun protokol ya bgn 7. iğnemi olucam adete kadar sonraa yumurta geliştirici iğnelere başlıcam vee transfer olcak nasipsee.. sennde maddi durumun varsa fazla uğraşmadan başla tüpe aynı ilaçları yine alıyosun vucuda sonuçta

Eşim tüp bebek istiyor bende biraz bekleyelim diyorum
aynı espiriyi eşimde yapıyor bi aygaz ımız olsa bir lpg miz diyo niye istemiyorsun diyor :)))

Eşim tüp bebek istiyor bende biraz bekleyelim diyorum
aynı espiriyi eşimde yapıyor bi aygaz ımız olsa bir lpg miz diyo niye istemiyorsun diyor :)))

zaten bu erkekler herşeyin gırgırında bizde herşeyi stres yapıyorzzz onlar rahat biz pskopat

evet canım benim dondurulmuşlarım var. 11 yumurta toplandı.9 döllenmişti galiba unuttum ki . 2 transfer edildi. 5 dondoruldu. allahtan gerek kalmadı donmuşlara. ilerde belki yine yaptırırız bir ikiz daha

haklısın bitanem sana sonuna kadar katılıyorum bu konuda

evet canım benim dondurulmuşlarım var. 11 yumurta toplandı.9 döllenmişti galiba unuttum ki . 2 transfer edildi. 5 dondoruldu. allahtan gerek kalmadı donmuşlara. ilerde belki yine yaptırırız bir ikiz daha

burcu o dondurulmuş junyırlar nolcak:44:bida cocouk istediginizde mi kullancaksınız onları kaç yıl saklanıyomuş onlar:44:

üzülme hayırlısı olsun hakkımızda inşallah adetin geçincemoralimde düzelir şimdi sıkılman normal adet bitince yenia yın umutları yeşeriyo insanın içinde

başkasına gerek kalmıcak tamam mıtutucak inşallah allahın izniyle bizim dualarımızla inşallah tutarda bana da umut olur herkez ilkinde tutmuyo diyo üzülüyorum eczaneden iğneleri aldım cocuk bile öyle dedi ilkinde tutmuyo bizde yaptırdık üzülmeyi 2.de tutuyo dedidedim öyle deme tutar inşallah YA TUTARSAoff bilmiyorum toparlanamam gb geliyo aanda tutmazsa inşallah rabbim yüzümüzü güldürür senin görümcen dogurmadan benimkilerde 3.ye dogurmadan olsun artık

kizlar yarin dr gitcem esimine sperm testi yaptirmak istiyorum 80 tl dediler fazla degilmi ankradayim.

yok fazla degil 70-120 arası değişiyo hastanelere göre

ayy maşallah bnmde bi sürü yumurtam olur inşaAllah dondururuz ilk denememde tutarsa ohh değmeyin keyfime

ayy inşaAllah canım yaa bu denemem tutsunn Allahım nolurrr emeklerimizi boşa çıkarmaa:18:

kizlar yarin dr gitcem esimine sperm testi yaptirmak istiyorum 80 tl dediler fazla degilmi ankradayim.
Bizde yarın eşim için gidiyoruz sperm testi yaptırıcak bakalım gelişme varmı Allah yardımcımız olsun
Bizde kararsız kaldık aşılama diyorduk şimdi yine tüp bebeğe yöneldik son günlerde baya bir bunaldım bilmiyorum korku geliyor bazen içime.Varımı yoğumu tüp bebeğe vereceğim çalışıp yarısınıda ben koyucam ve korkuyorum ya tutmazsa diye iki günden beri kafam çorba gibi heyecan korku hayal kırıklığı yaşama endişesi hepsi bir arada çok zor büyük sınavlar Allah yardım etsin hepimize bazen ağır geliyor bu sorumluluk Allah affetsin
Haklısın zaman geçirmeden bir an önce yaptır sonra ona göre hareket edersin bende anlıyorumki günler geçtikçe beklemek çok zor geliyor artık Allah hayırlsıını versin ve umutlarımızı boşa çıkartmasın
Erken diyoruz canım ama sonra bir bakıyoruzki ne kadar zaman geçmiş akranlarımın 2. çocukları oldu bile Rabbim bzilerede nasip etsin sağlıklı ve hayırlı evlatlar.Ama dediğim gibi içimde korku var.Bütün brikimini tüp bebeğe yatırıp oda olmazsa çok büyük hayal kırıklığı olur benim için
İnşallah kıyafetlere bile baktığımda şimdiden heyecanlanıyorum Allah o günleri yaşatsın bize huzur dolu günler göstersin

