Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

nasip işte bu işler bişiler vesile oluyo sennde ilk aşılamanda tutar inşaAllah yıpranmazsınfazla. bnmde çbk cvp veriyo yumurtalarım ama olmuyo işte nasip

haksever naptı acaba o nezaman başlıcak tedaviye

slm canım iyim şükür ara ara buhranalr atlatsamda bi iyi bi kötü geçiyo işte günler öçalışıyorum ya pek zmana yıramıyorum malesefbugün son dogum kontrol hapıma başladım 21 gün sonra mart 4 te randövüm var bakalım ne dicek doktorum adetle başlıcaz tedaviye sanırım ilaçalrım hazır dolabımda bekliyo:18:bi heycan bi telaş içimdede öyle bir korku varki anlatamam ya olmazsa düşüncesi beni çok tedirgin ediyo malesef hayırlısı olur işallah her sonuçta rabbimsabır versin dayanamaıcakmşım gb geliyo

deme öyle canım biz o yegene 10bin gittigini gördük bakalım nasıl bişi olcak yegenimiz çok pahalıya patladı biyere gitmek yok daha ne güzel g
nelrini görücez sende bizim mutluluklarımızı paylaşıcaksın inşallah tabiki kendin gb hamillerle felanda takıl ama arada bizede gel iyim de ciciler aldım de doktor şöle dedi böle dedi de iyim artık de turp gb hamileyim de merak ederiz tamam mı tatlım

tedavin hayırlı olsun

yeni gelen arkadaşlar hojgelmişler aramızarBBİM HEPİNİZE 2ŞER 3ER BEBK NASİP ETSİNDE KAFANIZI KAŞICAK VAKTİNİZ OLMASIN AMİN

arkdaşlar ben aranıza yeni katıldım ben pko hastasıyım. bekarken sadece adet düzensiliği yaratan bu durum evlendiğim zaman benim için çok çok daha zor oldu. 1 senedir normal yollardan hamile kalmaya çalışıyorum olmuyor. 9 ay önce doktor klomen duhapston tedavisine başladı fakat o zaman bu kadar ciddiye almıyordum yumurtlama dönemi falan hesaplamıyordum. 3 ay kullandım bişey olmadı fakat ardından 5 ay boyunca hiç olmadığım kadar hem de ilaçsız düzgün adet gördüm.fakat sonra yine olan oldu bozuldu düzenim. şimdi yine 2 aydır klomen-duhapston tedavisine başladık fakat bu ay da kasık ağrılarım başladı adetime 5 gün var yani hamilelik yok. doktor bir de glukofen verdi ama çok miğde bulantısı yapıyor kullanamadım. oysaki üniveriste okurken de o zamanki doktrum da vermişti ve o zaman 10 kilo vermiştim ama çalışma hayatı vs glukofen çok miğdemi bulandırıyor kullanamıyorum. 66 kiloyum sanırım kilo vermem lazım acilinden.
glokofen-klomen-duhaspton tedavisi ile hamile kalan var mı aaranızda?
ayrıca 1 buçuk yıldır evliyiz ve 3 ay korunduk sadece.
hepimizin hamilelik haberlerini alırız inş. buradan. sağlıcakla kalın....

PKO diye yazılan sanırım polikistik over rahatsızlıgı_?? ben 38haftalık hamileyim ve gebeliğimin 24.haftasında tanıştım bu polikistik kelimesiyle.. bebeğimin 24.haftadaki ultrasonunda böbreklerinin ikisininde büyük oldugu amniyon suyumun azaldıgını yasama ihtimalinin olmadıgını deyip polikistik over teşhisi koyuldu... hayatımda ilk defa duymustum bunu...bugüne kadar geldik aldırmadık bebeği suyum bi şekilde idare etti.. çok su içmemin bi faydası olmayacagını hep söylediler ama ben yinede içim rahat etsin diye en az 4-5litre hergün su içtim...şuan 38.haftadayız ve pazartesi günü sabah sezaryana giricem bebek dönmediği için normali bekletmediler cünkü 3 haftdır yaklaşık yan pozisyonda yatıyo dönmedi yanii pazartesi ne yaşayacımızı ne göreceğimizi hiç bilmiyorum rabbim bu güne kadar cektiiklerimizin acısını inşallah dogumdan sonra bebeğimizi bize bağışlayarak acımızı giderir dua edip bekliyoruz sadece....bu şekilde sorun yaşayıp dogumdan sonra bebeği yaşayan kişiler varmı bilmiyorum hala arayış içindeyim ama hala denk gelmedi bu kişiler bi türlü bana...bi umut belki yaşar diye dua etmekten baska bişey gelmiyor zaten elimizden... rabbim kimseye dermansız dert vermesin...

Bende glifor kullanıyorum kilo verme konusunda bende o ilacın çok etkisini göremedim.Allah yardımcımız olsun.Tsh hormonundan olabilir.Endokrine gidiyormuydun sen?Ben endokrinede gidiyorum
Hadi hayırlı olsun canım Allah yardımcınız olsun güzel haberler almanız dileğiyle
Canım o nasıl söz .Biz burda zor anımızı paylaşıyorsak güzel anımızıda paylaşıcaz.Hem gurur verici birimizden hamile haberini almak.Hiç kötü düşünen biri olacağını sanmıyorum.Topiğimize bizlere umut oluyorsunuz öyle düşünme sakın
Allah yardımcın olsun canım.İnşallah sağlıkla evladını kucağına alırsın çok geçmiş olsun

hg aramıza pkoyla hiçbişey kullanmadanda hamile kalan çok ilaçla olanda aşılamayla tüp bebekte olanda ne yapsada olmaynda cok yani cok sinir bi hastalık rabbim yardımcınızolsun

evet pko polistik over hastalıgı canım ne zor hayatında en mutlu olacagın zmanda bu hastalıkla karşılaşman ne kötü rabbim sana sabır versin melekler korusun seni sen aldırmayıp rabbime tevekkül etmişsin inşallah oda senin yüzünü güldürsün saglıklı hayırlı evladın olsun üzülme nolur dua edicem sana ve meleğine

bak ben anaokulu öğretmeniyim ve bir ögrencimin annesi anlatmıştı kadına demişler çocugun kesin özürlü olcak bedensel sonra utrasyonda herşeyi tam cıkınca demişler o zman kesin beyin özürlü olcak kadın dinini biliyo ve asla adırmam demiş cocugu görsen okulda hep birinciydi ben demeden bliyodu herşeyidicem oki allah bilir asla ümidini kesme

belli mi olur canım ya sen çalışmaları aksatma sürpriz yaparsın bize

belli mi olur canım ya sen çalışmaları aksatma sürpriz yaparsın bize

bak burcu eski arkadaşları özledim gizi ebirhimi elifyeşilleri
ebirhim doğum yaptımı acama, giz ile elifyeşiller ne yapıyor acama
hiç gelmiyorlar artık çok özledim onları

cok sagol canım allah razı olsun..ne olursa olsun aldırılamaz bebek ya cok farklı bi duygu o karnında aylardır bakıyosun hissediyosun alalım deniliyo durup dururken sanmıyorum ya kimse kıyamaz hiç tereddütsüz kabul etmedik zaten allah bu sekilde zor sınavlara tabii tutmasın kimseyi canım.. banada her gittiğim doktorda farklı seyler söylendi beyninde acıklık var özürlü olacagı yasamaz 7.aydan sonra karnında ölüp senide zehirler ve bisürü olumsuzluklar ard arda sıralandı... bu haftaya gelmemize bile aşırıyorlar cünkü suyum gercekten cok az 3cm..... inşallah hayırlı haberleri yazmak nasip olur pazartesi buraya tekrar hepinizden allah razı olsun

ne zormuş bu işler bende bu hastalığın varlığından bile haberdar değildim bi doktor problem yok deyip göndermişti 2 ay kadar oldu öğreneli ikinci iğnemi yapptık bekliyorum bakalım...çok zor bi sınav daha zorundan korusun rabbim hepimizi kimseye bişi demiyorum ama vaktimin çoğu bu hastALIKLA İLĞİLİ BİŞEYLER OKUMAKLA GEÇİYOR belki bi hamile haberi duyarımda umut olur diye...gizli gizli ağlıyorum başkalarının yanında sanki umursamıyo gibi yapıyorum... ben istemez miyim onu içimde hissedeyim ona bişeyler alıyım onun hayaliyle yaşayım...evde yalnızım bebeğim olsaydı o benim şenliğim olurdu..şimdi akşama kadar boşş boşşş vakit öldürüyorum
hepimize en kısa nasip eder inşallah allahım hayırlısıyla arkadaşım senden de pazartesi hayırlı haberlerini duyarız inşallah ..rabbim yardımcınız olsun...