haksever 5 yıl saklıycaklarmış. bu süre içinde gidip transfer ettirebilirmişiz.biz zaten korunmyı düşünmüyoruz doğumdan sonra. olursa olucak artık. olmazsa da istersek 3 yıl sonra falan bi tane daha yaptırabilirirz. ama tabi şimdi böyle düşünüyoruz. bebekler olunca düşüncemiz değişirmi bilmem

Son düzenleme:
bu arada teyzeleri bugün kuzularımla görüş günü. öğleden sonra randevumuz var bakalım neler yapıyolar içerde :)

bu arada teyzeleri bugün kuzularımla görüş günü. öğleden sonra randevumuz var bakalım neler yapıyolar içerde :)

Hadi bakalım hayırlı haberler olsun inşallah.Birde şu dondurma işlemi için ücret nekadar biliyormusun?Bende yaza tüp bebek yaptırıcamda

zaten bu erkekler herşeyin gırgırında bizde herşeyi stres yapıyorzzz onlar rahat biz pskopat

canım sen aşılama yaptırmıştın demi onu nasıl yapıyorlar hangi aşamadan geçiyon bayıltıyorlarmı
bide benim ilişkiye girememe problemim çıktı o kadar daraldıki niye oluyo bilmiyom girmiyo aylardır ilişkiye giremiyoruz

slm kızlar,
bende malesef pkoluyum... doktor ağır bi pko yok sende ilaca güzel tepki veriyorsun, kilon yok olmaması için sebebp yok dedi ama biz ısrarla çabuk olsun istiyoruz yaş geçmeden, artık pko konusunda uzmanlaştım resmen tedavisi ilacı v.s 2,5 yıllık evliyim, 2 senedir çocuk istedik olmadı, glukofen kullanıyorum bekarlıktan beri zaten o da işe yaramadı, sonra yumurta takibi yapıldı klomen tedavisi gördüm 3 ay çatlatma iğnesi v.s olmadı, rahim filmi çekildi temiz çıktı, aşılama denedik bir kere o da tutmadı, en sonunda tüpe karar verdik geçen ay yaptırdık onda da önce pozitif çıktı değer katlandı bi hafta iyi gidiyor gibi gözüktü sonra değer düştü ve kaybettik, kimyasal gebelik deniliyormuş böyle olana oda beni buldu, ama çok üzüldüm tam oldu derken bi anda kaybettik neyse bi süre daha bekleyip yaza tekrar deneyeceğiz kısmetse, dondurulmuşumda yok tekrardan o süreci yaşayacağım...Allah yardımıcmız olsun....

baharcım peki sizde sorun sadece pkomu?
kaç yıllık evlisin ve hangi aşamalardan geçtin
gönül ister keşke tüpe gerek kalmasın ama hayırlısı olsun inş. hepimiz güleriz.

bütün hepsinin olumsuz olması çok can sıkıcı ama kısmet demekki
kaç yaşındasın sorun sadece senmi pkosun cnm
inş. bundan sonrakinde mutlu sona ulaşırsın

Arkadaşlar siz burda benim ki ağır pko benim ki hafif pko diye yazıyorsunuz ya
ben dr sordum acaba ney bu dedim ağırı hafifi diye bişey duydum dedim ağırı hafifi yok dedi pko demek dedi yumurtaların çatlamaması yadi adet olarak atmaması dedi ha bunun yanında bazılarında hormanlar düzensiz olur ama hepsinin tedavisi tedavi aşaması aynı dedi
sizin dr ne diyor bu konuda bilmiyom ama