çok sağol canım inşallah hayırlı haberleri vermek nasip olur..sizin içinde dua edicem herzaman rabbim kimsenin kucagını bos bırakmasın inşallah

kızlar bu forum bana çok iyi geldi..hem fikirler ediniyorum hem de yalnız olmadığım hissi beni umutlandırıyor. eminim hepimizin çok tatlı bebişleri olacak siz de inanın kızlar ve stres yapmayın

kızlar bu forum bana çok iyi geldi..hem fikirler ediniyorum hem de yalnız olmadığım hissi beni umutlandırıyor. eminim hepimizin çok tatlı bebişleri olacak siz de inanın kızlar ve stres yapmayın

bende bir kac sey ogrendim ama daha uygulamadim ins guzel bir sonuc alirim :) evet benide mutlu ediyor burasi yalniz olmadigimi ogrendim

bende bir kac sey ogrendim ama daha uygulamadim ins guzel bir sonuc alirim :) evet benide mutlu ediyor burasi yalniz olmadigimi ogrendim

Burada hepimizin ortak derdi olduğu için birbirimizi daha iyi anlayabiliyoruz.İnşallah hepimiz anneliği tadarız

bana da aynen canım iyi gelmedi kilo vermen gerekiyomuş ama ben veremedim dr her ay hormon tahlili yapıyo ama ths yüksek olsa söylerdi :44:endokrin neye bakıyo canım ilk kez duydum :44:

kızlar çok şükür dün adet oldum maşallah tam 41. gün de geldi aman nazar değmesin benimkine yarın da doğum kont hapıma başlıyorum inşş kist tamamen eriyip gider tedaviye başlayabilirim

kızlar lucrin iğnesinn3. günündeym hala zorlanıyorum iğneyi batırırken ne zormuş yaa acımasada cesaret işi 5 dk bekliyom ha batırdım ha batırcam:)

misafirim vardı bgn bi abla 4 çocuğu var gderken dedi Allah sanada evlat versn evin şenlensin çocuksuz ev zordur fln.... koydu açıkcası yoo dedim zor değil bn alışkınım Allah hayırlısın versn dedm.. bnm acıncak halim yok Allaha şükür çocukta bu dünyanın olmazsa olmazı değil tamam istiyorum hatta çok istiyorum ama olmuyo diede kendimi paralayamam dimi... imtihan sonuçta bu Allah beterinden korusun..

yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler aramıza bizi kimse anlayamaz Rabbimden başka.. burda derdimizi paylaşıyorz biraz olsun rahatlıyoruz işte yanlız olmadığımızı biliyoruz..

haksever bende başladım tedaviye ama emin ol bnde çok korkuyorum olumsuz olucak die... ne biliyim çok tuhaf bi duygu her tedavi olumsuz bitti ya buda öle olcak gibi geliyo.. bebişim gelmezse biraz zor toplanırım ama zaten şuan bile hçç iyi diyilim bide kötü sonucu alınca ne olurum bilmiyorum hem maddi hem manevi çok yıprandık..

evet canım belki ücretsiz olsa kendimi daha iyi hissederim çnkhem bebeğin olmuyo eşin için üzülüyosun baba olamıyo benim yüzümden diyosun ayrıca maddi acıdanda yük oluyosun az paralar değil düzenin maf oluyo bizim bi arabamız vardı satttık 4 aşılama yaptık noldu kredi cektin işi içi klazım bi araba daha aldı dogan yani lüks alamaz yani başka iş kurduk tır aldık başka borçlarımızda var çok şükür çalışkan işini takip ediyo borcunuda eşim ama durumalrı bile bilede yük oluyomuş gb hissediyo insan cok zor maddi amnevid ediğin gb cok zor bi profösöre muane olmak 250 tl eşim kaç gün calışıyo adam 10 dakkada alıyo o aprayı yazık değilmi adaletsiz dünya .şuana kadar harcadığımız paralarla cocugumu ilk okulu özel kolojde okuturdum belki nabalım bizimde imtihanımız bu rabbim dermansız dert vermesin dilimize hakim olalımda isyan etmeden tevekkülle atlatalım bu sınavımızı cok zor ama başarmamız lazım başka care yok malesef

canım inşş tedavin olumlu sonuçlanır rabbim inşş bu kez nasip eder meleğini sana haklısın canım hep tedaviler olumsuz sonuçlanınca insan korkuyo yine hayal kırıklığı yaşamakatan ama rabbim çok büyük inşş yolun sonuna gelmişsindir
olumlu düşün ki olumlu olsun herşey bize en büyük ilaç moral

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…