Son düzenleme:
oo beş yılda ek ücret istemiyolar mı iyimiş hee bu dondurmam gaymak bnde bi hamile kalayım doğurayım bnde korunmıcam hiçç 9 ay tatil snra çalışmalara dvmm
oyy yiyim onları bennn slm söle bizden ultrason remini koysana kız bakak
kız sen ilişkiye giremiyosan nasıl çocuk için çalışma yapıyonn.. hem doktorunla görüştün mü nie öle oluyomuş. kuruluk mu var acı mı. bak güzelim gel sen beni dinle hiiççç aşılamayla uğraşma sonra keşke seni dinleseydm dersin. adetinle başla hemen tüp bebeğe ben çok ciddiyim . aşılamada tutma olasılığı çok düşük yazık günah aynı hormonları alcaksın yine vücuda hem dünyanın parasıda gidiyo. aşılama çok basit bi işlem acısı yok korkulcak bi işlem diil yani. klomenle veya gonal f tarzı şeylerle yumurta geliştiriyo snra çatlatma iğnesi. 36 saat snra eşin sperm vercek ölü spermler temizlencek kalanlar rahim içine konulcak. narkoz vermiyolar gerekte yok zaten. hani rahim filmi çekerken rahimi açmak için bişi takıyolar ya onu takıp ince bi boru gibi bişi var içeri koyuyolar işte. yarım saatle 2 saat arası yatıp hayatına dvm ediyosun. biz pcolu olduğumz için yumurta geç çatlayabiliyo. bn hatrlıyorum bi kere ğneden 1 hafta sonra çatladı. o yüzden aşılama bize göre değil. hem aşılama olsanda gün aşırı ilişki öneriyo doktorlar. mesela haksever eşinn testi iyi o ilaçlara çok iyi cevap veriyo yaşda genç ama 3 aşılama başarısız. tamam Allahın takdiri amenna ama bizde elimzden geleni yapıcaz işte. gözgöre göre sana gt aşılama yaptr diyemem bnce çookk gereksiz bi işlem
Allah yardımcın olsun.. ne kadar zor bi süreç ve sonu hüsrann( bende çok korkuyorum olumsuz sonuç almaktannnn
canm bazı kişi pconun btn özelliklerini taşıyo kişo kıllanma sivilcelenme hormonlarda bozukluk adet düzensizliği fln bide klomen tarzı haplara cvp veermeyenler var bunlara ağır pco diyolar. birde sadece ultrasonda gözüken var herşey yolunda hamile bile kalıyo ama rahimde inci gibi kistler dizili ama hepsi boş ne olursa olsun ağır veya değil Rabbim için herşey çok kolay O ol derse olur

canım dr soruyom bişey demiyo iltihapta çok akıntımı onuda bilmiyom son kaç aydır sürekli bez koyuyom düşün yani onu da diyom bak en son tedavisindede dedim ilişkiye giremiyom zorlanıyo girmiyo dedim bu tedaviden sonra bakak dedi varmı böyle bişey yaaa o deneme güç bela azcık ucundan derken denedik
ondan sonra da dedim fitil verdi sadece akıntı var bi o kadar da kuruluk var bide sanki orda duvar var bilmiyom niye o yüzden çalışma yapamıyoruz işte
dr sordum cevap alamıyom o yüzden size soruyom işte
spermlerde geri dökülüyorya o yüzden aşılama bi kere olsun deneyecem aklıma koydum

ne acayip bi doktorun varmış canm yaa nerde oturuyosn sen istdamısın. değiştirsene doktorunu preseed midir ne o jelden alıp denesene bi belki işe yarar hem spermleride canlı tutuyomuş. hadi bakalım senn istediğin olsun dene bi kere aşılamayı ilk ve son olur inşaAllah bebeğin gelir utandırırsın beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…